Nechce ovoce. Poraďte

gilotek
23. srp 2008

Maminky prosím o radu. Martínek bez problémů sní jakoukoliv zeleninu i jakoukoliv kaši. Ale ovoce ne. Zezačátku snědl podvakrát celý banán, i potom několik přesnídávek ( Hamánek a Biohamánek) ale ted už 4. den nechce žádné ovoce. Ani čerstvé ani podušené. Zkoušela jsem banán, jablko, mrkev s jablkem, broskev. Poradíte? Je nutné každý den dávat ovoce? Malej je na příkrmech od 6 měsíce.

mikca
23. srp 2008

gilotek nutné to určitě není kort když to nehce..když baští zeleninu tak je to jakoby stačí..určitě mu to nenut aby jsi mu to nezoškolivila uplně klidně bych být tebou celý týden ho ovocem vůbec "netrápila" třeba si pak dá..je to kojenec, takže jeho denní jídelníček by se měl skládat s mléčnéstravy a ne z ovoce to je jen takový boonus bez kterého se určitě nějakou dobu obejde..naše malá nejí ovoce doted..což je myslím v tomto věku větší problém 😠

minea
24. srp 2008

Malá ovoce odmítala úplně (čerstvé i přesnídávky), začala ho jíst až nedávno - v 8,5 měsících. Nemá smysl se stresovat, jen trpělivě nabízet a klidně i pár dní vynechat.

gilotek
autor
24. srp 2008

A zkoušeli jste někdo ovocnou přesnídávku Sunárek s mlékem? Koupila jsem ji dneska v Tescu. Chtěla bych ji vyzkoušet. Myslím, že když je to s mlékem ( je to jabko a hruška) bez přidaného cukru, že by mu to mohlo chutnat 🙂

jaku
24. srp 2008

Gilotek já Sunárek s mlékem kupuju. U nás je zas ten problém, že malej nechce jogurt, kaši a moc mlíka taky nevypije. Malému někdy chutná, někdy ne - asi jak má hlad, každopádně úplně nadšený není. Myslím, že z toho prostě cítí to mlíko- je to hutnější než klasické přesnídávky. Zkus ještě do ovoce přimíchat rozdrobenou sušenku Sunarku, to je u nás moc oblíbené 😉

caira
24. srp 2008

tak my s prikrmy akorat zacali { pred tydnem} a mala basti jako o zivot mrkev, bramboru a brokolici, ale kdyz jsem ji dneska chtela dat jablickove pyre tak delala jaky je to hnus a pusu ani neotevrela..pritom je to tak sladoucke a dobre..nechapu, ze brokolice s bramborem ji jede, ale jablko neochutna 😅 jinak kdyz jsem se ptala v poradne tak rikaji proste to nevzdavat, zkusit jim alespon jednu lzicku nabidnout kazdy den a oni si to snad casem vezmou...

jakym ovocem jste zacinaly vy? hrusku jsme zkusili vcera a tu taky nechtela..takze nevim...

zvirka
14. dub 2011

Tak po dlouhě době přidám nový příspěvek 🙂
Náš malý začal dostávat v sobotu taky ovoce. První měl Alnatura jablko, snědl pár lžiček. Pak Alnatura hrušku, tu zbaštil celou a od té doby vůbec ovoce nechce. Zkoušela jsem Hipp jablko+hruška a Babylove hruška+švestka a doma podušené jablíčko. Dá si trošičku na jazyk, ochutná, zašklebí se a že ne. Jinak zeleninku v pohodě baští všechnu i masíčko, kukuřičné křupky.... Máte někdo podobný problém?

marton
14. dub 2011

@zvirka Nemáme sice tento problém,naopak Tobiášek nestojí o zeleninu,dostanu do něj max.5-6 lžiček.Zato ovoce mu jede.Tak chci jen přispět,co zkusit banán.Rozmixovaný ho kombinuji s jablkem nebo s bílým jogurtem a nestačím ani nabírat,jak otevírá pusinu 🙂.

zvirka
15. dub 2011

@marton Ahoj, díky za reakci. Banán určo zkusím, dnes jsem koupila. Jinak jsem ho dnes utáhla na Hami jablka s mrkví, mrkvičku papá rád, tak snad díky tomu si dal 2/3 skleničky.

marton
15. dub 2011

@zvirka Jablko s mrkví jsem ani neviděla.Tím,že Tobik nemusí vařenou zeleninu,tak to by se s jablkem hodilo 🙂.Dneska pacholek zeleninu i plival a strašně se smál.Tak jsem ji dala jen druhému a on byl zase o mléku.A to aby mi to moc nezjednodušil,tak se nejraději kojí a druhý Maty zase naopak flašku.Jak vy to děláte po ovocné svačince nebo i po zelenině,dáváš ještě mléko?

zvirka
16. dub 2011

@marton Nemají to všude, normálně nakupuju v Bille, tam to třeba nemají, manžel mi to bral v Globusu. Po zelenince jsme dokojovali jen párkrát, většinou pak jde spát, tak kojíme až za 3 hodiny, to je u nás normální pauza mezi kojo. Už spapá 200 g, takže mu to krásně stačí. S tou ovocnou to řeším tak, abych nedokojovala a zvykal si, že ji dám dopoledne cca 1,5 - 2 hodiny po kojení, pak vařím oběd a ten mu dám pak, až si řekne, že má hlad, většinou asi 2 hodiny potom, pokud papal, pokud ne, tak co nejrychlej uvařím a dám hned, aby to nebylo víc než 3 hoďky od toho kojení. Takže vlastně máme nahrazená 2 koja.
Ale teda 2 raubíři, to musí být 😨 , mně bohatě stačí jeden. Taky prská, včera jsem byla celá oranžová, dneska krmil manžel, tak byl pro změnu on 😀

marton
16. dub 2011

@zvirka Tak jak dopadl banán?Chutnal?Dva raubíři to sice jsou,ale naštěstí se doplňují 🙂.Jeden leze,druhý ještě ne.Jeden usíná při kojení a nechce dudlika,druhý se kojit nechce a neusne bez dudlika 😀 .Je to někdy náročné,někdy se fakt bavíme 🙂 .Teda malej je dobrej,že už spapá 200g.To je jasný,že mu to stačí a nemusí mléko.Však taky jak koukám kolik měl ve 4 měsících,to měli naši kluci v cca půl roce 😀 .

zvirka
17. dub 2011

@marton Zdravím, tak banán moc úspěch neměl. Dal si vždycky lžičku, zašklebil se a 2 minuty jsem ho přemlouvala na další, takže jich dal celkem asi 10. Ale i to je na ovoce dobré. Zato k obědu měl brambory s brokolicí - to zbaštil zase bez problémů 200g a ještě se ohlížel 😀 .

Jinak Mireček usíná zásadně s dudlánem a chumlánem, plyšová hlava medvídka s přidělanou dečkou, dá si ho na oči a spinká.

Aktualizovala jsem míry na půl roku. Mireček je docela malý, podle tabulek, ale baští jako drak 😀 , asi to chce dohnat.

A jak jste na tom se sezením? My nic moc, ani když ho posadím, to spadne na jednu nebo druhou stranu 😒

weri1
17. dub 2011

@zvirka ahojky a zkoušela jsi čerstvé ovoce, ne podušené? ale je zajímavý, že ani banán nechce, to většinou děti mají rády 😕 Jinak malej má 8,5 měsíců a taky nesedí a nevypadá to že by si chtěl sednout 😉

zvirka
18. dub 2011

@weri1 Ahojky, tak vidím, že s tím sezením nejsme sami. Já všude četla, jak děti v 8. měsíci už pevně sedí... No ha ha ha. A tchýně pořád že už měl sedět v půl roce 🙄 . Ovoce jsem zkoušela zatím jen ze skleničky, domácí dušené jablíčko a banán teda syrový. No zkusím syrové i to jablíčko, jestli si třeba kousek požužlá. Snad se to překoná, zítra zkusím asi broskev, ale už jsem dopředu připravená na škleb a prskání 😠

evlyn
18. dub 2011

@zvirka Malej se posadil cca v 9,5 mesicich, ted je mu 10mesicu a zvlada i sedet na patach, po kouskach i lezt po ctyrech - behem dvou tydnu se desne rozpohyboval. A takykolem sebe mam plno "genialnich" deti, ktere sedi uz malem od pul roku.

weri1
18. dub 2011

@zvirka v půl roce je brzo na sezení, samozřejmě některé děti sedí ale některé ne, jako se vším 😉 zkus nastrouhat jablíčko hodně najemno, nebo hrušku

marton
18. dub 2011

@zvirka Ahojky,to je teda lumpik,že ani banán nechtěl🙂.Ale jak píše Weri,každé dítě je fakt jiné.U nás jedině dobře,protože jinak by mě šlehlo.Kluci nesedí ani jeden a ani to moc nezkoušíme.Udělají si stejně co chtějí a zvládnou sami.Maty se od 7 měsíce začal plazit dozadu,za 14 dní lezl i popředu a snaží se stoupat u všeho k čemu doleze.Hraje si na patičkách a jak je ještě nemotorný,tak padá.A rovnou na hlavu ☹.Mu snad pořídím na doma helmu.No a Tobi se teprve teď naučil plazit.Kdyby to dělali najednou,tak je nestačím chytat/to teda nestačím někdy i teď/.A že by byl Mireček malej,se mi nezdá.Připadá mi to průměr.Kluci měli v 7,5 měsících 7,2kg a 67 cm.Jsou sice o měsíc narozený dřív,tak jim ho doktorka odečítá,ale zdá se mi to OK.A co baštíte ke druhé svačince?
@weri1 Teda Beníček je kus chlapa.To asi nemáte problém s jídlem,viď?🙂

weri1
18. dub 2011

@marton když on se už velkej narodil. Měl 4270g a 54cm a doteĎ problémy s jídlem měl. Začala jsem v půl roce a teprve tak před 14 dny se rozjedl 😉 Jinak je to "prsomil" 😀

marton
18. dub 2011

@weri1 Když jsem byla těhu,tak jsem občas najela na diskuze stejně těhotných mamin a tvoje čekání na Beníčka si trochu vybavuji 🙂.Teda hlavně popis jeho příchodu na svět,protože jsem věděla,že mě taky čeká císař.Tak rychle to uteklo.Takže taky pořád kojíš?Náš Tobi by nemusel nic jiného 🙂.Jelikož jsem prostředního kojila až do 2,5 let,tak čekám,že to bude totéž.Ale 54 cm,to je teda mazec .A jak Beník spinká,když je kojený?

weri1
18. dub 2011

@marton jj kojím, toho budu kojit asi do 18 😀 😀 😀 😀 spí špatně, budí se co cca 2 hodiny a teda spí se mnou 🙂 on to prso prostě potřebuje i přes noc a někdy jen na uspání. Teda ty máš ale dětí jako smetí...obdivuji!!

marton
18. dub 2011

@weri1 neboj,do 18ti nééé.Dle zkušenosti,tě kolem 15 vymění,tak si to užívej co to jde.Jinak to máme stejné,i já sloužím jako dudlík.A jsme v posteli čtyři 🙂).Dětí jako smetí máme,když se to vidí takhle napsané.Jinak ti starší jsou zalezlí nebo po kroužkách,nejstarší randí a my máme ty dva prcky.Původně to měl být jeden na rozmazlování,ale příroda si řekla,že když už je to naposledy........🙂Ještě k tomu jídlu.Vaříš k obědu zeleninku nebo kupuješ ve skle?

weri1
18. dub 2011

@marton vařím i ve skle, moje mi něco odmítá, něco jí, takže jedeme i ve skleničkách aby se najedl 😉 nejradši má vařenou dýni, někdy když mi nechce jíst, dám mu do toho trochu ovoce nebo přesnídávky aby to snědl 🙂

marton
18. dub 2011

@weri1 takže taky raději baští ovoce?Já zatím kupuji jen skleničky.Zelenina se mi teď nějak nezdá a mraženou bio nemůžu nikde sehnat.Nechci z nich dělat skleníkové panenky,ale začnu vařit až bude zelenina čerstvá.A jak vaříš dýni?
Nebo spíš kde ji kupuješ?Koukám,že jsi taky z Prahy 🙂.Z jaké části?

weri1
18. dub 2011

@marton dýni Hokaido, tu kupuji v bio krámku. Taky jsem prvně nechtěla vařit z téhle zeleniny, ale...skleničky a jejich složení... 😝 líbí se mi jen od Babylove a to je dost omezený-co se týká pestrosti. Jsem z Malešic a ty?

weri1
18. dub 2011

@marton ale tu Hokaido měli i v Albertu na Floře

marton
18. dub 2011

@weri1 díky🙂.My bydlíme na Palmovce.Přišli jsme ze Žižkova,jsme tu 5 let a chystáme se zpět na Žižkov.Do Malešic jezdí náš prostřední na fotbal.Hraje za Junior Praha.Takže já znám Malešice jen po tramvajové trase č.11 a z druhé strany od Jarova.Zrovna dnes jsem na Floře byla.Ty skleničky Babylove jsou z DM,viď?Máš pravdu jsou omezené,ale mě to stejně přijde pořád vše na jedno brdo.Ale tak to mám i s jídlem pro zbytek rodiny.Mám pocit,že točím stále stejná jídla.A ovoce?To je totéž.Banán,jablko,zkusila jsem jahodu/chemickou ☹/.Exotické doktorka nedoporučuje,tak jim do toho ještě míchám Honlandii,aby byla změna.Klasické přesnídávky se mi zdají divné,ale pro spestření jsem jim je už také dala.V DM jsem koupila ve sklenici takovou mléčnou kaši se sušenkama,od 4.měsíce a moc jim chutnala.Mažu spát.dobrou

zvirka
19. dub 2011

@marton No podle tabulek ve zdravotní knížce jsme na spodní hranici normy. S váhou i výškou. Na druhou svačinku myslíš odpoledne? To ještě nic, jen tak mezi kojením si občas zobne rohlík nebo kukuřičné křupky. Koupila jsem i bio sušenky, ale ty mu vůbec nejedou. 😝

Jinak k zelenině - já kupuju bio čerstvou v Bille, hlavně brambory a mrkev a mraženou bio mají v Globusu.

zvirka
19. dub 2011

Tak broskev měla úspěch, zblajzl celou skleničku 🙂

marton
19. dub 2011

@zvirka koukala jsem do tabulek v časopise,co mi zůstal z porodnice a tam je růstový graf.Pro 6 měsíc tam je min.60cm,průměr 68 a max.76cm.Díky za tip na mraženou bio zeleninu.Koukala jsem všude kam jsme jeli a pravda je,že do Globusu nejezdíme.Tak tam manžela pošlu 😉 .Klukům taky broskev chutná,tak teď budete na broskvích 😀 .
Jak baštíte rohlík?Bojím se,že by se mi ti naši raubíři udusili 😒 .

weri1
19. dub 2011

@marton mě se Beník rohlíkem i chlebem tak trochu dusí