Nechce umělé mléko. Co s tím?

citronek
9. zář 2008

Ahoj holky, prosim o radu, mam 7. mesicni holcicku a ze zdravotnich duvodu musim prestat kojit, bohuzel mala ale umele mleko nechce a strasne u toho rve, zkousela jsem ji davat Nutrilon a dnes i Bebu, davala jsem ji to z flasky i ze lzicky, ale nechce a nechce, pritom caj mi z flasky v pohode pije. Vubec nechapu, kde je problem a jedine, co me napada je, ze ji to mliko zkratka nechutna. Pijeme HA mleka, tak nevim, jestli ty jsou nejak chutove jina. Opravdu uz si s tim nevim rady. Mate nejaka s timto zkusenost? Diky za jakoukoliv radu.

cherub
9. zář 2008

citronku, HA mléka jsou údajně hořká 🙄 možná v tomhle je problém... ale moje malá taky nechce žádné mléko pít, zkoušela jsem snad všechno a nedostanu do ní ani mililitr... Zkus ještě ochucená mléka a když nepomůže ani to, budeš muset přísun mléka kompenzovat jinak - jogurty, sýry... určitě ji něco zachutná 😉 🙂

myschka
9. zář 2008

citronku u nás se válčilo dva měsíce a nakonec jí zachutnalo hami, je chuťově nejlepší protože je nasládlé a ne hořké jako ty ostatní a to jsem vyzkoušela fakt snad všechny, A taky zkus udělat na mlíko větší otvor v dudlíku, to nám taky pomohlo a teď sosá jak o život 😉 😉 hodně štěstí a trpělivosti 🙂

citronek
autor
9. zář 2008

cherub, takze ty svoji male vubec zadne mlicko nedavas? ji jenom jogurty a syry?

cherub
9. zář 2008

citronku, to né, já ještě kojím, ale jen v noci... a kojím proto, že právě nechce to UM. Ale dáváme i ty sýry a jogurty, protože pochybuju že z kojení dostává tu potřebnou dávku, přeci jen si ve spánku už jen párkrát cucne 😉

citronek
autor
9. zář 2008

tak ja ji zkusim tedy koupit jeste neco co neni HA, ale mam obavu, protoze doktorka rikala, ze ji mam davat HA mleka kvuli manzelove alergii, je fakt ze ty HA mleka jsou horka

cherub
9. zář 2008

citronku, jen tak mezi náma 🤐 Já jsem astmatik a alergik a malá nikdy žádné následky neměla 😉 dávám ji i kravské mléko, i když ho taky nechce.... ale tvoje malá ještě nemá rok, tak to není to pravé ořechové... Uvidíš, žě něco dobrého se najde a budete spokojené obě 🙂

citronek
autor
9. zář 2008

jo a holky, nevite jaky je rozdil mezi mlecnou a nemlecnou kasi? kamaradka mi rikala, ze ji mam davat nemlecne kase ale vubec nevim proc

cherub
9. zář 2008

pokud vím, tak nemléčné se mají dělat z mléka - buď kravského, což u vás teda zatím ne a nebo z HA, ale to je hořké... a mléčné obsahuje sušené mléko a tak se dělají jen z vody. a jsou moc dobré, zvlášť ty ochucené ovocem 😵

misa84
28. led 2010

ahojky, mame stejny problem, honzik ma 15m, stale kojim 2x denne, UM odmita, tak se to snazim nahrzovat jak to jde. chci se zeptat - mame ted otevrenou bebu, kterou samozrejme nechce a na krabici je napsano, ze se ma spotrebovat do 2 tydnu od otevreni, je to opravdu tak podstatne, nebo se to tyka spis malinkych deti? diky

misellll
28. led 2010

holky taky jsem musela malou ve třech měsících přestat kojit a měli jsme problém s tím aby papala Um chce to jen čas a zkoušet malé na konec zachutnala Beba sensitiv vyzkoušeli jsme vše a až tohle začala papat.Trvalo to dva měsíce 🙄

dagina
28. led 2010

Ahojky, milé maminy, prosím o názor či radu.
Je to asi dva dny co mi malá odmítá pít MM. Ani za boha nechce. Jedině kdy si dá je v noci, když je rozespalá. Asi před měsícem jsem jí zkušela dát UM, ale to jí natahovalo, bylo to mléko od hami, navíc ho nechtěla z flašky, dala jsem jí ho do hrnečku s pítkem a to se málem poblinkala. Nyní jsem ještě UM nezkoušela, pokud si udržím to noční kojení, tak ani UM nebudu zavadět...
Nebo je nějaká šance, že zase ráno a večer si dá MM??? Má některá podobnou zkušenost??? Proč mé mlíko odmítá????
Právě asi ty dva dny zpátky mě malá při kojení nečekaně kousla, já to nečekala, docela jsem zařvala "au", ona se rozbrečela a pak už pít nechtěla, a od té doby dá s říct je ten problém.
Také jsem vysadila minulý týden HA, mléko může mít jinou chuť, může to být i tím??????
Moc díky za jakoukoli radu a postřeh.

dagina
28. led 2010

Nenapsala jsem, že malé je 13 m.

luci81
28. led 2010

ahojky taky řeším problém,že malá nechce UM.Zkoušela jsem Nutrilon,ochucený sunar,hami-nic.Kojím večer před spaní a jednou se budí k ránu.Možná budu muset ze zdarvotních důvodů přestat,tak nevím,jak to vyřešit s tím pitím hlavně v noci.

misa84-já to řeším tak,že jí z těch mlík dělám kaši,abych je spotřebovala,ale popravdě nevím,jak moc je důležitá ta doba spotřeby

dont_speak
1. únor 2010

dagi, jestli se pomalu sama malá už nechce odstavit, mrkni se sem na dotaz 18 😒 http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=31

minidzar
8. čer 2015

Ahoj děvčata,
moje malá má 5m a už mi asi tak 3-4týdny nechce papat mlíčko máme Nutrilon AR.Ze začátku ho papala normálně a pak jak když utne nevypije nic...Už jsem zkoušela do něho rozmixovat banán a nic...Kaše i krupičku papá tak ji udělám mlíčko a pak do něho dám kaši ale není to málo?...Něměla by ho vypít více?...Čaj mi pije z láhve přes dudlík uplně normálně,ale pokud ji dám kaši přes láhev tak nechce tak ji ho dávám ze lžičky mlíčko jsem taky zkoušela dát ze lžičky a nechtěla...Nemáte nějakou radu?děkuji 🙂

nelcaj
19. črc 2019

Malá bude mít rok a začala mně odmítat umělé mléko. Vypije ho trochu a nechce.

martiina_k
19. črc 2019

@nelcaj jestli má v roce vyváženou stravu, tak bych se tím netrápila

beatkaluka
22. črc 2019

Malej mně mlíko taky nechtěl, pak jsme zkusili banánový sunar a chutná mu moc.

nelcaj
25. črc 2019

Dobrý tip, to mně nenapadlo zkusit ochucené. Vyzkoušíme, snad zachutná.

lusyasek
Autor odpověď smazal
Zobraz
lusyasek
7. říj 2019

@beatkaluka ty jo tak to je dobrá rada skusim a můžu poprosit to je jako Sunar treba