Nápady a rady, jak ozdobit jídlo. Syn nechce jíst

janulle22
31. říj 2010

Ahoj maminky, můj 3letý syn má opět asi jedno ze svých blbých období kdy nechce moc jest, spíš skoro vůbec... ☹ nudlová polívečka mu neleze přitom ju jedl rád, ať udělám co udělám tak donutit ho k jídlu je fakt umění... ☹ a abych pravdu řekla už kolikrát pěkně zuřím... jediný co s ní je krémák... 😖 tak bych vás tímto chtěla požádat jestli by jste mi neporadily co vařit nebo chystat, ozdobit, načančat každé jídlo... nějak nemám nápady...pár věcí jsem si stáhla z netu, ale zatím moc nezabraly... 😖 a už mě to štve... 😠
děkuji moc za rady, zkušenosti, nápady... 😉

janulle22
autor
31. říj 2010

omluvte chyby, psala jsem to tak nějak zmateně a rozzuřená, že nechce nic jest, na vše odpověd stejná...

ria80
31. říj 2010

To znám.Co třeba ze sýra nebo ze zeleniny vykrájet formičkama nějaké tvary a dát mu to na jídlo?

janulle22
autor
31. říj 2010

to jsem zkoušela, ojedl šunku a chleba nechal... 😀 😠

apollo11
1. lis 2010

Tak třeba zkusit nakrájet chleba s máslem na "ovečky", já si pamatuju, že na mě to docela zabíralo 😀 nebo zkusit ho nějak zapojit i do přípravy jídla, hrou ap. ...

mamkamarketa
1. lis 2010

@janulle22 udelej nakejaky jednoohubky, ovocny spizy a pozvi kamarady (o kterych vis, ze radi basti) a treba pohled na kamose co se cpu dobrotama mu pomuze ziskat zase chut 😉 nebo si nandej jidlo a nekolikrat ho upozorni, ze je tvoje, at ne nej seha (teda pokud nemas poslusnyho klucika, pac vetsina deti udela pravy opak) vim,ze ses na to neptala, ale mohlo by to pomoc

janulle22
autor
1. lis 2010

@apollo11 ovečky?to vypadá jak?

@mamkamarketa kamarády tu teda nemáme jako takový, že by jsme se navštěvovali... 🙄 nejraději jí krupicovou kaši... ale budu zkoušet co se dá, takže děkuji za nápady... 🙂

všem děkuji 🙂

apollo11
1. lis 2010

@janulle22 to je jako že jen nakrájíš na malé kousky a jako že se pasou ovečky, na talíři si s tím jde vyhrát, ozdobit zeleninou... Vím že hodně dětí krajíc chleba jen tak nesní, chce to všechno dělat na menší kusy, zapojit fantazii..
Hlavně do jídla nenutit. Myslím, že je dobrý nápad jak píše mamkamarketa, dělat jak ti to chutná, třeba pak bude chtít taky 😉

temperance
1. lis 2010

A co udělat zapečený rohlík? Rohlík, tavený sýr, šunka, eidam a na chvilku dát zapéct do mikrovlny. Speče se to k sobe a pak na kosticky nebo kousky a nejde oddelit 🙂

janulle22
autor
1. lis 2010

@apollo11 on zeleninu nejí... jen vařenou- špenát, květák atd... 😝 je to děs s ním...

holky děkuji budu zkoušet...kdyby vás ještě něco napadlo tak sem s tím, budu ráda za každou radu... 🙂