Najednou nechce příkrmy? Máte zkušenost?

jasminy
30. srp 2011

Tři měsíce nebyl problém, maso se zeleninou vždy, ovoce někdy a kaše taky někdy. Jenže teď jenom MM a UM. Příkrm dvě, tři lžičky nebo vůbec. Máte někdo podobné zkušenosti? Poradíte?

boruuvka
30. srp 2011

10 - 12 měsíc se pomalu přechází na stravu ostatních. Tak bych jí zkusila dát, to co máš ty.... třeba pečené kuřátko s rýží a tak... nebo lipánka, pribiňáka, ovocný jogurt a ostatní mňaminky prostě nějakou změnu. Měly jsme taky takový období a já teda když malá nechtěla oběd nebo snědla jen trošku, tak nedostala nic jiného. Aby si prostě nezvykla na to, že když si zakńourá tak dostane jinou laskominu.....ale to je na každým 😉

petule246
30. srp 2011

no, já bych uvažovala, jestli ho netrápí nějaký zubák víc než obvykle ... adámek mi teď trochu hůř jedl a vylezly mu hned dva zuby.

zvirka
30. srp 2011

Máme ten samý problém. Jediné, co pomáhá, je odvádět pozornost (hračky, knížky, zpívání, říkanky....) Nebo krmit třeba v obýváku, když obchází nábytek, ale to je o nervy, v jedné ruce lžičku, v druhé kelímek, v třetí hadr.... Jediné, co mu chutná, je naše jídlo, ale zas ještě nemůže všechno. Tak bojujeme, jak se dá. Navíc už nechce moc kojení, jen v noci a ráno, UM vůbec ne. Tak se každý den nervuju, aby měl dostatek aspoň mléčných výrobků. Skoro každé jídlo je u nás boj, po kterém já brečím, on má hlad a jídlo je všude okolo 😢 Nezvládám to vůbec, musím se přiznat. Mireček má totiž podváhu, takže se snažím bojovat o každou lžičku. Jsem z toho už opravdu hotová 😔

hamma
31. srp 2011

U nás docela zabralo dát kousky, které si může dát sám do pusy - to ho baví. Taky toho víc sní, když mu dávám ty kousky do pusy rukou, než když ho krmím lžičkou. Ale některý dny stejně nesní skoro nic. Naštěstí kojím, tak se aspoň trochu nají mlíčka.

emispheare
1. zář 2011

Já to vidím na zuby 🙂

marlin3
3. zář 2011

U nás bylo to stejné,normálně pěkně jedla a najednou stopka a konec..ráno 2 lžičky jogurtu,na oběd taky pár lžiček (cca 5),přesnídávky úplně začala odmítat...jedině kašičku si večer dá...Trvalo to asi 10 dní a teď se to pomalu vrací do normálu,ALE u oběda jí musím něčím zabavit...takže dělám různé zvuky a mávám hračkama 😀 , přesnídávky jsem na nějakou dobu vypustila a dávám čerstvé ovoce-jakmile si to bere sama do ručky,tak jí to celkem i baví...ale ten čurbes kolem,no... 😅 Už jsem ale trošičku klidnější,že alespoň něco sní....tak uvidíme co bude dál....Taky sice ještě kojím,ale přes den jen tak 1-2x,spíš párkrát v noci. 😉 Tak doufám,že se to i u vás alespoň trochu za pár dnů zlepší,ale asi je prostě pravda to,že hlady neumřou.. 😉

coxa
4. zář 2011

Zoubky. 🙂 A nebo že by ji přestaly bavit ty samé chutě?

jop
4. zář 2011

to může být cokoliv od zoubků až po to, že už jí příkrmy prostě nechutnají. Můj syn jedl jakékoliv příkrmy od 5. do 7. měsíce naprosto bez problémů, ale od toho 7. měsíce jí velmi špatně, nechutná mu (teď je mu 21 měsíců) a nají se jen tehdy, když mu pouštím pohádky na pc, příp. babička mu u jídla hraje divadlo 🙂 Takže přeju, aby to byly opravdu jen ty zoubky.

lorca
12. pro 2014

Obnovuji diskuzi.
Potřebovala bych poradit. mám dceru, které bude o Vánocích 7měsíců. Příkrm dáváme na radu doktora asi od 4,5 měsíce. Začala papat pěkně, ale spíš skleničky, domácí mi nechce jíst od začátku (někdy jsem jí to namíchala a to vzala na milost)Ale teď se mi 2× stalo, že po příkrmu zvracela. Cca po dvou hodinách vše vyblinkala a pak jí tu nutilo blinkat celé odpoledne, pak už jen žaludeční šťávy (mám podezření na olivový olej, který jsem do příkrmu přidala). Problém je, že teď mi masozeleninové přikrm úplně odmítá. Jediné co vezme je mrkev (první lžička) a to jen trošku. Snažím se hned nekojit, aby věděla, že mléko hned nedostane. Jinak má ráda jogurt a i přesnídávku si vezme, ale taky to není nějak moc. Nevím, jak ji znova naučit na zeleninku a maso.

formelina
12. pro 2014

U nás to s tím jídlem je vždy, když malé lezou zoubky...sní pár lžiček a pak to začne plivat. A je hlavně a UM.A jak to přišlo zase to odejde a pěkné jí...a to už má 14měsíců a zrovna minulý týden cca 5dní skoro nejedla jen pila UM...
Takže pokud není prtě nemocné budou to zoubky 🙂