Musím přejít na UM, ale mimčo nepije

baterie
17. zář 2013

Jsem zoufalá. Musím přestat kojít po půl roce kvůli velmi těžkému AE malé, u kterého se pořád nedaří zjistit příčinu a vzhledem k poklesu laktace a neprospívání mi bylo doporučeno úplně přestat kojit a dávát hypoalergení UM. Ale malá nechce pít nic jiného a z ničeho jiného než z prsa. Zkousím všechny možné lahvičky, mlíčko nejdřív Nutrilon, pak sladší Bebu, nevezme to ani ze lžičky. Potřebovala bych začít s příkrmy, ale jelikož je osypaná od hlavy k patě, nemůžeme to začít zkoušet. Potřebujeme jít do nemocnice na léčbu hemangiomu, který jí ohrožuje na zdraví, ale nevezmou nás tam, dokud si ekzém "nevyléčíme".... vtipné.... Prostě potřebuju úplně přestat kojit a dávat UM, abychom měli jistotu, jestli za to může nějaká potravina. A to už nejím skoro nic, kuřecí, hovězí, ryby, pšenici, mléko, vejce, ovoce, zeleninu, taky už skoro nemám žádné mlíko. všichni mi radí, prostě ji donuť. ale že by mi to šel někdo ukázat 🙂 Řve jak blázen, jen tu lahvičku vidí. I když ječí hlady, nenapije se ,ani se nepřisaje, šermuje rukama a když jí vrazím dudel do pusy, plive nebo se dáví. Zkouším i hrneček, dávám jí lahvičky na hraní, aby se jich nebála, všechno marné....... Nevím co dělat.

baterie
autor
17. zář 2013

A přitom to není takový ten závislák, co bez prsa neusne. Jedno prso dokonce i odmítá a z lahvičky párkrát pila, když byla menší, ale teď, jako by se šprajcla 🙂

handm
17. zář 2013

@baterie Aj, tak to je tedy story ☹ Je mi moc líto, co prožíváš ☹ Vlastně obě s malou. Napadá mě stříkačka, na začátek, zda aspon to vezme na milost, prostě ji to tam nějak dostat. Co jakoby "hadičku" spolu s malíčkem, to by taky nezkousla? Ale už je dost velká..A zkoušíš "jen" dudlíkové lahvičky anebo i ty s tvrdšími pítky? To bych taky ještě vyzkoušela - třeba ty aventácký z netekoucích hrnků atd..Držím palce!!!

llluckaaa
17. zář 2013

@baterie Jejda, to mě mrzí ☹ Napadá mě ještě, aby ji to zkusil naučit někdo jiný - taťka, babička. Když neuvidí tebe (=prso), tak by mohla být k lahvičce svolnější...

veruska007
17. zář 2013

1. odejdi z domu v dobe krmeni a at mliko da diteti nekdo jiny. Mozna zkus Sunar, ten je sladsi, mohl by mimcu vic chutnat. Jinak u nas je nej mliko Babylove z Dm
2. muj mladsi taky nevzal nikdy dudel do pusy. Ale kol. 5 mes. dostal prvni lahvni hrnicek/ lahvicku s mekkou savickou a krasne z toho pil. Bylo to z Tesca, oranzove, s obrazkem Medvidka Pu a kamaradu. Pozdeji mel podobne pitko z Dm, ale tam uz nebyla tak prijemna savicka. Nebo zkus petku s pitkem, takovou tu 0,7l - z toho mi taky pil. Jinak ze savicky zadne a to jsem jich nakoupila skoro plnou igelitku, kazdou jinou.

nasekuratko
17. zář 2013

@baterie paneboze, vubec vam to nezavidim! Ja si necim podobnym prosla pred rokem a pul a taky jsme meli peklo. Jediny rozdil bylo, ze maly UM neodmital. Nechci te vubec strasit, ale nam nepomohl ani Nutrilon HA, dokonce ani allergy care, maly byl osypany po celym tele, mel ekzem do krve, silene, porad plakal, nic nepomahalo, vsechny kremy mu palily kuzi (pozdeji uz i indulona, bioderma atd.). Bylo to peklo s velkym P. 😢 Jeste ted se mi chce brecet, kdyz si to vybavim. Ta bezmocnost.... 😢
Nam pomohla az hospitalizace a doktorka z gastra, ktera nam napsala Neocate-do dvou tydnu byl maly cisty!!!! Je to specialni mleko pro extremni alergiky. Nakonec pri zavadeni prikrmu (zavadela jsem je az skoro v 10 mesicich, museli jsme do te doby vsechno vyradit) jsem zjistila, ze je alergicky na BKM, lepek, vajicka, kureci maso a mrkev. Dost mazec!
Ale uklidnim te... diky neocatu a diete uz se ekzem nevratil, maximalne se mu udela jeden-dva flicky a konec. A alergie mu postupne mizi. Uz pulku veci ji normalne skoro denne a nic mu to nedela. Bude lip, ver tomu! Ale drz se!! Kdybys chtela cokoliv poradit, tak pisni do IP. Rada pomuzu...

veruska007
17. zář 2013

Já mám brutální ekzém, skoro od narození - od necelých 4 týdnů, zkoušela jsem od dětství vyřazovat různé potraviny, ale na ekzém to vliv nemělo. Dost mi pomohla konopná mast. Napřed to teda brutálně zhoršilo, svědilo, pálilo, zčervenalo... ale moc to pomohlo.

katyxq
18. zář 2013

jenže pokud chceš zjistit, jestli se nejedná o alergii na bílkovinu kravského mléka, tak je HA UM nesmysl - koukni na https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie a https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko ... tam najdeš postup, jak zjistit, co malé vadí (způsobuje ekzém) a jaká UM jsou vhodná. Případně kontaktuj @luthien.k, neznám nikoho, kdo by ti poradil líp 🙂.

nasekuratko
18. zář 2013

@katyxq musim souhlasit. Nam taky HA nepomohlo, ani trosku... mozna jeste naopak. To stejne i allergy care. A @luthien.k musim taky doporucit, strasne moc nam pomohla!!!!

baterie
autor
18. zář 2013

@katyxq Já si ale myslím, že to alergie na BKM není, protože mléko a vejce už dlouhodobě nejím a opravdu poctivě - studuju složení. A nepozoruju zlepšení, takže se snažím najít jiné potraviny. Ale nejhorší je, že vlastně nevím pořádně, co jíst a co nejsít, v každém chytrém článku píšou něco jiného, třeba o mase a o zelenině.....

luthien.k
18. zář 2013

@veruska007 devíti z deseti dětí bohužel konopná mast nepomůže (pokud není z pravého konopí - tam ale zase hrozí intoxikace) a strava má obrovský vliv v kojeneckém věku - nelze srovnávat léčení AE u kojence a u dospělého, to jsou dvě dost odlišné věci.

@baterie, já teď bohužel před porodem nemám moc sil na cílené poradenství, ale doporučuji obrátit se na Věru Zíkovou, vede tuto moderovanou diskuzi: http://www.proalergiky.cz/diskuze/tema/3295 Jenom předesílám, že tzv. HA mléko v žádném případě nedávat, taktéž ne obyčejné UM, to těžký atopik nesmí vůbec dostat, protože naprostá většina z takových případů má alergii na BKM.
Nutností je vědět, zda je kůže infikovaná či nikoli. Čili nechat udělat stěry z kůže. Někdy "stačí" přeléčit infekci, ale cíleně, pokud je bakteriální, tak nechat udělat test citlivosti dané bakterie na antibiotika a ty použít atd.
Do doby, než by se podařilo dostat do malé speciální UM (a u těžkého atopika bych doporučila jedině Neocate nebo Alfamino), tak bych se striktně ve své stravě držela tabulky uvedené v následujícím článku (nelze vložit odkaz přímo na ni, na konci článku je ve formátu pdf): http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...
Při této dietě se vůbec nemusí ztrácet mléko, stačí jíst dostatečně kaloricky, hodně bílkovin, hodně povolených tuků (vidím, že je tam nevidím 😀, čili je to kokosový olej, olivový olej, sádlo), nejlepší rozložení jídel je zhruba: na snídani bezlepková bezmléčná kaše do rýžového mléka, nejlépe z vloček či celých zrn, ochutit povoleným ovocem (přesnídávkou) a dát si hooodně kokosového oleje. Oběd maso - příloha - zelenina - celé polít olivovým olejem. Veřeře hustá masozeleninová nebo luštěnino-zeleninová polévka, opět hodně tuku. Na svačiny povolené pečivo (ze směsi Schar mix B či různé bezlepkové racio chlebíčky), k tomu šunka od kosti nebo domácí šunka, luštěninová pomazánka (luštěnina se rozmixuje s olivovým olejem) a povolená zelenina či ovoce nebo domácí bezlepková buchta apod. K tomu klidně povolené obilné mléko.

luthien.k
18. zář 2013

@baterie když po vyřazení BKM, vajec není zásadní zlepšení, bohužel to ještě neznamená, že na ně alergie není - může být alergie i na něco jiného nebo hraje významnou roli infekce či nevhodná kosmetika: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

veruska007
18. zář 2013

@luthien.k mně za celých 33 let žádnou příčinu nezjistili ☹

pavla72
18. zář 2013

Ahoj,
kdyz mela mala 9 mesicu, byly jsme v nemocnici se zanetem moc. ustroji a ona zase nechtela pit, coz pri jeji diagnoze bylo zasadni. Tam mi jedna sestricka poradila fintu - nabrat do male strikacky a po malimkych douscich (ne prudce) striknout do pusinky, ale pod tvaricku (asi do mist kde se stykaji dospelakum stolicky), pry to nedokazou takhle male deti z techto mist vyplivnout.Na jazyk pry ne aby ji to nevlitlo do krku a nedusila se!Nam to zafungovalo - dokonce ji ta hra se strikackou celkem bavila a za chvilku si na ten pitnej rezim zvykla.Jinak musim taky dodat, ze s Nutrilonem jsme svyho casu mely taky trosku problem - on je tedy mezi nami chutove pekne hnusnej.Tak snad ti to trosku pomuze.Hezkej den.

lenik750
18. zář 2013

Já měla podobný problém..dostala jsem zánět do zubu a musela začít brát antibiotika na týden (Klacid)..a nechtěla jsem aby malá (4měs.) pila MM když to budu muset brát.Koupila jsem tedy Nutrilon a vše potřebné. Sice se mi do toho nechtělo, protože jsem byla šťastná že do třetice se mi daří plně kojit.Ale když sem Nutrilon udělala..tak ho cca za 30min.z láhve vypila.Za cca 3h jsem jí šla dát mléko Nutrilon znovu a už odvracela hlavu,mléko prskala..nepomohla ani stříkačka ☹, tak jsem jí dala prso a s chutí pila zase MM. Naštěstí v letáku bylo napsané, že léčivá látka se do MM dostane jen v minimálním množství.Jinak taky nevím jak bych to řešila. V tom nutrilonu byl takový letáček..povídání o mléku,kojení,a začáty přechodu na UM.A bylo tam..že první pití z láhve by měl provést tatínek,jelikož miminka cítí to mateřské mléko 🙂