Odmítá příkrmy, chce jen umělou výživu

gwennie
9. únor 2014

Zdravím, je tu sice mnoho podobných příspěvků, ale žádný nevystihuje náš problém, tak jsem založila nové vlákno. Většinou děti nechtějí jíst příkrmy obecně, jsou kojené a závislé spíš na procesu žužlání prsu než na mléce jako takovém... U nás je situace jiná. Malá je na UM. Je jí 7,5 měs. Od cca 4 měs.jsme na doporučení MUDry dávali příkrmy. Průběh, a vlastně i výsledky, velmi slabý - teď, po 3 měsících, jí pouze zeleninu, a to ještě jen některou (doma vařenou nepozře) a večerní kaše. Ovoce nesnáší, jogurty taky, piškoty s bebou taky, ovocné šťávy taky.... Fakt už nevím, co s ní. Jako jasně, na začátku nechce žádné dítě a musí se na ně pomalu atd atd, ale po 3 měsících?? Chce pořád tu svoji pitomou flašku. Co tak přístup nechat ji vyhladovět, dokud ten příkrm prostě nesní?

Nejhorší je, že objektivně už jí to mléko samotné nestačí - jenom v noci vypije kolem 0,5 litru (a to dřív v noci nepila, mezi 3.-6.měsícem) a celkově přes den spořádá tak 1,2l.

Díky moc

gepe
9. únor 2014

@gwennie manzelova kolegyne ma holcicky dvojcata. Prubeh cca stejny s prikrmy jako u vas, male prskaly, odmitaly, nechtely. Nakonec to vzdali, malym nechali um, a az v 9tem mesici vzaly holky prikrmy a jidlo na milost. Co vim, nijak je to neposkodilo, jsou zdrave a v poradku.
Zkusila jsi treba dat do flasky stavy ze zeleniny, ci ovoce? Treba ze zacatku trochu naredene, pak zvysovat hustotu, aby si zvykla na tu jinou chut. A co cajiky? Prospiva mala v pohode? Jaky davas um?
Taky tady maminy redi i kase a davaji z flasky. Pristup nechat vyhladovet asi dle me nebude moc ok. Davas ji prikrmy nez das flasku?
Nase mlada bude mit ted v tydnu 6m a zatim se snazime dostat do ni mrkev, zacali jsme s prikrmy o mesic pozdeji, nez nam rekla pedia sestra a uvidime. Prozatim to vypada, ze s prikrmy taky nebude moc kamaradka.

gwennie
autor
9. únor 2014

@gepe Ahoj, no to uz jsem si taky rikala, ze to kaslu, zatim budu davat jen zeleninu a kasi, a pak casem zase zkusim. Ale nekteri mi zas rikaji, ze to je blbost, ze o to spis to pak nebude chtit, kdyz si nezvykne hned od mala.
Z flasky uz jsem to tez zkousela, tez ne. Ona ani caj nevypije prave. Ani kdyz jsem ho zkousela osladit, ohrat, nic.... Jako je to takove hubenejsi dite celkove, ma 6,5kg na 68 cm...
Ona s tou zeleninou fakt nema problem, ani s masem, ani s vecernimi kasemi (ji vsechny druhy, je ji to fuk) - spis nechapu ten jeji absolutni odpor k jogurtum a ovoci.

llluckaaa
9. únor 2014

@gwennie Taky myslím, že to nemusíš hrotit a prostě počkat, až se to změní. Malým dětem se chutě mění docela rychle. jenom třeba k tomu ovoci, zkoušela jsi malinko přimíchat do kaše? Třeba by si postupně na tu chuť zvykla. Stačilo by jen chvilku udusit jablíčko a pak ho každý den po troškách přidávat do kaše...

gepe
9. únor 2014

@gwennie ahoj 🙂 vsak ona na to prijde casem, nam taky kolikrat neco nechutna a pozdeji i zachutna, takze podle me je blbost co rikaji, ze kdyz to nechce ted, tak to uz nebude chtit nikdy 😉 nase mlada je taky spis zizala, faldy ma jen nahore u stehynek a na tvarich sysliky. Nejsem Dr. ani znalec, ale podle me, pokud stale pribira a roste, tak osobne nevidim duvod se bat. Je zivejsi a hodne se hybe? Spis bych asi resila vic, pokud by nepribirala apod. A jestli ji zeleninu a maso, nechce sladky, tim mozna lip do budoucna 🙂 Jinak vyzkousej to do kase jak psala @llluckaaa, to je dobry napad 🙂

gwennie
autor
9. únor 2014

@llluckaaa No do kase primo ne... zkousela jsem to banan (syrovy rozmackany) s mlikem nebo s bilym jogurtem.. a to neproslo. Ale muzu zkusit vecer do te kase, diky za tip 🙂

gwennie
autor
9. únor 2014

@gepe Jj, ona uz mesic stoji a chodi kolem nabytku, uz dva mesice lozi po 4, takze se hybe hodne.... Jo to mě ted taky napadlo, ze aspon nebude loudit pozdeji sladky 🙂

A co rikate, ze bych ji zkusila treba kazdy den vnutit lzicku neceho, co "nema rada", aby si proste zvykala? 🙂

gepe
9. únor 2014

@gwennie tak to je sikula 🙂 bud rada, ze nemas vahove tezky dite a je pekne pohybliva i ziva 🙂 vzdyt nema kdy se pri pohybu oplacat 😉
Tu lzicku denne muzes zkusit, aspon ochutna byt jen trosku a nemusis se trapit a ani ona 🙂 um ji doda veci i za ovoce, a ze ji maso a zeleninu, tim lip 😉

llluckaaa
9. únor 2014

@gwennie Nemáš zač 😉 Nedělej si s tím starosti, chutě se dětem hodně mění, prostě nabízej, nenuť, jen můžeš zkoušet po troškách míchat do jídel, které normálně jí. Ovoce teď stejně není žádná extra výhra - čerstvé není a v přesnídávkách moc vitamínů nezbylo ☹ Až bude v létě čerstvé a uvidí u tebe, že ho jíš, třeba taky ráda ochutná 🙂 Můj pětiletý syn z ovoce nesní skoro nic - jen v nutnosti oloupané jablko, banán a jediný druh přesnídávky 😠
S kyselým jogurtem to může trvat déle, některé děti ho odmítají vytrvale ☹ Já to řešila právě tak, že jsem ho pomalu přimíchávala do přesnídávek a měnila poměr mezi přesnídávkou a jogurtem. Pak si na chuť obě děti zvykly a teď ho i samy vyžadují.

gwennie
autor
9. únor 2014

@llluckaaa
@gepe

Dekuji, holky 🙂

gosa22
9. únor 2014

myslím, že to bylo uspěchané...dejte jí čas 😉 zkuste dát třeba kousek banánu do ruky, dětskou sušenku, kůrku chleba nebo kukuřičné křupky...když mohou děti jíst samotné, často si na chutě zvyknou...pak postupně přidávejte a podaří se 😉

gwennie
autor
10. únor 2014

@gosa22 JO, rohlík a chleba žužlat jí baví 🙂 Ale sušenku ani ovoce ne, ona prostě nesnáší sladkou chuť 😀

cikado
10. únor 2014

Když jsem přidala malému do příkrmu trochu mléka, tak to většinou snědl ,taky to byl strašný nejedlík ,do te doby jsem se mohla na hlavu stavit a nejedl a nejedl 😠