Nechce jíst. S pitím je to podobné. Jak to řešit?

malajda
24. kvě 2011

Ahoj, je tu někdo, kdo má stejný problém se svým dítkem, které mu nechce téměř vůbec jíst? U mojí dcerky-(20 měsíců) jde o dlouhodobou záležitost. Měla potíže už s kojením, od 2.měsíce je na UM. Mimochodem, UM je jediné, čím nepohrne, i když, pije ho zase jen v noci. Přes den na to asi "nemá čas". Co se týká jídla, v podstatě do ní nemůžu dostat téměř žádnou zeleninu a maso v jakékoli formě. Ovoce jí občas jen ve formě přesnídávky, hodně málo někdy sezobne kuličku hrozna nebo zobne do hrušky či jahody. Jinak, někdy si dá malý jogurt (většinou tak na 2x). Večer dělám kaše- mléčné, bohužel jsme se museli vrátit k lahvičce, protože ze lžičky mi ji jíst nechtěla. Někdy sní kousek suchého ruhléku nebo chleba. plátkový sýr pouze samotný. Těstoviny a rýži zase jen suché....Nemám ani tak pocit, že by jí nechutnalo, ale prostě to má "v hlavě". Někdy něco sní, a tak jí to uvařím znovu a to už zase nechce. S pitím je to hodně podobné. Už jsem vyzkoušela spoustu věcí a v postatě nic nepomáhá. Máte někdo podobné zkušenosti a hlavně, nějaké řešení? Dlouhodobě mě to totiž přihání k šílenství.....Díky za reakce.K.

ktr
23. čer 2011

@romi73 tak jsem si to přečetla a můžu dát dr.Matějíčkovi jen a jen za pravdu.... 😔 😔 u nás to tak asi bude.. 😔

zmuzle
24. čer 2011

Ahoj, u nas je stejna situace jako u @sisstin. Proste nechce jist normalni jidlo a nejake porce v tom nehrajou roli. Zjistila jsem, ze je na sladky, buchty a susenky, to si da rad. Proste co nechce, do nej nedostanu....Ma hysterak a bije hlavou o zem.
Porce mu davam male, fakt. Kdyz jsem koukala, co snedi prikrmovane 7. mes. deti kaamradky, to me nesnedl nikdy!

Vcera jsem se bavila s maminkou, jejiz syn taky nejedl a pry to resila s psycholozkou, vyzivoou poradkyni atd. Dospeli k tomu, nenutit, davat co ma rad. Jinak se davil a klepal, jen slysel o jidle. Zkousela nedat mu 2 dny vubec nic a vyhladovet ho na radu odborniku a pry byl jen stastny, ze mel klid od jidla.Je asi neco jineho, kdyz to ma dite takhle, nez kdyz proste obcas s jidlem zlobi.

sisstin
24. čer 2011

@zmuzle jj, vyhladovění u nás taky nepomáhalo..prostě byl akorát rád, že nemusel jíst 😝 ale v těch 3 letech se to docela zlomilo, že si i sám řekne, že by chtěl něco jíst (občas), ale zas to jsou ty jeho jídla = suchý pečivo, Brumík, křupky, jablko, paprika atd. Třeba včera nesnědl skoro nic - ráno Brumíka, pak půl suchý housky...oběd nechtěl ani za svět...pak snědl pár kukuřičných křupek ze zdravé výživy... pak si vyžádal jablko, to snědl půlku...a večer snědl celou housku namazanou Lučinou se šunkovou klobásou (vím, děsný jídlo...ale když už něco jí, tak jsou to bohužel uzeniny 😝 )

jinak synovi z něčeho, co nechce, taky nadavuje....nemá to prostě cenu, mám pocit, že bych mu to takhle zhnusila ještě víc a už by nejedl ani to, co jí ted 😔 nám taky psycholožka nic moc neporadila ( a chodíme k opravdu výborné klinické psycholožce, jedna z nejlepších v CR, např. Matějíček byl její blízký kolega 😉 ) a řekla mi, že u těhlech dětí, které nemají potřebu jíst, se prostě nic dělat nedá...že to většinou přejde časem..a nebo taky ne, jsou lidé, kteří opravdu moc jíst nemusí a musí se kontrolovat, aby vůbec za den něco snědli....

je sice drobný a celkem hubený, ale tak já mám 156cm a 45kg, otec taky není zrovna z nejvyšších...takže bych ani neřekla, že to je jídlem..ale prostě má takovou konstituci...nějak podvýživeně rozhodně nevypadá....nemocný nebývá vůbec, jestli měl 3x malou rýmu, tak to je hodně....takže evidentně mu asi nic nechybí.... i když to nechápu 😝

sisstin
24. čer 2011

jo, ještě u nás platí občas takové to "ukecávání", např. teď mu nešlo se vykadit, tak jsem mu řekla, že když bude papat, tak bobky půjdou líp vytlačit 😅 😅 😅 tak už dlabe 😅 😅 😅 nebo mu děda řekl, že když papá polívku, tak mu ta voda teče i s nudlema do břicha a má je v pupíku...tak snědl i půl misky polívky a furt sledoval, jestli mu to teče do toho břicha a odkrejval si triko 😅 😅 😅

a takovýhle blbiny, ale platí to fakt jen občas 😅 😅 😅 😅

kammka
24. čer 2011

ahoj, u nás trochu jiný problém. dceři budou v září 4 roky.. není žádný velký jeldík, i když má oblíbená jídla, ketrá sní vždy (rajskou polívku si i přidá..), ale většinou se v jídle pohrabe, sní pár soust a konec. jedna brambora, půlka knedlíku..lžička rýže.. těstoviny nejlépe suché, nebo max s kečupem, chleba skoro vůbec, spíš samotný sýr nebo šunku, ovoce nejlépe rozmixované s mlékem do lahvičky, což jí nemůžu vymluvit....divné je, že tchýně tvrdí, že u nich jí normálně, akorát já nevím, co si ona pod tím normálně představuje...
i ve školce říkají, že jí málo, když pro ni jdu já, tak se obvykle ptám, jestli jedla oběd, tak mi řeknou, abych aspoň věděla, co do ní zkusit dostat a hlavně kolik..často se nechává krmit a to i ve školce, učitelky jsou z ní paf, dokonce se nechá krmit i od dětí!!!!!!!! je teda pravda, že je ve školce nejmladší....
říkám si, že to asi už nebudu hrotit, prostě jí nabídnu víc možností, já jsem ráda, když si dá ke sváče suchý knedlík a sní ho, to skáču.. nebo když si přijde por mrkev a pak ji nenajdu mezi plyšákama..u zajíce v kapse 😀
závidím maminkám, které mají žravé děti. to musí být radost s nima sedět u stolu.

sisstin
24. čer 2011

@kammka tak syn, pokud už teda jí něco, co se nedá jíst rukama...tak se zásadně taky nechává krmit, jinak by si dal do pusy jednu lžičku a tím by to asi zhaslo 😝

já jsem právě řešila při schůzce s rodiči nově přijatých dětí, jak to tam mají s jídlem...no a paní ředitelka mi řekla, že nejí všechny děti 😝 tak to jsem se fakt v duchu zasmála... protože to mi říká spousta maminek, že jejich děti nejedí...a pak když vidím, kolik a co toho snědí...tak to se synem nedá vůbec, ale vůbec porovnat 😝 nicméně tam prý děti jíst nenutí...jídla, která vyloženě nesnáší, se mají nahlásit předem (ehm, co já tam nahlásím, že nesnáší TEPLÁ jídla 😅 😅 😅 😅 )...no ale měly by děti aspon ochutnat, takže když je třeba nějaká pomazánka, co není zrovna oblíbená (špenátová, cizrnová, droždová atd.), tak prý namažou dítěti aspon pidi vojáčka a chleba a mělo by to ochutnat, když to nebude chtít, tak dál jíst nemusí....

já mám asi trošku "výhodu", že syn bude chodit do logopedické třídy a tam má právě poměrně dost dětí problémy s jídlem (ono to spolu souvisí, jak málo mluví, tak mají i hypotonické ty orofaciální svaly), takže tam jsou na nejedlíky učitelky dost zvyklé...taky tam děti dost krmí - je jich tam málo (max.14) a jsou tam na ně dvě učitelky... ovšem v klasické třídě o 25 dětech nevím, jak by se to dělalo 😝

kammka
24. čer 2011

@sisstin no právě, tam jich je 25 kousků.. a dvě učitelky...maj co dělat. včera byly "nudličky posypaný máčkem, ale já chtěla jenom ty nudličky a paní učitelka mi žekla, že mně nebude kjmit, ať papam, já to s tím máčkem nechtěla.." a to mák miluje..z buchet to dloube prstem... mohla by bejt živa na kakau z lahve, jogurtovým mlíku, máku, syrové mrkvi a Brumíkách...

kammka
24. čer 2011

@sisstin já ani nemůžu říct, že by některé jídlo nesnášela... ona jí všechno... jednou... ☹

kammka
24. čer 2011

jako dělat skoro čtyřletý holčičce letadlo, si připadám jako debil.. 😠

sisstin
24. čer 2011

@kammka no já bych se asi těmhle machinacím vyhla 😉 max. bych jí nějak "namotivovala" slovně (pokud to jde), ale na nějaký letadýlko bych se jí vyprdla 😉 prostě at sní, co sní...co nechce, tak at vydloube 😝 ony ty děti fakt hlady neumřou...horší je to s náma rodičema, když jsme masírovaný tím, že by dítě mělo mít plnohodnotnou a vyváženou stravu, že 😝

já měla v těhu a ještě na začátku kecy, jak malej nikdy nebude jíst čokoládičky a mekáče atd., a haha 😅 😅 😅 jsem ráda, když sní i toho blbýho cheese od Meka...a to ještě nemá za odměnu jako jiné děti, to ho ještě musím ukecávat...ale tohle je téměř jediné teplé jídlo, které vím, že sní 😝

kammka
24. čer 2011

@sisstin já ji debil na to letadlo a vrtulníka naučila jako malinkou a teď to mám..

haha, taky jsem měla dobrou vůli, že nebudou sladkosti, žádný sladký pití a tak.. teď když chci aby se napil , když jedem někde pryč, tak mu toho jupíka nebo kubíka koupím..sice hlady neumře, to ani náhodou, ale já bych chtěla, aby se aspoň nevztekala, jak jídlo uvidí...

mmch...asi si stejně stěžuju zbytečně.. malá je čahoun, a váží k 17ti kg..

sisstin
24. čer 2011

@kammka no u nás je to na denodenním pořádku..."nechceš to a to?" "neeeeeeeeeeeeee"...řev, vztek, utíkání 😝 takže já už jsem to fakt vzdala...pokud má dny, kdy si sám říká, že chce jíst...tak ho nekontroluju vůbec...pokud má totálně nežravý den, kdy třeba ještě ve 14 hodin odpoledne pomalu neměl nic v puse...tak ho trošku "nutim", ale ono to stejně nemá moc valný význam 😝

mě to deptalo, když byl kojenec...protože to jsem fakt měla strach, že skončíme někde na kapačkách...jako malý miminko byl schopný fakt nejíst třeba 12-16h, 30ml mlíka jsem do něj rvala hodinu 😝 pak s příkrmama se to zlepšilo, do 18m fakt baštil dobře...ale tak nějak bez zájmu, prostě to, co jsem mu dala...tak snědl...ale že by se o jídlo nějak hlásil, tak to vůbec 😝 v sedmi měsících skončil s UM úplně...a od té doby nepije ŽÁDNÉ mléko v tekutém stavu (ani kakao, čokoládu, nic prostě)...pak v 18měsících seknul i s těma skleničkama (domácí jídlo mi nikdy nepozřel, jenom kupované skleničky)...a od té doby válčíme 😝

zmuzle
24. čer 2011

@sisstin No prave, taky jsem si predstavovala, jak mu budu vyvaret uz prikrmy, bude jist zdrave a vyvazene a ono nic. Prikrmy me v zivote nesnedl, jen par lzicek mrkve jsem do nej narvala nasilim. Snedl jen obcas jogurt a ovoc. presnidavku. Od roka zacal jist polevky, kase a v roce a pul se odstavil a od te doby taky nepozre zadne mleko, syry nikdy atd.

Vcera mel treba k snidani jogurt, pak loupak, potom od dedy sunkovou tlacenku, par detskych susenek, tycinku ze suseneho ovoce, bobika a esicka. Prestal jist chleba a pecivo, chce jen loupaky a susenky!
Doted mel jen loupak, aby neco snedl, budu mu muset dat zase bobika 😝 Ja proste nevim, jestli mu davat ty susenky, tlacenku ap. veci co chce, nebo ne, ale nejak na to nemam nervy.

sisstin
24. čer 2011

@zmuzle za mě, prděla bych na to a dala mu, co má rád...pokud se jeho strava nebude skládat z 2kg čokolád denně, měla bych to na háku...stejně s tím nic neuděláš, akorát zbytečnej stres 😉

blandik
24. čer 2011

MOžná bych zkusila strategii - absolutně akceptuji, kolik toho sníš a když nesníš nic, tak ok, ale svačinka bude až v tolik a tolik (ukázat na budíku) nebo za dlouho - a pak dát až svačinku. K tomu se pokusit nastavit pravidla, jaká jídla se můžou jíst na snídani, svačinu, oběd...a nemíchat to. U nás dělalo paseku sladké, když ho malý začal jíst - zkoušela jsem, že může tedy kousek musli tyčky po obědě a do dvou dní přestal jíst oběd - ve smyslu - snědl tři lžičky a že už má dost a že chce musli tyčku. Takže sladké jsme vydělili na svačinky, kdy skutečně neřeším, co si vezme - jen reguluji množství a že když má čokoládu, nemůže už tyčinku musli... Měl období roční, kdy nejedl maso ani šunku, akceptovala jsem to. Pak postupně vynechával během asi půl roku zeleninu, až mu nic nezbylo a jedl jen suché brambory, nudle, rýži. Pak zase začal přidávat zeleninu, před časem i to maso...začala jsem mu dávat na talíř od všeho kousek - že i to maso a zeleninu, ale se slovy,že když to nechce, nemusí to jíst. Při jídle jsem to zkusila nabídnout a tím to končilo. Ok, nechceš. A sama jsem se vyhýbala hodnocení typu - maso je zdravé, maso je dobré. Ale říkala jsem to jen za sebe - že mi dneska to masíčko chutná, mrkvíčka mi chutná...Jak dojedl bez ohledu na to, jestli to byla jedna lžička nebo celý talíř - ok, máš dost. A vzala jsem mu talíř...Když jsem nachystala jídlo, řekla jsem mu jen, že snídaně je hotová. Když protestoval - tak ok, nechceš jíst. Ted je čas snídaně, já se nasnídám. Jakoby je mi jedno, kolik toho sní, ale není mi jedno, jestli bude ráno jíst čokoládu, takže dohlížím a vysvětluji složení jídla na stole, ale nekomnetuji jestli něco sní nebo ne. Nepoužíváme žádné "donucovací" techniky - typu za babičku, ještě jednu lžičku nebo když budeš málo jíst, nebudeš mít sílu...Myslím, že pokud dítě není nemocné, tak je to asi jediný způsob jak mu neznechutit jídlo a stolování vůbec a nechat na jeho přirozených potřebách, kolik toho sní. Děti co málo jedí, jsou pak většinou v dospělosti šíhlé...

blandik
24. čer 2011

@zmuzle - já bych mu osobně nedávala sušenky a loupáky, on je ještě dost malý - prostě můžeš říct, že doma žádné nejsou a současně bych si promyslela, co může být k snídani, co ke svačině, co obědu...a na tom trvala. Děti si vytváří návyky stravovací a u těch malých se to dá ještě dost dobře odbourat, když měl chvilku sušenky ke snídani...ale u starších už těžko, v obchodě pak vidí sušenky a chtějí...je třeba v tom mít pravidla...Já bych mu dala na talíř vždy něco nového - třeba i plátek sýra (který nechce) a k tomu chleba, a pak třeba i na talířek trošku ovoce a zeleniny. Tak aby tam měl něco, co má rád (a co současně tobě nevadí, a budeš to považovat za vhodné ke snídani). To samé oběd. Sladké - typu sušenky bych mu nechala na svačiny. S tím, že mu to tak můžeš říct - ráno bříško potřebuje nějaké pečivo, sýr, šunku, okurku, máslo - aby mělo sílu tělířko. Sušenky můžeš mít na svačinu s ovocem. To samé oběd - dát mu na talíř určitě něco, co má rád, co zná, co sní - brambor, nudle a pak taky třeba maso (pokud nejí), dát mu to tak, aby se mu to nepromíchalo, aby měl tu volbu...a opět komentář - na oběd potřebujeme něco teplého do bříška. Sušenka může být na svačinku (jestli se bude domáhat). Myslím, že u batolat vůbec navadí, pokud jí půl roku v kuse brambory, těstoviny suché nebo rohlík, horší je, když se naučít, že bude snídat sušenky, čokoládu, řízky...takže podle mě nastavit pravidla, co kdy může mít a ty sušenky mu dopřát (na záčátku v neomezeném množství) na svačinky, a jinak předkládat to, co se ti zdá vhodné pro snídaně, obědy, večeře. S odkazem že sušenky a spol může mít na svačinku. Postupně mám zkušenost že i to ovoce se zase vrátí do svačinek....Takže za mě - sušenkama nenahrazovat snídaně..protože batolata obecně nejí dobře, ale špatné stravovací návyky zůstanou i do budoucna.

smardik
22. črc 2011

ahoj holky můžu se k vám přidat. Můj Tomášek nechce jíst, byl hezky jedlík a neměli jsme problém ale v květnu měl angínu a to napapal a od té doby mi nechce jíst. Jediné co jí je UM a ani to už není sláva-dá si tak 60 a pak mu to dám tak 5x a někdy to vypije a někdy jen 60. Miloval jogurty ted si dá 2lžičky a nechce, přesnidávky vůbec, ovoce jeden kousek a konec, oběd většinou at nezkusí už ví že nechce. Nedávám žádné sladkosti apod to má smůlu ale babička mu občas dává kinder čokoládku a ani tu už nechce. Jeho jídelníček-když je dobrý den je: ráno tak 180 mlíka, svačina 2lžičky jogurtu, 60 mlíka, svačinu kousek ovoce - třeba jedna jahoda, 2hroznové vína, jeden kousenec banánu - a to ještě u všeho dělá že to chce vyplivnout, večer UM a skončili jsme. UM mu brát nechci jsem ráda že jí aspon něco, ale zkoušela jsem to a efekt byl ten že za prvé mi nejedl vůbec nic a za druhé neumí bez toho usnout takže ho musím uspávat

sunarek
11. srp 2011

smardik: páni, to se mi zdá sakra málo....
Já jsem se sem vydala, že si musím postěžovat na Filipa, jaký dělá cavyky s ovocem, zeleninou a především masem! Ovšem když tu čtu, jsme ještě v pohodě, navíc je dost obří a v 18ti měsících váží přes 12 kilo, je vysokej a dost řízek, takže se jenom přestanu stresovat, uberu na mlíku a nechám ho poznat hlad 😀.

K těm prokletým Brumíkům: dnes jsem je zakázala. Filip se sice krásně naučil říkat méďa brumík a sám si pro něj hrábnul do skříňky, ale už ho přestalo bavit je jíst. Prostě čumí na ten obal, mačká to, za chvíli zahlásí, že ho chce papat, tak mu to rozbalím, s odporem mu ukousne ucho a pak už na něj jenom čumí, hladí ho 😀, mluví na něj a zjistil, že má ten Brumík PUPÍK!!!!!! 😀

Klídek a pevné nervy! Hlavně zdravé dětičky!

kackabo
21. říj 2013

Nám je 2,5 roku do toho roka jsme jedli krásně příkrmy mi jedl od začátku kojila jsem ho 7,5 měsíce pak UM krásně všechno snědl pak začalo to období kolem toho roku a to už ubíral na zelenině a ovoci protože to nebylo rozmyxov ané ale kouskaté tak k tomu získal odpor od té doby nejí žádnou zeleninu ani ovoce, a teď máme období že mi nesmí přes den vůbec nic, oběd né véču ne, snídaně suchý rohlík 2krát si k ousne a trošku sunaru to je vše, pak odpo. přesnídávka nebo jogurt a to je vše a véče někdy krupicovou kaši ale to jen hodně výjemčně a když ne tak jen sunar 200-220 a to je vše, celý jeho denní příjem a to má 15,5 kg a necelý metr výšky je to pěkný kluk ale má prostě v sobě nějaký blok, že se mi jídlo hnusý příčí vydí jídlo a mý z toho paniku a vztek, ale já už to neřeším jen se už tomu směju protože to nemá cenu se nervovat takovéto období měl přesně když mu byli 2 roky a pak nás to asi po měsíci přešlo a jedl normálně.

cuculik1
24. črc 2014

@sisstin
@zurkova
@fifa79 dievcata napravilo sa vam to s tym jedlo. ja uz som zrela na psychiatriu... mliecko odmietol v 11 tt, skoncil dehydratovany v nemocnici a nakoniec sme prisli na to, ze pije v spanku... to istu dobu fungovalao, ale okolo 5 mesiaca uz nie... teda nam bol predpisany peritol, ktory sme uzivali 1,5 mes a postupne znizovali davku az na 0,5 ml a nakoniec vysadili... apetit sa vsak uplne stratil ... teraz po 3 tyzdnoch bez peritolu som ho opat musela nasadit, lebo som do neho nevedela nic dostat... jedine ked som ho pri jedle zabavala, ale moc, knizky, pesnicky, telka, hracky, no hruza, uz nevladzem... a ani zabavanie nie vzdy pomohlo, teraz bude mat 8 mesiacov a je strasne zivy... dufam, ze peritol zas zaberie no tiez viem, ze pomoze len pokym ho bude uzivat a to nie je riesenie... a neustale ho nekonecne pri jedle zabavat az do fazy, ze si vlastne neuvedomuje, ze je tiez nie... co robite, pomohlo nieco? uz som z toho zufala, placem, neiem ako dalej dakujem . dnes mi na gastre povedali, ze by ho najradsej hospitalizovali , ale nie so mnou, ale s nejakou cudzou osobou, ze sa to vacsinou zlomi a zacnu jest... ale my sme skusali uz aj to, ze ho krmil niekto iny...este som ho nikdy nenechala cely den bez jedla, bojim sa... on hned rano odmieta prvu lyzicku a musim zacat nekonecne zabavat a potom horko tazko daco zje. vahu ma zatial peknu, ale mna to divadielko pri krmeni strasne unavuje. za posledne dva tt nepripral ani gram. je nadej, ze sa rozje? co robit? ☹

sisstin
24. črc 2014

@cuculik1 tak synovi uz bude sedm a je nejedlik porad 😅

cuculik1
24. črc 2014

@sisstin no to si ma nepotesila....pamatas si este obdobie ked mal tak ako moj syn ... okolo 8 mesiacov? nechala by si ho nejest treba aj celly den, keby odmietal? poradili vam nieco dr? ako inak prospieva tvoj syn? dakujem

ludva
24. črc 2014

@sisstin Mám pro tebe naději 🙂 Můj prostřední byl nežravka celý život, neprospíval a teď ve 13 a půl je nejčastější věta : Mámo, mám hlad! 😀

Teď řeším nejmladší dítko, Je mu čerstvých 5 a úplně přestal jíst. Je tedy pravda, že má komplikovaný zánět ledvin po angíně, tak nechutenství zřejmě patří k nemoci, ale o to je to horší. Měl by jíst, aby se vystonal a místo toho hladoví 😝 Oblíbená jídla jako jogurt, ovoce, zelenina, vše odmítá. Jen krupicovou kaši a rajskou vezme na milost, ale jen pár lžiček a celá rodina už se začíná bouřit, páč rajdu ani krupičku už nemohou ani vidět.

sisstin
24. črc 2014

@cuculik1 v osmi měsících jako i celkem jedl, mlíko teda ne, ale příkrmy jo...nejhorší období bylo cca mezi 18měsíci až 4roky, to nejedl fakt nic, žil třeba z jednoho kousnutí do housky za den apod. Pak ve školce se docela rozjedl postupem času, svačiny tam jí teda jenom suchý, max. s lučinovou pomazánkou, polívku sní vždycky, a z druhýho maso - nejí mimo rejže vůbec přílohy, ale jako jí tam celkem. Doma je to o dost horší, to si prostě jí to svoje - čili houska se šunkou, suchej chleba, jabka apod. Dr. neporadil nikdy nic žádnej, on jako je drobnej, ale furt roste přibejvá v normě, sice na hranici normy, ale jo. Ted je mu 6,9 - měří 115cm a oblečenej váží 18kg 😅 , ale já mám jako 156cm a šla jsem do první třídy s 15kg, takže prostě je drobnej po mně. JInak je zdravej jako řípa, první ATB měl v 5,5letech, od tý doby zas nic, nemívá ani nějak rýmy, kašle. Infekční nemoci vůbec atd.

Já už jsem se s tím smířila, nejí zas tak špatně, aby jako hubnul nebo tak, je prostě vybíravej hodně, neřešim 😉 😉

fifa79
31. črc 2014

@cuculik1 Ahoj, moc tě asi nepotěším,. U nás je to pořád každodenní boj.Ani školka nám nepomohla.Ba naopak první rok to bylo ještě horší a odmítal chodit do školky, právě kvůli jídlu.Zabavovali jsme v podstatě do teď, slibovali a nic.Opravdu na to asi ty děti musí přijít sami.Teď kolem pátého roku se to trošičku zlepšilo, ale ne o moc.Teď už jsem i přísnější a docela to funguje nebo ho neustále něčím motivujeme, ale pořád musím vymýšlet něco nového.Jinak je zdravý,jen taková housenka co bys mu spočítala všechny kosti.Musíš to zkrátka vydržet a určo se to bude pomalu, ale jistě zlepšovat.Já jsem to řešila tak, že jsem mu vařila jeho oblíbené jídla, občas jsem přidala něco nového a buď to klaplo nebo ne.Zároveň jsem mu říkala, že nemusí sníst vše, ale jen tolik, aby měl plné bříško.Jinak nevím co bych poradila, sama tápu a doufám, že jednou to jídlo přestaneme řešit.

fifa79
31. črc 2014

@cuculik1 Ještě jsem četla , že tvůj syn má osm měsíců...vzpomínám si, že syn nechtěl už ani příkrmy...v půl roce vážil 6920g a v 8 měsících 7170g, takže si spočítej kolik mi přibral za dva měsíce...nejedl vůbec nic, ale pak se to mírně zlepšilo a žužlal aspoň rohlík a vidíš žije a je zdráv...takže hlavu vzhůru, bude líp...jen to holt musíme přežít my maminky 🙂

cuculik1
1. srp 2014

@fifa79 dakujem. Teraz paradoxne uz treti den teplotuje a to som sa bala, ze uz fakt nic nezje a on nas prejvapil a papa...normalne nechapem. Asi ho tie teploty unavuju a v stolicke nema energiu vyvadzat ;)

smuclerka
29. pro 2014

@romi73
Dobrý den, nemáte prosím někde stažený článek o kterém se zde zmiňujete? Na stránkách Anabell už není a nebude. Děkuji předem za jakoukoliv odpověď. Jitka Vacovská, jvacovska@seznam.cz
@romi73

misi791
19. dub 2015

@smuclerka dobrý den máte ten článek o kterém se zde zmiňuje? Díky!

radapokec
16. črc 2015

Holky jsem rada ze někdo řeší(l) to same. U našeho 3 letého vede na plně care mléko. Do toho ještě žloutek. Někdy sní oběd, někdy ne, spise ale je to s obrovským mučením. Takže to vzdavym. Aspoň vaření je jednoduché,brambor presnidavka, nebo mleko v se zloutkem. ☹ 🙂