Pije málo mlíčka, brečí a vzteká se

panimama
22. led 2011

Ahojte holky,chci se zeptat,malá má za tři dny tři měsíce od konce6.týdnu jsme na UM.Ale teď poslední dva tydný my malá vubec nejí,podle instrukcí na obale by měla jíst 150ml,ale to nikdy nesní a málo kdy my sní120 a jěště my u toho strašně brečí,za začátku jí pěkně,ale pak se najednou sekne a brečí a vzteká se.Už nevím co sní. 😲

crca
22. led 2011

A netrápí jí prdíky? Taky mě tohle dělali,ale hlavně-pokud ti jinak prospívá dobře,neřiď se istrukcí na obale 😅 Mě holka nevypila 150ml ani v půl roce 😀

honzulka
22. led 2011

A přibírá Ti normálně?Já to tedy neznám,ale synovec taky vyváděl docela dost u UM a švagrová to do něj tlačila..Já bych jí asi nechala ať si vypije kolik si řekne-pokud prospívá..Taky si myslím,že to může být třeba bříško... 😕Ale asi bych třeba za týden šla k doktorce na převážení a poradila se ev. s ní.. 😉

terak
22. led 2011

Zkus vyměnit flašky, možná z ní jen nechce pít. To se stalo kamarádce, už měnila flašky dvakrát, než našla co malé vyhovovalo.

evatk
22. led 2011

může to býr savičkou, možná by vyhovoval jiný tvar
a takový nápad, ale to máš jistě pořešené - je to jistě dobře rozpuštěné?

vlckulka
22. led 2011

mě nikdy holky podle tabulek nepily, může to být čímkoliv - prdíky, špatná savička atd. - Verunka mi dělala přesně to samé co tobě, pila hezky, vypila si 80 ml a sekla se, nechtěla a vztekala se, pořád jsem to řešila, ale na váze krásně přibírala, tak jsem to řešit přestala, Kačenka oproti ní baští ukázkově a je cvalíček, Verunka je hubeňoučká, prostě není velký jedlík 🙂

sunea
23. led 2011

U nas to vyriesila nova savicka s viac otvormi. Ale tiez mal syn obdobie, kedy proste vypil trochu, podla tabuliek som sa vobec neriadila, je to len orientacne.

veronikavlaskova
23. led 2011

Nebo taky zkus vyměnit UM, některé děti pijí dva roky stejnou značku, jiné vyžadují co měsíc změnu 😝

venika86
24. led 2011

Mě prcek taky jí mnohem míň, než by měl a to je myslím docela cvalíček. Tak jí tak 120 ml a někdy ani nedopije. Občas jí častěji, to je pravda. Ale taky bych to nějak neřešila. Oni si sami řeknou, když budou mít hlad. Měla jsem z toho taky strach, ale paní doktorka říkala, že přibírá hezky, tak proč se stresovat 😉

olgas
24. led 2011

my máme 1rok a vypije mi max 120ml UM, takže pokud přibírá neřeš 😉

suik
24. led 2011

Já teda nemám zkušenosti s UM, ale občas dá moje mlíčko táta, když jsem pryč a nikdy nedá víc jak 100, jednou 120....nemám představu kolik si vezme z prsa, ale pochybuju, že víc....kojím teda hodně často, tak si říkám, že to co potřebuje dostane, jen po menších dávkách. Pokud přibírá, taky bych víc nenutila 😉

ivarei
24. led 2011

@panimama Mimčo má vypít zhruba 150 ml/kg své váhy, stačí ale i 120 ml/kg.
U nás je to mnohem míň. Naše Anička pije v sedmi měsících přes den max. 100 ml (s nucením), když máme štěstí, tak na noc a někdy i ráno max. 150 ml.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bufina
24. led 2011

Naše malá pila ještě v roce max. 120ml. A kolikrát byl taky problém se savičkou. Když sem koupila Hipp nebo Babylove, tak ty mlíka byly hustější a špatně to protíkalo, než třeba Sunar nebo Beba. Tak to se taky vztekala a nechtěla to.

sarlotta
24. led 2011

Na obaly od UM se prosím Tě nedívej, to je pouze orientační 😉 každé dítko je jiné a má jiné potřeby, jinak často jí a jiné množství.
Nezměnila jsi značku mléka ? Malá může odmítat kvůli zoubkům/ i když to je brzy/ , kvůli nemoci, kvůli jinému způsobu držení při krmení, kvůli jiné lahvičce.. důvodů je spousta.

Během krmení ji dávej odříhnout i 2x,3x. Může mít spolykaný vzduch a proto se pouští, pak zase pokračuj v krmení.

Co savička má takovou co odpovídá jejímu věku, aby jí mlíčko dobře teklo ? Možná se jí pak už nechce tahat, pokud máš 0+.
Měla by vypít 120ml x její váha za 24hodin, tak si to sečti. Přibírat by měla 150g týdně..ale to taky může být ve skocích, nemusí to být pravidelné.
Já mám lahvičku od Mamu-anticolik - je výborná i savička je perfektní. Vhodná i na kombinaci s kojením.