Miminko nechce moc jíst, je to horkama?

sanousek
21. črc 2014

Ahoj maminky.
Máme 4 měsíce a jsme odmalička na UM. Vždy jsme pily míň než se uvádí v tabulkách,ale poslední měsíc je to ještě horší. Vypije mi max 130ml po 4 hodinách a někdy nechce vůbec,tak krmíme třeba až po 6hodinách. Teď začínáme s příkrmy a taky nic moc. Skleničku mi nesnědla ani za ty 3 dny,jak se uvádí v jídelníčku a mlíčko potom nechtěla vůbec. 😒 Je pravda,že vypije za den moc čaje,cca 600ml a přibírá normálně,ale štve mě,že vlastně nevím ,kdy a jestli vůbec bude jíst a když už,tak toho sní málo. Je možné,že je to třeba těma horkama,že nechce jíst? Chtěla bych od vás poradit,jestli máte někdo podobné zkušenosti. 😉

tamarila
21. črc 2014

Může to být horkem, a taky může být prostě z těch co nepotřebují tolik. Pokud přibírá normálně, tak bych to moc neřešila. Moje malá jedla také mizerně, váhové přírůstky měla mizerné, taky jsem se neustále nervovala. Už jsem dávno přestala - je z ní moc šikovná, čiperná dvouletá hubená holčička. 🙂 Dětí co nesní "tabulkové" množství je dost, ale chápu že každý kdo si tímto prochází s malým miminkem z toho má starosti. Věř svému dítěti a taky své intuici - i pokud nesní co by měla, a jinak je prospívající čiperka, tak problém nemá 🙂

jaja01k
21. črc 2014

@sanousek Ahoj, mně Romča taky nikdy nevypil množství mléka podle tabulek. Jestli přibírá normálně a je spokojená, neřešila bych to. Vem si, že kdybys kojila, vůbec bys nevěděla, kolik vypije 🙂 A s příkrmy jsme taky ze začátku bojovali. První den snědl dvě lžičky, druhý den začal řvát sotva ochutnal, třetí den spustil hysterák jen uviděl lžičku... No prostě hrůza. Pak jsme odjeli na dovolenou, tak jsem si řekla, že se na to vykašlu a 14 dní jsem příkrmy nezkoušela. Přijeli jsme domů, znovu jsem zkusila a hned napoprvé zbaštil skoro celou misku 🙂 Chce to asi pořád zkoušet, ale nenutit (i když vím, že to není vždy jednoduché), a časem na to určitě přijde. Jinak to určitě může být i počasím, že nechce tolik jíst. Mně teď v těch vedrech prcek taky jí míň 🙂

sanousek
autor
21. črc 2014

@tamarila @jaja01k Díky holky,máte samozřejmě pravdu,já jen,že jsem nervní,jak všude maminky píší,jak ti jejich broučci baští a kolik toho vypijí a my jsme na tom tak mizerně. A taky jak do mě někteří "hustí",že je ještě malinká a musí jíst pravidelně po 3 hodinách. Ale jak to do ní "narvat" už mi neporadí. 😒

kocour1
21. črc 2014

Určitě je možné, že je to tím horkem...já jsem dceru kojila, ale vždy v horku chtěla prso častěji, ale jen na napití - krátce si cucla a víc nechtěla...je to normální. Pokud přibýrá dobře a celkově je veselá a v pořádku, tak bych se tím netrápila...každý je jiný🙂...

luciesofi
21. črc 2014

@sanousek J. (4 měsíce) je na UM týden, přes den pije 90 ml po třech hodinách, jiné tekutiny nechce vůbec (dnes vypila asi 40 ml čaje), Já zase bojuju s tím, že málo čůrá a navíc žlutě....☹ V noci budu chytat moč... Taky nevím, co s tím.. Nejsi v tom sama... Tobě aspoň pije čaj...

zuzana_ka
21. črc 2014

@sanousek
Naše malá taky pije méně než tabulky uvádí a ted v létě kdy má pít ještě víc tak naopak pije ještě mín. Řídím se počůranýma plínkama 🙂
Jinak taky nevím kdy se jí zachce pít, prostě mám přichystanou láhev s nutrilonem a jsem připravená jí ho kdykoliv dát. Hodně jezdíme na výlety, takže musím mít i vytipované místa, kde se dá ohřát voda a namíchat mléko 🙂

sanousek
autor
22. črc 2014

@luciesofi To se teda divím,že nechce čajíček,když je ne UM. Ale u nás je to daný tím,že jsem jí dávala skoro hned od narození fenyklový na prdíky,tak si zvykla hned. Jenže teď mám pocit,že vyžaduje jen čaj,že jí chutná víc než mlíčko a proto mlíčko nechce. Nevím. A konečně někdo,komu mimčo pije taky míň,už jsem myslela,že jsem snad jediná. 😉 Vidím,že každá bojujeme s něčím. 🙂
@zuzana_ka Já jsem taky vždy připravena a taky jí ho nabízím častěji,ale ona prostě nechce. My máme po ruce neustále teplou vodu v termosce,takže mlíčko uděláme kdekoliv. 🙂

zuzana_ka
22. črc 2014

@sanousek
Mě taky nechce pít nic jiného než nutrilon. Voda, čaj ani štáva nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sanousek
autor
22. črc 2014

@zuzana_ka Tak vidím,že můžu být ráda,že toho čaje vypije tolik. A já myslela,že děti na UM s tím problém nemají. A kdy poprvé jsi jí čaj dala?

zuzana_ka
22. črc 2014

@sanousek někdy ve čtyřech měsících se zaváděním příkrmu...
Dám jí do flašky vodu místo mléka, sice se trochu napije ale jak zjistí že to není mlíko tak hned odmítá☹

sanousek
autor
22. črc 2014

@zuzana_ka Aha. Tak to bude tím,my jsme začali s čajíkem hned od narození,tak zřejmě proto jsme si tak na něj zvykly. Tak přeji pevné nervy,ať si co nejrychleji na čajík zvykne. 😉

pavlusa01
23. črc 2014

Mě malá v půl roce vypila 90 - 120 ml sunaru.Tabulky jsou orientační a každé miminko je jiné....Jestli pěkně přibírá,tak bych to neřešila. A sama se pak ozve.....A určitě to vedro na to mít vliv může.......Tak at malé chutná. 🙂