Mixujete dětem jídlo? Od kdy zvládnou větší kousky?

p_ch
5. srp 2012

Holky už jsem se na to ptala ale moc odpovědí nebylo.... mixujete jídlo dětem? já jsem malému rozmixovala tak na půl a málem se mi udusil :( od kdy by mělo zvladnou "větší" kousky?? rohlik nebo křupinku požmoulá ale jinak jsme žádné jídlo do ruky nezkoušeli... občas pomačkam zemáky jen vidličkou ale i tak se šklebí a mam pocit že se poblije.... 😒

effka84
5. srp 2012

ahoj, zatím pořád mixuju, malýmu je 6 a půl měsíce a taky si s kouskama neumí poradit. Dneska ráno měl piškoty s mlíkem a byly tam malý měkký hrudky, to dal.... ale jinak nic moc. Myslím, že jsem někde četla, že kousky až tak 8, 9 měsíc.

majka07
5. srp 2012

ahoj, já nemixovala, s kousíčkama jsem začala od 6,5 měsíce, trochu pomačkala vidličkou a holky baštily. Ani u první jsem nemixovala.

veri25
5. srp 2012

ahoj, má pomačkám vidličkou a trochu pomixuju, zůstanou tam trošičku kousíčky..doktor říkal že, ze začátku mixovat, a potom jen rozmačkat vidličkou, aby si zvykl že má žmoulat a kousat, ale pokud se ti dávi, tak bych určitě mixovala.

ofelieee
5. srp 2012

já se asi nebojím, že by se nenaučili kousat, jak někde strašej 🙂 takže pokud kousky nechce, ale jídlo by si dal, klidně bych mixovala. Já nejprv nemixovala, pak asi po dvou měsících začla a postupně jsem zase přestala a nevidím v tom problém... navíc pomixovaný se líp tráví, kousíčky jima projdou tak že by se daly znova sníst 🙂 a nic jim nedaj

cervena_vila
5. srp 2012

Je malinkej. Má na to celý život. Na kousky máte ještě hodně času. Až bude mít aspoň jeden zub 😉
Já jsem mixovala a větší kousky se malá naučila z jiných věcí - na žužlání okurku, banán.. Avokádo jen pomačkané, kousek rajčete na žužlání (to mi bylo vytýkáno, že může alergizovat). Strouhané jablko místo rozvařeného. Když měla malá dva zuby, už zvládla syrovou mrkev - nekousala ji, ale jakoby strouhala.

cervena_vila
5. srp 2012

Jo, to je přesný. To, co člověk uvařil, najde v plence ve stejné podobě...

p_ch
autor
5. srp 2012

@cervena_vila no my máme 6 zubů 🙂 ale i tak mam pocit že neví co s nima.... jíme před ním tak aby to pochopil... no zkusim uvarit mrkev a jen ji pomačkat.. snad to dopadne dobře

evulinkab
6. srp 2012

@p_ch Taky jsem nikdy nemixovala, vše jsem jen pomačkala vidličkou, maso krájela na pidi kousky..a malej se krásne od toho 6měs naučil jist, nikdy se nenadavoval u vetsich kousku..tak já treba za sebe osobne doporučuju nemixovat, ale jen mačkat.Vetsinou ty deti pak maji problem přejít z mixované stravy na tu pevnější.