Nechce jíst
p_ch
5. srp 2012

Mixujete dětem jídlo? Od kdy zvládnou větší kousky?

Holky už jsem se na to ptala ale moc odpovědí nebylo.... mixujete jídlo dětem? já jsem malému rozmixovala tak na půl a málem se mi udusil 😞 od kdy by mělo zvladnou "větší" kousky?? rohlik nebo křupinku požmoulá ale jinak jsme žádné jídlo do ruky nezkoušeli... občas pomačkam zemáky jen vidličkou ale i tak se šklebí a mam pocit že se poblije.... :-|
effka84
5. srp 2012
ahoj, zatím pořád mixuju, malýmu je 6 a půl měsíce a taky si s kouskama neumí poradit. Dneska ráno měl piškoty s mlíkem a byly tam malý měkký hrudky, to dal.... ale jinak nic moc. Myslím, že jsem někde četla, že kousky až tak 8, 9 měsíc.
majka07
5. srp 2012
ahoj, já nemixovala, s kousíčkama jsem začala od 6,5 měsíce, trochu pomačkala vidličkou a holky baštily. Ani u první jsem nemixovala.
veri25
5. srp 2012
ahoj, má pomačkám vidličkou a trochu pomixuju, zůstanou tam trošičku kousíčky..doktor říkal že, ze začátku mixovat, a potom jen rozmačkat vidličkou, aby si zvykl že má žmoulat a kousat, ale pokud se ti dávi, tak bych určitě mixovala.
ofelieee
5. srp 2012
já se asi nebojím, že by se nenaučili kousat, jak někde strašej 🙂 takže pokud kousky nechce, ale jídlo by si dal, klidně bych mixovala. Já nejprv nemixovala, pak asi po dvou měsících začla a postupně jsem zase přestala a nevidím v tom problém... navíc pomixovaný se líp tráví, kousíčky jima projdou tak že by se daly znova sníst 🙂 a nic jim nedaj
cervena_vila
5. srp 2012
Je malinkej. Má na to celý život. Na kousky máte ještě hodně času. Až bude mít aspoň jeden zub 😉
Já jsem mixovala a větší kousky se malá naučila z jiných věcí - na žužlání okurku, banán.. Avokádo jen pomačkané, kousek rajčete na žužlání (to mi bylo vytýkáno, že může alergizovat). Strouhané jablko místo rozvařeného. Když měla malá dva zuby, už zvládla syrovou mrkev - nekousala ji, ale jakoby strouhala.
cervena_vila
5. srp 2012
Jo, to je přesný. To, co člověk uvařil, najde v plence ve stejné podobě...
p_chautor
5. srp 2012
@cervena_vila no my máme 6 zubů 🙂 ale i tak mam pocit že neví co s nima.... jíme před ním tak aby to pochopil... no zkusim uvarit mrkev a jen ji pomačkat.. snad to dopadne dobře
evulinkab
6. srp 2012
@p_ch Taky jsem nikdy nemixovala, vše jsem jen pomačkala vidličkou, maso krájela na pidi kousky..a malej se krásne od toho 6měs naučil jist, nikdy se nenadavoval u vetsich kousku..tak já treba za sebe osobne doporučuju nemixovat, ale jen mačkat.Vetsinou ty deti pak maji problem přejít z mixované stravy na tu pevnější.

Začni psát odpověď...

Odešli