Může jít spát bez večeře? Nevadí to?

momin
26. kvě 2010

Ahoj holky,tak myslim ze nazev tematu je celkem jasny...
Maly mi vcera zacal odmitat vecere. Do ted vecerek krupicku-te vcera zbastil 3 lzicky a nechtel,tak sme vytahla presnidavku a te snedl asi pulku..
Dneska sem skusila ovesnou kasicku a stjen jako vcera-3 lzicky a konec,tak sem zase vytahla sklenicku-snedl lzicku a nechtel...
Vzdycky sem si stala za tim ze kdyz nechce jist tak at proste neji..sni si to az bude mit hlad a nic jineho vymyslet nebudu.. jenze nevim co s tou noci... Nebude moc dlouho bez jidla? nevadi to nejak?
Lezou nam zuby tak premyslim jestli to nesouvisi,ale pres den basti normalne...
Pisnete nejaky nazor.. Dekuji... 😉

heliik
26. kvě 2010

Ahojky.
No když ti nechce jíst před spaním, tak ho ani nedonutíš.. Tak bych ho dala spát, bez jídla. Na noc bych si udělala kaši a vidělo by se..
Nemusí mít hlad.. Mě Týnka taky kolikrát nejí, ani v noci se mi nevzbudila.. No a když měla hladík, tak se navečeřela a ještě jedla v noci...
Neboj určitě si řekne, až bude hladovej 😀

shaula
26. kvě 2010

Momin - já dávám. Když nechtějí jíst, tak ať si trhnou nohou 😀 Oni mi tedy vždycky něco sní, ale nebývá toho zrovna moc... Jak kdy, dneska zbaštili misku a půl polívky, ale třeba včera se jen pošťourali v chlebu.
Stejně se má večeřet lehce 😀

lidus2
26. kvě 2010

Ahoj momin 😀
mě Matýsek kaše,jakoukoliv i Hami za 80,- slaďoučkou odmítá už dlouho a asi 2měsíce dávám k večeři chleba s máslem,sýrem apod...ale Matýsek mi ještě ve 20h pije mlíčko,tak se na tu noc nají....jak píše heliik,tak ho k večeři nedonutíš.Horší je,aby se ti v noci hlady nevzbudit a neplakal ☹

momin
autor
26. kvě 2010

Ja se prave bojim toho at se mi nevzbudi v noci hlady.. UM uz mi nepije tak nevim co bych mu dala.. Ale uz to asi neni mimino ze?! 😎 V noci neji od 9 mesicu..

je mi ho lito dat spat hladoveho.. i kdyz on hladovy asi neni kdyz mu nabidnu 2 jidla a nic nechce.. kdyby mel hlad zbasti vsechno....

Tak diky za prispevky a budu doufat ze mi teda do rana neumre hlady.... 😅

romana29
26. kvě 2010

když nechce jíst, tak ho nenuť 😉 , třeba už je na večer utahanej a nemá náladu ještě papkat, však on se přes den dojí 😵 .

lienka43
26. kvě 2010

Ja myslim ze ma take obdobi, my sme teraz mali obdobie ze mala mi nejedla obedy a chodila poobede spavat hladna a bez problemov spala 2,5 hodiny a potom zjedla len trosku jogurtu. To prejde 🙂

berenika39
26. kvě 2010

momin, 98% sázím na zuby....řeším to samý, ale ráno, snídaně nula. ted už mu vylez ten jeden poslední zubák, tak se to hned zase zlepšilo, ale fakt snad měsíc to ráno vypadalo tak, že pil trochu mlíka, uzob od každýho, kdo něco měl a hotovo. až kolem desáté trochu ovoce, ale děs. odpo to doháněl, obědval, svačil, pak hladově plácal kde co a večeřel. ale snídaně ani náhodou...

vydrž, počkej, jestli jiný jídla sní, nechala bych ho, nevasdí, že nebude večer jíst, ale hlavně aby pil, přestávka bez tekutin od odpo do rána by byla blbá, ale to jídlo neva, stejně mu to nevnutíš, zbytečný stres. a nebo mu zkus něco totálně jiného co doted nevečeřel, jak se lekne, co to je, bude najedenej....petr miluje večer polévky, hodně hustý, jakýkoliv...tak ho překvap.....

beruska2x
26. kvě 2010

😵
@berenika39 ty jo mame to uplne jak pres kopirak 😉 Sima ma uuplne stejnej "jidelni" poradek 😝

monin fakt zkus ty polivky, Simon je ma k veceri skoro kazdy den, nekdy to prolozim treba krupicovou kasi ale chleba treba k veceri neda, nenaji se toho a je to moc prace 😀

berenika39
26. kvě 2010

jo, přesně🙂))). polívky denně, krupic kaši max jednou týdně, chleba a rohlík nechce, vrtá se v tom a nenají se.

beruska2x
26. kvě 2010

no me rano dneska sloupnul z chleba syr, ten z pulky snedl a chleba si muzu nacpat 😔 ale na kocare pecivo ji normalne 😕

momin
autor
26. kvě 2010

Tak ja vyzkousim tu polevku .. a driv nez davam ted..
Dan veceri v 7 a pak ho hned ukladam.. tak treba uz je vazne pretazeny.. Budu mu davat treba v 6 a pak si tu s nama bude jeste hrat... 😉
Jen je mi divne ze mu to driv nevadilo..
Asi to souvisi i s tema zubama..

No nic.. vyzkousim jeste tuhle oznost a kdyz nebude chtit jist ani tak tak co nadelam ze.... 🙂

beruska2x
26. kvě 2010

hm, muze uz pak byt na jedeni unavenej... ja davam polevku kolem 18:00, pak chodi tak kolem 19:00 do vany a v posteli jeste pije mliko....a spiiiiiiiii 😀

romana29
26. kvě 2010

jo, určitě by se měla dávat večeře dřív, než jde spinkat, s plným bříškem se špatně usíná 🙂. A jestli je už unavenej a bolí ho zoubky, tak je asi jídlo poslední, na co myslí, chudáček, snad ho to brzo přejde a bude mít po bolestech 🙂
A je fakt, že děti si to často mění, u nás se skoro všechno čas od času mění - jídlo, spaní, vylučování 😀 , hraní, odmlouvání, spolupráce atd., jeden měsíc je to tak, další zase jinak. Aspoň není nuda že jo 😀

berenika39
26. kvě 2010

jj, taky jsem jídlo šoupla jednak před koupání, páč se vždycky zlil a pokecal, a taky o hodinu dřív, je to lepší🙂)). večeří kolem půl sedmý, pak koupání, zuby a max v osm je v posteli ,zalehne a chrupe.

beruska2x
26. kvě 2010

@berenika39 ani nemluv my meli dneska rajskou polivku 😀

momin
autor
26. kvě 2010

ja sem si zvykla na tu veceri tesne pred spanim protoze vzdycky hodne zvracel.... napr kdyz sem mu dala najist a pak sel do vany poblil se mi ve vane...
Je pravda ze ted uz neblinkal ani nepamatuju... Trosku to zmenime... 😉
Diky!

beruska2x
26. kvě 2010

zkus a uvidis 😉

berenika39
26. kvě 2010

tak tak, petr byl taky blinkací, a to skoro do roka, po jídle musel být v klidu, tak proto jsme to dělali takhle, ale po roce to přešlo úplně, tak je to jedno.

beruska2x
26. kvě 2010

me se Sima jeste nikdy nepozvracel 😨 to az jednou prijde tak budu paf...

momin
autor
26. kvě 2010

Tak u nas se blinkalo po kazden jidle-nekdy i nekolikrat...
Zitra dam vedet jak sem uspela s polivkou.... 🙂 😎

berenika39
26. kvě 2010

momin, to znám, a všichni říkali: to přejde po třetím měsíci, pak s příkrmy, pak až poleze, a on chodil a nalil se čaje a šup - lítlo to z něj. fakt to přešlo až po roce.
beruška - tohle není zvracení v pravém slova smyslu, reflux - to je jen takový ublinkávání, ale dokáže to být nepříjemný, páč je to pořád a po všem a všude. měli to oba moji kluci.

power700
27. kvě 2010

momin, jak píšou holky, zkus polévky, na ty my taky jedem 😵 a vyprdni se na kaši, zkus chleba s něčím, třeba už je Daník přejedenej těch kašiček. Mně malá přestala kaše jíst v roce úplně a od té doby má chlebík s něčím, polévku, nebo co zbylo od oběda. Hlavně ne nic moc těžkého na noc.
Tak přeji, ať malému chutná. 😉

momin
autor
27. kvě 2010

Ber. presne tak!!!! Je pravda ze dokud byl jen na UM bylo to nejhorsi.. ale i pak po kazdem tekutejsim jidle,caji,jogurtu..
Jak pises neni to nic vazneho jen strasne neprijemne! Porad vsechno poblinkane,ja,Danik,deka,obleceni,kocarek... 🙄
Nejak mi nedoslo ze uz je to asi za nama a mohla bych koupat i s plnym briskem... 🙂

draga
27. kvě 2010

momin můj synáček nejedl kaši vůbec...nikdy ....ani k obědu ani k svačině, prostě kaše mu nejela...občas jsem mu udělala rýžovou s banánem myslím Hami nebo která to byla ale to fakt byla vyjímka...krupičnou jsem uvařila snad 2x a úplně bez odezvy...olíznul lžičku a neeeeee......zato polívky ty baštil jak o život...měl rád i skleničky ale zase jak který...vychytala jsem co mu chutná a to jsme mu dávala....takže třeba týden jedl to stejný jídlo 😀

berenika39
27. kvě 2010

blbý je, že já jsem asi udělala asi dost zásadní chybu - jak všechny tekutiny blindil, tak jsem mu dávala podvědomě málo pít, jen po trošičkách, aby mu to zůstalo v bříšku a ted má problém vypít to, co by potřeboval. strašně se s tím trápíme, pije cokoliv, ale jen po douškách, stokrát denně mu nabídnu, strokrát se napije, ale jen usrkne, v součtu to dá opravdu málo. štve mě to, ale můžu za to sama.
právě proto mi přijdou fajn ty polívky, krom jiného je to i tekutina, v noci pak nemá žízeň.

kdyby někdo něco věděl, jak mu vysvětlit, že napít se může pořádně, ne jen cucat, to bych byla ráda..... 😢 😢 😢
(nemáme žádný pítka ani lahve, pije z normálního hrnku, umí brčkem, i jsem mu zkoušela koupit krásnou sport.láhev s autama, nic....jen srká.).
když ho nutím, pobízím, aby se napil ještě jednou, odmítá a nechci mu to znechutit. pijeme před ním všichni, mlaskáme si 😉 , aby viděl, jak je super vypít celou skleničku, ochutnává s náma cokoliv...přesto pije malinko 😝 😝

draga
27. kvě 2010

berenika Dála taky nepije ale srká, pít umí ze všeho...taky už je velikej, že 🙂 ...celou skleničku nevypije ani náhodou ...jediný co *chlastá* je mlíčko z lahve, to pije pořád tak mu dělám takový šizený a vím, že přísun tekutiny má zajištěn 😉 je to teda ostuda, že pije ještě z lahve ale asi bude pít ještě v 15 😉

berenika39
27. kvě 2010

jakápak ostuda, hlavně když pije....že ybch petrovi nakonec koupila avent se savičkou se třema dírkama ?????? 😅 😅 😅 😅
ba ne, já ho nějak zavodním, vodníka 😀 😀 😀 .

draga
27. kvě 2010

když já už si začínám myslet, že má to mlíčko z lahve jako takovou svojí maličkatou úchylku 😎

brisalek
27. kvě 2010

ahoj holky my to mame podobne, vzdy jedine co poradne jedla byla kase vecer(tak z 80 vody) a ted se vztekli uz kdyz to vidi...zkousim lipanka a toho jakstak sni.....jenze my kojime v noci 3-6x, mate nekdo zkusenost s tim, ze kdyz se vecer nenaji casteji se budi. Usina u prsu, ale podle mne uz pro ni MM neni jidlo a moc ji nezasyti.

kristi
27. kvě 2010

nase pije kakao, kazde rano a kazdej vecer...... 😀 😀 😀 😀 vcera jsme byli na veceri a nechtela nic, ani testoviny,a ni pizzu, proste nic, uz me s tim stve, jak se boji neco ochutnat