Přestal pít mléko, nic do něj nedostanu

jenjanka
6. lis 2008

Ahojte,maly mi přestal uplně pit mliko,jak mu dat do pusy flašku začne kopat nohama a vztekat se,nedostanu do něho vubec nic.Řešili jste někdo tuhle situaci?děkuji

tannawe
6. lis 2008

Jste na UM?

kacamar
6. lis 2008

ano, prave resim to same. Uz jsme to meli kolem 5. mesice a preslo to casem. V tom obdobi nejedla treba 12 hodin - bylo to desny. Ted znova a trva to asi 4dny. Dostava jogurt a kasi, tak snad to staci no 😕

kalo
6. lis 2008

Tak to mi něco připomíná 🙂 Kolem 8 měsíce mi taky malá začala mlíko bojkotovat...Měly jsme Nutrilon a myslela jsem, že jak ho pila pořád, že jí prostě přestal chutnat, tak jsem koupila Sunar...Ten si sem tam dala, ale žádná sláva. Pak jsem zkoušela různé příchutě a taky nic moc. Dávala jsem aspoň víc jogurtů, aby měla vápník. U Sunaru jsme zůstaly doteď /zdá se mi lepší, nesmrdí../, ale znovu jí zachutnal tak za 2-3 měsíce....

Jenjanka:tak radím jediné...zkus jinou značku...třeba ti u Honzíka projde 😉

jakoubka
6. lis 2008

a co nějaké ochucené UM.Je banánový sunar i bebe ,nebo kakaový sunar.Nebo opravdu nahraovat jogurtama a kaší.Nebo výborné jsou mlíčka s kaší od Nestlé či Sunarky(taky vše ochucené)

jenjanka
autor
6. lis 2008

Jo jsme na UM a koupila jsem dneska sunar a je to uplně stejne,prostě jak zjisti že je to mliko tak konec.no jo davam jogurty a kaše ale bude mit malo tekutin přece jak nebude pit mliko

jenjanka
autor
6. lis 2008

kacamar:no a kolik ti vypije čaje nebo co davaš když nema vubec mliko?

kacamar
6. lis 2008

u nas teda zmena znacky neprosla ☹ Pri tom prvnim bojkotu jsme presli z Nutrilonu na Sunar a nechtela ani ten. Pak jsme se teda vratili k Nutrilonu a ted asi pred mesicem jsem zase zacla davat Sunar a bez problemu a ted zase toto.... doufam, ze to brzo prejde a zase bude pit mliko 😉

tannawe
6. lis 2008

Vyzkousela jsi hotovy Hipp nebo Sunar v lahvi? Zkus mu to dat do hrnicku at si to zkusi sam, nenutit mu nic, jen tak nabidnout jakoby nahodou...treba se chyti. Maji svoji hlavu mrsky male... 😉

kacamar
6. lis 2008

jenjanka, vypije mi hektolitry caje. Jednou denne dam stavu naredenou a jinak caj. V noci vypije 500ml caje a pres den mozna i vic. Litr za 24h urcite dá, takze tekutiny v poho....

ygreen
6. lis 2008

náš teď taky UM bojkotuje, jsme na nutrilonu comfort, ale co jsem začala s příkrmama, tak nechce mlíko. Dřív jsem to do něj dostala alespoň když vytuhnul přes den a večer, ale teď ani to ne ☹

jenjanka
autor
6. lis 2008

no to je super že ti tak hodně pije,mě vypije tak 500ml za den a v noci tak max.100,takže si myslim že bez toho mlika to bude malo

kacamar
6. lis 2008

jeste... pri tom prvnim bojkotu si vzala mliko, kdyz vyhladovela (páč jsme jeste moc neprikrmovali, jen v poledne zeleninu), ale ted uz ji "vše", takze na mliko mi prdi 😠 Jinak pres den ho teda nechtela ani predtim, ale dohaneli jsme to v noci - vypila az 600ml a ted najednou ze dne na den ani ťuk. Chce proste caj ☹

jenjanka
autor
6. lis 2008

no jo nevim jak to budu řešít ☹

kacamar
6. lis 2008

jenjanka, tak vydrz a uvidis. ja to zatim nehrotim - je to par dni, tak vydrzim a za par dni ji ho zkusim znova nabidnout. Dr. tenkrat rikala, ze pokud bude mit aspon ten jogurt a kasi, tak to jakztakz staci

tannawe
6. lis 2008

Nektere deti basti mliko z lahve hlavne v noci, protoze o tom nemuzou moc premyslet, tak to vysosnou.
Ale kdyz nahradis vapnik v mleku jinou alternativou tak v podstate proc ne? A to, ze deti hodne piji je normalni. Mozna mu zkus naredit kojeneckou vodou ovocnou presnidavku s trochou UM do lahve, aby to dobre protekalo, nekdy se deti chyti i na tohle, protoze je to sladke

jenjanka
autor
6. lis 2008

No uvidíme no,snad po něm zase zatouží

radka.m.
7. lis 2008

jenjanka-zkus mu dávat mléko z flašky,když tvrdě usne.nevytahuj ho z postýlky,aby jsi ho nevzbudila,ale prostě když usne,tak mu tu flašku dej do pusinky a on by měl díky sacímu reflexu začít tahat.většinou tohle funguje,at u dětí na um,nebo kojených.a malý ještě mlíko potřebuje,do roka je ještě nutností,i když se budeš snažit to nahradit jogurtama,tak stejně nedostane přesně to,co potřebuje.ale tohle je opravdu osvědčená praktika.než nakoupíš jiná a drahá um,tak vyzkoušej tohle.

kijonkova.k
7. lis 2008

radka.m. má pravdu,když malá nechce mlíčko(kojím),tak si počkám,až je protivná a unavená a to pak vypije co může a hezky si u toho usne,hlavně,že tahá.V noci to samé.

kacamar:A není to právě tím,že pije tolik čaje.Jako že je napitá čaje,tak nemá chuť na mlíčko?

andy80
7. lis 2008

jenjanka: tohle jsem u syna řešila přibližně ve stejné věku. Radila jsem se s doktorkou a ta mi řekla, ať klidně na týden, dva mlíčko nedávám a dávám jogurty, sýr. Pak jsem zkusila mlíčko znovu dát a koupila jsem banánovou příchuť a panečku po 14ti dnech jsme zase najeli na mlíčko a zase mi ho pil ráno a večer plný hrneček (od půl roku jsme neměli flašku, ale hrneček od Aventu s pítkem). Pak jsem kupovala Sunar s příchutí banánu, vanilky a kakaa a střídali jsme.

sisstin
7. lis 2008

jenjaka: my nepijeme mlíko asi od stejnýho věku, jak vy..zkoušela jsem všechno možný, i ochucený Sunary..prostě ho nepije..dávám hodně mlíčných příkrmů, kaší a jogurtů..některý děcka to mlíko nemaj rádi 😉

sisstin
7. lis 2008

já zkoušela všechno, i to strkání flašky ze spaní..jakmile v ní byl čaj..tak pil..jak mlíko, tak okamžitě vystrči ven ..takže asi tak 😎

v tom 8.měsíci se už prd děje 😉 150jogurtu=250UM...já se nad tím taky trápila..ale fakt to nemá cenu,..dávat mu na sílu něco, co nechce 😉

andy80
7. lis 2008

sisstin: taky si myslím, navíc dětem se mění chutě. Taky si myslím, že se nic neděje, že v 8. měsíci jde mlíčko nahradit. Když byl syn po Salmonele, tak nesměl mlíčko asi 2 měsíce. Nahrazovali jsme to sýrem, tvarohem a jogurty. Mmch salmonelozu jsme měli z Lipánka jen tak pro info. Síla co? Vše pro děti.

kacamar
7. lis 2008

kijonkova, to ji mam jako nechat bez tekutin a donutit ji tak, aby si nakonec vzala mliko? 😕 NO, tak to nikdy neudelam.

taky jsem strakala Sunar rozespalymu diteti a bylo to OK a najednou ze dne na den pozře jen caj. Jakmile natahne mliko, tak ho vyplivne a vyrve si caj.

jak jsem psala, tak uz to tak neresim, kdyz jsou i jiny varianty, jak do ni dostat mlecne vyrobky (kolem toho 5m to bylo horsi). proste pockam par dni a treba ho zas veme na milost 🙂

sisstin
7. lis 2008

andy: a tys pak zkoušela dát mlíko i po více měsících? Já na něj teda už peču 😕 stejně má rok pryč 😕

andy80
7. lis 2008

sisstin, jj dávala jsem, když nám ho dr povolila, tak jsem ho začala zase dávat. Bylo mu rok a kousek, když jsme se k němu vrátili. Dávali jsme Sunar kakaový a v necelých dvou letech jsme přešli na plnotučné mléko s grankem, které mi malý pije do dneška. Každé ráno si dá 250ml kakaa a pak razíme do školky a to mu budou v lednu 4 roky. Někdy chce kakao i večer po večeři.

kacamar: máš pravdu, takhle násilně donutit dítě, aby vypilo mlíko to by se ti mohlo stát, že se jí to mlíko tak zhnusí, že ho pak nikdy nebude chtít. Moje máma vaří ve školce, a když mi vypráví, jak některé dítě nejí to a jiné tamto. Jednou mi vyprávěla a nějaké Nikolce, holky ona nesnědla nic co bylo bílé. Když byla malá maminka jí nutila mlíko a ona ho nechtěla a vypěstovala si alergii na bílé potraviny. Ne jako alergii jako takovou, ale prostě nic bílého nedala do pusy. Takže nejenže nepila mlíko, ale nejedla jogurty, bílé omáčky, puding, máslo, sýr... atd. Prostě skoro pořád měla suchý chleba a k obědu třeba jen samotné knedlíky. Proto já jsem názoru, když něco dítě nechce, tak mu to nenutit, třeba mu to za čas zachutná.

kacamar
7. lis 2008

andy, ja si to myslim taky jako ty. Ted jsem pri uspavani stridala flasku s cajem a flasku s mlikem a jen natahla mliko, tak to okamzite vyplivla. Kdyz ji nedam ani ten caj, tak breci, co breci... řve jak tur. No prece ji nenecham rvat zizni - na to jsem srab teda 😔
dnes jsem byla u mudr. tak jsem se ji na to ptala a prej ji nemam davat tolik caje (jak nekdo výše radil). Treba v noci napit jen cca 20ml a ne 100ml. ze je pak nacpana tim cajem a nechce mliko. No vyzkousim to a uvidime....

sisstin
7. lis 2008

holky..tak u nás je asi taky dost problém flaška..nesnáší pít z flašky..takže přes den si jenn cucne...a chlandí hlavně v noci ze spaní..všechny možný hrnky jsem vyzkoušela..a i obyč..ale z toho pít prostě neumí...

ale já na to mlíko už kašlu 😕

sylvar
7. lis 2008

siss, a to mu budeš nahrazovat sýrem a jogurtama, nebo jak???já myslela, že děti by měli pít mlíko...a třeba normál mlíkos i zkoušela?i když by teda asi ještě neměl kravský z krabice,ale třeba by mu chutnalo

andy80
7. lis 2008

tak já nejsem v noci vůbec zastáncem pití, ledviny si v noci potřebujou odpočinout, ale zase v 8. měsících v noci lepší 100ml čaje než 200ml mlíčka (můj názor)

sisstin
7. lis 2008

sylvar: já dávám každý den kaši, každý den jogurt..a nějaký ten mléčný příkrm: ovoce s jogurtem, jogurtové svačinky a tak 😕 Dr. mi řekla, že tohle je už v poho..že fakt 150jogurtu=250UM..a on toho mlíčnýho za den sní fakt hodně...ale to mlíko prostě fakt nechce...nechtěl ho nikdy...jako malej pil furt 90a méně..a když jsem najela na příkrmy..tak naprostý nadšení...

já to furt hrotila..ale asi to fakt nemá smysl.. 😕

do kravskýho bych zatim nešla teda 😕