Odmítá mléko, ale příkrmy jí. Tabulky jsou nesmysl

alena36
30. dub 2011

Jsem maminka 4,5 měsíčního chlapečka. Od 5.týdnů se u kojení vzteká,odmítá pít, je to každodenní boj. Jsme hluboku pod tabulkami, které doporučují,kolik má dítě vypít. Všichni se jen ohání tabulkami a nikdo neřekne, z čeho ty tabulky vznikly. Průměr je blbost. Nemůžu po dítěti chtít, aby pilo průměr, když chce míň. Začali jsme již s příkrmy, protože je to čím dál tím horší. Sotva do něj dostanu 700 ml za den při 6 kg váhy. A to někdy i za cenu násilí. Vadí mi někdy až fanatická podpora kojení a názory na příkrmy. Ne dřív než v 6m atd atd. Nikde jsem nenašla názor, že pokud jsou problémy a dítě odmítá mléko a jsou mu již 4.měsíce, tak začít s příkrmy. Neříkám úplně se vzdát mléka, ale kdybyste zažili to co já, bojkot trvající bezmála 3 měsíce den co den. Kdo má pohodové kojení, nepochopí. Nemyslím si, že bych malému nějak ubližovala. Spíš mu ubližuji, když do něj pod násilím liju mléko, které nechce, než aby v pohodě spapal mrkvičku s brambůrky. Doufám, že v podobném názoru nejsm sama.

terkao
30. dub 2011

Ahoj! Nejsi sama, kdo si prošel takovým problém. Já si přála strašněm moc kojit co nejdéle, ale od samého začátku bylo naše kojení jedna velká katastrofa. Malej se přisálk prsu a během půl minuty se začal odtahovat a řvát a já se začala postupně bát každého kojení. Vždycky, když byl čas na kojení, tak mi bylo špatně a brečela jsem. Nezvládala jsem to a navíc se na mě ze všech stran hrnulo tvrzení, že kojení je nejzdravejší a to nejlepší co můžeme dát svému dítěti. No připadala jsem si hrozně, ale mě to opravdu níčilo a byla jsem nešťastná já i malej. Od 4. měsíce jsem začala přikrmovat UM a od 5. měsíce jsem malého odstavila úplně a začali jsme dávat UM + příkrmy. Od té doby je male jšťastnej, netrápí ho bolení bříška, začal krásně růst na váze a hlavně přestal plakat, před tím mi celé dny a noce proplakal, bolelo ho bříško a asi měl i hlad jak se vůbec nenapil. Nevím čím to mohlo být, jestli špatná technika kojení (ale laktační poradkyně nás viděla), mlíčka jsem měla dost, ale prostě nám to nešlo.
Při druhém mimču už se takhle trápit nebudu.
Být tebou tak se taky netrápím, dám malému UM a začnu normálně s příkrmama, my už od 4. měsíců začali dávat odpoledne kašičku, a uvidíš, že budete taky oba spokojení.

alena36
autor
30. dub 2011

@terkao díky, že v tom nejsem sama, trochu problém je, že malej neumí z flašky, nechala jsem se bohužel zblbnout názorem, že flaška by mohla ohrozit kojení. Ale když má člověk první mimi, tak neví, co je správně a co ne. Malej se z flašky nenapije, neumí to. No malej mi nepláče, on snad ani nemá hlad, neumí si říct o jídlo, musím mu ho nabídnout. Ale přesně jak píšeš, před každým kojením nervy zda si veme nebo ne, já na prášky. A okolí furt, neboj, on se rozjí, je to dočasný, támhleté to trvalo jen týden....ten náš týden u trvá skoro 4 měsíce ☹ ☹

terkao
30. dub 2011

@alena36 Když jsem ještě kojila a k tomu dávala flašku, tak jsem si pořídila flašku od medely pro kojené děti, prý je to stejný způsob sání jako u kojení a pak když už jsem věděla, že stejně už kojit nebudu tak jsme přešli na normoš flašku, ale oříšek to byl také, vyzkoušela jsem snad každou flašku, ale jedinou kterou si veme byla ta medela a pak od mam. Chce to to trpělivost u té flašky a taky možná bude potřeba vyzkoušet více umělých mlíček, protože né každé miminku chutná. My vyzkoušeli nutrilon, bebu a nakonec se chytil na nutradefense.
Od toho 4tého měsíce jsme začali dávat zeleninku a odpoledne kašičku a od 6tého měsíce už jedeme mlíčko jen ráno a večer a někdy dopoledne k přesnídávce.
Nekoukej na jiný a nenech se zblbnout od někoho. Sama uvidíš co malému bude vyhovovat atd. Některá miminka mlíčko odmítají úplně. Znám holčinu, která musela začít s příkrmama už od 3. měsíců, prootže její malej když viděl flašku s mlíkem, tak se mohl zbláznit a jedině v noci do něj trošku mlíčka dostala, jinak jsou na zelenine, ovoci a kašičce a sama doktorka jí říkala, že když to jinak nejde tak se nedá nic dělat a malému to vyhovuje, jinak taky strašně bojovali.

alena36
autor
30. dub 2011

@terkao medelu mám taky a nic, NUK taky nic, MAM jsem nezkoušela. Teď mi nepřibírá, hlad nemá,ale váha nahoru nejde. No snad se to změní s těma příkrmama. A jakou kaši jsi dávala? Já mám koupenou Rýžovou krupičku od Nestlé, ale ještě jsem ji nezkusila, všichni radí nejdřív tu zeleninu....

bufina
30. dub 2011

@alena36 tabulky jsou fakt blbost... Dcerku jsem nekojila a nikdy jsem do ní nedostala víc jak 120ml mlíka. A to snad už ve dvou měsících měla pít 150... A té 120 se držela do roku a půl.

ddassik
30. dub 2011

Ahojky úplně s tebou souhlasím, když ti malej nechce mlíčko tak dej příkrm anebo kašičku a hotovo na ostatní se neohlížej! My jsme sice takové problémy neměli, ale kojila jsem jen týden a pak jsem dávala UM měla jsem málo mlíčka a malej nechtěl tahat a také jsem si vyslechla názory jé jakto že nekojíš? to musíš často přikládat atd... ale když mi malej řval hlady tak se nedalo nic dělat, pak jsme byli spokojený oba dva🙂 a příkrmy jsem začala taky dávat od 4 měsíce🙂

alena36
autor
30. dub 2011

@bufina přesně jako Daník, víc než 120 na dávku do něj nedostanu, občas si vezme 130 a jednou jedinkrát sám vypil 160, ale ru ž je dávno

latvia
30. dub 2011

@alena36 europska pediatricka spolocnost pre gastroenterologiu,hepatologiu a vyzivu uvadza prve prikrmy po ukoncenom 4.mesiaci, aj ked je jasne ze ak kojenie postacuje tak je idealne do 6.mesiaca, ale pokial je nejaky problem, moze sa prikrmovat uz po 4.mesiaci, takze ani odborne clanky prikrmovanie nezakazuju 😉 presne toto iste sme mali my, po uk. 4 mesiaci som zacala pomalicky prikrmovat a nepocuvala som rozne kecy ze kojene dieta nema do 6. mesiaca prikrm vidiet 😝 ked to nejde, tak to nejde

terkao
30. dub 2011

@alena36 no my začali s kašičkou odpoledne před posledním krmením večer a začala jsem dávat flaškou mlíčko s rýžovou kaší takovou tu v krabičkách, ale od 4 měsíců je i od hami mléčná kaše vanilková a ta snad chutná všem dětičkám, tak bych ti doporučila vyzkoušet tuto, dává se lžičkou a je opravdu moooc dobrá, tu ti myslím neodmítne 😉

terkao
30. dub 2011

@alena36 těma tabulkama se opravdu neřiď , náš Dominik by měl na půl roce pít mlíčka cca 1000 ml až 1200ml podle tabulek, no to nevypije ani náhodou, pil mi hodně od 4 měsíců a od půl roka si to snižuje. tak že my pijeme pěkně podprůměrně, ale mě to je jedno, Dominik je spokojený a přibírá na váze a nic víc mě nezajímá.

bertica.h
30. dub 2011

ja som kojila staršiu dcéru 2roky,mladšia má za mesiac 2roky a kojím ju stále..u nej problémy s váhou neboli žiadne,ale dcéra staršia maal obrovksé problémy.Bola v 3rprecetilách rastového grafu,hrozilo jej vyšetrenie na endokrinologii.Priberala naozaj strašne málo,ak vobec,rásla tiež málo..
Naštastie som mala vynikajucu pediatričku a ani ju nenapadlo,menit moje MM za umelé.
Kojila som ju 2roky.Teraz má 5,5roka,hmotnost má stále nízku,rovnako ja výšku(104cm a 14kg)čo je na jej vek naozaj máličko..keby som ju odstavil aa dala jej UM,vyčítala by som si to.Ja en tolko k tomu.Ešte pripomína,,budila sa mi 7-10x za noc.V 2rokoch sa budila na kojenie asi 4x.

bertica.h
30. dub 2011

pohodové kojenie nemá nikto,to verte.Kojenie je síce prirodzené,ale aj tak vyžaduje snahu a neraz mamičky tápaju ..ja som si prvé kojenie doslova vyplakala..u druhého som bola mudrejšia a vela vecí vedela.čítala som,študovala,snažila sa riešit problém s lakt.poradkinami

bertica.h
30. dub 2011

@alena36 ešte mi napadlo,doležitá je aj porodná hmotnost..pozerala som si fotky a tvoj ynček nevypadá,žeby hladoval..neviem akolko mal PH?ale vypadá zdravo a spokojene 😉

ivuu
30. dub 2011

@alena36 nejsi sama..já u prvního dítěte zažila v porodce depku protože mlíko nikde..spolubidlící stříkalo metr daleko a můj syn jen hubl a hrozili mi že nas nepusti jak něco nenabere..no nakonec jsem ho tam přikrmovala ze střikačky UM a mě se udělao mlíko4-5en po porodu..a hodně..moc ale od zařčatku jsme si nevěřila .že ho tim množstvím v mým prsach mužu uživit..no vyřešil si to sám..byl línej sát..jen v noci vypil obě a spal..přes den..cucal a nesál..s dr jsem vyzkoušeli všechno ale na vaze rapidně ubyval a začal vypadat jak smrtka tak jsem ve 2,5 měsich najeli na um..ještě chvilu jsem odstřikavala ale mlíko mi samo tím nesatím vymizelo..jo mindrák jsme měla taky..ten masovej nátlak jak prostě musíš kojit je hroznej..připadala jsme si neschopná,že něco dělam špatně..ale on prostě nechtěl sát stačilo mu ta jedna dávka v noci...
přikmovat jsme začli taky nějak 4-5 měsíc..klasika mrkev atd..kaše nikdy nechtěl ale jelo mu mlíko Beba nestle Ha a pil ho snad něco po jednom roku pak pil do 2,5 roku ochucene mlíko od Sunaru..taky jsou pěkně drahé už mají taky ty probiotika a není to ta našlehana smetana jak za nás 😀

u dcery jsme doufala že to bude savec a užiju si to..všechno bylo klidnějí..rychlej vyvolanej porod..přikladal jsme ji furt..čekala na mlíko no furt se mi nedělalo ale ja už věděla..v porodce jsem ji přikrmovala..no a pak začla od ní bojkot prsa ale totalní ...sestra mi řikala že to ještě neviděla..no domu jsme šla s nalityma prsama jak bomby a jeli jsem rovnou do lekarny pro um..ona prostě vřeštěla aodtahovala se..
to už jsme vážně přemejšlela co stim mlikem v prsach budu dělat..no nakonec jsem ji v noci přelstila a když ji to teklo samo jen jsme trochu zmačkla chytla se vysala obě prsa asi za hodku a pů..bylo tam toho fakt hrozně moc...tak od te doby jsme kojila snad co hodinu..přibírala pruměr nebo lehkej podpruměr ale dalo se..
no musela jsem pak přestat ze dne na den..dcera onemocněla ☹ ale to už je jinej příběh..
každopádně..nenech se otravit blbýma kecama..jako..tyuž nekojíš..nebo musíš vydržet...jako pokud tě to stresuje..a nepřibira..začla bych to řešit...

@bertica.h a dr Vás nepsolal k žádnému dr na vyštření jestli nema poruchu růstového hormonu?Kamaradka taky má dceru podpruměr..a z krve ji našli že tu poruchu má a kostní staří -1 rok..není to žádná sranda..když s eto nevyřeší v dětství v dospělosti už to nejde...jeji holčička má za 2měsíce 4 roky má kolem 13kg a snad 99cm?tak nějak

crca
30. dub 2011

Upřímně jsem ráda za tuto diskuzi,mám dvojčátka po císaři.Matěj se chytl bez problémů,ale Míša neměla sací reflex a to byla katastrofa ☹ jak jí klátili v porodnici s hlavičkou aby se chytla,zkoušelo se všechno od kloboučků po hadičku,ale nic a můžu říct,že jsem se domů těšila jak nikdy!!! 😔 Holka jak řvala jak jí "mučili"aby se přisála,tak pak už ani pomalu nezvládala vytáhnout stříkačku s UM co mě pak stejně přinesli 😒 Bohužel mlíka moc nebylo,ještě doma jsem odstříkávala asi 14 dní,ale nic moc,tak jsem nahodila flašky a UM a balzám na duši pro mě i pro děti 😅
A s tou pitnou normou? Holka mě vypila v 5 měsících max 100ml!! 😀 Prostě jí to stačilo,prospívala tak jsem to neřešila 😉 A to,že jsem je nekojila nemá na nich následky ani na mě,prostě to nešlo a basta,jsou to mamiňáci a vztah máme úžasný i když jsem nekojila 😉 😉

alena36
autor
30. dub 2011

@bertica.h no porodní měl 3050, teď má 6020, ale od návštěvy Dr. 22.4. nepřibral ani gram, tak snad je to přechodné

alena36
autor
30. dub 2011

holky, jsem ráda, že nejsem sama. Holky na prosincové diskusi si stěžují, že se jim děti budí v noci po hodině a chtějí jíst....já tohle nikdy nezažila. S těmi příkrmy teprve začínám, dneska mi spapal 60 g mrkvičky s brambůrkem a 75 ml jsem dokojila. Nic jiného jsem zatím neměla odvahu zkoušet, aby si nezvykl na sladkou chuť ovoce nebo té sladké kaše.

k.jolanka
30. dub 2011

@bufina no já mám syna 15měsíců a mám právě pravý opak...vypije mi pro změnu i přes 800ml mlíka- pije už jen ráno a večer...vypije lahev a dožaduje se další, kouká a křičí: nejni, nejni 😅 no kdybych se měla držet tabulek, tak by mi asi ten náš otesánek pošel hlady, jinak to nevidím 😀 😉 tady vidíme, jak je každé dítě jiné, tvoje malá 120ml a můj 800ml a tak jim to vyhovuje a je spokojenost, to se prostě nedá vůbec srovnávat, škatulkovat do nějaké tabulky.. 😒
@alena36 jestli to dobře chápu, tak stále kojíš? a nechceš teda dát UM pokud máte takovéhle problémy? my je také měli, ale ne tak dlouho, bylo to fakt peklo pekelný, vim o čem mluvíš, hodně jsem se u kojení nabrečela, ze začátku děsná bolest, pak spurt u kozy každou hodinu a nakonec bojkot, malý řval jak tur hlady ale přisát se odmítal, ale u nás to fakt netrvalo tak dlouho jak píšeš...možná po tom umělém mlíku by začal přibírat, já ho začala dávat postupně od 10.měsíců a malej byl hned jako michelin 😀

alena36
autor
30. dub 2011

@k.jolanka no jo, já bych i dávala UM (občas Nutrilonem přikrmuju, ale stříkačkou pod řevem), ale on neumí z flašky, já se jí bála dávat, že se tím prý naruší kojení a on teď neví co s ní, neumí z ní pít

k.jolanka
30. dub 2011

@alena36 já kojila do roka a UM jsem začala dávat v 10.měsících..takže 10 měsíců neznal flašku a zvykl si 🙂 ono to nepujde hned, zkoušet to třeba ze začátku jednou denně, třeba zrovna na večer, nenutit ho když nebude chtít a potom dokojit...no a když to tak budeš dělat každý večer určitě si zvykne, nám to taky trvalo pár dní a pak vypil celou flašku a dnes u ní usíná 😉 ale tím tě samozřejmě nenutím do UM, jen mě to tak napadlo, že děti po něm fakt přibývají na váze...no ono s tím narušením kojení..to se říká..ale.. 🙂 já zároveň kojila a přikrmovala a problém nebyl, může se to samozřejmě stát, přirovnala bych to asi jako na krabičce od léků nežádoucí účinky..musí se to tam uvést a málokdo je má, většinou se tak nestává..a samozřejmě se najde miminko, kterému se tím kojení naruší, ale ve většině případů je to těm dětem jedno z čeho momentálně pijí..teda alespoň myslím.. já teda nikoho takového kolem sebe nemám a to dost mých kamarádek přikrmuje a nebo mléko odstříkávají a pak krmí z flašky a není problém 😉

bufina
1. kvě 2011

@ivuu To jsem nechápala u dcery, ta měla ke kojení taky naprostej odpor hned po narození. Byla jsem po císaři, mlíko se začalo dělat až později, ale stejně se pak nechtěla vůbec přisát. A když teda se přisála, tak během chvíle rudla vzteky a řvala. Tak sme hned cestou z porodnice koupili Nutrilon. Ještě sem to doma zkoušela, ale marně. Zato syn se narodil brzo, byl v inkubátoru, prso viděl až desátej den a kojíme dodnes 😀
@k.jolanka To vypije hodně, ale myslím že tak nějak za den by to mělo být v jejich věku. Adámek je pořád kojenej, takže přesně nevím kolik toho vypije. Dávám mu vždycky ráno po probuzení a odpoledne na sváču banánovej Sunar. Vypije kolem 150ml. Jinak kojení mívá dopoledne před spaním a večer a pak v noci když se vzbudí. Takže myslím že mu to tak dohromady taky dá.

ivarei
1. kvě 2011

@alena36 Naprosto souhlasím, kdo nepoznal problém s krmením a má miminko, které papá, nikdy tohlenepochopí - slovy se to ani nedá popsat. My nedáme 700 ml ani teď, skoro v 11 měsících. Konečně jsme se přehouply u Aničky přes 7 kg, zatímco Adámek váží 9,2 kg. Na konci šestinedělí pila Aňulka víc než teď. Taky krmíme i přes pláč, protože jakmile dítko přestane prospívat, musí se člověk vyprdnout na rady, že máme holčičku nechat, ať vypije, kolik chce. Co se týče té otázky o dřívějším zavedení příkrmu - náš gastroenterolog to kojícím maminkám, které mají problémy s krmení, doporučuje. Navíc pokud má dítko dokrm Nutrilonem, není výlučně kojené, takže bych příkrm zavedla. Držím palce, aby vám chutnal - my na něj spoléhali a lahvičku se 130 g máme pořád na 3x, takže jak blázen chodím po obchodech a vybírám co nejkaloričtější příkrm (pokud někam jedeme, jinak vařím doma). Co se u nás osvědčilo jsou takové ty kukuřičné křupky, těch Anička spořádá nekonečně. Obecně jí chutnají spíše větší kousky jídla (už asi od šesti měsíců), než jemně mixovaný příkrm. Myslím na vás.

amallie
1. kvě 2011

@alena36 naprosto ti rozumim, u nas byl problem od porodnice az do trech mesicu, mala nechtela vubec sat, pri pohledu na prso plakala, skrabala, pak byla vycerpana a nechtela jist ani z ty strikacky, nechala jsem se zblbnout kecama o kojeni, tak jsem odstrikavala, zapisovala krmne davky, vazila a byla zrala na psycharnu. Ve dvou mesicich jsem vymenila strikacku za flasku, ale problem byl skoro stejnej, doklepaly jsme do do ctyrech a pul mesicu a zacaly s kalorickou kas vecer, od peti mesicu zelenina a od sesti maso, postupne ovoce. Bohuzel mala pribirala sice konstantne, ale malo, tak jsem se opet nechala zblbnout doktorkou a cpala do ni jidlo horem dolem, coz u ni vytvorilo k jidlu naprosty odpor ☹ ted v roce a 5 meisich vazi 10 kg, ale uz to neresim a kecy neposlouchlam. Kdybych byla vedela pred rokem a neridila se mudrou a tabulkama, mozna by ted jedla normalne a ja se nemusela trapit s kojenim a mlikem vubec, u male se nakonec nasla alergie na mlecnou bilkovinu, takze jsme to mely jeste "zajimavejsi". Vyprdni sena vsechny, dej kasi, nebo zeleninu a zkus prejit na flaksku, snad se chytne casem. Drzim pesti

k.jolanka
1. kvě 2011

@bufina určitě mu to stačí..oni si ty děti samy řeknou, pokud by měl málo, tak by se ozval..já vůbec nevim, kolik by měl mít malej podle tabulek, ale minule doktorka zahlásila hned po příchodu do ordinace: jééé tobě ale narostlo břicho, tobě asi chutná 😅 ale neřešila nic, takže já když si řekne, tak mu dám, pokud dopije flašku a chce tak přece ho zase nenechám o hladu že.. 🙂 moje mlíčko mu právě už vůbec v tom roce nestačilo, chtěl pít večer na desetkrát, jinak by neusnul a mě už se ani pak prsa nenalévala a byl to prostě boj, teď je spokojenej. hodně lítá a je celkem velikej, v roce měl 12kg, kolem nás mají děti tak 9-10kg, tak on prostě asi potřebuje věčí přísun energie 😀 ale je dobře, že ti malej baští z prsa a že s tím nemáte potíže. jinak ten banánovej sunar u nás taky frčí 🙂

ivarei
1. kvě 2011

@alena36 A jak prospíváte? U nás to v zimě dopadlo tak, že Anička přes 2 měsíce nepřibrala (naopak zhubla 100g, po kapačkách pak přibrala 300g).
Teď zrovna máme "lepší vlnu", tak doufám, že to nezakřiknu. Pije v polospánku a přes den jí nonstop dávám něco zobat.

alena36
autor
1. kvě 2011

@ivarei no žádná sláva, naposledy na kontrole 22.4. za 14 dnů 170 g a teď po 10 dnech od Dr. ani ň, tak je to na hraně, snad to dožene do návštěvy 9.5.. Cpu to do něj horem dolem, ale asi už je to i na něj málo, zatím naštěstí nehubne (mám doma váhu), bez ní by asi fakt skončil na kapačkách. Teď v poledne dávám příkrm (zatím 60 g) a zbytek 60 ml mléko, nebo když vypije víc. A chci začít s kašema. Kamamrádka mi říkala, ať mu klidně fouknu modrýho pribiňáka, když tak blbě jí. Z toho mám zatím strach, ale studuju, od kdy mohu dát bílý jogurt. 12.5. malému bude 5.měsíců, tak si myslím, že pár lžiček mu neublíží. Už s tím kojením fakt nevím, z flašky mi vypije tak 20, neumí to, tak zatím mi zbývá jen kojení a stříkačka a teď ty příkrmy. No snad se to zlepší. Zatím hubenej není, má cca 59-60 cm a 6,02 kg (porodní 3,05 kg a 46 cm), takže vypadá baculatě. Ale teď nepřibírá, to je fakt.

ivarei
1. kvě 2011

@alena36 U nás se kaše neujala vůbec. S jogurtem bych počkala, obecně se uvádí hranice 8 měsíců. My ještě přidáváme na doporučení z gastra občas Glukopur nebo když bylo nejhůř, Fantomalt - http://www.leky-domu.cz/shop.php?action=show_pr.... To máte krásnou váhu 😉 , ale doktor vždycky zdůrazňuje, že by přírůstky měly být plynulé (což u vás ani u nás není), nicméně já jsem ráda i za ty "skokové" 🙂 . Aňulka taky nevypadá hubeně, problém byl v tom, že když bylo nejhůř, přestala úplně růst a byla hrozně pasivní, Adámek ji vývojově předběhl asi o měsíc a půl - a teď se vše naštěstí srovnává, snažíme se dosáhnout alespoň 500 ml/den kvůli hydrataci a k tomu dávám různě mlsat. Nejzoufalejší bylo to období zhruba od 4 - 8 měsíců, kdy ještě Anička odmítala papat cokoli. Fakt na vás moc myslím a doufám, že se Daneček brzy rozpapá 😉

alena36
autor
1. kvě 2011

@ivarei no já do něj dostanu teď s tí poledním polopříkrmem tak 670 ml, dávám mu po 4 hodinách (dřív si nebyl ochoten vůbec vzít) a bez příkrmu jsem do něj vždy natlačila tak 120 ml na dávku, takže 720 ml a teď s tím jedním polopříkrmem je to tak o 60 míň, 60 g zeleninky s bramborem mi už spapá, no tlačím to do něj i pod nátlakem, protože se bojím té dehydratace a hubnutí. Naštěstí je takový, že skončí krmení a začne se smát a neví o tom...Přírůstky plynulé nebo neplynulé, hlavně když jsou....Ono kdyby se člověk měl řídit vší, co se doporučuje, tak se zblázní. A za 5 let může názor na něco být úplně opačný....zatím tu zeleninku s brambůrkem neplive, tak snad sní celou dávku místo kojení ...někdy

lucy222
1. kvě 2011

@alena36 Alčo, naše malá tedy patří mezi 'savce', ale pokud bych měla stejné potíže jako Ty, tak příkrmy rozhodně ano. A ačkoliv je dcerka plně kojená a s kojením jsem neměla (kromě pozdějšího nástupu laktace)opravdu žádné problémy, tak i tak mně vytáčí když se mně téměř cizí lidé ve druhé větě ptají: 'Kojíš?' 🙄 kojení je dnes zbytečně moc propagované a pokud to prostě nejde, tak je potřeba se zařídit jinak 😉
Rozhodně by mne než nutnost dávat UM/příkrmy mrzela ztráta těch krásných (pro nás intimních) chvilek - ale pokud z toho máš jen stres, tak pak není potřeba nic řešit 🙂
O vašich potížích s krmením vím od začátku a fakt před Tebou smekám.

alena36
autor
1. kvě 2011

@lucy222 smekat fakt nemusíš, já už to beru jako realitu, navíc Daník je vymodlený, tak co si stěžuju, že....spíš mám o něj strach, aby nehubnul, jinak je fakt hoďňoučkej. No krásné chvilky při kojení....to je fakt jen občas, kdy je ochoten se zklidnit a trochu pít. Buď řve a odmítá se přisát, nebo sice neřve, ale nesaje (sací reflex jakoby neměl, specielně v 8 ráno je to pravidlo, že si nevem ode mne vůbec nic), nebo u toho spí a tahá málo, nebo se u to kroutí jak žížala (a nejsou to prdíky) a mlátí do mě rukou. Kojení, kdy je fakt v klidu a položí si na mě ruku jsou fakt vzácná a máš pravdu že krásná, ale těch si moc neužívám. Já bych se kojení klidně vzdala, ale problém je, že z flašky neumí, takže beze mě by se nenapil vůbec. No snad už to nějak doválčíme a další věci bude jíst normálně.