Moje dítě začalo odmítat jídlo, pije jen MM a UM

jasminy
11. dub 2012

Dcera do jednoho roku jedla dobře. Pak začala jídlo odmítat, občas si dá trochu kaše nebo masozeleninový příkrm. Většinou je jen na mléku a hlavně chce pořád kojit. Už jsem ji chtěla odstavit, ale ona nechce nic jíst. Je zdravá (krev i moč je v pořádku), veselá a hodně živá, ale mám strach, že jí to nemůže stačit. Do jídla ji nenutím, jen nabízím a nabízím... Máte někdo podobnou zkušenost? Pokud ano, jak jste to řešili?

ankava
11. dub 2012

@jasminy my jsme na tom úplně stejně (rok a tři měsíce)- od začátku byly problémy s příkrmy, prvních pár lžiček snědla až v osmi měsících. Pak začala trochu jíst, ale přišly zuby a zase jenom kojit, pak bylo zase zlepšení a teď asi měsíc zase jedou stoličky a měla reakci a priorix a odmítá cokoli a zase jen kojit a kojit.... za den sní tak maximálně pár lžiček jogurtu, kaše, okouše kousek rohlíku a sušenku (piškot). Pít nechce vůbec. Kojím jí nad ránem, to se pořádně nasaje, pak po spaní, protože je strašně protivná a před spaním. Dožaduje se ale i mezi, někdy vydržím, jindy ne. Poslední dny praktikují, že jí nedám, ona má hysterák, pak se uklidní a já jí stříkám vodu do pusy stříkačkou. Jídlo neřeším. Stále nabízím, ona vytrvale odmítá, někdy pomůže, že krmíme panenky a pak pár lžiček taky sní. Stále jí vyvařuji a pak to většinou vyhazuju a pěkně mi to štve.
Jinak je to taková hyperaktivní holčička, takže jí asi nic nechybí. Dávám jí vitamíny v sirupu a chvíli jsme dávali železo, protože měla horší krevní obraz.
Někdy jsem z toho fakt na nervy, jindy v pohodě, ale samotné se mi zdá, že by dítě po roce nemělo být výhradně kojeno, ale narvat do krku jídlo asi fakt nejde.

lanka
12. dub 2012

Měli jsme stený problém - nechci strašit ale u nás to vyřešil až nástup do školky. Vizuelně zjistila že opravdu všichni jí a né že by toho dnes snědla nějak výrazně moc, jídlo pořád můsíme spíš nabízet ale alespoň něco sní.
Samo jsem ji tou dobou už nekojila ale jela na flašce. Do dnes je hodně mlíková.....

Moje máti prý byla stejný případ a lékaři té doby doporučovali nechat jíst hrozinky (koupené spařit horkou vodou aby se umyly ty sajrajty, usušit a nechat povalovat k zobání) U nás teda vedly spíš sušené švestky.

Teď s mladší dcerkou jsme byly nadšeni jak se krásně rozjedla a od toho co jí byl rok nadšení ustalo a chce se hodně kojit a to už jsem s tím chtěla švihnout - no - jsem zvědavá jak to bude podruhé (ta první nechtěla jíst od počátku)