• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nechce papať lyžičkou. Čo robiť?

18. ledna 2008 
ahojte, obednajšie príkrmy zavádzame od druhého sviatku vianočného, no a malá pár lyžičiek do seba dostane, ešte sa učí prehltnúť, ale ona to berie ako hru, a vyškiera sa na nás a po pár lyžičkách, keď už jej príde, že to nie je hra, tak s ňou nepohnem. Lenže takto sa ešte vobec nenaje. Ale dnes sme večer skúsili kašičku po druhý krát. A ako som sa snažila bez úspechu ju nakrmiť, tak moj brat išiel jesť jogurt. Naschvál som ho posadila pred ňu a "predvádzal" papanie lyžičkou. Malá na to zabrala a na to sa pripojil aj manžel-tatik a malá spapala všetku kašičku v miske. Boli super, ako otvárali ústa, ja som im dirigovala, že ham a potom napodobnili prehltnutie a zamlaskali. Všetko to robili tak zveličene, ale bol to úspech. Uvidíme ako zajtra zeleninku spapá, tomu teda zatial nedávala, skúsim novú metódu :grinning:
8. led 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
draga to bolo tiež dnes zavedené najprv ocucanie mojho prstu, ocucanie jej prštekov... :grinning: manžel sa horzne rozčuľuje že ju nechám sa v tom patlat, tak mu vždy xskúšam vysvetlit že prečo ale aj tak to celkom nechápe :grinning: a lyžičku máme takú malinkú silikónovú...možno mi dnes pomohlo aj to, že som minútu predtým pred ňou jedla puding a strašne som to prehánala ako mi to chutí a tak a kukala na mňa ako puk :grinning:
8. led 2008 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bielanevesta, daj ju krmiť manželo a hned pochopí :grinning: ale naozaj u nás pomohlo, ked som dala jednu lyžičku malej a druhou som ju krmila. kuchyňa síce vyzerala ako po boji, ale dieťa bolo napapané :grinning:
9. led 2008 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vesi práve premýšľam, že kúpim ešte jednu. S jednou by dirigovala a s druhou by som ju kŕmila :grinning:
Včera som manžovi hovorila "Prosím ťa poď na ňui robiť opičky nech tak nekuká na tú lyžičku" a on si myslel, že si robím srandu...no nerobila som si :grinning: :grinning:
9. led 2008 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja to poznám, moje baby síce jedli v pohode hned druhý deň zbúchali pol výživy, ale mali aj také obdobia ked nechceli, tak vtedy zaberali 2 lyžičky :grinning:
9. led 2008 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No ako som písala ona v momente po lyžičke siaha ale len preto aby ju zahodila :grinning: a takisto po mištičke, tú chytí a keby som ju nedržala tak mi ju otrieska o hlavu :grinning:
9. led 2008 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
aspoň sa doma nenudíš :grinning: :grinning: len som zvedavá ktorá z vás dvoch je po tom krmení viac unavená, žeby ty? :grinning: :grinning:
9. led 2008 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ani nie unavená ako skor sladučká(keď sa je kaša) a farebná(keď sa je zeleninka) :grinning: :grinning: Nenudím sa rozhodne.
Ona do všetkého rada strká ručičky tak som jej ich včera strčila do kaše a bolo :grinning:
9. led 2008 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidíš, aj sama prídeš na to čo na ňu zaberá, potom ju poolizuješ a budeš najedená aj ty :grinning: :grinning: :grinning:
9. led 2008 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:grinning: :grinning: :grinning: A tá kašička je fakt dobrá, sa divím, že sa toĺko prieči :grinning: :grinning:
9. led 2008 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ako sa z nej dobre priberá :grinning: :grinning: :grinning:
9. led 2008 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ešte som an sebe zmeny nepoznala :grinning: :grinning: Zajtra idem s malou na kontrolu tak uvidím čo s ńou tie dve lyžičky urobili :grinning:
9. led 2008 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: pozor aby nepokazila váhu z toľkého jedla.... :grinning:
9. led 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No možno keď zje dnes ešte dve tri tak zajtra to bude :grinning: :grinning:
9. led 2008 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj, keby mne tak stačili 2-3 lyžičky obeda :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ja som popri tvojej malej taká pažravá :sweat_smile: :grinning: :grinning:
9. led 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
musím ísť do škôlky.papa :slight_smile:
9. led 2008 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čo ty, ale ja aká som nenajedená, neviem ako som mohla po porode tak rýchlo schudnúť :grinning: :sweat_smile: :grinning:
9. led 2008 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No potom ju vždy ešte dokojím :wink: :slight_smile:
Pa pa
9. led 2008 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasné, moja saša ešte aj dnes dorazí obed mliekom :grinning: ja som bola bola po pôrode strašne nenajedená - slušne povedané :sweat_smile: lebo som mala tehu cukrovku a musela som mať dietu, tak som to dohnala potom :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. led 2008 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak som niečo zistila....Naty či bude chcieť alebo nie bude musieť večer spapať aspoń pár lyžičiek kašičky. Totiž včera mi nádherne spinkala bez prevracania, plakania a budenia od 17-4.45 po tých dvoch lyžičkách čo spapala. A dnes?? spanie od 17-3.30 a aj to nejak prerušovane. Keď som šla spať tak som ju musela prevrátiť s bruška na chrbátik. Síce spala ale popritom stihla dvíhať hlavičku a plakať :confused: Nechápem ako to dokázala :sweat_smile: A ráno bola opäť na brušku,ako inak :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som ju nakŕmila uložila, ona sa 5x prevrátila a pokadila. tak somju prebalila uložila, znova sa asi 5x prevrátila. Až sa prevrátila tak, že sa buchla hlavičku o mreže postele :frowning2: tak plač neuveriteĺný. Tak som ju zobrala k sebe do postele a ona okamžite chňapla po prse :grinning: Tak sa ucucala k spánku. Po preložení do jej postieľky už našťastie zalomila a spali sme takto do 7.30 :sunglasses: :slight_smile:
10. led 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super, aspoň vieš, že ju kaša zasýti a neskúšala si jej ju dať vypiť?
10. led 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bielanecvesta však se koukni ke mě do albíčka číslo 2 tam je Dalíček jak papá kašičku a uvidíš, že je to všude stejný... :grinning:
10. led 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak hlásim, že kašička dnes zabrala na 50%...zaspinkala krásne ale vstala už 2.00 :zipper_mouth: ako nič zblajzla jedno prso a okamžite bola tuhá. neviem čo to nacvičuje, toto nerobila od svojich snáď 2-3 týždňov...
Inak lyžička ešte priateľ nie je ale večer spapala už 3 lyžišky kašičky a na obed 2 lyžičky mrkvy :grinning:
11. led 2008 ve 03:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Draga tak som ti kukla do alba a u nás to teda vyzerá podobne :grinning:
11. led 2008 ve 03:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
taik mi sme lepší, takto jedla nikolka špagety ked bola menšia :grinning:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=699470&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
11. led 2008 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj, taká chyba - my sme lepší :sweat_smile:
11. led 2008 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak dnes keď som jej šla dať kašičku tak už len pri pohľade na tanierik sa začala ksichtíkovať a naťahovať, no dostala som do nej asi 3 lyžičky...už som vyskúšala piate cez deviate ale nič. Dokonca dnes nechcela cez lyžičku spapať ani sabík čo predtým problém nebol...
15. led 2008 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak ďaľšia super správička! Natuške som dnes dávala pred obedňajším kojením zeleninku(mrkvu+zemiak)a síce sa nešla za tým zabiť, ale prvý krát pekne otvorila pusinku keď som povedala HAM :sunglasses: :grinning: Takto mi dovolila do nej vpraviť pár lyžičiek a potom si sama povedala, že už nechce. Tak to bolo aj večer s kašičkou, pekne otvárala pusinku aj pár súst prehltla a potom si povedala dosť. Som rada sme na dobrej ceste. Po tej kašičke som ju dokojila a už ani nechcela odsaté z flaštičky. :slight_smile: :slight_smile:
Takže vy čo budete mať problém, že vám mimi nebude papať cez lyžičku tak len trpezlivosť :wink: :slight_smile:
18. led 2008 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidíš, tak sa jej to nakoniec zapáčilo :grinning:
18. led 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek