• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nechce namazaný chleba, ani nic ke chlebu. Jak tedy dál?

7. května 2014 
Ahoj mamči,
syn mi absolutně odmítá namazaný chleba. Chleba miluje, sní klidně krajíc, ale suchý. Ať jsem zkusila máznout cokoli, tak to odmítá dát do pusy, když už se toho dotkl pusou, tak škleb a prostě to nechce. Zkoušela jsem tedy dát na talířek chleba + vedle krajíce třeba sýr. Taky ne. Prostě chce chleba samotný. Ale výživový hodnota asi nic moc.
Měly to tak taky vaše děti a pak se "rozjedly"? Kdy asi?
Připadám si hrozně, že mi dítě jí suchej chleba :grinning:
13. dub 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ann_87 děti ještě nemám, ale popisuješ mě, když jsem byla malá, když jsem prý měla jíst pečivo, tak jedině suché, suchý chleba i suché rohlíky (pravda je, že mi to chutná i dneska)... uzeninu jsem nejedla nikdy (pouze šunku) a tavený sýr, nebo pomazánku také ne, pouze tvrdý sýr a to až tak od 10 let ... byla a jsem hodně vybíravá v jídle, jsem i alergická na některé potraviny, ale pokud jinak jí pestrou stravu, neřešila bych to
13. dub 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ann_87 jejda ty máš starosti!!! :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2014 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkaef myslím, že tento komentář je naprosto zbytečný...jsou tu podstatně horší a stupidní dotazy a jsou zodpovězeny...tento dotaz chápu.....

Souhlasím s Barčou, že pokud dítko jinak jí normálně, neřešila bych to....Navíc pečivo určitě až tolik zatím nebaští, takže bych dávala klidně to suché a máznout jen občas zkusila. Třeba tomu přijde na chuť jen o něco později. Pořád lepší suché pečivo, než kdyby vyžadoval pečivo se sladkou "nátěrkou" (med,marmelády,atd)...
13. dub 2014 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ann_87 Jj, moje starsi dcera snad od mimina jede v delene strave :wink: .Pokud ma jinak dostatecne pestrou stravu, jen ji ji oddelene, nic se nedeje.
13. dub 2014 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@speedygon co je špatného na medu?! :grinning: :grinning:
13. dub 2014 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenkaef třeba to, že se po něm kazí zuby a je to silný alergen????
13. dub 2014 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenkaef Mozna mela speedygon na mysli premiru medu kvuli zubum, ne med jako takovy.
13. dub 2014 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ann_87 V pohodě, náš starší má 5, mladší 2,5 a oba jedí pečivo stále pouze suché. Už pochopili i ve školce, že s namazaným neuspějí a tak i tam mají výjimku a jedí suché pečivo. Snažím se často péct buchty, ty si obvykle dají. A jinak mají suchý rohlík, suchý chleba...
13. dub 2014 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@speedygon to by ho fakt muselo sníst kila:grinning: :grinning: :grinning:
Ne každý je alergik!!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Chtěla jsem říct,že pokud dítě jí jinak pestrou stravu je zbytečné řešit,zda jí chleba namazaný nebo suchý.:grinning:
13. dub 2014 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ann_87 taky to nevidím jako velký problém, hlavně že jí. :wink: POkud jinak jí maso, mléčné výrobky, tudíž bílkoviny a tuky dostane do těla jinak, tak je to v pohodě. Já mám dvě děti, starší 4 letý ve věku Tvého syna jedl naprosto katastrofálně, co bych dala za to, kdyby jedl aspoň suchý chleba. Teď snídá pravidelně kakao a suchý chleba/rohlík, nanejvýš si dá výjimečně plátek šunky, mazat to zásadně nechce. Tak to respektuju, když jinak jí masa a mléčných výrobků dost. Naproti tou dcerka necelé 3 roky chce máslo i na vánočku. :grinning: Přitom taky jinak není dobrý jedlík. Ale prostě každé dítě má ty stravovací návyky a chutě a proč jim nevyhovět, když to není vyloženě něco nezdravého. :wink:
13. dub 2014 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lenkaef stačilo jinak formulovat prvotní reakci...a nevím, proč se vysmíváte, atd...vím, že ne každý je alergik, ale je lepší to zmínit, když nevím, jak je na tom tazatelčino dítko...já sama jsem polyvalentní alergik, děti mají velmi vysoké riziko alergií tím pádem...takže já tyto věci na lehkou váhu neberu....
13. dub 2014 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenkaef po medu se hodně kazí zuby, pokud si je hned po jídle nevyčistíš. A je jedno, jestli je toho medu kilo nebo máznuto na chlebu. Nicméně o tom takhle debeta není.
Taky občas synovi namažu chleba medem nebo ho dám do čaje, má to rád, ale je fakt, že to nepovažuju za úplně vhodnou potravinu.
13. dub 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@veruska007 já to ve školce, kam má jít Leni taky řešila, že je malá vybíravá dost...a také mi jako alternativu nabídly, že kdyby něco, dostane suché pečivo....
13. dub 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@speedygon stačilo nereagovat na mou poznámku!! :grinning: :grinning:
13. dub 2014 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@speedygon oni jsou na to asi ve školkách zvyklí, mně říkala paní učitelka, že nejdřív to zkouší tak, že stáhnou nožem skoro vše, jen nechají zalepené ty dírečky, aby to dítě aspoň vyzkoušelo. Ale je zajímavý, že ve školce jí syn vše, a to k svačinám mají většinou něco namazané něčím! :sweat_smile: Doma fakt jen výjimečně, ale jak říkám, proč mu nevyhovět.
13. dub 2014 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ann_87 kdo takovéto dítě nemá, tak si myslí, že jsou to zbytečné starosti. Syn taky nechce nic namazeného jíst, kromě chleba s máslem a medem. Snese rohlík se šunkou, ale bez másla a nakrájené na kousky. Žádné pomazánky. Taky mě to trápí a čekám, kdy to skončí.
13. dub 2014 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pamal Netrap se tim, myslim si, ze nutnost jist pecivo s maslem a necim je spise prezitek.Ja sama a i moje deti mame v oblibe suche pecivo jen se zeleninou nebo naopak oblozeny talir, sunka a syr, se zeleninou bez peciva..Dokonce jsem kdesi cetla, ze male deti maji odmala tendenci jist disociovane, protoze je to pro traveni setrnejsi.
13. dub 2014 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás obráceně, obere z chleba šunku, máslo, sýr a cokoliv vydlabe a chleba nechá. :grinning:
13. dub 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dokonce i moje finty prokoukla dávno. Nakrájený chleba se šunkou a máslem na mini kostičky. Každou kostičku pracně obrala o šunku. :grinning: Taková piplačka.
13. dub 2014 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
moje mama mela to samy se mnou a taky z toho silela... jen tak mimochodem, suchy chleba/rohlik mam porad rada, ani po 30ti letech me to nepreslo (a mama dodnes nechape :grinning: )
13. dub 2014 v 18:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak pokud ti nejí suchý chleba ke snídani, obědu i k večeři a nic k tomu, tak bych to neřešila :wink: Naši si ho dají zase leda tak s máslem, nějaká pomazánka nebo sýr nemá šanci :angry:
Jestli ti vadí, že chleba není dost výživově hodnotný, tak si začni péct doma vlastní chleba a můžeš si do něj lecos přidat (já dávám třeba semínka nebo ořechy) :slight_smile:
13. dub 2014 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ann_87 Bud rada, ze ji aspon neco. Mam nejedlika a taky se cpal jen suchym pecivem a dokonce i suchyma bramborama a testovinama. Taky jsem maminku buzerovala jeste v 5 letech, ze chci suchou ryzi, a ted jsem docela velka a pekna :wink:
13. dub 2014 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ann_87 Ahoj, u nás to samé, dokonce i ve školce si říká o suchý. Já jsem jako malá měla to samé, dodnes nejím máslo a žádné pomazánky, na pečivo mažu třeba Lučinu. Tu mi malej jedl, ale prostě po 1. roce věku jedem na suchém pečivu, taky si připadám jako krkavčí matka. Ale buďme rády, že baští aspoň něco :wink:
13. dub 2014 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurital
@llluckaaa ono je to ale i tom, že pokud ty pomazánky a namazené chleby nezačne jíst, tak ho nemůžu přihlásit např. na školku v přírodě, protože týden o suchém rohlíku či chlebu na snídani či večeři se mi nelíbí. Navíc on nejí i jídla, která neděláme často jako např. knedlíky, zelí, omáčky, ragú. Ve školce to nevadí - dojí se doma, ale např. týden na školce v přírodě by nebyl ideální. Je strašný konzervatista. Občas se nám podaří něco prolomit, ale je to boj na dlouhou trať.
13. dub 2014 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pamal Ale třeba by se to ve školce v přírodě prolomilo a zlepšilo :wink: Můj syn je taky hrozně konzervativní a doma jen tak něco nesní, ale v školce mu to funguje trochu jinak a tam sní i něco, co doma odmítá vzít do pusy :sweat_smile:
13. dub 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ann_87 no my zas máme opačnej problém,tedy pokud to mám problémem nazývat:Mareček si klidně ten chleba nechá namazat,ale pak to z toho chleba seškrábe zubama a šlus. :slight_smile: kašlu na to,nechám ho být..no ale nedávno zas opačnej extrém (u něj nikdy nevím,čím překvapí.-) ):byli sme v obchoďáku,koupila jsem chleba , a že ho nakrájím v té jejich supermašině. no a musela sem hned jeden krajíček dát Márovi,bo ten spustil strašnej řev,v slzách se na ten chleba vrhnul (sem se v prdeli viděla,že mu snad nedávám jíst :grinning: :grinning: :grinning: ) a dlabal jak kdyby tejden neměl v ustech.jojo on když chce,tak mě ztrapní dokonale :grinning: takže na to kašli,suchej chleba dobrej chleba,tobě taky nechutná všechno.. :slight_smile:
5. kvě 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkus s nim delat nejakou pomazanku nebo treba jen maslo s medem nebo marmeladou, pak to zkuste spolecne-nebo on sam namazat na chleba, nakrajet a zkusit nejdriv ty, vychvalit to jak to udelal dobre mozna dostane taky chut:slight_smile: jinak moje mala treba chleba se sunkou jedla tak ze snedla sunku a zbytek nechala tak jsem ji to nakrajela na kosticky a ona si vzala ze stolu tycinky-takove ty tenke detske s borkem staviteem na obale- a napichovala to na to:grinning: pak uz jedla treba s paratkem, bavilo ji to, casem jedla normalne pulku namazaneho chleba ... tak to jen takovej tip:slight_smile:
5. kvě 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
me zas ctyrletak chleba nechce vubec, rohliky ma taky nejradsi suchy a krupavy
7. kvě 2014 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek