Nechce jíst nic, co je bílé 🙂 Je to normální období?

crca
30. říj 2010

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat,syn mě odmítá jakékoliv jídlo-jogurt,tvaroh,pribiňák...,prostě vše co je z mlíka-Sunar pije ráno a večer tak 180ml,ale jinak mléčné výrobky do něj nedostanu.Holka ta miluje kefír,tak aspoň to a i pár lžiček toho jogurtu a pod. mě sní,i sýr má ráda,ale kluk tomu to líznu o rtíky a úplně mu to až skoro natáhne 😅 Docela se bojím o přísun vápníku.Je to normální období dětí?Je nám 1,5 roku

petka80
30. říj 2010

Já bych to tak neřešila, myslím, že jim to stačí. Ono děti mají pořád nějaké období, že něco nechtějí a pak je to zas přejde. Ohledně vápníku - mrkni sem, je i v jiných potravinách než v ml. výrobcích:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...

lenulle81
30. říj 2010

Lukášek taky nejí jogurty, pribiňáky, tvaroh, lučinu, tavené sýry....nevím, asi mu to nechutná a proto ho nenutím. Je pravda, že jogurty jedl zhruba od 10 do 18 měsíců, ale pak najednou přestal. Ostatní odmítal hned. Ale naštěstí je dobrý jedlík, ráno a večer pije mléko, tak si myslím, že má všeho dostatek. Akorát je těžké vymýšlet pořád něco na svačiny, protože když nejí tyto základní potraviny, moc možností nezbývá🙂 Navíc už nechce ani přesnídávky 😝

mamkamarketa
30. říj 2010

je tak to ja mam naproto opacny problem, za mesic nam budou 2 a vyzaduje pit cely den mliko (klido vypije litr denne) ke snidani a svacinam vyzaduje mlecne vyrobky-tvaroh, pribinak, jogurt, puding. cerstve ovoce u nas nehrozi 😅
tech 180ml je jedna davka nebo za cely den???
a co neco s lakavejsi chuti? Cokoladovy pribinak? Neni bily, je chutny a vapnik taky ma..
ten muj miluju monte (ja vim nic moc zdravyho) Ale vi kde ho najde v obchode a rve na cely kolo MONTE MONTE dokud mu ho nekoupim Moje kamaradka vzdy zmrazila na spejly malicky tvarohovy svacinly (prodav tesco) a pak to taky kluk bastil rad,ale uz byl starsi 😒
nebo v krajinim pripade se prodava nejaky multivitaminovy sirup, ktery ma vapnik
tak hodne stesti

argousek
30. říj 2010

Pokud to nechce nenutila bych mu to, dítě samo vycítí, že mu něco vadí. Třeba by měl problémy s jeho trávením nebo by se u něj vyskytla alergie. Poradila by se s doktorkou na nějakém alternativním přísunu vápníku 😉 Švagrová má holčičku a ta odmala jogurty a mlíko nemusí, zeleninu by snědla na tuny 😝

crca
autor
30. říj 2010

@lenulle81 To jsme na tom stejně,mě nechtěj-oba ani přesnídávky 😠
Jedli mě všechno asi do 15 měsíce a pak lup a nic-holka přeci jen trošku aspoň sní,ale není to co před tím 😉
@mamkamarketa Těch 180ml má na jednu dávku,takže za den má těch 360ml+-
@argousek Taky nenutím a ne jen do tohodle ale celkově do jídla,když nechtěj nechtěj,ale poslední dny máme takovýto den:7.00hod-mlíko
:8.30hod-to se jdu nasnídat já a to mě snědí tak dva tři kousíčky chleba
:pak už mají jen ovoce
10.45hod-jdou spát
12.30-13.00hod-oběd a to teda snědí fakt dost 😀 (asi hlad)
pak mezi zase nějaké ovoce-rajčata,nějaká sůša(ale ne ve velkém,jen na chuť)
17.30+-15min,jak jsou hladoví-večeře,většinou co zbylo od oběda i s polívkou a taky dlabou(asi hlad) 😀
a 19.00hod mlíko 180ml(160ml)mlíka
Nevím asi jak jsem byla zvyklá,že jedli pořád,tak mě to teď příjde málo 😒 vlastně pořádně se najedí jen na oběd a večeři(což jsem zase ráda)
Jedí teda sami,nekrmím.A k tomu obarvení 😀 on to prokoukne 😀 snad to spíš cítí,ale dneska jsem měla od rána rozdělané ty malinké jogurtíky z Tesca a snědli to až teď kolem té 5 odpoledne,ale kdyby jste viděli ty jeho grimasy 😀 Ale teda nenutila,jen jsem vždycky nabídla jestli chce 😀

zzuzinda
2. lis 2010

Zdravím, taky bych se přikláněla k tomu,nechat dítko být, ono si řekne, až bude potřebovat. My měli období, kdy Adam nejedl nic, co bylo zelené, takže špenát, brokolice, hrášek, ani náhodou. Teď se po špenátu může utlouct a přišel na chuť opečené nebo ogrilované cuketě. Taky měl dobu, kdy chtěl jenom červené jídlo a jiné ne. Prostě zkoušel maminčinu fantazii 🙂 Teď mu jsou 2 roky a 4 měsíce a dlabe všechno, krom buchtiček se šodo, to se málem poblinkal a palačinek s marmeládou. Se špenátem je lepší 🙂 .
Pokud malý pije mlíčko, tak bych ho nenutila, přijde na to sám. Jde kdyžtak zkusit třeba termix, ale jen občas, není to asi ideální pro mrňata. My ho máme občas a vždycky s nadšením. A co třeba puding? Klidně ze Sunaru, třeba by ho vzal na milost. Prodávají i bio, je tam asi míň barviv a cukru.
Anebo když nic nevyjde, tak nějaký multivitamín. My máme Multisanostol, dávám ho prckovi na podzim, aby se posílil.

beruska2x
2. lis 2010

podle me normalni.. me malej jedl svechno - jogutry, smetanky atd.. ted uz asi mesic a pul to nevezme do pusy.. proste se toho prejedl.. tak davame syr a jine.. ma Um .. az bude chtit tak zas jist bude 😉

pindruska
2. lis 2010

jejda, my máme teď stejný problém. jogurty, tvarohy, pribiňáčky (i kakaové) bojkotuje a to je kdysi pěkně jedl. mlíčko pije ráno a večer a poslední dobou si říká o mlíko i přes den. když chce přes den mlíčko, tak ho samozřejmě dostane, když nechce mléčné výrobky (ani když vidí, že je jím já), tak mu je nenutím. třeba se k jogurtům zase někdy vrátí 😉

giselka
2. lis 2010

naše malá taky odmítá cokoliv mléčného, ani sunar nepije, občas si teda dá bílou kávu, ale to je tak všechno. Nechce to cca od roku a zatím nevypadá, že by jí něco chybělo. Podle dr to nevadí, prý jí mám dávat víc masa a kdyby jí chyběl vápník, tak si tělo řekne a ten jogurt si dá 😉

blandik
5. lis 2010

@crca - vápníku je všude spusta...je potřeba dodávat hořčík - co vím, tak brokolice...tím odmítáním mléčných věcí bych se netrápila... je to jen starý přežitek v nás zakódovaný, že dítě potřebuje mléko k růstu, aby mělo silné kosti...vápník je i ve vodě, ale aby se mohl vstřebat, potřebuje hoříčík - takže bych mrkla na potraviny s vyšším obsahem hořčíku...jinak jde jen o to, že potřebuje proteiny, které jsou v mléčných věcech, ale pokud je nejí, stačí mu maso...ono se říká ,že naše generace je přeproteinovaná...dříve bylo maso 1-2x za týden a stačilo to.. třeba Fořt je téměř proti jakýmkoliv ochuceným mléčným věcem a doporučuje pouze kysané mléčné věci a kvalitní máslo...mléčné věci obecně zahleňují - náš nejel mléko z důvodů alergie do dvou let vůbec, a co jsem dala jogurt tak mu trvalo se zbavit rýmy mnohem déle - měl ji téměř 3 týdny...před tím do týdne bývala pryč...taky dost znervózněl po zavedení jogurtu...možná to nesouvisí, ale co vím, tak mléko a mléčné věci se už dneska tak neprotěžují jako kdysi...takže bych se tím netrápila...spíše já se sama snažím vymýšlet alternativy, co dávat k jídlu, aby nebylo něco mléčného v každkém chodu...(což třeba dříve u mě bylo narposto normlání - sýr, máslo - snídně, jogurt svačina...v obědu něco mléčného - jako smetana, sýr...večeře - opět ala mléko...a když jsem pak musela jíst s malým nemléčně, cítila jsem se výrazně dobře...)

ronja27
6. lis 2010

Tak ten výraz NECHCE NIC BÍLE u nás sedí dokonale. Od ukončeného 13 měsíce jsem přestala s kojiním a od té doby je s mlíčkem útrum. Umělé ani krabicové, kakao mlíčko nechce, kaše, pribináky,pudinky, omáčky, sýry...taky ne. Co jen vzdáleně připomíná kašíčku nebo mlíčko nechce a to trvá už tři měsíce...a to předtím papal hezky všechno. Ale zeleninku a masíčko bužíruje až se mu dělaj boule za ušima..
Chci podělovat za odkazík na ten článek o vápníku, zkusíme to vyrovnát nějakou tou zeleninkou na vápník bohatou..Naše doktorka nám také říkala, že pokud mlíčko nechce at nahradíme mléčnými vyrobky. Chvilku to fungovalo ale pak začal odmítat i to. Už to trvá docela dlouho ☹ tak nevím no doufat že si tělíčko samo řekne co bude potřebovat...

crca
autor
27. lis 2010

Ahoj maminky,tak jsem se chtěla pochlubit 😀 s klukem jsem to vyřešila tak,že jsem mu dala jogurt do misky se lžičkou a nejdřív jsem mu ukázala,že to má zkusit jen na prstíček,no tomu se neubránil do toho nehrábnout 😀 😀 ,pak ať si ho oblízne a jak mu pane najednou šmakovalo 😀 a takhle to dělám do teď se vším 😀 ,když si ho oblízne tak 3x tak řeknu ať si vezme lžičku a jí už pak normálně 😉 😉 Problém nastal u holky,která tohle po něm opakuje,jenže pro ní je to labůžo se v něčem matlat 😀 ,ale už jíme všechno od jogurtů po tvaroh 😉 prostě asi neměl zrovna chutěě 😀