Máte zkušenosti se Sunarem? Je chutnější než Nutrilon?

monik111
21. srp 2007

Ahojd všichni,
nám šílenej problem.Asi pred týdnem jsme přešly na Nutrilon 2.Předtím jsme měly 1.Jenže mě ted Verča nechce vůbec jíst.Při té 1 to bylo ještě docela v pohodě,ale teď.....Vždycky když jí dám mlíko tak začne řvát a vůbec to nechce. To jen občas vypije tak 100ml a zase řev.Mám pocit,že jí to nechutná nebo fakt nevím.Tak jsem uvažovala zkusit Sunar. Máte s tím některá zkušenosti. Je ten Sunar chutnější?????Nebo stavá se to že dětičky občas u jídla vyvádí???? Ale zdá se mi to dost dlouhá doba.Občas bych to ochopila,ale tohle je fakt často ☹

zilkojc
19. kvě 2009

andy: to nevím, nám spíš pomohl. Před tím strašně trpěka zácpou. Dávky už jí ale pomalu snižuju 😉 ten hipp je i od narození?

momin
19. kvě 2009

holky ja bych se chtela zeptat na davkovani? jak casto a kolik davate? ridite se podle tabulky?

zilkojc
19. kvě 2009

momin: dle paní daktorky řveme bych mela dávat 6x denně max 85ml (malý je 5 týdnů, 3,5kg), ale to mi řve hlady. Takže dlabe 7-8x denně 90ml a co má navíc, to vyblinká. dle tabulky dodržuju jen odměrky na ml.

momin
19. kvě 2009

my bysme zase meli vypit 150ml ale to danula nikdy najednou nezvladne tak mu to davam traba na dvakrat a casteji.. Snad to nevadi?

zilkojc
19. kvě 2009

Já bych řekla, že mimi si řekne samo kolik chce, hlavně musí přibývat na váze. Pak je vše v pořádku. Nám při každé kontrole dr. počítá dávky na kalkulačce, ale Barče to nestačí. Aspoň ti nezvrací, ne?

momin
19. kvě 2009

Prave ze zvraci a dost . byli sme kvuli tomu vcera u doktorky al pribira krasne.-400g za 2 tydny takze rikala ze to nevadi ze tak ublinkava..

zilkojc
19. kvě 2009

Tak aspoň není tak hladovej jako ta moje žíravina 😉 Vy by jste měli vypít 150ml kolikrát denně?

momin
19. kvě 2009

myslim ze 6x denne 150ml. Ale ja sem rada kdyz vypije 90ml. nekdy jenom 60...... Ale kdyz pribira tak je to snad dobre...

zilkojc
19. kvě 2009

tak to Barča zvládne pokaždé tu 90ml. A když náááhodou spinká v noci těch 6 hodin, tak vyžaduje až 120ml.
Jak ti Daneček spinká mezi jídlem přes den?

momin
19. kvě 2009

On toho pres den moc nenaspi ale tak 3 hodinky vydrzi nepapat kdyz mu dam tu 90. kdyz vypije 60 tak ma hlad po 2 hodinach... V noci se vzbudi jednou na jidlo a to vypije taky tak 60. je to docela malo co? 😒

soanpe
19. kvě 2009

holky.
mně malá taky nevypije 250 na jednou.
jen hlídám aby pila cca 150ml/1kg

rrenatkaa
19. kvě 2009

holky, pokud já vím, tak by se mělo dávat 150ml na jeden kg váhy za 24hodin. Jde si snadno vypočítat jak často jíte a kolik by měl mrňous vypít. Mám to jak od lékařů, podotýkám, že je to první věc na které se shodli, tak z odboorné literatury. Občas dávám napít čajíčku, nám nejvíc pomáhá Větrníček od Čajánku, ředí to i stoličku. Na záchod jdeme zatím jendou denně ráno. Před jídlem mu zacvičím s nožičkama a položím na bříško, aby se střívka trošku rozhýbaly a pak mu dám najíst, běhěm jídla se mi pokadí.

simounah
19. kvě 2009

zilkojc: a Jak děláš ten odvar z ovesných vloček? a z normálních co koupím v obchodě? a můžou to teda už malé miminka? Ale asi jo - máš taky malé mimčo.

andykov
19. kvě 2009

No, my teda zbaštíme tak 130ml na kilo. Ona ni fakt málo baští ☹ Má teď asi 3,5kg
zil, hipp je už i od narození. Klidně daruji za poštovný, kdybys chtěla vyzkoušet 😉

momin
20. kvě 2009

Holky ten nutrilon na vetsi zasyceni je od kolika mesicu nevite?

ingra73
20. kvě 2009

momin- nutrilon 1 extra je od narodenia a nutrilon good night od 6 mesiacov 🙂

momin
20. kvě 2009

dekujuuuuuu.... 😉

mortiska
12. čer 2009

ahojte, ja teraz prikrmujem nutrilonom od 2.mesiaca, lebo malá má vysoké nároky na papanie, a nestačim s materskym mliekom, ale chyba je, ze cez den je stale mrzutá a stála place, skoro vobec nespi, lebo sa kazdu chvilu budi a retuje, tak som rozmyslala, ze zajtra kupim sunar ha. Ale ten nutrilon doteraz co som davala, nie je ha, tak neviem, ci mozem dat sunar ha alebo len obycajny

lucenek
13. čer 2009

morti porad se mudrou radši nebo kup nutriton ten je na zahuštění mlíčka nutrilon, třeba to malé dýl vydrží v bříšku a nebude mrzutá, nebo ji trápí prdíky tak kapej do mláčka 10 kapek sab simplexu 😉
my jsme na sunaru nutráč nechtěla ani za boha 😉

tilko
13. čer 2009

mortiska, my sme na Nutrilone od narodenia. V pôrodnici sme začali s Nutrilonom HA 1 a po mesiaci sme prešli na obyčajný Nutrilon 1. Keď som sa pýtala našej doktorky, ako viem, že ktoré mliečko je naj, tak ma ubezpečila, že Nutrilon je vraj najľahšie stráviteľný a nezaťažuje bruško. Teraz cez deň papáme Nutrilon 1 a na noc dávam Nutrilon Extra 1 pre lepšie zasýtenie. Dávky sú rovnaké ako pri obyčajnom a nepriberá sa po ňom navyše.My sme spokojní.J akubko spí od pol ôsmej až do šiestej ráno bez prebudenia. Pozri www.nutricia.sk

pointka
16. črc 2009

Predám neotvorené dve 400g balenia mliečka Nutrilon 1 Comfort kúpené na Slovensku. Cena á 8 EUR, spolu obe 15 EUR + poštovné.

angel01
17. črc 2009

Ahoj holky,
jdu si k vám pro radu, malýho jsem kojila 6týdnů, pak už jsem neměla mlíko, hodně jsme trpěli na prdíky, tak nám doktorka řekla ať se vyvarujeme Sunaru, že by mohl mít zácpu. . .máme teda Nutrilon a celou dobu má řidší stolici než když byl kojený, má jí sice jen 1x denně, ale vodovou. . .máte někdo podobnou zkušenost?? Doktorka říkala že pokud je stolice jen jednou denně jtak vůbec nevadí že je řídká, ale mě se to moc nezdá . . .

kanomilka
18. črc 2009

Zdravím vespolek.
Našla jsem toto téma a letmo ho pročetla. Jen bych chtěla přidat svůj názor. Od 3 týdne jsme s malou na Nutrilonu a macimálně jí vyhovuje. Zkoušeli jsme Sunar a Bebu ale po nich měla dost prdíkya stolice 1x denně a docela dost kašovitáaž vodová. Na Nutrilonu co jsme, tak jí má cca 4x denně ale o hoodně pevnější a prdíky minimálně. Malá má 3 měsíce takže jí dáváme 150ml denně ale bez ohledu na tabulku. Prostě kdy máhlad a řekne si, tak dostane.
Ale vychází to + - jako v té tabulce na den, te´d v létě jí dáváme spíš čajíky mlíčko moc nechce a i tak přibírá parádně. Má 5,75 KG v necelých 3 měsících 😉

kanomilka
18. črc 2009

A k té stolici angel01- já se na to ptala našeho pediatra a ten mi řekl, že takhle malá miminka nemusí kakat klidně ani 3 dny a když 3 dny není, tak se to až pak začíná řešit projímadlama a uvařenýma vločkama odvaru z nich navíc podlě mě chvíli trvá přechod než si zvykne telíčko a střeva hlavně z jednoho mlíčka na druhé myslím z hlediska miminka takže si myslím, že je to v pořádku. Každý miminko má jiný spalování takže nějaký může kakat 7x denně a nějaký třebas jen jednou z Nutrilonu. Od toho 3 týdne co jsmes ním začali, tak malá měla 12 stolic denně a te´d už jsme na 4 tudiž buď plně v klidu 😉

evinkaa
18. črc 2009

Ahoj holky, my jsme už zhruba 3 týdny ke kojení ještě na příkrmu a máme Nutrilon HA. Byl mi doporučen mojí dětskou dr. Jsem maximálně spokojená, malá konečně začala přibírat. Ze začátku kakala každý den tak 2x, teď se jí to ustálilo na stoličce jednou za dva dny, ale to pak stojí za to. 😉 Prozatím o změně mlíčka neuvažuji, možná časem, až bude malá starší, že bych přešla na obyčejný Nutrilon taky kvůli ceně, ale do půl roku určitě vydržím kupovat tento dražší, když malé vyhovuje.

zuzkaxx4
22. črc 2009

Ahoj baby, mala ma nieco cez 3 tyzdne a od zaciatku sme papkali bebu ale Dr. nam poradila aby sme presli na nutrilon ha. Mala je velka hladoska vecne by jedla, na jednokrmenie vypije tak 90 az120ml nutrilonu 5 az 6 krat denne. Chcem sa opytat kolko by mala papkat ml na jednokrmenieci tych 90 je velaalebo malo, niekedy da len 30 ale do pol hodiny dorabam pretoze je hladna. Dik

zofik
22. črc 2009

holky my máme tady potíž s kaděním, máme nutrilon comfort a nekandíme...ach jo... 😢

magdulenka
22. črc 2009

zofik, malá měla problém taky, ale nevím, jestli to nebylo jen tím, než si zvykla, že je jen na um, před tím jsem ji sice minimálně, ale aspoň trochu kojila. na infolince nutrilonu mi řekli, že trvá 14 dní, než comfort začne plně působit. prý do 2 dnů malé zlepšení, do 14 dnů plný účinek. malá teď kaká 1x denně.

já bych chtěla přejít z NUTROLONU comfort na normální, máte s tím někdo zkušenotst?

knobloska
22. črc 2009

Magdulenka, moje ségra to tak měla a mixovala mu to, až pak postupně přešla na normoše.

markytkaaa
22. črc 2009

My jsme byli od začátku na Sunaru a spokojenost 🙂 Střívka pracovala plynně i plynule 😀 😀