Po odstavení od kojení nechce umělé mlíčko

janovkov
28. únor 2011

ahoj, synovi je cca 16 měsíců a před cca 3 dny jsem odstavila jej definitivně od kojení. Přišlo mi, že už stejně jen tak pocucává, dumlá a moc nepije. Pil už vlastně jen večer, a ráno, když měl chuť. Protože je ještě malý, myslím, že by měl mléko ještě pít. Bohužel UM nechce. Teda jednou večer vypil na jeden zátah celou flašku, ale včera si postavil hlavu a že nechce. Jinak běžné mléčné výrobky jí - mléčnou kaši ráno nebo večer, jogurt s ovocem jako dopolední svačinu. Máte nějaký fígl, jak jste svoje drobečky po odstavení přemluvily k přijetí lahve? Nebo to mám nechat být a zkusit dávat nějaké vitamíny s vápníkem? Je otázka, jestli se takový vápník dobře vstřebá... Máte případně nějakou osvědčenou značku vitamínů? Díky moc za odpovědi.

sturnus_vulgaris
28. únor 2011

Dcera po odstaveni taky nejakou dobu UM nechtela. Nastesti jedla dost mlecnych vyrobku, tak jsem se rozhodla, ze ji nebudu nutit. Cas od casu jsem ji to UM nabidla a pak najednou prislo obdobi, kdy se po nem muze utlouct.
Faktem ale je, ze neni ochotna pit ty neochucene verze (jednou jsem jednu dostala v akci a vysledkem bylo, ze jsem to mliko musela prichucovat medem, jinak bych to do ni nedostala), takze u nas jede napr. Sunar Complex s prichuti (banan, vanilka) nebo Hipp 4 (taky vanilkovy).
Nektere deti ale mleko nebo i kasi vubec nechteji a asi nema cenu se tim prehnane vzrusovat.

Pokud jde o zdroje vapniku, urcite jich je vic. Tusim, ze je i v zelenine (brokolice, spenat, rybiz), ale je tam nejak blbe vazany, hur se pro telo vstrebava. Pak pry je ho hodne v maku, v sardinkach, ... http://www.ordinace.cz/clanek/jak-dodat-kostem-...

janovkov
autor
1. bře 2011

@sturnus_vulgaris Děkuju za odkaz i za odpověď. Věřím, že se to snad časem zlepší. Vidím, jak se mu doteď měnily chutě, tak snad i tomu mléku přijde na chuť. Já Vojtovi nabízím neochucenou Bebu. Vlastně by na ni měl být zvyklý - měl ji těsně poté, co se narodil, než se nám příkrm podařilo odbourat do plného kojení. Možná to je bojkot lahvičky. Holt to, co mu nabízím, není prso - je to jen slabá náhražka. 😉 Možná vyzkouším dát nějaké ochucené mléko, jak píšeš. Ještě jednou díky.

kutcher
1. bře 2011

@janovkov u nás to prostě skončilo tím, že začal pít selské mléko v pet a vyvíjí se dobře, nic mu nechybí a miluje ho - já v tom problém nevidím a lékař taky ne.

meleri
1. bře 2011

@janovkov u nás to bylo úplně stejné, s tím teda že nevypil nikdy UM ani kapku. taky mě to trápilo. ale dr mě právě taky říkala že stačí ty kaše nebo jogurty z kravího mlíka apod. později za pár měsíců jsem mu začala normálně dávat kvalitní kravské mléko, a začalo mu moc chutnat. dělám mu třeba kakao a nebo různé koktejly třeba s banánem je moc dobrý. takhle malému bych asi kalcium nedávala, kalcium se vstřebává pomocí vitamínu D3. Navíc to není jako třeba magnézko které se z těla vylučuje, co vím tak se kalciem může předávkovat..

fiallinka
1. bře 2011

Mel, já jsem do Jurči musela narva nejdřív to banánové mlíko, trvalo to dýl, ale vzal ho na milost - teď pije už obyčejné a zas řeším, jak ho odstavit od sunaru, leze to do peněz... 😀

apollo11
1. bře 2011

Ahoj, a co zkusit reis drink (rýžové mléko), existuje i ve verzi obohacené kalciem.. prý nahrazuje mléko docela dobře. Jinak pokud vím, umělé preparáty by se takhle malým dětem dávat neměly. Pokud jí jogurty, občas sýr, tak by t mohlo být ok. Hodně vápníku je i v brokolici, kapustě, mořských řasách..

luthien.k
1. bře 2011

@janovkov, potřeba vápníku pro takto staré dítko se pohybuje kolem 600 mg na den. Obsah vápníku v jogurtu se pohybuje od 120 - 180 mg/100g a v mléčné kaši cca 300 - 500 mg/100g, takže si můžeš spočítat, kolik toho vápníku do sebe asi v těch dvou porcích dostane. Já myslím, že dostatečně na to, aby se zbytek dal doplnit potravinami bohatými na vápník, jako je květák, brokolice, kapusta, špenát, rajčatová šťáva, zelí, fenykl, pórek, zelí, pomeranče, pohanka, melasa, quinoa, mořské řasy... Takže i když nebude pít UM, nic se podle mě neděje.
Preparáty s vápníkem se dětem dávají jen v nejkrajnějších případech, hlavně při alergii na kravské mléko a dalších potravinových omezeních, a to taky zdaleka není pravidlem, protože i tam se dá hodně udělat správně složeným jídelníčkem. Ve vašem případě jsou naprosto mimo mísu, to mi věř 😉

pisisvori
13. led 2016

Chtela bych vsem maminkam dat nadeji, ze deti mohou zacit put UM. Dcera vubec zadne nevhtela. V 15m jsem odstavila a zase nic. A pred 2 dny po 18m kontrole jsem zase zkusǐa a od te doby pije a docela ji to chutna. Koupila jsem ten starsi Sunar a vanilkovy. Vypada, ze konecne bude i lepsi spat. Po 18m spat treba 3-4hodiny vkuse to je nadhera😉. Doufam, ze to nezakriknu.

pisisvori
13. led 2016

Dcera totiz nekdy od 9m neji nic z mleka, jen obcas puding a prestoze polevky, omacky a tak ji dobre v 18m ma pri 84cm jen 11 kg.