Nechtěl večerní kaši, co se mohlo stát?

janey_1
25. čer 2012

ahoj holky, zkušenější maminy prosím poraďte...včera jsem chtěla dát poprvé malýmu kaši na večeři...nechala jsem to po koupání, pač je zvyklej na flašku, ale nezdařilo se☹ Měla jsem ji v misce na lžičce, na tu je zvyklej, papká pěkně. Co se mohlo stát? Čekal flašu? Byl unavenej? Nechutnala mu? Jak to mám zkusit jinak?

eficenka
25. čer 2012

no a co zkusit dát kaši před koupáním.... pak chvíli počkat, vykoupat a dát nanoc trochu z prsa nebo z flašky...

honzulka
25. čer 2012

Já dával taky kaši před koupáním(ne těsně,ale prostě v čas večeře) a pak před spaním kojila...Mohl být unavený,ale kllidně změna rituálu se mu taky nemusela líbit... 😉

camelinka
25. čer 2012

Já střídám kaši a sunar podle toho jak je malá unavená, když je vpohodě tak dám lžičkou kaši a když je utahaná, tak mlíko,protože to lžičkou vůbec nic nechce.
Takže bych mu ji dala před koupáním a když bude chtít tak před spaním ještě trochu mlíka na domlasknutí 😉

ladie
25. čer 2012

Taky dávám kaši před koupáním a před spaním prso.

hamma
25. čer 2012

Já bych řekla, že možná prostě neměl na kaši chuť a nic jinýho bych v tom nehledala. Jestli myslíš, že by měl jíst večer kaši, tak mu ji zkus znovu nabídnout, ale nenutit. Když nebude chtít, tak ho v klidu nakoj. Neboj, o nic zvláštního nepřijde, když nebude jíst na večeři kaši.

llluckaaa
25. čer 2012

Můžou to být všechny možnosti, které píšeš. Já dávala kaši na cca 19 hod, pak bylo koupání a těsně před spaním ve 20 hod mléko. Takto to u nás fungovalo několik měsíců, než kaše přestala chutnat - resp. než si dítě vyžádalo stejné jídlo jako mají ostatní (což je většinou chleba se sýrem nebo povidly).

popellka
25. čer 2012

My večer nejíme kaši do teď - prostě ji nechce 😉

katka82
25. čer 2012

Ahoj 🙂 tak první syn mi kaše vůbec nejedl a ten druhý se po nich může utlouct 😉 😀 dávám ji tak kolem půl 6-6 a pak po koupání flašku 😉 kojo už mu na noc od 4 měsíce nestačí 😅

mafianka
25. čer 2012

Jj, některým dětem kaše prostě nechutnají a nevoní a pak s tím nic neuděláš 😖 Hele a zkoušela jsi kaši doma vyrobenou anebo instantní?

coxa
26. čer 2012

My jsme taky nejdřív jedli a pak až se šli koupat a děláme to tak do dnes.
Ale je fakt, že oběma klukům po nějakém čase kaše přestaly chutnat a úplně je odmítali, měla jsem pocit, že jsou jich přejedení.

kristi
26. čer 2012

no a? tak ji nechtěl. Prostě mu nechutnala. byl unavenej, zvyklej na něco jinýho. Když ji nesní, hlady neumře. Neřeš to a zkoušej to občas, zda mu nakonec zachutná nebo ne...

katyxq
26. čer 2012

Kaši zatím nedáváme, ale pokud je malá unavená a hladová, tak mi zeleninový příkrm prostě nedojí, i když má hlad, začne brečet a chce jedině prso. Já mám v plánu kaše (doma vařené nebo instantní ze zdravé výživy) dávat ráno, neb malá má docela citlivé trávení, ani zelenina navečer jí neudělala dobře, blbě spala, kroutila se. Prostě po probuzení bude kojení a pak místo dalšího kojení jí dám kaši - stejně jako dospělí snídají muesli.

clloi
6. črc 2012

kaši dávám kolem 18. hodiny, kolem 20.hodiny koupeme a před spaním nakojím, pokud je malá unavená, tak mně jíst ze lžičky nechce a je jedno jestli je to přesnídávka nebo kaše

pavcza
6. črc 2012

Kaši jsme taky dávali před koupáním a pak před postýlkou nakojila. Ale třeba mi vůbec nechtěl ty kupované kaše z krabice, první dvě sice snědl, ale pak strašně blinkal, úplný vodopády a pak už ji sám nechtěl ani po vyzkoušení různých druhů. Pak jsem zkusila dělat mu z ovesných vloček a UM a potom i klasik krupičku a to mi papal bez problémů, dělala jsem ji z UM a podle receptu pro prcky od 8 měsíců.