Nechce papat. Poradíte mi, co s tím?

tominka29
24. kvě 2008

Ahoj holky, malá má příští týden rok, váží jen 8000g, já z toho šílím, nechce papat a když tak papá málo. Doktorka to neřeší, prej je drobná. Mě to trápí, všichni na mě koukají, jako bych byla špatná máma, která ji nedá najíst. Poraďte. Určitě nejsem sama, ale zkušenosti nemám. Děkuji

cazadora
24. kvě 2008

ahoj tomi naší natálce bude za dva týdny 8měsíců, a váží 5800g už měla přez 6 ale má teď průjem tak to letí dolu, naše mudra to řeší a já taky šílim taky na mě koukaji jak kdybych jí nedávala najíst ale jak to mm sakra udělat když tu pusinku zavře a nic do ní nepustí, teď zbaští tak 400ml mlíka za den a v poledne necelých 100g zeleniny teda když to dobře dopadne, nechce ovoce jogurty sušenky piškoty rohliky, nechce nic pít vodu čaje šťávy. jsem zralá na blázinec dost často brečím mám o ní ohromnej strach trvá to cca od 2měsíce jejího života, nevim jak to budu zvládat dál ☹

liviky
24. kvě 2008

ahoj holky,no taky záleží jaké má k tomu disproporce,moje Viki má 2roky a váží 12kg a mě se to zdá normál,a Lili bude mít 6 týdnů a zatím přibývá dost na váze,ale jelikož jsem já i můj chlap drobné postavy tak to jako problém nevidím.Pokud jsou vaše ratolesti jinak v poho,tak to je nejdůležitější ne,...horší by bylo kdyby plakaly hladem atak....

kejka
24. kvě 2008

Ahoj holky.
Měla jsem problémy s prostředním klukem.Když byl maličký,tak přímo žral.Kolem roku se to zlomilo.V jídle se začal dloubat,vybírat si a nechtěl jíst.Byl drobnej,vypadal jak podvýživenej.Jedl jen když on chtěl.Nejdřív jsem z toho byla taky na palici,ale dr.mi řekla,nenutit-asi mu to stačí,kdyby měl hlad,tak se nají.No a vidíte,je z něj už dospělej chlap a žere za tři. 😉 😉
Takže i i když mi někdy stávkoval můj nejmladší,tak jsem to neřešila-byl bojkot mlíka i na 14dní-pil hrozně málo.Ted má tři roky a 17kg,104cm.Vypadá jako tyč a zdlábne toho spousty.Pokud mají vaše dítka dost energie a jsou spokojená,tak bych se nestresovala.Jak píše Liviky-jinak by řvaly hlady. 😉 😉 😉

cazadora
24. kvě 2008

Holky já bych nestresovala (teda ze začátku) ale malá pomalu přibírala hned mě poslali do nemocnice tam se tvářili že jí nedám najíst a od tý doby se to se mnou veze prostě mám streach abych s ní zase neskončila v nemocnici, naty je prozkoumaná ze všech stran vše v pořádku teď jen přišli s podezřenim na alergii na bílkovinu kr mlíka ale to si nemyslim měla jen dvakrát průjem a to vždy po hexavakcíně jinak žádný příznaky. všech živin minerálů a nevim čeho má dost prostě nikde nic

krista
14. črc 2009

amj • 1d • 24. květen 2008 v 09:58
tominka - bud v pohodě... to se ti třeba zdá, že nechce, já mam 16ti měs berušku a má 10kg. a žere a to jako doslova a furt, a nepřibírá. dneska se to tak nebere, my měly na roce něco málo přes 8 kg - mín než vy. a rozjedla se a ted v pohodě...

mikca • 2d • 24. květen 2008 ve 12:52
tominka já mám kamarádku a té malé nejí dodnes..teda už je to lepší, ale stále s ní tak trochu bojuje....prostě některé děti moc nejí a jsou to houžvičky a s tím asi nehneš....asi bude vždy hubenourek, ale netrap se tím ..moc s tím asi nenuděláš..chce toí zkoušet fígle jako třeba jí při jídle zabavit aby nemysellela na to že jí..tak třeba ukazuj jí něco v knížce a vždy jí nenápadně šoupni něco do pusiny..nebo malujte no prostě co malou zajímá tak to dělejte...ta má kámoška vždy když byla s malou venku, tak nosila sebou rohlík a vždy to malé šoupla do pusy, když byla najvíc zabraná do hry 😀 ..jj někdy je to s nima boj 🙂

cermonca • 1d • 24. květen 2008 ve 21:23
Moje malá měla v roce kolem 7,5 kg tak si myslim že vy jste dobrý.Stále není velký jedlík ale někdy je to lepší a pak zase týden horor.Už jsem si zvykla a neřešim to přibírat přibíráme tak ať mi každej vleze na záda 😅
No ale povim ti jsou to boje,tak ti přeju pevné nervy 😉

ssiimaa • 1d • 26. květen 2008 ve 14:30
Ahojky, nic si z toho nedělejte. Můj prcek měl v roce 9kg a teď má rok a půl a má 10kg. Doktorka říká, že je to akorát, že tlusté děti, bývají častěji nemocné. Ten můj někdy za celý den nevezme nic do pusy. Někdy to jsou nervy, ale už to přestávám řešit, když nechce, tak ať nejí. Ale nejvíc spapá, při hraní, nebo na procházce. Je to sice divné, když na procházku sebou bereme svačinu, ale malému tak nejvíc chutná.

nursik • 1d, 22tt • 26. květen 2008 ve 14:54
Nám bylo 16.měsíců a máme něco málo přes 9 kilo, takže jste ok.