Od 2 let nechce mléko ani mléčné výrobky, poradíte?

versko
5. srp 2013

Synkovi je 26měsíců a cca 4 měsíce nechce mléko, sunar už přestal pít před druhým rokem a poslední dobou nechce už ani jiné mléčné výrobky kromě tvrdých sýrů.
Máte s tím některá zkušenost? Děkuji za každou radu.

speedygon
5. srp 2013

Malá mi taky moc mléčných výrobků už dlouho nejí, ale jogurt si naštěstí dá...mlíko(s grankem nebo kakaem) jen výjimečně, samotný ne...zkus taky nějaký ten jogurt

knobloska
5. srp 2013

@versko tak ji nech, o nezbytnosti mléka se stejně polemizuje. A když ho bojkotuje, je to na ní. Jestli jinak jí pestře, tak co? Tvrdé sýry bohatě postačí.

kachen
5. srp 2013

Mame doma to stejny. Pije jen mliko vecer, jinak veskere mlecne vyrobky odmita. Nenadelam nic, takze na to dlabu. Jsou deti, ktere stejne mlecne vyrobky a mliko nesmi, a taky zijou. Jestli ti jde o vapnik, zkus ho nahradit jinak. Mak, morske rasy, orechy, sezam napr.

katyxq
5. srp 2013

tady máš vypsané zdorje vápníku http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan..., bílkoviny získá z masa, vajec, luštěnin, vhodné tuky z másla, sádla, avokáda a za studena lisovaných olejů (olivový, konopný, kokosový, sezamový, řepkový např.).

veruska007
6. srp 2013

Mně se prcek odstavil v roce, od té doby se mléka nedotkne... ale miluje jogurty, šlehaný tvaroh, tak to neřeším.

versko
autor
6. srp 2013

moc děkuji za zprávy, budeme muset najít alternativu v rostlinné říši. Podle tabulek má nejvíc mák......takže budou celozrnné koláče s mákem a zařadím mořské řasy. Nemáte s jejich přípravou zkušenost?
😉

evzinka
22. srp 2013

My mořský řasy dáváme do polévky případně vaříme v rýží, čočkou...větší řasu předem namočim a nakrájím na malé kousky, syn to pak zbaští normálka jako další zeleninu. a když něco vařím dlouho, tak tam tu řasu klidně necham celou, ona pak tak změkne tak, že jde klafat lžičkou 🙂 ale má to nezvyklou chuť, já a syn to jíme, manžel tvrdí, že z toho cejtí rybinu, takže asi bych začala s malým množstvím (na malou lžičku do hrnce polívky, jídla a pak časem třeba přidávat). Fajn jsou taky Nori vločky - ty jsou malinký a stačí prostě posypat hotové jídlo (a já to teda pak zamíchávám, aby pěkně změknuly 🙂) Luštěniny máčíme a vaříme jedině s řasou, protože se pak líp tráví ;) luštěniny bych zařadila taky, je to taková rostlinná bílkovina ;)