Máte zkušenosti se Sunarem? Je chutnější než Nutrilon?

monik111
21. srp 2007

Ahojd všichni,
nám šílenej problem.Asi pred týdnem jsme přešly na Nutrilon 2.Předtím jsme měly 1.Jenže mě ted Verča nechce vůbec jíst.Při té 1 to bylo ještě docela v pohodě,ale teď.....Vždycky když jí dám mlíko tak začne řvát a vůbec to nechce. To jen občas vypije tak 100ml a zase řev.Mám pocit,že jí to nechutná nebo fakt nevím.Tak jsem uvažovala zkusit Sunar. Máte s tím některá zkušenosti. Je ten Sunar chutnější?????Nebo stavá se to že dětičky občas u jídla vyvádí???? Ale zdá se mi to dost dlouhá doba.Občas bych to ochopila,ale tohle je fakt často ☹

alishia
12. říj 2008

nam doktorka rekla ze s prikrmy jeste zacinam nemam...ale newim proc.) Me to prdeni taky rozciluje,ale koupila jsem mu i kapky ty drahe probioticke a zlepseni se nedostavilo. co se zacal prevracet na brisko tak se mu prdi lepe, ale prdi stale. My mame HA protoze ja sem astmaticka a alergicka, tak se bojim aby to nepodedil. Prave maly se strasne na tom comfortu trapil nez neco ze sebe dostal, a to sem si rekla, ze radeji at prdi hodne, ale pri kakani at se netrapi.)

julyb
12. říj 2008

No tak to je paráda že sa už prevracia, ja mám doma lenivca 8,5 kilového a nechce sa mu, je ťažký. my sme s príkrmami začali po piatom mesiaci. Myslela som si že sa to bruško zlepší ale nezlepšilo. Budeš na tomto fóre, pokecáme ešte ak by niektorá na niečo prišla.

alishia
12. říj 2008

urcite se tady ukazu, nasemu klukovi je 4,5 mesice a ma 8kg...prevraci se od konce 4 mesice, ale ne porad, jen kdyz se mu opravdu chce. na bok skoro porad, na brisko obcas. a kolik mate centaku? my vypadame jak pulrocni dite, jinak jednou sme byli u doktorky, ktera zastupovala tu nasi a ta my rekla, ze prikrmy to prdeni mohou jeste zhorsit, ze mlicko je to nejlepsi, co mu mohu zatim davat...tak newim no./ dost sem cetla, ze pomohlo prejit na normalni nutrilon. jenze to ja nemuzu kvuli tomu HA.

julyb
12. říj 2008

Môj syn vizerá ako polročný už asi od narodenia 😀 😀 neviem kolko má centy ale ked pridám nové fotky tak nakukni, na tej malej fotke mal asi 6 týždňov. Nepamätáš si kde si čítala že bolo zlepšenie keď sa prešlo na normálny Nutrilon?Myslím že tie príkrmy to nezhoršili akurát mu nedávam veci ktoré nadúvajú.

julyb
12. říj 2008

ako v noci spinkáte?Budí sa malinký?

alishia
13. říj 2008

julyb: promin nevzpomenu si, kde sem to cetla, ja ctu porad nejaky diskuze, protoze sem z toho jeho prdeni uz byla zoufala. Nakonec nam stejne nic nepomohlo, ale kdybych nemusela davat HA mleka, tak bych do nutrilonu obycejneho sla hned. Nekterym detem proste nevyhovuji ty mastne kyseliny, co tam jsou pridane, a ten normalni nutros ma jine slozeni....takze by to mohlo treba zabrat. Zalezi na tobe, ale vratit se ke comfortu muzes vzdy. bud mu to pomuze a nebo ne 😉 ja kdybch nemusela davat to hacko tak zkousim jak diva.)

alishia
13. říj 2008

Jinak usiname v 19:00 a budime se kólem pul 5rano, ale nekdy se treba vzbudi v 1, ale to je spis, kdyz sme s manzelem pomaly a nestacime mu do pusy strcit dudlik a probere se.) a pak si ho rano spi treba jeste dve hodinky. jak je to u vas? Kdy si zacla s temi prikrmy?

julyb
13. říj 2008

Ahoj Alishia, ja ta chápem aj som z toho už tiež na prášky, najhoršie je že každý ti vraví, to mu prejde, ked bude väčší, ked sa začne hýbat, to majú všetci chlapci ale ked si ty denne s dietatoma vidís ako sa trápi tak ta to stve, asi to vyskúšam lebo už sa mi to nezdá normálne

alishia
13. říj 2008

presne, doktorka mi taky rika, toho prejde jen jak se zacne hybat az bude vetsi. mama zas ze je to kluk, ze kluci prdej, ale ta intenzita se ji teda taky nezda. ja vim 100% ze ho nadymaji ty HA mleka....uz kdyz pije, tak zacne strasne prdet a kroutit se. nekdy mi pripada ze mu asi vadi ta nastepena bilkovina, mimochodem ta je i v comfortu, sem volala na nutrilon linku. je mi broucka lito, ale jine ha mleko mu nevyhovuje lip nez nutrilon. teda jeste premyslim o Hami mleku, to si dost maminek chvali....

julyb
13. říj 2008

to saom aj ja pocula ze to Hami je dobré, skúsim najskor nutrilon, este napísem ideme papat merunky 🙂

ygreen
13. říj 2008

Ahoj holky, já mám kluka na comfortu 1 a jsem spokojená - chtěla jsem teď zkusit normální nutrilon, ale malej mi obě dávky vyblil, tak jsem ho dala kamarádce a zůstanu u comfortu.
Jenom pokud vám děti v noci hodně vstávají a potřebují víc jídla, tak místo UM je lepší přidat k amteřskému mlíčku pár lžiček rýžové nemléčné kaše 😉

julyb
13. říj 2008

Ahoj Ygreen, ja by som na nom aj zostala lenho strasne trápia prdíky, mozno mu ozaj nevyhovuje nejaká zložka v nom, kašu sme dávali ale obilnu, bojím sa ze by ho z ryžovej zapekala, aj teraz prdká az ho do kuchyne pocut ale neplace len sa pučí 🙂

julyb
13. říj 2008

Mimochodom neviete či sa Lucka neperlivá musí prevárať, či ju nepoužívate v ČR

alishia
13. říj 2008

tak takovou vodu neznam, asi ji u nas neprodavaji.. mi kupujem fromin..je tam ze se nemusi prevarovat, ale ja ji prevaruju , protoze oni to nechaj valet na slunicku pak je to pod svetly v obchodaku a to je pro bakterie jako stvorene, to uz je snad lepsi voda z kohoutku, teda aspon u nas , mame studni.) ja bych to prevarovala.

julyb
14. říj 2008

Alishia, skúšali sme Nutrilon obyčajný ale nechcel ho, je trošku slaDší, skúsim ešte poobede 🙂

alishia
14. říj 2008

julyb: deti maji radi sladke.) kdyztak mu to zkus pro zacatek namichat s tim comfortem....tri odmerky nutrose norm. a 3odmerky comfortu....a pomalu pak ten comfort ubirej.) To moje zvire vypije cokoliv.)

pepibubu
14. říj 2008

ali, a mají odměrky comfotu a normálního nutroše stejnou velikost???? že bych to co navrhuješ zkusila taky, takhle to "pančovat" 😀

alishia
14. říj 2008

pepibubu : to uz je jina, to newim🙂))) ani me to nenapadlo.) my normalni nemuzem, ale vim ze s nutrosem Ha sem comfort mixovala.

pietra
14. říj 2008

pepibubu, myslim, ze vsetky odmerky su rovnake, aspon boli rovnake pri nutrilone HA a obycajnom a aj hami malo rovnaku odmerku

pepibubu
14. říj 2008

pietra tak to jo 🙂 já vím že Beba měla jinou.... Ale kdo ví třeba to byl jen trochu jinej tvar, ale objemově stejná, to jsem nepoměřovala 🙂

julyb
14. říj 2008

comfort 2: 5,3g
obyčajný Nutrilon 2: 5,0g

pietra
14. říj 2008

tak podla toho, co julyb napisala, tam asi mierne rozdiely su. Ale aj tak sa jedna odmerka dava na 30ml vody, takze pre klud duse mozes obycajny naberat odmerkou z obycajneho a comfort zase odmerkou z neho 😉

julyb
14. říj 2008

pietra aj ja si myslím, no neviem či ho ošašúrim 🙂

alishia
14. říj 2008

tak to je podle me minimalni rozdil.) ale jak pise pietra zkus kazdou odmerku, prece jen je to na chvilku, nez ho prevedes nenapadne na normalni nutros.) a nebo se ti sekne a proste ho chtit nebude.)deti sou tvrdohlave.)

julyb
14. říj 2008

Alishia, úspech dala som mu 1 odmerku comfort a 4 obyčajného a zjedol.Hlad je hlad. na vecer mu dám nutrilon s kašou tak ako mu dávam. Uvidím aká bude reakcia, kedy by sa to malo prejavit asi po niekolkých dnoch.

alishia
14. říj 2008

julyb: tak to je bajecne.) tak ted jeste, aby mu to vyhovovalo, chvili vydrz....aspon tyden...at vidis jestli to zabira....Doufam, ze mu bude lip a to prdeni se zlepsi.

julyb
14. říj 2008

Alishia: už som dala malého spinkat, zase sa pučil ako vždy ale poprdkal si, uložila som ho spať na bôčik tak uvidím, počkám aspon týžden a ak to bude to isté tak budem pátrat dalej. Inak ten Nutrilon nejako pení.Drzte sa s Vojtíškom.pa

julyb
15. říj 2008

Alishia: Dobré ránko, tak mi sme spinkali trošku horšie ale neviem či to blo mliekom alebo niečim iným, ráno kakal takže by ho asi nemal zapekat ten obyč.Nutrilon 2, inak u nás platí na zápchu slivková štava zmiešaná s vodou, tú mu dávam aj preventívne, lebo z mlieka zvykne deti zapekat, ked mu dám príkrm tak kaká bez problémov ale po mlieku je to horšie

alishia
15. říj 2008

julyb: tak to jsem zvedava jak dopadnete, snad dobre... A nebo se vratite na comfort a budes se muset s tim prdenim smirit jako ja...dneska jsem malemu dala pul sklenicky mrkve, tak sem zvedava co to s nim udela, hrozne mu to chutnalo....klidne by snad snedl celou.) a pak vyppil jeste 120ml mleka... proste nenazranec.)

julyb
15. říj 2008

To je dobre Alishia nech si zvyká na nové chute, aj moj malý všetko poje ale zeleninové príkrmy chce len domáce, kupované mu nechutia a teda ani mne, ale ovocné poje. Zo štavičiek má najradšej slivkovú. Niekde som čítala že mrkva pohlcuje plyny tak neviem, skúste.My sa zatial pučíme.