Odmítá jíst kaši. Čím to může být?

timbouctou
8. led 2009

ahoj děvčata, písněte, máte doma taky takovou zmlsaninu? Je možný, že by zničeho nic začal nesnášet kaši? Dřív mu chutnaly všechny, krupička, rýžová i kupované. Teď už třetí den se šklebí a dělá jako když dáví. Opravdu to dneska dělal " JAKO" , dobře jsem ho sledovala, komika 😀

No ale trápí mě to, minulý týden měl nějakou střevní chřipku a hodně zvracel, dost pohubnul a teď tohle...

čím to může být?

annag
8. led 2009

najskôr sa jej prejedol , ale môže to byť následok ochorenia - mliečna kaša je veľmi ťažká na žalúdok, pár dní ju vynechaj , resp. zmeň značku - možno ju už bude odmietať stále, ani dospelí všetko nejedia 🙂

lenkazdenek
8. led 2009

Ahoj,nám taky okolo 11-12 měsíce přestala chutnat,takže místo ní dávám večer třeba chleba,nebo polívku,ono se to časem srovnalo a kašička jí za pár dní zas začla chutnat,ale už jí nechce denně 😉 ony ty děti jsou pak už tý kaše přejedený,tak ji na chvilku vynech a dej něco jinýho a třeba po 4-5 dnech zkus znova

timbouctou
autor
8. led 2009

annag_ no já mu jí dělám z vody a pak jen přidávám rozdělaný sunar.

lenkazdenek_ jo to je možnost, on je někdy dost vybíravý. V osmi měsících měl asi dva týdny, kdy jsem mu musela do všeho dávat řepu nebo mrkev, protože nejedl nic co nebylo červený 😀

katarina82
8. led 2009

Tam nám Deniska přestal jíst kaše asi v deseti měsících, možná ještě dřív. Předtím je měla ráda, různé příchutě, aby se toho nepřejedla, různé značky a v pohodě. Pak ze dne na den konec. Zkoušela jsem všechny možné příchutě a nic, už nechce žádnou. Bohužel jí to nepřešlo a nechce je dodnes-rok a 2m, jen to vidí, tak nenene, neotevře pusu a když jo, tak to vyplivne. Vůbec nevím, co jí mám furt dělat k večeři. Chleba se sýrem a tak taky nechce 😖

kometka5
8. led 2009

Katarina, tak Sonička přestala jíst kaše v té době co Deniska. a doteď je nechce...takže jí je už nenutím, nesní mi ani krupicovou kaši, chleba s něčím si dá jen někdy, polívku to samý...ale jediný co zabere je jogurt. takže ho nemá jako svačinu, ale jako večeři. 🙂

bashka
9. led 2009

mne tiez zo dna na den prestala papat kase...a to som mala zasoby este asi na pol roka 😕 Jedla vsetky do radu...o ale po 6 tyzdnoch som vyskusala ci by si predsalen nedala a zachutili jej znovu. Asi to bude tym, ze sa detickam menia chute, vidim to na malej, ze tyzden-dva jej nieco chuti, potom ju z toho napina a zachuti jej zas nieco ine...

jakoubka
9. led 2009

Ahojte.Náš malý,taky okolo roku přestal jíst kaše ,tak jsem mu začala kupovat od Nstlé mlíčko s kaší a to mu chutná 🙂

andy80
9. led 2009

Tmbouctou: můj syn miloval kaše do 10ti měsíců od té doby je nejedl a nejí je do teď a to mu budou příští týden 4 roky.

arieska
9. led 2009

náš sa kaše nešiel dojesť, hocikedy som mu večer dorábala aj na 2x čo stále chcel a chcel a potom akoby uťalo. teraz mu už robím len z 50 ml mlieka, resp. vody, aj to len tak 2x do týždňa. niekedy zje a niekedy nie. tiež mu dávam preto na večeru jogurt, alebo lúpačku alebo chlebík so šunkou...

mkr
9. led 2009

malá už je taky moc nechce tak se jí večeře snažím střídat, aby neměla pořád to samý

pietra
9. led 2009

Mojej malej prestali kase chutit okolo roku. Dala som chvilu pauzu a skusila znovu. Chvilu ich jedla a potom ich zacala znovu odmietat. Uz kase ani nerobim, zjedla max. jednu lyzicku a koniec

caira
9. led 2009

tim ja bych proste rekla, ze uz se toho prejedl, mala cokoliv mi jedla do ted tak najednou dela sceny, kasi co mivala na snidani uz nechce, takze to ted stridame, nekdy ma toastik, nekdy cerealie, nekdy kasi, to same mi ted dela u ostatniho jidla, driv vse slupla jedna dve a ted ji div neprosim at si da sousto 😖

ted jsem dokonce koupila novou kucharku od Anabel Karmel takze zacnu vyvarovat i nejake novinky, tak jsem zvedava jak to pujde...

zuzik03
9. led 2009

my taky skoncili s kasi asi pred 3 tydny, dala vzdycky 3 lzicky a konec, predevcirem jsem to zkousela znovu a stale nechce. myslim, ze je to tim, ze ted nechce jist nic, v cem nejsou kousky a co se neda kousat, jogurt bez kuskusu nebo vloček nebo piškotů nesní, banán rozmixovaný nechce, ale když ho může ukusovat, tak jo, ačkoliv má teprv 2 zuby.

tim, ale to prece neva, ze nechce jist kasi, tak mu davej neco jineho, co mu chutna, pokud teda neco takoveho existuje 😉

caira
9. led 2009

zuzik teda to koukam, u nas teda kousky nejsou porad nijak zvlast popularni..rozmackane to jo, testoviny na kousky to jo,ale jinak vubec.. chleba do ruky si vubec nevezme..ale kdyz ji ho dam po kousickach do pusinky tak ho teda milostive rozzvejka 😀 - a to mame 12 zubu 😀 😀 piskoty o ty taky nestoji..proste jak to musi horko tezko ukusovat tak ztraci zajem 😀

junovka
9. led 2009

ked Nelka mala jeden rok, tak isto zacala uz domietat mi akekolvek kase.Dovtedy pasala do seba zaradom ake prisli.No, nadisiel den, ked mala 19 mesiacov a pokracujeme vtom znova 😉

mkr
9. led 2009

zuzík banán mixuješ? já ho rozmačkám vidličkou, rozmixovaný banán chutná divně, není to tím?

jaku
9. led 2009

U nás kaše nejeli nikdy ve velkém, teď už vůbec. Myslím, že právě v období kolem roku se dost mění dětem chutě, jsou nějak "zmlsanější". Náš prcek má radši zeleninku a maso - "chlapskou stravu", na sladké nebyl nikdy. Co mu chutná je kukuřičná bio kaše ze zdr. výživy - chutná a voní jak ty rozemleté kukuř.křupky, které nade vše miluje, takže s touhle kaší (trochu jsem posypala skořicí) jsem měla u něj obr úspěch. A dá se udělat i na slano. Dělá se do mléka i vody, já dělám do UM.

caira
9. led 2009

jaku: nase mala taky nema rada sladke..sni vsechnu zeleninu, ale kdybych ji do ruky dala piskot tak ho hodi pryc... 😀 a detske krupky taky miluje.. s mrkvovou nebo rajcatovou prichuti uplne zboznuje...

wali
9. led 2009

podobna situacia bola u nas, tiez z nicoho nic prestal jest kase, hoci dovtedy ich uplne v pohode zjedol. uz mu ich ani nenukam, vsetky som podarovala kamoske. tiez uprednostnuje "slane" jedlo, ako zeleninu, polievky, chlebik atd.

jaku
9. led 2009

Caira co to máš za křupky- myslím zn. a kde je kupuješ?U nás mají jen jáhlové, kukuřičné a rýžové. Nejvíc jedou ty kukuřičné a jáhlové. Všechny jsou "bez příchuti, bez zápachu", bez soli, jen tak. Nejsou vyloženě dětské, jsou ze zdr. výživy.

zuzik03
9. led 2009

mkr, banán nemixuju, myslela jsem rozmačkaný vidličkou, od porodu mám problémy s vyjadřováním 😉

zuzik03
9. led 2009

jaku, caira je v Británii, tak možná tam mají větší výběr 😉

timbouctou
autor
10. led 2009

jaku_ u nás prodávaj kukuřičné s vanilkovou příchutí, ale malej se teď dal na kukuřičný křehký chlebík. Když nejí tu kaši, tak mu dám k véče chleba s máslem a jeden ten kukuřičnej plátek. Chleba si párkrát kousne ale plátek spucuje celej 😀

mobina
10. led 2009

timbo u nás je to taky tak vlastně od doby, co kaši dávám. Týden doslova žere 😅 a pak najednou šlus a většina toho jde do koše, takže mu od ní dám vždycky pauzu a pak to zase zkusím třeba za týden, 14 dnů. Večer místo ní dávám chleba se sýrem, jogurt apod. Taky jsem jí zkusila dávat k snídani, ale to bylo to samý. Chvilku dobrý a pak konečná. Uvažuju, že se na ně vybodnu úplně a zvýším dávku UM.

timbouctou
autor
10. led 2009

mobina_ no mě i napadlo, že mu prostě přestalo chutnat UM, Sunar jsem mu do kaše vždycky dávala... My jinak UM jako takový pili jen chvíli, k snídani, než jsem mu začala dávat chleba.

jaku
10. led 2009

timbouctou, kde kupuješ ty kukuřičné křupky s vanilkovou příchutí? Jakou značku? Vanilkový máme Sunar, chutná mu.

timbouctou
autor
10. led 2009

jaku_ no koukám, že bys to měla dost z ruky, my bydlíme v Řevnicích u Prahy 😀 Na náměstí máme zeleninu a tam maj velkej pytel asi za dvacku. Bez příchutě, vanilkový a možná i jiný, to jsem nekoukala.

jaku
10. led 2009

timbouctou- no jo, to k vám vážně nepojedu 😀 , já myslela zda třeba ve zdravé výživě či v nějakém supermarketu, který je rozšířený i u nás v horách 😉 .

timbouctou
autor
10. led 2009

já myslím, že ve zdravé výživě to budou mít. Už nemám ten obal ale jestli si to dobře pamatuju, tak tam byla cedulka BIO. No kdybys to nesehnala, tak písni a já ti to pošlu v krabičce 😀

jaku
10. led 2009

Budu se pídit po prodejnách zdr. výživy a dožadovat se vanilkových křupek, ještě by bodly ty mrkvičkové z Británie, to jsem zvědavá, co mi tady objednají do prodejny 😀 . Pak písnu jak jsem dopadla 😉 .