Mimi nechce příkrmy. Jenom pije mlíčko

tezu
14. led 2011

Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo podobnou zkušenost jako já nebo jestli dělám něco špatně?🙂 Moje 8 měsíční miminko pořád nechce příkrmy. Zkoušíme to už 2 měsíce. Zelenina, zelenina s masem, polívčička, kašička, kupovaná sklenička, bio nebio, prostě nic. Ochutná, a pak už nechce. Už ví co je lžička, otvírá pusinku, ochutná, ale nechce jist. Ani smíchaný s mlíkem, ani do skleničky se savičkou, kterou zná od mala, radši hladoví do večera a pak nevydržím já a dám mlíko. Má UM. Navíc ani nechce pít. Maximálně trošku vody po lžičkách, ale jestli to dá jednu polívkovou lžíci, tak je to hodně. Nechutná jí ani banán nebo jablíčko, jen přesnídávky sní asi jednu lžičku po opravdu malých troškách. Zatím prospívá, ale nechci dojít až do stavu kdy bude hubnout, a příkrmy odmítat, radši bych jí nějak převezla. Nemáte někdo nějakou radu? Díky🙂

ratatooy
17. led 2011

ahoj,mi ještě příkrm nemáme budem začínat až v 5měsíci ale co vám chci říct aby jste nevěšeli hlavu jsou i horší případy,doktorka nám vyprávěla jak tam chodí paní s klučíkem a ten od narození vůbec nic nechce ani mlíko od mamky ani z flašky ani umělý ani ze žličky,takže od narození do něj občas dostanou trošku sem tam mlíka a někdy až po dvou dnech,už měly strach že chudák malej skončí na kapačkách,to je hrůza takže můžeme být rádi že papají aspoň to mlíčko a jestli začnou s příkrmem o dva tři měsíce později než ostatní děti tak to neva.

tezu
autor
18. led 2011

@ratatooy No to mas pravdu, vzdycky muze byt hur. Jak ten mrnous prospiva, kdyz nic neji? Ma nejakou nemoc?

ratatooy
18. led 2011

@tezu nemá nemoc žádnou jen to vypadá že se mu nevyvynul sací reflex na váze asi moc nepřibívá sem tam do něj něco nacpou,musím se zeptat až tam půjdem jak to s nima dopadlo.

tezu
autor
18. led 2011

@ratatooy To je mi ho líto, nevyvinutej sací reflex to snad ani není možný?!

ratatooy
19. led 2011

@tezu asi to je možný prej vůbec ani prso ani flašku,lžičku nic vždycky to prej ochutnal a vyplivl a začal řvat.

tezu
autor
22. led 2011

Ahoj, tak pro vsechny, co maj stejnej problem jako ja, mam dobrou zpravu🙂 Sunarka funguje!Hura🙂 Konecne se mi rozjedla. a zachutnala ji zeleninova kase Sunarka, a jeste ji chutna jahodova a boruvkova presnidavka. A najednou to jde jako po masle. Rano se mmnou snida ovesny vlocky, kouka mi do misky a ja ji krmim rukou a ona basti. V deset dostane presnidavku a k obedu jsme zatim u Sunarky, ale zda se, ze to pujde. Dokonce se mi sama natahuje za lzickou🙂

tezu
autor
22. led 2011

Urcite pomohla i rada od doktorky davat ji ozuzlavat kurku chleba, trenuje si dasne, zuby a posunovani sousta a polykani, taky jsem ji davala ryzovy krupky a syrovou mrkev. Asi 14 dni. Ale prikrmy zkousime pres dva mesice, a teprve ted se neco deje..

tezu
autor
2. únor 2011

Halo halo, jsem tu zase a prosím o radu.🙂 Neměl jste někdo problémy s odmítáním pití krom mlíka? Moje princezna už vzala na milost jídlo, ale k pití chce pořád jen mlíko, nedostanu do ní vůbec žádnou vodu, štávu a ni čaj. Už z toho jednou měla zácpu, takže jí radši to mlíko dám, aby nebyl znovu problém, ale s takovou bude za chvílí pěknej koblížek🙂

ratatooy
9. únor 2011

@tezu a jak máš starou holčičku?našemu drobkovi taky sunarka moc chutná zatím jen teda rýžovo kukuřičná protože jsou mu 4 měsíce ale s příkrmama jsme zrovna začali a baští dobře s ním nebude problém.a to pití teda nevím mě pije normálně čaj i šťávu,zkus jinej hrneček nebo po lžičkách

tezu
autor
9. únor 2011

@ratatooy v patek ji bude 9 mesicu, dava si s tim jidlem a pitim pekne na cas🙂 hrnecek mi nebere, ale zna savicku, kterou pije mliko, ale jak projde na to, ze to je voda tak to nechce. po lzickach to trosku jde, ale stejne toho vic skonci na bryndaku. ted ji varim ridky polivky, ale to ji zase nechutna a tak skoro nic nesni a musi se pak dopijet mlikem. je to na hlavu🙂

ratatooy
11. únor 2011

tak mi by jsme taky potřebovali radu začali jsme s příkrmama a malej z tohomá strašnou zácpu,tak nevím jestli mám pokračovat v příkrmech nebo to na pár dní nechat?zároveň s příkrmama jsme měnili i mléko z beby na sunar.nebo to dělá třeba jen mrkev?dneska zkusíme asi cuketu.

babulinkab
11. únor 2011

na zácpu pomáhá dát trochu švestkové šťávy např. od hippu, nám to docela pomáhá, malá má od začátku s příkrmama taky velmi tuhé bobky, já myslím, že přestat nepomůže, protože jak začneš znovu problém se objeví zase, tělo si prostě asi musí zvyknout na novou stravu
mrkev staví určitě

babulinkab
11. únor 2011

akorát teď se dívám ratatooy, že jste ještě malincí, ta šťáva je až od 4. měsíce

kjajule
11. únor 2011

@ratatooy koukám do tvého pasu a malému nejsou ještě ani 4 měsíce...nespěchej na něj tolik s těma příkrmama , pokud jste zrovna měnily mlíčko měla by jsi tak týden počkat jestli mu mlíčko opravdu sedne, myslím že pokud jsi začala v tu dobu dávat i mrkev tak je to pro jeho zažívání celkem změna a je potřeba počkat než si na to bříško zvykne...
Až budete mít to správné mlíčko , kterí dělá bříšku dobře a nebudete mít zácpu ,pak bych teprve začala s příkrmama a to hodně pomalinku a dávala jeden druh zeleniny aspon 3-5 dní aby si bříško opět zvyklo...je dobré po příkrmu dávat aspon pár lžiček něčeho k pití 😉

ratatooy
11. únor 2011

@kjajule,mi jsme měli mlíko dobrý tu bebu jenže po ní už měl co hodinu hlad,tak asi počkám co udělá ten sunar a pak zkusíme znovu příkrm,jinak pije čaj a na zácpu i od hipp švestkovou šťávu

babulinkab
11. únor 2011

já jsem si neuvědomila, že tu zácpu může způsobit i změna UM. já jen kojím, takže u nás ta zácpa byla 100 procentně způsobená zavedením zeleniny.
a ta švestková šťáva je od ukončeného 4. - tudíž 5. měsíce

ratatooy
11. únor 2011

@babulinkab někde dokonce někdo psal že měli taky furt zácpu tak tu švestku začali používat i ve 2měsících 🙂

paja.83
11. bře 2012

Ahoj holky, tak my máme taky problém s příkrmy. Je nám 6,5 měsíce, se zeleninovými příkrmy jsme začali víc jak před měsícem, jinak jsme na UM. První 2 týdny neotvírala pusinku,vůbec zeleninu nechtěla, tak dostala vždy lahev místo zeleniny. Po domluvě s doktorkou jsme s příkrmy na pár dní přestaly a asi po pěti dnech začli zkoušet znovu. První den opět nic, druhý den začala otvírat pusinku a začala baštit. Tak to jsem baštili asi 2 týdny, jedla toho stále víc. Po 14 dnech opět ale přestala zeleninu chtít, neotevře vůbec pusinku, vzteká se u toho, šponuje, takže jsem to vždy po chvilce ukončila a dala lahev. Tak jsem to udělala 3x, včera opět zeleninu zase nechtěla, ale to už jsem ji mléko nedala a dala jí ho asi až za dvě hodiny a dnes to bude o samé. Myslíte, že jí to mléko mám dávat, když nevezme tu zeleninu nebo ji třeba ty 2 hodinky nechat a až pak mléko? Už nevím co s ní, nutit ji to nechci a s hračkama taky začínat nechci.

romcovaklarka
11. bře 2012

@paja.83 Ahoj, já myslím, že to je docela běžný, já jsem dva měsíce dělala psí kusy a do Sama jsem skoro příkrm nedostala, pak začal jíst pěkně a asi po 2 týdnech přestal, jako ovoce jo to baští, ale zeleninku to si dá lžičku a pak už je to boj vymyslet, jak to chce tentokrát. Jednou chce jíst lžičkou, jednou zas musí mít druhou lžičku v ruce, jindy chce abych mu to dávala do pusy rukou a někdy, to má nejradši, mu měkkou zeleninku udělám na větší kousky a dává si je do pusy ručičkou sám 🙂 No a mlíko, já ho teda dokojím podle toho, kolik toho snědl. Když malinko, dokojím, když je to aspoň kolem těch 100g tak ho nechám a nakojím třeba za ty 2 ho%dky.

janicerna
29. bře 2015

Ahoj maminky taky mám takový problém , mam doma 8 měsíců starého chlapečka a kromě prsa mi nevezme do pusinky absolutne nic :( zkoušela jsem vse mozne jak pisi maminky predemnou a prostě nic... už si nevím rady , dr mi řekla ad zkouším postupne, že si zvykne ale kdy ? Přece mu nemůže jen materske mlíčko stačit? Můj první syn dvouletý s tím problém nemá toho naopak musím krotit pac by snědl co vidí ten byl teda na UM už od 2.MESICE. DÍKY ZA RADU 🙂

millyh
29. bře 2015

@janicerna ahoj 🙂 naše děti do roku plně kojené a flašku nechtěly žádnou. Mrkni do skupinky dlouhodobé kojení https://www.modrykonik.cz/group/6363/ určitě najdeš někoho kdo to má nebo měl stejně. 😉

janicerna
29. bře 2015

Dekuju 🙂

ladyhacek
1. dub 2016

syn mi začal jíst asi po 2 měsících ppodávíní příkrmů a to snědl asi 100g (max) teď v roce jí 180g-200g takže i to b měl mít víc - prospívá 🙂 > jo a když rostou zuby tak i prakticky kojím jídlo odmítá a prská
nejlepší špenát, dýně, cuketa, ale jak kdy

parosa
2. srp 2016

Ahoj Všem, já mám podobný problém jako vy. Mám 11 měsíční dcerku, a nejradši má UM. Nemůžu do ní nic dostat. Kaše vůbec. Pribiňáku tak půl její malé lžičky. Ale maso k obědu to většinou sní. No už jsem taky dost zoufalá, pořád vymýšlet jak na ni. Ale asi je pravda, že nutit to nemá cenu. Prostě se nají, až bude mít hlad. To ona se umí ozvat.