Příkrmy nechce. Poraďte, jak to udělat se zeleninou

mihaulka
21. čer 2011

Zdravím, dceru jsem plně kojila cca do 4,5 měsíce, když se v noci mezi kojením zkracovaly intervaly, doktorka doporučila dávat na noc mléčnou, rýžovou kaši, tu ji dodnes dávám a šmakuje. Když jsme teď ale začli s mrkví, odmítá ji, plive a nakonec stejně pláče, takže skončí zase u prsu. Zkoušela jsem i míchat s mateřským mlékem a nic :( Ale když příjde večer na kaši, čeká s otevřenou pusou, sní celou misku a pak se ještě ''dokojí'' máte nějaké rady, jak to udělat se zeleninou 🙂 🙂

mamkamarketa
21. čer 2011

@mihaulka jakou kasi ji davas? ono,kdyz ji das nejakou sladkou ''sragoru''tak je jasny,ze se ti na mrvicku vykasle. zkus ji davat nejakou kasi jako bez cukru a ne sladkou. ono kdyz jsem ochutnala kasi Hami,tak se mi uplne zkrivila pusa,jak je to sladky 😖

ffiinnkkaa
21. čer 2011

My taky začli kaší a mrkvi pak papal v pohodě..jen byl problém v kozistenci..u nás chtěl papat jen kousíčky

margeta
21. čer 2011

@mihaulka Nám trvalo nejmíň dva měsíce než si zvyknul na příkrm. Ze začátku to bylo jen malé ochutnání a dopití mlékem a postupně bylo zeleniny víc. Taky mi to ze začátku plival a nešmakovalo mu to. Kaše je sladká tak holt šmakuje víc.

mihaulka
autor
21. čer 2011

@mamkamarketa dávám jablečnou kaši na dobrou noc Hipp, ta není vůbec sladká. První jsme měli hami a ta byla opravdu moc sladká, tak jsme zkusili tuhle.

8petule8
22. čer 2011

A záleží taky na mrkvi, já teď koupila takovou krásnou a když sem ji nastrohala tak jsem zjistila že je úplně bez chuti a nesladká... 😠

jasminy
24. čer 2011

My máme opačný problém. Malá má ráda zeleninu s masem, i samotnou zeleninu, ale ovoce a kaše nemusí. Dá si jen dvě lžičky kaše, máme od Nestlé sušenkovou - je bez cukru. Ale sladkou nechce vůbec. Asi tedy jenom zkoušet a kombinovat i jinou zeleninu. Já zkouším zase různé ovocné přesnídávky a kaše. Zatím jsem taky moc neuspěla.

hamma
24. čer 2011

Zkus jinou zeleninu - výbornej je třeba pastiňák, je slaďoučkej, tak by to mohlo zabrat.

mihaulka
autor
24. čer 2011

Tak nám včera prošel brambor s MM 🙂 Vyšlehala jsem jí to úplně do pěny a jak šmakovalo 🙂 asi jsem tam dřív nechávala hrudky :-/ Tak snad to dneska půjde ještě lépe🙂