Nechce papať lyžičkou. Čo robiť?

bielanevesta
7. led 2008

Prosím o radu....začali sme pomaly dávať mrkvičku,brokoličku ale to vooooooooooobec nechcela celé to vypĺúvala. Tak som si povedala, že na večer jej skúsim dať kašičku, no ani omylom...bola celá natešená kým nezistila, že jej do pusinky strkám lyžičku a nie prso 🤐 A keď som skúsila dať jej druhé sústo tak sa začala ksychtiť a plakať a kaša bola skoro po celom pokojíčku 😝😀
Neviete nejaké triky ako mimču uĺahčiť prijatie papania cez lyžičku?

vesi
7. led 2008

skús jej to dať najskôr prstom, ked si zvykne na chuť, tak zas lyžičkou. neostáva nič iné len skúšať. úspech je ked ti spapá prvý krát aj len 1 - 2 lyžičky 🙂

bielanevesta
autor
7. led 2008

Na prvý krát do pusinky tú lyžičku dá, ale obsah vypľuje 😝 ani som si nie istá či aspoń málinko spapá
Vesi ďakujem za radu skúsim to 😉

vesi
7. led 2008

skús zemiakovú kašu s mrkvou, to má jemnejšiu chuť, mlieko daj to čo pije...

vesi
7. led 2008

ked aj nič nespapá, zo začiatku to nevadí, musí si len zvyknúť na nové chute, ja osobne som začínala kúpenými výživami, najskôr čistou mrkvovou, potom kombinované,ale to je len tip 😉

bielanevesta
autor
7. led 2008

A ako tú kašu z mrkvou pripraviť. Inak samú mrkvu sme skúsili aj kupovanú aj doma spravenú a výsledok rovnaký 😠 , kašičku večer som jej urobila s mojím MM...

vesi
7. led 2008

moja malá kaše nechcela vôbec a neje ich do teraz 😝
uvar mrkvu so zemiakom, vodu zlej a rozmixuj s mliekom na potrebnú hustotu a konzistenciu - zemiakové pyré
teraz bežím do škôlky, potom ešte nakuknem

bielanevesta
autor
7. led 2008

Fakt? Ja som myslela, že detičky majú kašičky radi keď je to sladké 😒
Mamka mi zas poradila nech jej skúsim dať na lyžičku iba moje MM, ale skúsim aj ten tvoj tip 😉

vesi
7. led 2008

skús aj radu tvojej mamky, na detičky treba stále vymýšľať nejaké finty 😀
a k tej kaši, no ja som bola z toho hotová, tak som jej musela stále vymýšľať nejakú večeru, ale moja staršia dcéra mala kašu rada, ale iba jesť lyžičkou, nikdy ju nechcela piť z fľaše. tak ti prajem hlavne veľa trpezlivosti a nech začne jedlo chutiť aj Natálke 😉

katrin
7. led 2008

bielanevesta, ja som mala tento istý problém, dvakrát 😀 skús dať malej na niekoľko minút lyžičku do ruky bez všetkého, nech sa s ňou zatiaľ iba hrá. Samozrejme v stoličke, alebo teda v tom, v čom ju mieniš kŕmiť. Treba skúšať, prvú lyžičku fakt nezje, vypľuje, to nie je to tom, či to chutí, je to niečo nové pre ňu. Mne to trvalo presne dva mesiace, kým sa chalani obidvaja naučili pekne papať a kým všetko nevypľúvali 😉 Hlavne, trpezlivosť.

padix
7. led 2008

Moj maly stale, ked som mu isla davat do pusy lyzicku, daval hore jazycek, najprv som si to nevsimla, tak som mu to vlozila "pod jazycek", takze ked zavrel pusu, cele mi to vytlacil z pusinky von. Ked som si to po dvoch lyickach vsimla, lyzickou som mu ten jazycek trochu stlacila a cuduj sa svete, cele to pekne prehltol 🙂 . Odvtedy je to ok.

janina77
7. led 2008

Ahoj, nedavala si jej nahodou tou lyzickou v minulosti lieky? Vtedy deticky nechu jest s tou lyzickou. Treba skusit inu lyzicku.

dika
7. led 2008

bielanevesta, vypluva to aj preto, ze to nevie prehltat - posunut jazyckom a prehltnut. to chce cas, musi na to prist sama, no a samozrejme nove chute - tiez si musi zvyknut. mne natalka vypluvala asi 2 tyzdne, potom to uz vedela posuvat a prehltat.zo zaciatku jej chutili iba kupovane od hippa.

geegee
7. led 2008

ja som davala prve prikrmy prstom, kym si maly nezvykol na novu chut jedla...potom uz akceptoval aj lyzicku 🙂 A tiez som potom skusala rozne typy lyziciek - aj teraz - na jogurt mame inu, na polievku inu a na kasu tiez 🙂

bielanevesta
autor
7. led 2008

Tak sa musím pochváliť, resp. Natálku musím pochváliť. Skúšala som jej doobeda dať brokoličku a predstavte si, že za lyžičku zjedla 😎 😎 😀. Najprv som jej to skúsila dať na prste a potom aj z lyžičky a zjedla to. Ale šaškáreň čo som pri tom robila 😀
Práve sme jej kúpili špeci lyžičku, takú silikónovú a nový tanierik,liečiky dostáva inou. Ale som rada, že mi má kto poradiť a verím, že potom s atie rady zídu aj neikomu inému 🙂 🙂

bielanevesta
autor
7. led 2008

A ešte som zavudla pozanmenať, že by som s tým kĺudne bola aj mesiac počkala ale prestáva jej energeticky moje mliečko stačiť. Napapá sa dosť má plné bruško, ale už za hodinku aj menej je zas hladná. tak som dúfala, že aspoń tá kašička večer...ale ako píšete, nie každé bábo má kašičky rado. Uvidím čo jej zachutí a skúsim jej dať prázdnu lyžičku...už keť som jej dávala tú brokoličku tak po nej hneď siahala a chcela "dirigovať" 😀

vesi
7. led 2008

no vidíš, pôjde to 🙂 babulka si zvykne a potom jej bude švyvárať aj iné dobroty 😉 pozri si aj v receptoch prvé príkrmy, načerpáš do budúcnosti inšpiráciu 😀

bielanevesta
autor
7. led 2008

Znova sme večer skúsili kašičku a ani náhodou 😠 😀 tak asi nebude kašičková no, ale ešte uvidíme 🙂 na tie recepty určite kuknem 😉

adulator
7. led 2008

ahoj my tiež nepapáme kašičku na večeru,ale zeleninku 😉

janeses
7. led 2008

Ahojky, já jsem měla ten samý problém...když jsem začínala dávat příkrmy, nechtěla vůbec, ale potřebovala jsem to do ní dostat, protože mlíčko už taky nestačilo, zkoušela jsem všechno možné a nic.... lžičkou nejedla nic...tak jsem jí kaši večer zkusila dát do láhve, udělala jsem jí řídší, aby se dala pít a vypila všechno...takže o chuti to nebylo, prostě to nechtěla a neuměla papat...teď to máme tak, že oběd papá lžičkou, už jí to docela jde, svačinku jí taky lžičkou, ale večerní kaši pije pořád, protože je večer už unavená a chce se hned napapat, ukojit si sací reflex či co....do 6 měs. neznala taky nic jiného než moje mlíčko, ale z láhve uměla pít, protože jsem jí dávala přes léto čaj...držím palce, chce to čas a nervy 🙂 😵

helen
7. led 2008

Uf, baby, dakujem za tuto temu, o mesiac zaciname prikrmy, tak uvidime ako nam to pojde 🙂 Dufam, ze lyzicku bude mat mala rada, lebo doteraz jej davam na nej vitamin D s velkou porciou mliecka a to ma rada, vzdy to s nadsenim prehltne, vidiet, ako sa po kupani na to vzdy tesi. Ozaj, bielanevesta, a neskusila si dat jej par krat na lyzicke mliecko, aby vobec chapala, ze sa z lyzicky papa? Alebo dat tu kasu do flase, avent ma aj take cumliky na kasu. Drzim palce!

lucianka
7. led 2008

Tak my v dobách krize dokrmovali lžičkou (moje odstříkané MM) a naštěstí jsme neměli žádný problém.
Taky jsem mu ze lžičky dávala léky a nic mu nevadilo, jen voda... Tu jsem mu dávala na zapití těch léků lžičkou a tu plival jako divý. 🙂 ani Hylak mu tolik nevadil jako ta převařená voda a to je prý pěkný hnus. 🙂

bielanevesta
autor
7. led 2008

Helen ona dostáva tiež liečiky lyžičkou, takže čo je to lyžička vie... Na lahvičku je tiež zvyknutá, lebo jej večer dávam z nej moje MM. ale práve kaše by som jej chcela z lyžičky dávať aby sa to naučila...

bielanevesta
autor
7. led 2008

ale zajtra jej tú kašu skúsim dať na prste 😀

vesi
8. led 2008

ked nezaberie ani prst, 😀 tak by som skúsila tú kašu vo fľaši 😉

helen
8. led 2008

bielanevesta, tak potom len trpezlivost! Moja mala napriklad nevedela vobec pit z flase, teraz som ju to zacala ucit, dlho odmietala aj ked tam bolo iba MM a teraz zrazu zacala a uz vie krasne sat. Takze len trpezlivost 🙂

bielanevesta
autor
8. led 2008

Ďaľší úspech hlásim. Spapala asi pol lyžičky mrkvičky 😎 😀 Síce sa pritom tvárila všelijak ale som vďačná za každé aj malinké sústo 🙂

vesi
8. led 2008

bielanevesta, ja by som to nejedla 😝 😀 ale vážne, postupne toho spapá viac 😉

jaduska
8. led 2008

My prikrmujeme už 2 týždne a príkrm je všade možne, len nie v pusinke 😉

bielanevesta
autor
8. led 2008

Tak kašička úspešne v pusinke za dve lyžičky, ale viac jej bolo okolo 😀 a to ródeo zas čo bolo 😀 Normálne chytila lyžičku a chcela ju zahodiť 😀 Ale keď videla, že to akože ja idem jesť tak pusu otvorila, no akonáhle bolam lyžička pri puse tak bola zavretá na 5 zámkov 😀

draga
8. led 2008

bielanevesta źkus např. jinou lžičku...já jsem první příkr dávala takovu širší a moc nám to nešlo pak jsem v DM kupila jen takovou úzounkou a zázrakem baštil postupem času jsme přešli na větší a teď už otevře pusu na velikánskou 🙂) a ještě radili na netu, že máme klidně nechat dítko v tom jídle pomatlat nechat ho ať si olizuje prstíky a pak postupně přecházet na lžičku u nás to taky pomohlo... 😎