Nechce ovoce. Máte podobný problém?

sayast
17. únor 2010

ahojky,
omlouvam se pokud tu podobne tema je,ale fakt jsem nenasla 😕
moje dcera mi od zacatku uplne odmita ovoce v jakekoliv forme. at presnidavky-domaci nebo kupovane, at v jogurtu nebo v celku syrove. proste ho do ni nedostanu 😅.
ma nekdo podobny problem? jak to resit aby ji nic nechybelo.
moc dekuju

beruska2x
17. únor 2010

nektere deti to fakt nechteji, a co jsi zkousela za druhy? neco ji chutnat bude...

sayast
autor
17. únor 2010

zkousela jsem skoro vse 🙂. pomeranc,mandarinku,jablko,banan,hrusku,svestku,jahodu,malinu,broskev,nektarinku,mango. uf,snad jsem na nic nezapomnela. nejhrorsi je, ze mi to nevypije ani ve forme stavy 😒

tymothy
17. únor 2010

Sayast, a zkoušela jsi ho třeba rozmačkat a přimíchat do kaše?

blka
17. únor 2010

Sayast, a zkoušela jsi ty kelímky se 100% ovocem? Ty jsou dost sladké, ač nepřislazované 😉 . Mareček taky ovoce nechtěl, pak jsem jednou zkusila jablko+mrkev ze skleničky a od té doby ho baští 🙂

sabuse1
17. únor 2010

taky řešíme stejný problém, jediný co občas vezme na milost je banán jinak nic☹ naštěstí mi aspoň vypije jalbkovou šťávu naředěnou vodou, ale přijde mi to dost málo

sayast
autor
17. únor 2010

v kasi mi ho taky nesnese a ty sladky kelimky mi vzala asi 3x v zivote. a to je mam doma a nabizim. mam strach aby ji neco nechybelo 😒

sabuse1
17. únor 2010

sayast: a sní ti aspoň normální ovocný jogurt?

sayast
autor
17. únor 2010

ne. jogurt jedine bily prislazeny glukopurem a i ten mi uz bojkotuje. jediny co do ni dostanu je zeleninova polivka (to sni cca sklenicku 200 ml) a kasi. to da tak 100 ml. jinak do ni nedostanu vubec nic ☹

rimmel
17. únor 2010

tiez mozes varit ovocie s maskom...take kuraitko na broskynach ci na jablku ;)
alebo na stole nechat par kuskov ovocia, kusok jablcka, melona, ci hrusky nech si sama zobere, preskuma, mozno jej zachuti.

sayast
autor
17. únor 2010

rimmel,diky za radu 🙂. to jsem jeste nezkousela uvarit maso na sladko 🙂

na stole nic moc nechat nemuzu,mame psa a ten by ji to sezral driv nez by se k tomu dostala 😅 🙄

sabuse1
17. únor 2010

aha, tak to my aspoň ten ovocný jogurt jíme, i když teda bílej je bílej🙂 ale taky jí přihazuju aspoň jablka k zelenině a masu a sní to v pohodě, jen samotný nebo přimíchaný do kaše ne...

rimmel
17. únor 2010

jaaj tak mozno skus neviem ci ju krmis v stolicke s tou tackou pred, ci uz sedi, asi ano, tak tam jej poloz pred nu par kuskov , nech sa zahra, mozno to da do pusy..ci uz aj to si skusala?

moravanka
17. únor 2010

sayast, tak to jsme na tom stejne, ovoce ne a ne. davam trosku nastrouhaneho jablicka nebo hrusku do kase, to trochu sni. ale nesmi tam toho byt moc, musi to chutnat hlavne po te kasi. a jogurty ani nahodou.
takze ma: kolem 5 mleko, kolem 8 kasi s minimem ovoce, poledne masozeleninovy prikrm, odpoledne mleko (nekdy k tomu kousek chleba s maslem), vecer masozeleninovy prikrm (od obeda) a pred spanim zase mleko. v noci pije tak 1-2x mleko.
jinak moc toho nesni, mleka pije tak 100-120 ml v davce.
takze my nemame skoro zadne ovoce ani jogurty. proste to nechce.
ja zkousela vsechna mozna jablka, hrusky a banan a nic. ten banan nechce ani v te kasi. ted v zime toho ovoce ani moc neni. jinak jsem zkousela presnidavku merunku a nic. tak s tim proste nic nenadelam. a jahodove nebo malinove presnidavky jsem nezkousela kvuli alergii. ovocne stavy take odmita.
tak snad se to v lete zlepsi. mala bude starsi a ruzneho ovoce bude taky dost.

sayast
autor
17. únor 2010

to jsem zkousela jen s jablkem,budu muset vyzkouset i jine ovoce. kdyz ona je hrozne palicata 😝 . kdyz nechce tak nechce a muzu se postavit na hlavu 😝
jak delate tu zeleninu s ovocem? a jake kombinace?

sabuse1
17. únor 2010

já zatím zkoušela jen jablko, to jsem dávala s řepou, bramborem a krůtou, ta řepa je hodně výrazná tak to jablko tam nebylo ani znát spíš to jen dosladilo, myslím, že třeba i k mrkvi nebo brokolici by bylo fajn

germik
17. únor 2010

sayast - no my sme mali tento problém asi 3 mesiace, nechcela ani ovocie /jediné čo zniesla bol banan/ a nechcela ani jogurt....no len zeleninu s maskom......skúšala som stale dokola, teraz mi spapa aspon poháriky s ovocím a aj biely jogurt, ale dostat do nej čerstvé ovocie nakrájané na kúsky alebo postrúhané je nemožné.. A najnovšie začala bojkotovat jej oblúbený banán.... Dávam jej ho tak ako na začiatku a asi pred týždnom ju začalo z neho napínat ☹ tak dúfam že nezačne bojkotovat aj poháriky lebo sme zase na začiatku 😨
pevné nervy

tymothy
17. únor 2010

A co řeba dát místo ovoce nastrouhanou syrovou mrkev, okurku nebo nějakou jinší zeleninu? U toho ovoce jde o příjem vitamínů, což by nevařená zelenina měla taky pokrýt...

sayast
autor
17. únor 2010

tym,diky. taky zkusim 🙂

julca je prave hrozne vybirava 😖 . nejradsi by jen prso 😅

tymothy
17. únor 2010

Sayast, to znám. Pořád čekám, až ji to omrzí a přijde na chuť něčemu jinému a ono pořád nic....

sayast
autor
17. únor 2010

ja kdyz ji zkusim prso pres den omezit,tak je pak vztekla (jako by mela abstak 😅), pak ji teda ukazu prso, ty jo, ten usmev najednou a jak se rozzari a je schopna si pro nej i dolezt (coz jinak neumi 😀) a drave se zakousne. u nas to bude uz spis jen zavislost na prsu.

ivika18
17. únor 2010

Tak já se k vám přidám, i když máme už skoro 2 roky. Z ovoce jí malý dodnes jenom banán a to jenom občas a občas přesnídávku, jinak nic. Zkoušela jsem už snad všecko, jak mu to dát, nic nezabralo. V kaši to pozná a pak nechce ani ji, do ruky vůbec, cpu se před ním ovocem s tím, že bude chtít to, co mám já, ale zbytečný. Mudr. říkala, že dokud se kojí, tak to vůbec neřešit, mají v mlíčku všecko co potřebujou a jak se odstaví, tak většinou začnou jíst. No my ne, tak teď dáme občas aspoň multivitamín, pro jistotu, ať mu nic nechybí, zeleninu má strašně rád, sice jenom vařenou, ale lepší než nic.

rimmel
17. únor 2010

ivka to co povedala doktorka...ze v 2 rokoch mu vit.z mliecka stacia je hovadina.

ivika18
17. únor 2010

rimmel, to ještě neměl 2roky, to říkala když neměl ani rok, teď nevím, co nám řekne na dvouleté prohlídce, asi nás nepochválí, ale jak to mám do něho nacpat? Tak aspoň přidávám někdy ty vitamíny