Nechce jíst z prsu, jen z lahve. Čím to je?

denousek
31. bře 2008

ahoj holky je ted u me kamoska a resime ze jeji 2 mesicni holcicka z niceho nic ted nechce pit z prsa...ale kdyz si odsaje mleko tak z lahve je to ok...bylo to z niceho nic...
kamoska koji s klobouckem uz od porodnice a ona v klidu pila a ted nechce pit ani s nim ani bez nej....
cim to muze byt??jen tak, pro nic za nic..myslize ze ma jen blby obdobi??diky za nazory

bramburka
31. bře 2008

jooooooooo jak jednou lahev zkusí už nechce jinak, my jsme stejnej případ, prostě to rychleji teče a jak to zjistila tak se u prsa vztekala uplně hrozně. Bohužel odvyknout z láhve se nám už enpodařilo, ale zase to má i jiný výhody, např. minulej víkend jsem si v klidu zalyžovala a krmil MM.

denousek
autor
31. bře 2008

kamoska si mysli ze tim to rozhodne neni jak krmi pres kloboucek tak to tece jeste lip nez z lahve ale proste nechce...z lahve davaji jen caj....prso odmitla z niceho nic...

zuzka99
31. bře 2008

nám lekár zakázal dávat aj čaj z flašky. aby si nezvykol. moj malý papá cez ten istý klobúčik (mám ploché bradavky) z prsníka ako aj z flašky a nie je problém. ked sa mi nechce odsávat dám mu priamo z prsníka (cez ten klobučik z flašky), ked potrebujem odíst dá mu manžel z flašky. v polovici kojenia aj dám klobúčik preč a papá napriamo, on je proste zlatíčko spokojné "ako dáš tak spapám" (tuk, tuk) ale mám niekedy pocit, že z flašky vypije viac tak mu dám sem-tam aj flašku, hlavne večer ked je unavený a nechce sa mu ťahat. aby spokojne napapaný zaspinkal a nebudil sa
denousek - nezmenila kamoška sprcháč, deodorant alebo tak niečo, malé bábetka to vnímaju a niekedy im to vadí, príp. je si istá že ked malá pije z prsu tečie jej to dobre?

frog
31. bře 2008

Den-to může být jen přechodně,třeba moje malá pila jak z prsu tak z lahve a nebyl v tom žádnej problém..a kdyby jí prostě nedala tu flašku a nechala jí vyplakat a pak jí nabídla prso,tak by si ho třeba vzala,když by viděla že nic jinýho nebude..

zuzka99
31. bře 2008

asi ano treba len trpezlivo prikladat a skušat, ked bude hladná skočí aj po prsníku. no radí ta pravá, ja sa uchylujem k flaške čoraz častejšie, už mi to vadí, ale je to pre mna aj malého pohodlnejšie a odsávanie je moje hobby 🙂

minea
31. bře 2008

Zásady kojení prezentuje Laktační liga furt dokola, ale asi málo nahlas 😒 .
Technika sání z prsu je úplně jiná než z lahve a riziko zmatení dítěte existuje, i když se teď ozve deset mamin, že jejich dítěti to nevadilo. Prostě když už je nutný dokrmovat, tak alternativním způsobem - hadičkou, stříkačkou, lžičkou.
Pokud pánbůh dá, moje dcera nikdy neuvidí dudlík ani lahev. Až bude čas, přejdeme na hrníček s pítkem.

mumumu
31. bře 2008

A proč jí dávali ve 2 měsících čaj? Možná to odmítání s tím nesouvisí, ale nedivila bych se, kdyby ano. Plně kojené dítě nepotřebuje žádné jiné tekutiny kromě m.mléka. Dokonce ani v létě, stačí, když dostatečně pije mattka a kojí dle potřeby dítěte a ne dle časového harmonogramu. Můj 1.syn poprvé pil něco jiného než mm učitě až po půl roce a v nějakém významném množství až po 1. roce. Druhý zatím má pouze mm, nic jiného, pouze občas nějakou jinou tekutinu ochutná.

mumumu
31. bře 2008

Samozřejmě, že jsem myslela na to, že kojení může narušit pití čaje z lahve, ne po lžičkách, ale přesto je čaj u plně kojeného dítěte zbytečnost.

Mineo, souhlasím. Jen musím říct, že dudlík jsme použili v obou případech bez potíží. Možná jsme opravdu vyjímka, také jsem ho nechtěla, ale došlo k tomu. Honzík ho v roce a půl sám odmítl (a dál se kojil), Kuba už bez něj taky většinu času vydrží a kojí se. Ale zastánkyně dudana nejsem, to zas ne.

ivet100
31. bře 2008

Ja kojim a prikrmujem raz za den UM z flasky a nemame ziadny problem, ze by Tobiasko odmietal prsnik, alebo naopak flasu.Tak si myslim, ze je to indiviualne. Ale tiez sme presli obdobim, trvalo asi 2 tyzdne, ked sa maly pri prsniku hneval,mrvil,krutil a nechcel poriadne pit, ale az neskor som pochopila, ze sa hneval na to, ze mu ide malo mliecka, hoci ked som si odsala este islo, ale on to uz nedokazal vytiahnut. Potom som sa rozhodla, ze ked cez den nie je spokojny pri prsniku, potrebuje prikrmit a tym sa nas problem vyriesil. Vecer a v noci papa len MM.Niekedy treba skusat, v com moze byt pricina, lebo nemusi to byt len tym, ze zacalo babo pit z flasky a uz nechce prsnik.

biba12
31. bře 2008

Ja som po 1 mesiaci davala malemu navecer UM / ked plackal a zdalo sa mi ze ma malo/ a inak som ho kojila, problem sme nikdy nemali. Kojim doteraz. Dudlik pouzivame tiez. Inak, co sa tyka toho hrnceka so sosakom, tak ten nechce vobec, nevie si to vysat. Naopak, ked mu pridrzim normlany poharik, tak sa napije. Z flasky pijeme cajicek, kasu odtial nechce. Tu dostava vecer, ale lyzickou. Kedze som mu Viganthol davala aj davam lyzicou, naucil sa na nu bez problemov.

vikvik
31. bře 2008

chtela jsem napsat neco podobneho jako minea, tak si to usetrim. taky jsem se chtela zeptat, proc plne kojene holcicce davaji caj z lahve??
prej je lepsi kdyz uz je potreba necim prikrmovat, dopijet, davat z normalniho hrnecku...

minea
31. bře 2008

mumumu: Gratuluju k úspěšnému kojení, jsi šťastná matka! Do jakého věku jsi nakonec kojila staršího syna? V jakém věku jsi dala toho dudlíka? Určitě ne hned na začátku...

biba12: Jestli ti pije z normálního hrníčku, tak je to úžasný a není co řešit. Já ten sosák chápu jako určitý mezistupeň, než se naučí pít "normálně", ale určitě není nutný.

mumumu
31. bře 2008

Mineo, v obou případech dudlíka již v porodnici, ale v obou případech jsem plánovala, že nedám. Kojila jsem do 20měsíců, skončila jsem ve 3. měsíci těhotenství, cítila jsem se špatně, jinak jsem plánovala kojit i déle.

bublina7
31. bře 2008

Já teda kojím pořád skoro plně i když je malému skoro 7 měs., protože odmítá příkrm. Ale můj první syn měl problém s kojením už v porodnici a když jsme přijeli domu, tak s vypětím všech sil jsem se snažila kojit jeden měsíc taky přes klobouček, ale po tom měsíci jsem to vzdala. I když jsem měla mléka hodně a malej se nemusel ani moc snažit tahat, protože mu to teklo pomalu samo do pusi, tak nechtěl. ☹ Nakonec jsem musela odstříkávat a dávat mu to z lahve, kterou si zamiloval hned od začátku. Zkrátka se na prso nechytil.

elize
31. bře 2008

Náš drobec sa narodil predčasne a kým bol v nemocnici, tak ho kŕmili síce mojim mliečkom, ale z fľašky. Ja som bola rada, že papá sám aspoň takto. Inak by mu ho dávali sondou. Na fľašku si zvykol. Keď som ho kojila vypil len predné mlieko. Tak mi nič iné nezostáva iby odsávať a krmíť fľaškou. Je to náročné, ale pre neho v tomto prípade to najlepšie. Stále dostáva moje mliečko.

Denousek, nech to tvoja kamarátka nevzdáva. Nech ju skúša prikladať. Možno sa umúdri 😅

minea
31. bře 2008

Denousek, nic kloudnýho jsem vám v prvním příspěvku neporadila, tak teď to napravuju. Myslím si, že není nic ztraceného. Jestli předtím pila z prsa normálně, tak je určitě šance, že se to ještě srovná, ale bude to chtít hodně trpělivosti. Doporučuju, aby kamarádka zavolala laktační poradkyni a probrala to s ní. Za pokus to stojí. Držím palce!
http://www.kojeni.cz/poradci.php

denousek
autor
31. bře 2008

dekujeme moc vsem 😉

krista
2. říj 2008

henzlova • 1d • Dnes v 09:54
Ahoj chtěla bych se zeptat jestli je tady někdo kdo má,nebo měl stejný problém jako já.
Mám 2 měsíční Kateřinku a nechce ode mne pít.Je to 14 dní nazpátek co začala mít zelenou stolici.Byli jsme u doktorky a ta nám říkala že má hlad,že to je tzv.hladová stolička.Začli jsme dávat Nutrilon na lžičce.takže jednou kojení a jednou Nutrilon.Po týdnu se nechtěla vůbec přisát a tak prý máme dávat jenom UM a z flašky.Teď už nechce vůbec prs.Tak jsem si odstříkala a dala jí to ve flašce a dojedla se UM.Jde mi i málo odstříkat tak 30 ml z obou prsou.Nevím jestli stím mám přestat a krmit jen UM.Kdo by mi poradil? ☹ ☹ ☹

sirinka • 1d, 7tt • Dnes v 10:05
henzlova je vela podobnych tem vcasti babatka a skus poslat IP annag, ona je odbornicka na tieto veci...ale podla mna by bola skoda prestat s dojcenim, tvoja dr. je nezodpovedna, ze ta hned odporucila na UM 🙄
neviem odkial si, mozno by si mala vyhladat u vas laktacnu poradkynu...

vikinka27 • 2d • Dnes v 10:10
henzlova, ako hovorila sirinka, nakontaktuj laktacnu poradkynu. zelene stolice nie su hladove stolice (moze byt viacero veci - od alergie, cez pitie predneho mliecka...)
tipovala by som, ze zacala uprednostnovat flasu pred prsnikom (odstavuje sa). tebe sa nikdy nepodari odstriekat tolko ako by si ona vytiahla. ak chces kojit dalej, neprestavaj, len to bude teraz trochu zlozitejsie. budete sa znovu musiet naucit na prsnik.

henzlova • 1d • Dnes v 10:11
Kojila jsem z obou prsou,tak mi říkala že toto je řešení.Jinak bydlím kousek od Havlíčkova Brodu.Přemýšlela jsem že bych si půjčila elektrickou odsávačku myslíš že bych odsála víc než ruční?Používám od medeli.

sylvar • 1d • Dnes v 10:11
henzlová, asi laktační poradkyně,

ale my to měly podobně, malá ode mě z prsa nechtěla, takže jsem odsávala a dávala lahvičkou, malá neplakala, napapala se a byla spokojenost na obou stranách, je ale fakt, že od 9týdne je plně na UM,pač to odsávání byla dřina a už mě pěkně bolela ruka a mlíčka bylo míň a míň 😝

lentilka11 • Dnes v 10:26
ahoj henzlova, myslím, že je potřeba, aby miminko od tebe sálo a tím se stimuloval spouštěcí reflex. osobně mi pomohlo odsávat paralelně s kojením z druhého prsu - to šlo s mechanickou odsávačkou od aventu (stačí na to jedna ruka), s elektrickou nemám zkušenosti. teď mám spíš opačný problém:příliš silný spouštěcí reflex a dítko se mi občas po přiložení dusí 😖 a řve, takže zas musím odsávat, aby se zmírnil ten vypuzovací tlak..je to opruz (zvlášť pro malou), ale KOJÍME a to je pro mě hlavní!
🙂

vikinka27 • 2d • Dnes v 10:38
tvorba mliecka sa najlepsie podporuje aj blizkostou dietata - spanie v noci spolu, vela nosenia (mate satku? ak ano, vela ju nos, aj cely den, neboj sa, "nezvykne si" 😉 ).
ak chces zvysit tvorbu mliecka, tak v noci je to najlepsie (vtedy je najvyssi oxytocin) - aj caste prikladanie. ako pijete v noci? uz je na flaske?
ak by si ju v polospanku prilozila, bude pit, alebo odmietat? ak to v noci funguje, zopar dni skus na zaciatok takto: prikladat (aj kazdu hodinku), jednak sa zvysi tvorba mliecka a jednak tebe odpadne odsavanie.
s odsavanim ti ja osobne neporadim, ja som to nikdy nevedela (mliecka bolo akurat pre deti)
ale viem ze laktacne maju nejake figle na prechod z flase na prsnik . pozerala si:
http://www.kojeni.cz/skupiny.php
skus, je lepsie, ked ti niekto poradi priamo, kto to vidi, ako takto cez internet. laktacne (aspon u nas) chodia aj domov.

radka.m.
2. říj 2008

henzlova-záleží na tobě,jak moc chceš kojit,pokud by jsi chtěla jenom kojit,tak jste ještě malé,tak by se kojení dalo ještě zachránit a odbourat to UM.byl by to ale boj,záleží čistě na tobě,co by vyhovovalo tobě.

annag
2. říj 2008

henzelova

je ešte možné prejsť na MM, ale chcelo by to veľmi radikálnu zmenu a trpezlivosť z Tvojej strany. Tou nešťastnou radou, že máš pri zelenej stolici dokrmovať UM sa Ti laktácia prudko znížila. Teraz by si musela veľmi intenzívne popracovať na jej zvýšení. Ona začala odmietať prsníky preto, lebo sa v nich začalo tvoriť málo mliečka. Tým, že sa prsníky vyprázdňovali o dokrm menej, tým menej sa v nich mohlo tvoriť mliečka. Naopak, zvyšovali sa v ňom tzv. blokátory tvorby mliečka, ktoré majú za úlohu obmedziť a zastaviť tvorbu mliečka. Keď sa mliečka tvorí málo, tak sa aj pomalšie a ťažšie spúšťa, čo sa prejaví v nespokojnosti bábetka na prsníku jeho následným odmietaním.

Preto je jediným riešením začať veľmi intenzívne kojiť. A keďže prsník odmieta, lebo z neho tečie ťažko mliečko, musela by sa naučiť opäť sať z prsníka. Tu by bol ideálny na istý čas suplementor - hadička so zásobníkom mliečka, ktorá sa vkladá do pusinky bábetka a klame ho, že tečie z prsníka. Pozor, aj ten sa môže stať návykom, preto ho treba používať s rozvahou, len kým by si bábetko nezvyklo opäť sať z prsníka. Dobré je, ak sa použije napr. na začiatku kojenia a potom sa prívod mliečka priškrtí - aby mliečko prestalo tiecť z neho alebo len trošku alebo sa nenápadne z pusinky hadička vytiahne a aby bábetko salo len prsník.Samozrejme, musela by si aj čo najviac odsávať, ideálne po každom kojení a potom vždy, keď má bábo dlhšiu prestávku - napr. v noci. Kojenie by malo byť veľmi, veľmi časté - aspoň každú hodinu. Samozrejme, bolo by treba úplne vylúčiť fľašu a ak dokrmovať tak vlastným odsatým mliečkom, ktoré by si si nazbierala pomedzi kojenia a po kojeniach za posledných 24 hodín.

Kojenie by malo prebiehať z obidvoch prsníkov - napr. 10 minút z jedného, 10 z druhého a tak stále dookola.
Pritom by bolo vhodné striedať polohy pri kojení, najmä klasickú s futbalovou. Tých 10 minút je orientačných, je to čas,kým by bábetko účinne salo.

Toto je len v krátkosti, čo by Ťa čakalo, keby si sa chcela do kojenia ešte pustiť.

caira
2. říj 2008

u nas to bylo taky tak, ze do cca 6 ti tydnu jsme kojili v pohode a najednou nechtela prso..klidne by i cely den nejedla takze nakonec jsem musela zacit odstrikavat a z flasky si to vzala..od 9teho tydne uz pak byla na UM protoze mlicka se delalo min a min..do ted nevim proc najednou prso nechtela..ale nemela jsem to srdce ji trapit..

kozimura
2. říj 2008

Minea,děvče zlaté.Jsi sice velice šikovná,že upozorňuješ na laktační ligu,alternativní způsoby krmení a upozornění holek na chyby.ALE!Mně dcerku krmili na JIP ze stříkačky a pak jsem se s ní 5 dní trápila,abych ji zpět přivedla k prsu.Z prsu vypila jen 10ml a pak vyžadovala stříkačku.Celý posl.den jsem ji nechávala po "vycucnutí" jejich 10ml vyřvat,ať pochopí,že dostane jen prso.Teď začínáme s

kozimura
2. říj 2008

příkrmy a máme úspěšně plně odkojených 7 měsíců.

Někdy to chce pevné nervy a čas.Pokoušet se přikládat a když to nepůjde,je to marné a nelámala bych to přes koleno.

kozimura
2. říj 2008

Jo a cumel jí nacpali už na JIP,odcházeli jsme s cumlem,v 1.měsíci ho vyplivla a už více nechtěla.Každé dítě je jiné!Myslím,že když máš jedno dítě,můžeš těžko poučovat jen proto,že sis přečetla pár chytrých řádků.