Nechuť k jídlu při nemoci. Kdy se to vrátí do normálu?

scalia
21. črc 2008

Mám 9 měsíční mimčo, které onemocnělo a nechce moc jíst a někdy ani moc mlíčka. zajímalo by mě, zda máte podobnou zkušenost? a kdy se to vrátilo do normálu? děkuji

titkovamiriam
21. črc 2008

to sa netrap chore deticky nechcu moc papat ,ale treba strazit tekutiny hlavne pri teplote.

womenne
21. črc 2008

to je uplne normalne že mu nechuti papat,ved aj ty ked si chora sa nenapchavaš,tiko ma pravdu hlavne vela tekutin,to mu stači,moji tiež nechcu ked su chory a ked je teplo tak len polievky ovocie a jogurty a vela vela piju.ono sa to spravi ked bude zdrave babo

scalia
autor
21. črc 2008

děkuju 😉 no snad se to spraví. ona když měla teplotky, tak se jí ani moc pít nechtělo, byl to někdy boj ☹ 😒 ale ted už teplotky nemá. obědy trochu papá a večer kaši a jinak jen mlíko a to cca polovinu, jak normáně.

melory
21. črc 2008

chut k jedlu pri chorobe...neexistuje...pit, pit a pit

andrysek2
21. črc 2008

ajojj presne pit a pit nenutit k jidluu

scalia
autor
21. črc 2008

máte ještě někdo nějakou zkušenost s malým mimčem-kojencem?

niega
21. črc 2008

Scalia: My měli asi v 10 měsících šestou nemoc, to jsou vysoký horečky - naštěstí jen tři dny. S jídlem jsem se nechytala ani omylem, Edík chtěl jen kojit, kojit, kojit - a protože má dítě při horečce žízeň, tak veškerej čas, co neprospal, vlastně jen dudlal prso. Jiný nápoje odmítal. No a taky se to přežilo, hlady ani žízní nepošel, jen moje prsa to krapet odskákaly 😀

lucia79
21. črc 2008

môj 7-mesačný Martinko je momentálne chorý, má infekciu dýchacích ciest, bola aj teplota, kašle a má nátchu. zatiaľ je kojený a prikrmovaný ovocím, na obed polievkou, večer kašou, no a čo je chorý, tak úplne odmieta akékoľvek jedlo, čo mu podávam, dá si jednu lyžičku a dosť, tak som mu to prestala dávať a znova čisto kojím.

scalia
autor
22. črc 2008

vypadá to, že nemoc je na ústupu a dcerka je čilá a veselá jako nikdy. ale problém s jídlem trvá stále. Vám se to hned vrátilo do normálu?

olusenka
23. říj 2012

Obnovím tuto diskuzi, malý mi nechce jíst, má trochu rýmu a kašel. Včera v noci tak kašlal, až se mi po kojení poblinkal, dnes nechtěl polední příkrm. Po 3 lžičkách se začal dávit, kašlat, vyblinkal to a nic jiného už jsem do něj nedostala. Zkusila jsem mu uvařit čaj, ani ten nechce, vypadá to, že chce jen a jen MM. Ráno si dal trochu ovocné přesnídávky. Máte také takovou zkušenost, že by nechtěl jíst nic nebo zeleninu a maso a jedl by aspoň ovoce? Zlepšilo se to potom?

petrusew
23. říj 2012

@olusenka A je nějak nemocný? Malá měla bronchitidu, chrchlala a sípala. Moc jsem toho do ní taky nedostala a když se poblinkala, tak jsem jí už nic nervala. Potom měla jen svačinku (přesnídávku) a časem (dva dny) se to upravilo. Někdy mi to dělá, když je tam nějaký nedomixovaný kus..

olusenka
23. říj 2012

@petrusew jak píšu, trochu rýma (měl ji už před 14 dny, teď méně), ale hlavně kašel. Možná se mu i bude klubat další zub, nevím. Už pár dní méně jí, dnes nesnědl k obědu fakt nic. Jakmile ho chytne kašel u jídla nebo po, blinká, ne-li přímo zvrací.

monyliny
23. říj 2012

můj malej-10m.Měl před 14 dny zánět průdušek,taky sem tam zvracel a nechuť k jídlu měl taky ☹ .Někdy snědl jen pár lžiček,někdy nic.Hlavně chtěl nakojit-ještě,že můžu 🙂 Je to už dobrý,zase baští plné dávky 🙂 Jestli ti kašle,tak může být plný hlenu,proto nemusí mít hlad-chudáček ☹