Nechce papat ze lžičky

monika6e
9. črc 2008

Ahoj holky, nemáte někdo tip na to, jak přesvědčit mimi, aby papalo ze lžičky? Dokrmujeme už asi 3 týdny a popravdě řečeno, žádná sláva. Malá se tváří, jako, že jí hrozně ubližuju. Z 10 lžiček jsou tak dvě, které polkne, jinak vše vyhazuje jazykem ven. Máme problémy s bříškem a na gastroenterologii nařídili, že malá prostě už musí jíst. Jen neporadili, jak to do ní dostat...

nensy
9. črc 2008

to musíš zkoušet pomaličku než si na to navykne je to zase pro to dítě něco jiného.myslím že toto téma tady někde už je

kili
9. črc 2008

monika, taká malá asi ešte nevie posúvať potravu jazykom smerom dnu a preto to ide von, nie že by jesť nechcela. Proste kúp savičku na kaše, býva to taký trojuholník, teda skôr opačný trojuholník, dierka je do takej trojcípej hviezdy. No a príkrm dávaj cez flašku. Po nejakom čase skúšaj, ale asi nie na začiatku, kedy bude strašne hladná, lebo potom je netrpezlivá a začne plakať (teda hovorím z vlastnej skúsenosti zo synom), ale keď už ten prvotný hlad zaženie, tak jej šupni lyžičku a takto to striedaj, podľa jej nálady. Keď vidíš, že ešte neplače, tak ju kŕm ďalej aj keď to vyplúva, keď už začne, daj zas flašku.
Neboj, ono to pôjde, je ešte maličká, ja som takto tiež vavádzala, že on sa to snáď nikdy nenaučí 😀

jaduska
9. črc 2008

na slvovensko koníkovi táto téma už určite je... Nám trvalo viac ako mesiac, kým začala papať z lyžičky tak "normálne"... Bábätku to chvíľu trvá, lebo pri tom musí používať inú techniku s jazýčkom 😝 Skús jej dávať jedlo najprv na prste, aby si zvykla na chuť a potom pomalinky s lyžičkou...Chce to trpezlivosť... 😉

deina
9. črc 2008

Nam to tiez trvalo takmer mesiac, kym sa naucil jest s lyzickou. Nechcela som skusat davat mu jedlo z flasky, aby nebol potom lenivy na lyzicku, ale bolo treba vela trpezlivosti. Mama mi radila robit to tak, aby som mu lyzickou zatlacila na stred jazyka, aby ho nevysuval von a fungovalo to, lahsie sa tak naucil jest. 😉

monika6e
autor
9. črc 2008

holky diky. Ja to prave delam tak, ze prvne ji dam par tech lzicek a pak se dopapa zeleninovou kasi (mlicko samotny bohuzel nesmime :-/ pac to leti savli hned ven...). Dnes ji chci zkusit "dopapat" zeleninovou polivkou od Sunarky.
Jaduska: na tom prstu je to dobry napad, zkusim. Díky 🙂

frog
9. črc 2008

monikae6:Já jsem četla že pokud takhle dítko reaguje,že není připravené,takže se má od dokrmování třeba na 2 týdny i déle upustit a pak to zkusit znovu.my začaly v 6 měs a to jsme byly na UM a byla to tak akorát správná doba..

luciar79
9. črc 2008

tak môj malý včera dostal prvýkrát kašu. na lyžičku bol zvyklý lebo z na nej dostával vigantol s mliekom. tak som včera skusila kašu a oblizoval sa. niečo išlo aj von ale bavilo ho to. som mala cieľ že tak 3 lyžičky a on nakoniec zjedol skoro pol porcie.potom sa docuckal z prska a ľahol ani nezaplakal.ja som mu lyžičku dávala aj na hranie tak si na ňu zvykol. a teraz mi strašne chcel pomáhať, že si tam to jedlo dá aj sám. Musela som mu ruky držať lebo to by sme jedlo mali všade len nie tam kde má byť. a na učenie podľa mňa na tej lyžičke musí byť najprv niečo chutné čo ich presvedčí že sa oplatí pusa otvoriť. Inak tá kaša bola chutná, som dojedala 😀