Příkrmy v 5. měsíci nechce jíst, zvrací to. Poraďte

korityakova
3. říj 2012

Mame doma 5.mesicni holcicku a ta mi nechce vubec prikrm jako zeleninovy jakykoliv varim ji cerstvou zeleninu a vzdy to skonci v kosu!!!jelikoz ji to nadavuje a po par lzickach mi to vyhodi uz nevim co sni mam delat!!MAm doma skoro 2 let.holcicku a u te to vubec neznam kazde dite je opravdu jine:(

llluckaaa
3. říj 2012

Tak zavádění příkrmů odlož na později. Nebo jí dej jen lžičku mixované zeleniny a pak už jen mléko. Rozhodně nemá smysl ji nutit.
Proč vlastně se zeleninou začínáš už v pěti měsících?

missymici
3. říj 2012

@korityakova bud odloozit o par tydnu dele,netlacit na pilu,...nebo nevim jestli ji to ředis,...aby to nemela moc husty...

ssassi
3. říj 2012

počkej měsíc, pak to zkus znovu. rozhodně ji nenuť. velmi rychle se může stát, že se ze zvracení stane návyk - jídlo je nepříjemná zkušenost s blinkáním - pomoc! aby se z jídla nestal dlouhodobý problém. schovej nádobíčko a nic nehroť. jsou děti, co odmítají příkrmy klidně i do 7. nebo i 8. měsíce. v řadě kultur jsou děti plně kojené mnohem déle a rozhodně nijak nestrádají.

a za ten měsíc to zkus pomaličku po dvou třech lžičkách, ředit mlékem (nepíšeš, jestli kojíš?). u nás taky trvalo nějakou dobu, než měl k obědu jen tu zeleninku. vzal si pár lžiček a stejně ještě vyžadoval mlíko

korityakova
autor
3. říj 2012

Jelikoz je na sunaru tak tak se prikrmuje drive!Ja ji prave ze krmim kasi vecer normalne lzickou nemam rada ty kase do lahve a to mi sni kazdou kasi tak ja uz fakt nevim a huste to nema ma to jak ridsi presnidavku:( holky meli jste taky takovy problem?
😨 no uvidime co nam rekne doktrorka zitra ficime do poradny tak uvidime a pisnu vam ju!

korityakova
autor
3. říj 2012

@llluckaaa
@missymici
@ssassi Ale moooc vam dekuji za rady uvidime uvidime !kurnik cim vic deti tim je to horsi 😢 clovek jsi rekne ceka druhe dite nic nezapomene atd a kolikrat jsi pripadam jako prvorodicka:D

boban
3. říj 2012

@korityakova Ivííí neplááššš..jsme na tom stejně..a my nejíme ani tu kaši...prostě všechno odmítá...nehrotím to a vždy to o týden posouvám 😉

llluckaaa
3. říj 2012

@korityakova A kdo ti říkal, že máš přikrmovat dříve? Ptám se proto, že jsem sama hledala někde informace o tom, jestli se dítě na sunaru MÁ přikrmovat dřív, všude jsem našla jen, že se MÚŽE začít přikrmovat dříve. Nám vydržel sunar bez problémů až do 6. měsíce.

llluckaaa
3. říj 2012

@boban Já to právě taky nehrotila a rovnou začala až s ukončeným šestým 😉

korityakova
autor
3. říj 2012

@llluckaaa -u prvni dcery jsme zacinaly ve 4 mesicich a kamaradka jelikoz kojila tak az v 6 mesicich rekla mi to i doktorka

korityakova
autor
3. říj 2012

@boban tak to jsem rada bozinku setkala jsem se stim po prve no uvidime co mi na to rekne doktorka!

boban
3. říj 2012

@korityakova mě to taky dr. říkala,ale nehrotím to..každé dítko je jiné...chce to hlavně klid..a pokmud prospívá,tak ji nic nechybí 😉
@llluckaaa tak stejně to do něj nijak nenacpeš...takže čekat a čekat až mu zachutná 😉

boban
3. říj 2012

@korityakova Tadík mi jedl vše co jsme mu nabídla..ale Tomíkkk nééé 😉 takže klíd 😉

llluckaaa
3. říj 2012

@korityakova Aha, tak uvidíš, co ti řekne zítra. Ale já osobně vůbec nevidím problém v tom, když dítě na sunaru začíná stejně jako kojené.

korityakova
autor
3. říj 2012

@llluckaaa taky sem zvedava jak to dopadne !

llluckaaa
3. říj 2012

@boban Já se na to pediatra neptala 😀 Mi přijde, že oni tu výživu nijak zvlášť neřeší... No ono i v těch 6 měsích to bylo hlavně o tom, že ji zapatlám po celém obličeji a ona mě poprská 😀

korityakova
autor
4. říj 2012

Tak holky dopadly jsme asi takhle 68cm,vaha 6500kg vse je oki a mam to nechat az do toho 6 mesice mam ji nechat odpocinout od tech prikrmu ale sem tam ji dat 2 lzicky a mliko !Tak uvidime jak budeme s tim bojovat !

sylvka
14. říj 2012

ahojky,mám stejný problém.první syn byl od malinka nenažranec,co jsem mu dala spapal a druhej syn je opak.od narození je plně kojen(je tedy pravda že dost ublinkává),od 6 měsíce jsem chtěla začít přikrmovat a tady jsem narazila ☹ začala jsem domácím,nechtěl papat,netvářil se,ale něco snědl.zeleninka je nejhorší,tu když mu dám,tak jí dáví...dala jsem mu brambor mrkev a za tři hodiny bylo zle,blil a blil.dneska snědl lžičku (tentokrát jsem zkoušela kupovaný) a taky za tři hodinky jí vyblinkal.jediné co trošku zvládne je sunarka.kaše,jinak je plně kojen,nechce ani pití.musím ještě napsat,že prospívá velmi dobře v 6 měsících má 9 kilo....co s ním?????