Miminko mi nechce vůbec jíst ani pít - má 5 měsíců

verzel
14. kvě 2009

Ahojky,
cca týden mi malá odmítá přes den pít, dostanu do ní sotva 60 ml mléka nebo čaje. Přitom je hladová, cuká všechno co jí přijde pod ruku, saje si pěstičky, halvička na stranu a loví....jsme už cca 2 měsíce na UM Nutrilon, na noc dávám kaši. Dneska jsem byla u doktorky,poradila mi sunar...ale malá ho taky nechce, ani kaši nechce, příkrm nechce....teplotu nemá, zoubky nerostou. V noci nebo nad ránem pije okolo 160 ml, přibývá na váze...jsem z toho fakt jelen, asi mám anoretičku 😀 Nevíte si někdo rady ? Díky

dezyre
18. črc 2014

@1velrybka to horší kakání je při zavádění prvních příkrmů normální. Bohužel možná tvoje dcerka bude tak jak můj syn (i já byla prý taková, i moje máma), že nebudou chtít mléčné výrobky. A bohužel i kdyby si si prst v zadku zlomila, nenacpeš to do ní. Jinak můj starší syn je dost velký nejedlík, ve všem se rýpe i přes hodinu 😔 Jsou to s dětičkama nervy, ale pokud jsou jinak zdravé, tak je to v pohodě. Zkus se domluvit s pediatrem. Jinak doporučuji alespoň ráno a večer dávat mléčnou kaši. A vlastně čím jsem to ještě vynahrazovala, tak třeba ovoce s tvarohem, nebo jogurtem, ale je pravda, že Staník byl skoro o 3 měsíce starší než tvoje dcera. My jsme s kašema a příkrmama začínaly v 5,5 měsíci. Do té doby jsem plně kojila a vše bylo bez problémů. Pak to nastalo..

cuculik1
25. črc 2014

@1velrybka nam odmietal mliecko od 11 tt najprv moje a aj UM... teraz ma 8 mesiacov a s jedlom je to obrovsky boj doteraz... mlieko mi vypije len v noci, ked spi, niekedy to fungovalo aj pocas dna v spanku, neskor uz nie... a kazde jedlo je nekonecny boj a divadlo. som uz z toho unavena. vela stastia, hadam vam to prejde.

1velrybka
25. črc 2014

@cuculik1 No to jsi mě teda nepotěšila ☹ U nás právě zatím funguje krmení při spánku.

rumenka80
14. srp 2014

Čau holky jak jste dopadly. Mám stejný problém. Malé jsou 4měsíce a začala úplně bojkotovat láhev už 14 dní to trvá. Je na lahvi MM vše odstrikavam, váha ok,ale mléko ty vypije jen ve spánku.
Podařilo se Vám přesvědčit vaše drobečky k pití láhve? Diky moc za radu.R

anzet
22. pro 2014

Ahoj holky. Přidávám se do skupiny. Malý mi skoro nic nesní. Je drobounký (v 5 měsících má 6,25kg a 65 cm). Doktorka tomu říká atletický typ. Už jsem na prášky. Poslední týden si cucne několikrát denně 50ml. Příkrmy mu nejedou. Dostanu do něho tak 5 lžiček. Zkoušela jsem ovoce i zeleninu......Krmení je pro mě největším trestem. Jinak je živý, usměvavý. Zkoušel někdo probiotické kapky? Nevím, co s ním. ☹ ☹ ☹

veeeraf
22. pro 2014

Ahoj maminky, moc vás nepotěším. Dcerce je 21 měsíců a je to prostě modelka. Ani kojení moc nemusela, příkrmy do ní dostat bylo umění a teď má rada jen nějaký jogurty a polévky. Marně čekám, vlastně od 4 měsíce, že to bude lepší a prd 🙄

anzet
22. pro 2014

@veeeraf tak to me asi brzy odvezou do Bohnic :(

veeeraf
23. pro 2014

@anzet Taky jsem si to myslela, ale dáš to..někdy s pocitem, že bouchneš, se slzami v očích..ale dáš to🙂..co ti taky zbývá

pettull
23. pro 2014

@anzet @ veeeraf ahoj holky, taky se pridavam 🙂 V 6 mesicich mela dcerka 6,75 kg. Ted ma 7 mesicu a ten mesic bojuji s prikrmy. Jsem rada, za kazdou lzicku, kterou do ni dostanu. Tak ze 3 lzicky si da jen od dyne, cekety nebo bananu, jinak je to uplna hruza. Kdybych ji nekojila, tak neji asi vubec. A to ji kojim uz od narpzeni spis proto, ze uz je cas, nez aby si sama rekla. A to jsem doufala, ze se to brzo zmeni..a jak tak ctu, tak bojovat budeme porad...

krkyna
31. pro 2014

Ahoj holky mám stejný problém myslela jsem že jsem sama ale jak tu čtu je nás teda plno. Malá bude mítzza týden 4 měsíce a vůbec nechce mléko. Prvně začala odmítat MM a um jí neleze zkusila jsem snad všechny značky. Teť máme Bebu Ha tu vypije ale jen když spí tak že po každé když zabere rychle strčím flašku a čekám kolik toho vypije někdy 100 ml někdy jen 40 ml.Kasičky taky moc nechce jak kdyby věděla že je to z mléka 🙂 ☹ Jediný co jí chutná je rozmixovaný brambor z mrkví ale to taky nemůže jist celý den a každý den.No je to boj můj první syn byl velký jedlík tak to neznám.Ale musíme vydržet furt si říkám že bude líp 🙂 🙂

milito18
3. bře 2024

@sjuzan u nás teď to samé.Kojim a prikrmuji.Pres den si prso vezme max 2x a to se s ní musím prat.Flasku s bebou mi teď taky začala odmítat.Slinta a kouše jak vzteklá,takže to prisuzuju zubům,ale je to náročný.Bojim se s ní někam jet aby mi neřvala hlady.Pres noc do rána kojim bez problémů.Prosim napište ,že to je jen období a přejde to 🙏