Odmítá příkrmy. Máte zkušenost?

vladka1
7. říj 2009

Ahojky maminky.....měsíc bojujeme s příkrmy ☹
Nedaří se nám sníst víc než 2lžičky....
mám pocit, že jsme zkoušeli už snad všechny rady a stále NIC 😒
Máte někdo podobné zkušenosti?...Pokud ano, jak dlouho Vám trvalo než jste se dostali na plnou dávku příkrmu?
Díky V.

dukie
7. říj 2009

vladka1: Je tu na to, myslím, už nějaké téma... každopádně co já vím, tak někdy pomůže vyprdnout se na kázaný postup - nejdříve zeleninka, pak s masem, pak teprve ovoce a nakonec kaše. Sousedka od mých rodičů musela s malou začít ovocnýma přesnídávkama - tuším, že začínali banánem s jablíčkem. No a když se malá tohle naučila jíst, tak zvládla v poho i tu zeleninu (oproti všem "vědeckým" příručkám). Ono je to na rozhodnutí každé maminky. Ale já bych možná zkusila třeba ten banán... ne v poledne, ale třeba dopoledne jo. Jen tak trošku. A nejlíp tak, že to baští mamka a dá prostě jakoby jen tak "ochutnat"... A když projeví zájem, dala bych víc. Rozhodně bych to ale nelámala přes koleno. 🙂 A taky bych určitě zkusila vyměnit příkrm - značku (výrobce), druh zeleniny (třeba místo mrkvičky zkusit brokoličku... nebo rozmačka bramboru s troškou mlíčka...) ... třeba mu nemusí chutnat zrovna to, co dostává... já mám báječnou zkušenost s mrkvičkou od Hipp. 🙂 Byla výborná, slaďoučká... 🙂 Jo a pak naše dětská doktorka říkala, že některé děti je potřeba obelstít tak, že mu dáš trošku mlíčka (UM nebo odstříkané) a do toho třeba jen trošičku příkrmu. A postupně podíl mlíčka snižovat a zvyšovat podíl příkrmu. Že si na to prostě musejí zvyknout.

No, víc mě zrovna teď nenapadá. Prostě bych to zkusila nějak vymyslet, byť bych se u toho třeba úplně vyprdla na dnešní vědecká doporučení... ono stejně... mám pocit, že až jsou ti naši prckové větší, všechno vidíme míň úzkostlivě... alespoň u mě to tak funguje. 😀

Držím pěstičky. 🙂

kamila2312
7. říj 2009

Ahoj - já mám desetiměsíčního klacka, už se celkem rozjedl, ale najednou s růstem zubů bác, začal mi odmítat nejdříve maso-zeleninu a pak všechno, co obsahuje nějaké kousíčky. Zkoušej podávat vše rozmixované. Taky jsem ho obelstila tím, že jsem mu zeleninu jenom jemně, ale přece, přisladila hroznovým cukrem..... Jogurt s ovocem celkem baští, banány například vždycky - a tak se drobet chytl. Já si myslím, že u nás to zvrátily ty zuby. Rozhodně to postav i na mrkvičce - je nasládlá, u nás je to taky favorit 😀 . Jo a taky jsem mu jídlo - ovoce (banán mroskví například) maličko přihřála, jenom tak orazila. Kdysi na začátku jsem musela přihřát jako mlíčko všechno, studené ho šokovalo. Tak mrkni i na teplotu jídla. Holt je to zvláštní disciplína, tohle jídlo. Občas jsem na nervy, když vidím, jak jiné děti už baští i kousky chleba a my pořád jako mrňavci.... Ale doufám, že když je zdravý (ťuk na dřevo), že se prostě rozjí. Což známe někoho dospělého na mixované mrkvi a Nutrilonu?? 😀

vladka1
autor
7. říj 2009

dukie...díky....vše co píšeš jsem už zkusila...jen ne teda s tím ovocem ....počkám týden a půjde na řadu asi banán. Mrkvičku jsem ředila MM, mrkev byla ze zahrádky i od hippu a nic...plive mi to a směje se mi při tom do očí 🙂
kamilo...díky i tobě...zeleninku ohřívám v mikrovlnce na 20s...
přesně jak říkáš...je to zvláštní disciplína 😉

evinkaa
7. říj 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Zkus mrknout ještě tady, třeba tam něco najdeš. Držím mooooc pěsti. 😉

dukie
7. říj 2009

kamila: Nic si z toho nedělej, já jsem zase občas zoufalá, že některý děti už třeba v 8 měsících baští jídlo s kouskama... a my museli mixovat až do roku - páč prostě neměl čím to pokousat... první zub se objevil 2 dny před 1. narozeninama, druhý o týden později a od tý doby zase nic. 😝 Takže u nás, byť mu všechno docela chutná, mám zase mixovací problém... každej holt bojujem s tím svým "problémem"... 😀

vladka: Tak to zkus s tím banánem. Hodně dětí ujíždí na banánu rozmixovaným s troškou mlíčka a se dvěma až třema dětskýma sušenkama. 🙂 Ještě jsem nepotkala maminku, která by řekla, že tohle její dítko nebaští. 🙂 Hlavně ho nenuť, prostě to musí tak nějak přijít, musí do toho dozrát. 🙂