Miminko mi nechce vůbec jíst ani pít - má 5 měsíců

verzel
14. kvě 2009

Ahojky,
cca týden mi malá odmítá přes den pít, dostanu do ní sotva 60 ml mléka nebo čaje. Přitom je hladová, cuká všechno co jí přijde pod ruku, saje si pěstičky, halvička na stranu a loví....jsme už cca 2 měsíce na UM Nutrilon, na noc dávám kaši. Dneska jsem byla u doktorky,poradila mi sunar...ale malá ho taky nechce, ani kaši nechce, příkrm nechce....teplotu nemá, zoubky nerostou. V noci nebo nad ránem pije okolo 160 ml, přibývá na váze...jsem z toho fakt jelen, asi mám anoretičku 😀 Nevíte si někdo rady ? Díky

magimary
14. kvě 2009

my zažívame presne toto isté s Menším!...
presne...
ale už druhý mesiac... 😔

už sme skúsilu všetko možné, aj nemožné...
ja už len rezidnovane čakám, že raz to musí prejsť... 😔

magimary
14. kvě 2009

sorry: rezidnovane=rezignovane 😉

teda, chcela som ešte napísať, že mne ani tak nevadí to nejedenie (veď zovšadiaľ počúvam, že žiadne dieťa ešte od hladu neumrelo 🙄 ), ale vadí mi to, že VIDÍM (!) na malom, že je HLADNÝ!!! 😲

naozaj je, nepokojný z toho, že chce jesť, resp. že je HLADNÝ...

to je to, čo mi vadí a prekáža... 😢

shaula
14. kvě 2009

Hm, to je fakt divné... Jedině asi fakt zkoušet různé značky mléka☹ Naši kluci taky moc nechtěli pít, vždycky si jen cucli, a hodně plakali, tehdy jsem to přikládala prdíkům, dnes si nejsem tak jistá...

verzel
autor
14. kvě 2009

to plně chápu, klidně bych jí krmila zlatem, kdyby to pomohlo .... tedy ta délka bojkotu u tvojeho mimi mě děsí, přibíráte na váze ?

magimary
14. kvě 2009

no, nechudneme...
totiž-on sa v noci, príp. nadránom napapá (cca 180ml) a potom ešte druhýkrát niekedy poobede...
čiže papá tak 2xdenne (á 7-10hod.)...

a skúsili mse už asi 10 druhov mlieka ("100" druhov dudlov na fľaši a druhov fliaš) , ..., doknca už aj príkrmy, kaše, ovocie, zeleninky a stále rovnaký výsledok...

verzel
autor
14. kvě 2009

tak to jsme na tom úplně stejně. teď sice snědla 125 gr mrkve + 130 mléka,ale byl to boj. Do mlíka jsem jí dala mrkev a šlo to, pomalu, ale šlo. Samotné mléko už ale plivala.
Duclíků má taky sbírku, tím to asi není. Večer ještě zkusím BEBU a pak to vzdám a smířím se s tím, že je mlsoun a jí jen 2x denně z donucení.
Držíme palce, díky za podporu 😵

motylek
14. kvě 2009

No tak my budeme mít rok a k obědu sní max.120g příkrmu a potom už žádný mlíko samozřejmě nemá a hlad taky ne. Nebude to mít jiný důvod. Přijde mi, že ti zrovna teď toho snědla až až. Do večera zásoba.

motylek
14. kvě 2009

Jo a mlíko mi plive cca od 4. měsíců do teď, nechci teda nikoho strašit, ale vypadá to, že za chvíli máme po mlíku úplně.

motylek
14. kvě 2009

Značky jsme zkusili všechny, bez efektu, jenom vyhozený prachy 🙄 🙄 🙄

verzel
autor
14. kvě 2009

jj, souhlasím, ona stejně žádný nechce, nejde podle mě tak o chuť mlíka jako o konzistenci. Sápe se po salámech a jogurtech, ráno mi málem uhryzla banán....mrkev už dává 3.den bez problémů. Jen je vidět, že má fakt hlad,přisává se jak divá i k nosu 😝
Divím se, že i teď, protože toho snědla hromadu, teda na sebe. A to ještě před chvílí dala čaj, ale mlíko zase nechtěla....to jsem z toho jelen. 😨

sjuzan
14. kvě 2009

Ahojte,taky to s tím jídlem tak máme...malá má čerstvě 5. měsíců,já teda ještě kojím,ale je to s bojem,už asi přes 2 měsíce....vzteká se u každýho jídla a vypije strašně málo...tak 50-80ml na jedno kojení a to kojím tak 6x za 24hod.V noci a nad ránem teda vypije víc,kolem 130-180,jak kdy...ale přes den už je to slabota...a to se sama ani o mlíko nepřihlásí,dávám jí aktivně sama,protože si říkám,že po 4 hodinách už musí mít hlad.Tak se se vztekáním asi 3 minuty na pije a vypije těch 50-80ml,jak jsem psala.Akorát teda,že neplače hlady,je spokojená.Už mám málo mléka,tak jsem si říkala,že se vzteká asi proto,že jí to neteče,a proto tak málo vypije,ale dneska jsem jí zkoušela dávat Nutrilon lahvičkou,kdy jí to teče dost a stejně vypila jen těch 50ml. 😒 Taky si říkám,z čeho je živá. 😖

u2jana
14. kvě 2009

ahojte, aj nasa takto strajkovala ked mala cca 4-5mes, bola to hroza a ja v strese cele dni.
doktorka mi poradila, nech ju krmim v polospanku, neviem, ci to bolo najlepsie riesenie, ale celkom to fungovala... aj cez den som ju polouspala sup rychlo flasu... inak som do nej nedostala viac ako 30-40 ml

bera28
14. kvě 2009

Holky, u nás to trvalo u dvojčat 8 měsíců. Kluka jsem nakrmila jen když spal, holku jsem i částečně sondovala. Zlomilop se to až tehdy, když jsem přestala úplně dávat tekutou stravu. Takže teď mají kaše, přesnídávky ovocné nebo zeleninové, sušenky atd. Baští už víc jak 2 měsíce naprosto ukázkově. Ale jinak žádnou tekutinu do nich nedostanu. Dr. mi říkal, že to neva, dehydratace nehrozí (vodu mají z pevné stravy) a oni se jednou rozpijí. Zajímavé je, že když chodíme plavat, tak tam vypijí půlku bazénu🙂

lulucka
14. kvě 2009

ahojte,tak tento problem sme mali aj my. Boli sme z toho zúfalí. Robila som mlieko do čaju a dávali sme ho v polospánku, to bolo jedine kedy vypil trošku viac. Nakoniec už nechcel mlieko ani v čaji, tak sme išli k doktorovi, brali nám krv, moč a vyter z hrdla, všetko bolo OK, ale pani doktorka nám predpísala probioticke kvapky Biogaia. Tie nám pomohli, hned nám začal papat, bola to úlava, teraz nepije stále 160, ale aspon pije kludne a nemusí už spat. niekedy už vypije aj 180 a to predtým po 4 hodinách vypil 30-40 ml. Sem tam sa ešte stále pučí, akokeby mal prdíky, tak mu dám do pusinky pár kvapiek Sam-simplex a dalšie papanie je v pohode.

lulucka
26. kvě 2009

ahojte, chcem sa opýtať, či ste riešili s vašimi pediatrami, že vaše deti nechcú veĺmi papať. čo on nato? poslal vás niekde na vyšetrenie, alebo keď dieťatko priberá, tak to nerieši? ďakujem za odpovede

tiana
27. kvě 2009

Maminy, my sme na tom rovnako, ja maleho kojim, ale postupne stracam mliecko kedze maly nechce papat tak ako ma. Nepapa pravidelne, raz denne sa nadlabe ako delo a potom si pyta sem tam a aj to si cucne, spusti mi mlieko zbytocne samozrejme o chvilu si zase cucne, opat mi spusti mlieko, ale to samozrejme taku dobrotu necha. Urobi to zo 3-4 krat a potom samozrejme uz vypudzovaci reflex nemam, no a ked chce papat jeduje sa, ze si musi tahat takze zase nechce. V noci papa take 4 minutky a koniec rano mam prso (povacsine kojim uz len z jedneho) natrieskane mlieckom bo maly nepapa...o takej 10.00 sa nadlabe ale potom uz tolko mliecka ani nemam, kedze papa nepravidelne Odsavam si, ale to uz moc nepomaha. Mam taky dojem, ze ten krpec ma skusa. Prikrmy papa, teda da sa to, hlavne vecer sa nadlabe kasickou, ale to je vsetko. Ziadne mliecko. Skusala som mu dat UM, ale neche flasku ani za svet. Ja uz stracam trpezlivost.... . A co B12 pre dojcata, je nieco take? My sme v UK, tak tu s tym moc nepochodim, davali sme mu multivitamin pre mimca, ale dostal na to fajnu alergiu, tak neviem...poradte co s tym malym nezbednikom... ☹

xuan
28. kvě 2009

no taky jsem měla s malou problemy taky nechtěla vubec papat ale doktorka mi poradila že ji mam zkusit dat do mleka trochu bananu at to ma jinou chut a zabralo to ale vic jak 90ml nevypila a to trvalo až do 6 měsice pak jsem ji davala kaši z brambor a tu miluje do ted!!!

tiana
28. kvě 2009

xuan: diki za radu, vyskusam. A teraz Natalka pije mliecko bez problemov? Ci ako to slo po 6 mesiaci??? Kazda rada je vitana 🙂

surynka44
28. kvě 2009

Asi druhý týden jsme na UM. Malá mi vypila max. 170 a to jen asi dvakrát. Jinak vypije tak 60-90ml 😢 samozřejmě má pak brzy hlad a chce papat a já nevím co jí dát, když UM se může až po 3 hodinách? Nemáte s tím někdo zkušenost? Mám ještě mlíko takže když ji nejhůř nabídnu ji prso, jenže laktační poradkyně mi řekla, že ji ho nabízet nemám aby nebyla zmatená. Musím toiž přestat ze zdravotních důvodů kojit. Nejdříve jsme malou dlouho učili na flašu, nakonec jsme natrefili na tu správnou, ale teď zase nechce papat, jsem z toho hodně špatná. Začla jsem ji přikrmovat tento týden zeleninkou, tak snad to ji více zasytí, ale taky to bude trvat.

lulucka
29. kvě 2009

ahoj Xuan, môžeš mi prosím napísať ako si to robila s tým banánom a mliekom? ďakujem

jannanatys
29. kvě 2009

ahojik 🙂 četla jsem to s tím bananem a ja davala jen kousek aby to mleko trošku vonělo asi 3 cm bananu na 130ml mleka ale je na každem kolik tam toho da!!!nebo se prodava sunar s přichutí bananu a čokolady 😀 😀 😀

lulucka
29. kvě 2009

ahojky, a to ty si ten banán rozmixovala a dala do mlieka? tieklo to potom? 🙂

jannanatys
30. kvě 2009

jo někdy jsem ho rozmixovala a dala tam a někdy jsem ho dala rovnou do flašky a hoooodně protřepala aby to mleko jen ovoněl ale je potřeba větši dirka 😀 😀

chodov
20. únor 2013

@xuan no i my máme necelý 4 měsíce nutrilon vypije pouze v noci a ráno a to jen 100 ml,přes den mi ho plive a příkrmy odmítá uplně takže jí dávám do mléka trošku banánu a to s baští celých 150 ml,skoušíme dávat mrkvičku samoutnou i s bramburkem ale prostě to nechce a bojím se že se jí to sprotivý uplně a pak mi nebude chtít jíst myslíte že bych mohla skusit namixovat do nutrilonu i jablíčko nebo to skusit s tou mrkvičkou????? ☹

1velrybka
18. črc 2014

Ahoj holky, zkusím obnovit tuto diskuzi. Nemá někdo taky problémy s krmením mimča? Malé je 5 měsíců, je na UM a mlíčko často odmítá. Prostě přesně to, co tu už bylo napsáno výše. Mám strach, že toho vypije málo.

dezyre
18. črc 2014

@1velrybka Pokud prospívá, tak to může být jen přechodné období díky vedrům.

1velrybka
18. črc 2014

@dezyre Právě že to kvůli vedrům není, trvá to už 2 měsíce, ale teda s přestávkami. A taky často zvrací - třeba 3 x za týden se stane, že celou dávku doslova "vyhodí". Za to nejspíš může reflux. Hodně slintá, tudíž se často zakucká a pak to z ní někdy vylítne. Ale váhu má, myslím, dobrou. Včera (5 měsíců a 10 dní) vážila 7,12 kg. Porodní váha byla 1990 g. Někdy přibere za týden víc, někdy míň (nejmíň to bylo asi 80 g, ale většinou 150 - 200 g).

dezyre
18. črc 2014

@1velrybka tak to přibírá pěkně. A jinak se vyvíjí dobře? Motoricky? A nezkoušela si dávat už klasické příkrmy?? Prvního syna jsem kojila 5,5 měsíce, pak už to nešlo, tak jsme zaváděli pomale příkrmy a samozřejmě UM. Jenže UM odmítal, takže jsme najeli naplno na "normální" stravu. Teď má 4 roky a mléko nepije dodnes, ani kravské, jogurtům také moc nedá.... Prostě asi jsou děti, které mléko nechtějí. Jo a ještě kolem necelého roku začal odmítat i mléčné kaše, takže bohužel byl bez mléčných výrobků. Podle Dr. to nebylo optimální, ale vápníku měl vždy dost 😉

terezapetrova
18. črc 2014

Pokud hezky pribirate, klido bych mesic s prikrmy ci s kasemi počkala... Zacinat od 6teho mesice je uplne v pohode.. a krom toho pak to zase muze byt jiné.. 🙂

1velrybka
18. črc 2014

@dezyre Už jsme dávali mrkev, pak i k tomu brambory, to jí sice chutná, ale museli jsme zase přestat, protože pak mléko nechtěla už vůbec. Myslím, že jí pak víc pracují střeva. Měla i docela zácpu. S tím vývojem - je narozená o 7 týdnů před termínem, tak tam určitě nějaký posun je.