Papá jen když spí

ewuli
8. říj 2008

Už jsem z toho nešťastná. Náš malý má nemocné ledviny a tak se od narození musel krmit max po 2 hod (spíš po hodině),teď už nám interval protáhlina 3 hod.. Už hodně dlouho má hrozný odpor k jídlu.Vlastně se ani nedivím když musí jíst pořád a to i v noci. Dostanu do něj max 120 Nutrilonu AR a to jen když spinká. Nesmí se ale moc brzo probudit nebo mi to všechno vyzvrací.Začali jsme už s příkrmem a neprve to taky blinkal,asi proto,že mu ještě to předchozí mlíčko neslehlo...Teď už zeleniny sní cca 120g a je to docela v pohodě.Ovoce nechce ale ani vidět. Už nením co s tím....

martina46
8. říj 2008

Ewuli, kvôli čomu musel jesť tak často? Pre tekutiny?
Chudáčik, ale ten odpor k jedlu, no nie sa mu čo budovať tým pádom, ale keď to ináč nejde, to je asi taký začarovaný kruh... dokedy takto budete musieť fungovať?

jjaanca
9. říj 2008

ewuli jeslti musí nebo musel jíst tak často kvůli tekutinám, tak to snad pro příkrmy neplatí ne? My už přikrmujem měsíc a malá sní tak 50ml zeleniny a ovoce taky nechce. Nevidím to jako problém, je veselá a hlad nemá (kojíme), tak to neřeším, počítám s tím že se to časem zlepší, ale rozhodně do ní nebudu nic cpát přes pláč.

jjaanca
9. říj 2008

Teď ten tvůj příspěvek čtu znova............. už to nezvrací, nevidím problém 😉

ewuli
autor
9. říj 2008

ano,kvůli tomu,že musí být hodně zavodňovaný.Zeleninu papá už docela dobře,ale nechce mlíko.čaj pije jen lžičkou nebo ze stříkačky a to jen tak 10-30ml.Už půl roku máme takhle hrozný režim a já už to pomalu začínám nezvládat...Jsem unavená a nejhorší je,že mi nikdo nemůže pomoct,protože do něj nikdo krom mě nic nedostane.Když je vzhůru a zkouším mu dát mlíčko,tak se mu hned zvedne žaludek aniž by něco snědl.Když spí tak většinou pije.Jenže teď už moc nespí a lehce se vzbudí.další problém máme ten že prakticky s každou mléčnou dávkou má nějaký lék.Celkem dáváme 11x za den různý léky.Zkoušela jsem už snad všechno,různý druhy mlík,jiný láhvičky a prostě nic...Ani když ho nechám nějakou dobu jen na čaji tak prostě nechce.Už mě napadlo jestli to nemůže být i nějakou alergií,ale jiný příznak nemá a to by se mu asi nedělalo na zvraceni jen to dostane na jazyk a nebo je to možné?Prospívá pěkně,ale je to jen na úkor toho,že to do něj láduju snad i ,,ušima,,..A nejde to tak věčně,ale přece ho nenechám napíchnou na kapačku...byli jsme v nemocnici měsíc a ještě teď jsem se z toho nevzpamatovala..

jjaanca
9. říj 2008

To Lucinka přibírá málo narodila se 3,33kg a v půl roce měla 6kg, ale my s manželem jsme malí, takže do ní nic neláduju. Jinak zvracení může být příznak alergie. Já jsem alergická na celer a projevuje se to nevolnostmi a zvracením. Tak zkus jednou koupit třeba Nutrilon Pepti (je bez mléčné kravské bílkoviny).

zuza.m
9. říj 2008

neda mi neopytat sa že prečo musel pit tak často miečko?prečo ste mu nedali napriklad vodičku alebo čajik.myslim medzi papanim.napriklad papanie každe tri hodky a každu hodinu medzi tym tu vodičku alebo inu tekutinu.ked bol ešte malinkymožno by potom k jedlu nemusel mat odpor.(nam davali ešte v nemocnici vodu s glukozou to bolo sladke a chutilo mu to)možno že už to ma v hlavičke zapametane ako niečo zle a preto nepapa už ani teras.a napina ho.nieje nič horšie ako papat ked na to proste nemaš chut.viem to z vlastnej skusenosti.

ale musi to byt velmi vyčerpavajuce ako pre neho aj pre teba.velmi vam držim palčeky aby sa vam to už aspon trošinka zmenilo.aby si našla niečo čo mu naozaj zachuti.

ewuli
autor
9. říj 2008

tak my jsme měli při porodu 3,2kg a po měsíci 2,7kg.Teď má 7,1kg a taky jsme s manželem docela malý.U nás žádná alergie na nic není,ale zkusím to. Nejdříve jsme měli cca 2 měsíce bebu,tu ještě tenkrát jedl,ale dost ublinkával a tak jsme přešlu na Nutrilon AR proti blinkání.Ale stejně to vyzvrací i když je to hustší.Zkusím ten pepti,ale asi bude řídkej normálně,že?

ewuli
autor
9. říj 2008

dávali jsme mu i vodu i čaj,ale mlíčka vypil vždycky víc.čaj a voda by mu nepokryli to co měl za den vypít.navíc hodně zhubnul a tak to mlíko bylo důležité.dřív z lahvičky pil když byl menší i čaj,ale teď fakt nic..

zuza.m
9. říj 2008

no to je fakt,mliečko je doležitejšie
sunar si neskušala niekde som tu skušala že je velmi chutny.my sme na nutrilone.

ewuli
autor
9. říj 2008

zkoušela a nechtěl

kate77
1. lis 2008

Ewuli a jak se daří ted?..?Moje malá ma alergii na mlíko,pijeme nutrilon alergy care a taky blinká,tak dávam nutrilon a už 3 týden mlíko nechce a tak krmím když spí...a když nespí je to horor ,ja nevím,jestli jí to přestalo chutnan,nebo jí něco bolí nebo...taky jsem zkoušela ruzne cumlíky,flašky..