Nechce ovoce. Poraďte

gilotek
23. srp 2008

Maminky prosím o radu. Martínek bez problémů sní jakoukoliv zeleninu i jakoukoliv kaši. Ale ovoce ne. Zezačátku snědl podvakrát celý banán, i potom několik přesnídávek ( Hamánek a Biohamánek) ale ted už 4. den nechce žádné ovoce. Ani čerstvé ani podušené. Zkoušela jsem banán, jablko, mrkev s jablkem, broskev. Poradíte? Je nutné každý den dávat ovoce? Malej je na příkrmech od 6 měsíce.

zvirka
19. dub 2011

@marton Tak v "mém" grafu je min. délka v 6 měsících 65 a maximální 73, hmotnost k délce 66 cm je min. 6,5, max. 8,5 kg, tak jsem se orientovala podle toho. Ono to asi bude všude jinak. Rohlík ulamuju malinké kousky a dávám do pusinky, baští v pohodě, nedusí se. Jen se mu občas trošku lepí na patro, tak mu je odšprtávám prstíkem a nakonec to zapijem vodou z hrnečku. Chlebík měl jednou, kůrku, to se trošku dusil drobečkama. Chleba stejně kupuju málo, vzít rohlík, když jdu do obchodu je jednodušší.

marton
19. dub 2011

@weri1 Právě toho se bojím.Koupia jsem omylem skleničku od 9 měsíce,s rýží,a jelikož to nebylo pyré,tak je to dávilo.Až poté jsem zjistila,že jsem se přehmátla.Maty dnes poprvé snědl celou zeleninku/190g/,Tobi zase jen pár lžiček ☹ ,on opravdu přibýrá jen z toho kojení.Dáváš Beníkovi něco k pití?
@zvirka Proto je lépe se tabulkami neřídit 😉 .Oni to doženou,i když naše děti nemají být čahouni po kom.To je malej šikula,že tak pěkně baští pečivo.Aspoň se pak dají děti rohlíkem zabavit,když je delší procházka.Zítra jim zkusím malinký kousek dát,ale už se vidím,jak u nich sedím s vyvalenýma očima,kdo se dřív začne dusit 😀 .

weri1
19. dub 2011

@marton on pije jen při jídle, pár lžiček a napít a tak dokola, takže vypije cca 30-50 ml, jinak mi pití nechce

marton
19. dub 2011

@weri1 a co dáváš pít?Někdo říká jen vodu,někdo dává čajiky.Vůbec si to od starších dětí nepamatuji.Ale když měl Tobi kašlík a zkoušela jsem mu čaj,tak mu nejel ☹ .

weri1
19. dub 2011

@marton vodu ptž mu chutná, čaj mu moc nechutná, a teĎ jsem zkoušela naředit šťávičku a ta mu až tak taky nejede, vodu má nejradši

marton
19. dub 2011

@weri1 díky.Něco na nich vyzkouším 😀 .dobrou

weri1
19. dub 2011

@marton dobrou noc 😉

marton
20. dub 2011

@weri1 Tak jsem dnes vyzkoušela rohlik a kůrku 🙂 Ale opravdu jen ždibečky.Rohlik dobrý,chleba jsem dolovala z patra 😀 .Jsou to ještě truhlíci.V noci chci Matyho oklamat lahví s čajem,protože se pořád budí a chce flašku.Tobiho neoklamu,umělý prs ještě nevymysleli 😀 .

marton
20. dub 2011

@weri1 Gratuluji k lezení 🙂 .Šikula.

weri1
20. dub 2011

@marton dnes Benik taky žužlal kůrku, ale fakt se bojím...vždy kucká a když mu to pak vezmu to je řev. 😀

weri1
20. dub 2011

@marton je ho teď všude a to lozí teprve 2 dny, mám oči i v zadu 😀

marton
20. dub 2011

@weri1 To mi povídej 🙂 Maty začal minulý týden a od té doby si ke všemu doleze a snaží se zachytit a postavit. 😕 .Ať dělám co dělám,už několikrát mu to podjelo a žuchnul.To bylo řevu.Ale neponaučí se.Za chvíli už se šplhá jinam.Ale pěkně se na ně přitom kouká,viď?Je to velký posun co zvládají.

weri1
20. dub 2011

@marton to jo, se mi chtělo brečet když jsem to viděla, jsem ho chytla do náruče a pusinkovala jsem ho, magor 😀 a včera se opřel o záhlaví postele, máme ho koženkové a postavil se,sice je opřenej o bříško ale stojí a strašně se tomu směje. kráááása 😀 ještěže ti nelozí oba naráz, stejně si to neumím představit mít 2 děti naráz 🙂

weri1
20. dub 2011

@marton dobrou jdu do hajan 🙂

marton
20. dub 2011

@weri1 Jo,jo.Taky už jsem obrečela,když chovám oba najednou a oni se smějí.Ty matky 😉 .Jinak krásné Velikonoce.Jedeme na chatu,bude krásně.Už to bylo potřeba,ta zima byla hrozná.Pěkně si to užijte.dobrou