Mimi málo jí a neprospívá. Co mám dělat?

elliott
6. kvě 2009

Ahojky, začínám nové téma - nikde jsem ho nenašla.
Poraďte prosím:
Mám holčičku - 10 měs. Porodní váha 3600 g.
Když jí byly 2 měs, zjistili na gastru, že má alergii na bílkovinu KM. Takže dietka, spec. mlíko Neocate + příkrmy ( bez mlíka).
Teď už by měla být v pořádku, testy má v pořádku. Ale strašně málo jí a přibírá. Nyní máme Bebu ha 2, kterou odmítá pít, jídlo jí dávám každé dvě hodiny, a je to utrpení, 5-6 lžiček a konec. Prostě jí to nebaví. Teď v 10 měs. váží něco málo přes 7 kg, měří 72 cm( v normě) - je drobná.
Už jsem úplně zoufalá a nevím, co má s ní dělat. Taky se v noci třeba 10 za noc vzbudí, na čaj, dudlíka...no děsný.

bolk
6. kvě 2009

Ahoj teď jsem to psala do "odmietanie prikrmov" jsem na tom podobně jen malá má 6kg v 8 měsících. Tak se tam podívej🙂. Já budu ráda, když bude mít v roce 7kg. To je takové mé přání, teď za měsíc nepřibala ani deko☹.

bolk
6. kvě 2009

Víč co mě ještě napadlo, jestli to není tím, že se v noci tak často budí. Naše malá taky v noci několikrát vstává od sedmi večer do šesti do rána celkem asi 4-5x. Podle mě ve spánku se roste nejvíc a takhle není moc kdy. Ale zase jsou tu určitě mminky co mají nespavce a miminko jim přibírá dobře. Ale to vstávání je šílené a 10x to už bych asi nevydržela. Malá měla porodní váhu 2480 přenášená.

mousunek
6. kvě 2009

elliott - zkus treba misto beby sunar, je sytejsi....
Myslim si ze budes muset prijit na to co ji chutna trebas presnidavky a zacinat tema, me malej taky hodne odmital a ted zbasti co dostane, drz se chce to hodne trpelivosti 😉

bera28
6. kvě 2009

Holky, jsme na tom stejně. Já mám extrémní nedonošence (26+0, A: 950 g, 35 cm, B: 800g, 32 cm). Domu z porodnice jsme šli ještě před plánovaným termínem porodu s váhou A:2890g, B: 3000g. Pak jsem je kojila a přibírali naprosto ukázkově, tak 320 g/týden. Jenže pak začali zlobit s jídlem, nic nechtěli, byli i 3x v nemocnici. Na nic se nepřišlo, nejspíš psychika a nepříjemné pocity z dlouhodobého sondování a částečně i z UPV. Teď jim je 10 měs. korigovaně, poslední 2 měsíce baští ukázkově, ale také se hrozně moc hýbou. Holka za tyto 3 měsíce přibrala 150 g celkem, kluk 500 g. Váží 7350g a 7700g. Já už se tím netrápím, vidím, že rostou a holt budou hubeňouři.

scharfinka
6. kvě 2009

elli, když se tak často v noci budí, nemá třeba hlad? taky se říká, že děti přibírají nejvíc díky nočnímu krmení, protože vlastně přijmou kalorie, ale když spí, tak je nevydají....vím, že to asi není nejlepší řešení krmit v noci, zvlášť když se tady skoro každá maminka snaží u takhle velkých mimísů to krmení pomalu odbourat, ale jestliže nechce moc papkat ani přes den možná by to stálo za zkoušku.Taky jsme byli navyklí na čajík, jenže jak se začal přes den moc pohybovat, tak se začal i v noci dost často budit a s manžou jsme přišli na to, že má prostě hlad, tak jednou za noc se jeden z nás obětuje a vstane udělat mlíko, no a malej pak spí jak dudek do rána......

elliott
autor
7. kvě 2009

Ahojky,moc díky za tipy.
V albíčku jsou její nový fotky - je to drobek. Vypadá na půl roku !!!
Dneska jsem už volala dr. Poradila mi,abych jí dala Sunar originál - no bohužel, bez úspěchu. 2x si lokla a vyplivla flašku. Dala jsem jí poprvé bílej jogurt se lžičkou biomarmelády a dobrý, asi jí chutnal, snědla 7 lžiček 😉 tak asi nasadím hodně jogurtů.
Jinak má ráda docela přesnídávky a miluje veku s máslem a šunkou. Já vím, nic moc kvalitní strava, ale co jí mám dávat, když nic jinýho nechce.
S tím nočním jídlem - no nevím....před týdnem byl tento scénář:
Kolem 19 h. se koupe, pak má večeři a do postýlky jde před 20 h. Spí tak dvě tři hoďky, a pak to začne. Buzení - pofňukávání, přetáčení se z boku na bok. Kolem 23 h. jí dám 100 mlíko, spí tak dvě hoďky a buzení na čaj, kolem 3 h. jí dám další 100 mlíka a pak se vzbudí až kolem 6 h. na čaj, vstáváme kolem 7 h.
Nyní je situace taková: usíná kolem 20:30 a potěch 2 hoďkách pláče jen vidí flašku ....teď jsem se od ní vrátila, vypila 60 mlíka - Sunaru. Tak jsem zvědavá, jak dlouho vydrží.
Napadlo mě, že jí bolí třeba zuby,ale to by jí museli růst už od 5 měs. a soustavně !!!

motylek
7. kvě 2009

Drobek to je, ale ty její obr kukadla - neuvěřitelné, fakt nádhera. 😵 😵 😵