Odmítá zeleninu i ovoce. Přejde ji to?

hellu
25. únor 2010

Ahoj maminky, omlouvám se, jestli tu už takové téma bylo, ale nedohledala jsem ho.....Mám problém s dcerkou. Bude mít dva roky a už delší dobu mi odmítá jíst ovoce a zeleninu v jakémkoli stavu. Vyzkoušela jsem už všechno, ale marně. Žije prakticky jen z mléčných výrobků a masa, občas sní i brambory. Jím všechna jídla s ní, když jdu na návštěvu, kde mají děti, beru misku nakrájeného ovoce a doufám, že se nechá strhnout davem.....s ní to ani nehne. Dnes dokonce začala dávit, když jsem jí podala misku s nakrájenýma jabkama a ona se na ně jen koukla. Jsem docela zoufalá, už nevím, jak ji "přelstít" a něco do ní dostat. Má problémy s trávením, poněvadž nemá žádný vlákniny, no prostě katastrofa....Měly jste některá taky takový problém? Přešlo to prcky samo? Přece ji nemůžu do ničeho nutit nebo nechávat hladovět....to se obávám jen zhorší.

lenkazdenek
25. únor 2010

Ahoj,naše měla jednu dobu období,že ovoce a zeleninu nechtěla,pár kousků sice snědla,ale fakt zanedbatelné množství,jedině ještě ovocné přesnídávky nebo třeba když sem zeleninu rozmixovlala do omáčky(svíčková,rajská z rajčat) teď jí ovoce a zeleninu v pohodě,dokonce nám ji i ujídá s talíře 😉

simlenka
25. únor 2010

My tenhle problem nemame,nase mala by se uzivila i jako vegetarian,ale co zkusit vykrajovatka? deti ji i ocima,tak treba by se ji okurka bo jablko ve tvaru kyticky nebo rybicky libilo tak,ze by si zobla 😉 nebo udelat z jidla obrazek a at ho po kouscich ujida...

hellu
autor
26. únor 2010

simlenka, i to jsme vyzkoušeli....žádná odezva ☹

knobloska
26. únor 2010

Hellu s tím asi těžko něco uděláš. Naše malá taky nejí spoustu věcí a nedonutím jí. A z ovoce sní kousíček jabka nebo banánu. ale tak málo, že jí to určitě nic nedá. Jestli je zdravá, čilá, jí těstoviny, rýži, brambory, maso a mléko, má, co potřebuje. Ta zácpa je nepříjemná, zkus jogurty s probio kulturou, celozrnné pečivo atd. Asi jsem ti neporadila, ale nejsi v tom sama. Já čekám na léto, to budou melouny a ty vloni jedla, no i když...meloun těch vitamínů taky moc nemá. A jí třeba zeleninu v polívce?

dagina
26. únor 2010

Hellu, můj synovec cca od roku (dnes je mu 12 let) nejí ovoce v žádném stavu (ani přesnídávky, ani třeba ovocný koláč...) prostě nic. Segra také nijak nedonutila. Zda mu něco chybí či nechybí, nevím jak by se to mělo poznat... 😒 , to možná později ?!
Naše malá nesní zase ovoce čerstvém stavu, ale aspoň přesnídávky jí.

iloha
26. únor 2010

Terezka, zhruba v tomto období též odmítala všechno ovoce, zeleninu............Byla ochotna sníst maximálně dušenou mrkev s masem a to bylo všechno. Polévky odmítá do teď a ovoce vezme již občas na milost, třeba jahody (ale chce je s cukrem), někdy banán (asi tak jednu do měsíce), nejvíc jí jablíčka, ale oloupaná 🙂
Ze zeleniny salátovou okurku, mrkev a vařenou brokolici.
Myslím, že i tvoje holčička na to časem přijde sama.
Já jsem byla zoufalá, protože od roka odmítala mléko, jedla jen jogurty, namazat housku či chléb u nás neexistovalo vůbec, ale teď před třemi dny se to zlomilo (prodělala rotavirovou infekci - 3 týdny a řádně vyhladověla), takže si sama řekla, že by si dala konečně tu housku se sýrem 😵
Já bych nenutila, když bude chtít a uvidí tebe nebo nějaké jiné děti, tak třeba za čas přijde sama. Někdy prostě jen stávkují.

hellu
autor
26. únor 2010

Děkuju moc za reakce...jsem ráda, že v tom nejsme samy....budu teda dál čekat a snad se malá brzo umoudří. Vojtíšek je z jinýho těsta, zbouchá všechno, na co přijde, tak třeba jí půjde příkladem 🙂

romi73
26. únor 2010

a zkoušeli jste šťávy? mě malá začala taky ovoce plivat, tak odšťavňuju, denně vypije čtvrt litru (ještě to trochu ředím vodou aby to nebylo takové silné na ten její žaludeček) šťávy ze 2 mrkví a dvou jablek, aspoň nějaký vitamíny tak do ní dostanu. všechno jen rozkouše a vyplive ale šťávu vypije na jeden zátah celý hrnek. brácha když byl malej, tak nepozřel rajče ale když ho dostal namixovaný s piškotem, tak si chrochtal 🙂