Provokuje pri jídle - jak ho to odnaučit?

veruska007
18. pro 2009

Ahojte, maminky.

Mam 9 mesicniho chlapecka. Je vcelku hodny, ale pri jidle porad dela nejake skopiciny. Porad mi vyrazi jidlo ze lzicky. A ted uz dva tydny vsechno jidlo prska. Nemate nejakou radu? Zkousela jsem mu durazne rict NE, domlouvala mu, dokonce jsem ho i trepla po ruce, ale on se vsem mym snaham strasne smeje.

Pritom to jidlo mu chutna, na jidlo se tesi... normalne by mi to v minute zbastil. Jenze se naucil prskat (dela to i na sucho, s vodou, kasi, spenatem, cimkoli) a hrozne ho to bavi. Jak to odnaucit? Nemate trik? Muj jediny trik spociva v oblekani bileho tricka pri krmeni jogurtem a zeleneho, kdyz mame spenat. Ale uvitala bych lepsi zlepsovak 😎 .

rimmel
18. pro 2009

no len to treba prezit, odnaucita sa to neda, ale prejde ho to 😀

skus ho krmit ked je kludny..teda ak taky byva 😀

zeez
18. pro 2009

Jo, jo a jeste mame oranzove triko na mrkev a zlute na jabka s bananem 😀 . Muj uz asi 2 tydny neprska, zato ze zidlicky visí skoro hlavou dolu, nebo mi ukazuje zada. Ja to uz neresim, kdyz je nejhur dam si caj s kozliku 😉

beruska2x
18. pro 2009

ja krmim maleho u TV 😅 to jedine zabira a neco dam do talire vi jidla a jim s nim... a to bude horsi ver mi nas uz chce jist sam to je teprv bordel 😖 😉

rimmel
18. pro 2009

zeez 😀 😀 😀 😀 😀

no jasa musim pochvalit, my ani brindacik nemusime pouzivat maly pekne papka .....zatial 😀 😀

jankita
18. pro 2009

Moji to robia tiez, a su dvaja 🙂. Nic s tym nespravis, zacni to brat s humorom. No co, mame atypicku malovku a z nabytku to po jedle poutieram. Musia prejst aj tymto stadiom, ucia sa, co dokazu s pusou, jazykom i rukami. Nerobi ti to naschval, aby ta nahneval. Pevne nervy prajem 🙂.

janetty
18. pro 2009

veruška,
ja mam 8 a pol mes. synčeka a pri jedení robí to isté 🙂 tiež sa naučil prskať a robí to teraz pri piti čaju, jedení polievky, kaše, chleba no všetkého... Je to dosť nanervy, ale naučila som si to nevšímať, vždy keď mu davam lyžičku do pusy, tak vravím "mňam - mňam"...
Dam mu nejaku mištičku, alebo lyžičku do ruky, furt ju hadže na zem a ja mu ju samozrejme stale dviham, ale spapa všetko, tiež rad papa 😉 Stolička a zem je od jedla, ale tak čo už, poutieram, pozametám a po ďalšom papaní znova.
Alebo sa ho pýtam, kde je snehuliačik, macko Puf, hovorím že vonku sneží, že šteka havko, ide vlačik... a on sa za tými vecami obzera a pekne papa 😵 Ale je to niekedy dosť náročné. Teraz sa mi v poslednom čase otáča v stoličke do zadu,hryzie operadlo, jednu nožku si spustí dole na zem a tak sa odráža a posúva odomňa ďalej. Niekedy mi je z toho na smiech, ale niekedy fakt do plašu od zlosti. Ale verím tomu, že ho to raz prejde 😀

miskachrumka
18. pro 2009

veruš 🙂

nechaj ho poriadne vyhladnut a potom si rozmysli ci bude vyrazat lyzicku z ruky a prskat alebo pekne papat 😀

leonik
18. pro 2009

veruska: taky jsme si tím prošli 😝 😅 Nezbývá než jen vydržet, ono to časem přejde 😉 😅

martinka13
18. pro 2009

No nas tiez vymysla Mam taku fintu, ze vzdy mu dam na stolcek kusok mrkvicky, alebo nieco ine farebne z misticky, on sa tym zabavi Medzi tym pekne otvara pusinku a papka Ked sa mu podari ten kusocek chytit medzi prsteky je uplne vyteseny, ze si moze sam vlozit do ustociek jedlo. Takze takto to funguje u nas. Potom zas dam kusok na stolcek a takto dookola Kase papka pekne

meleri
18. pro 2009

nech to být ono to přejde, čím víc budeš zakazovat tím víc se ti asi bude smát..zkus koupit takový ten bryndák s rukávky, nám to zabralo, od té doby nemusím furt tak prát..my jsme to měli taky takové to prskací období ale pak s tím přestal..možná že je nejlepší nekomentovat, nesmát se, krmit dál....

meleri
18. pro 2009

jo ještě mě napadlo, že u nás zabraly knížečky, prostě ukazuješ a zároven krmíš, je to pakec, ale bude se na to soustředit a možná že časem přestane prskat...naopak bude chtít otáčet stránečky, a bude jíst rychle..🙂

rimmel
18. pro 2009

martinka on este nevie poriadne papat rucickami?? a papa kase? 😕 😕

muriel293
18. pro 2009

čawte,môj pri jedení tiež robí strašne rád hovadiny!!!
Tiež najradšej prská a pľuje a straaašne sa na tom zabáva,alebo mi chce ukradnúť lyžičku,alebo mi chytí misku a začne ňou trzmovať hore dolu alebo si chytí podbradník a všemožne ním máva a tým pádom všetko z neho vylieva a ešte používa pri jedle smiech nasilu. Pre neho je to úchvatne vtipné ale mne tiež dochádzajú nervy no snažím sa to nevšímať a čím skôr ho nakrmiť. Podľa mńa to tie deti časom prejde len nikto nevie kedy!

tilly
18. pro 2009

beruska, ale takto mu robíš základy pre najhorší stravovací návyk...

mne to dominik tiež robieval... keď som už bola na nervy, tak som kŕmenie vzdala, asi nebol hladný, keď nechcel jesť a hral sa...

kutcher
18. pro 2009

malej to delal taky a odbourali jsme to tim ze jsem mu koupila tu zahnutou lzicku a pomahala jsem mu s krmenim pak jsem mu ji uz nechavala a krmila ho svou lzickou tak moc si pripadal dulezitej ze se krmi sam ze nemel na kraviny cas! 😉

tictactoe
18. pro 2009

moj maly robil toto iste, trvalo to asi 3-4 tyzdne a preslo ho to. ale vacsinou som ho okabatila nejakou hrackou. ma takeho mravca co sa pricucne na podlozku a s tym sa zabavil, alebo dostal do ruky lyzicku ci poharik. dohovaranie alebo buchnutie po ruke vobec nezaberali. len sa vyzrboj trpezlivostou, prsiplastom a okuliarmi so stieracmi! vela stastia!

julie123
18. pro 2009

Presne tak, je treba zaujmout jeho pozornost necim jinym a pak otevira pusinku a ani o tom nevi. Bohuzel se mi toto podari malokdy a kdyz tak maximalne na par lzicek.
Vetsinou se krouti, bere mi lzicku, haze rukama, snazi se vylezt ze zidlicky apod. 🙂

lyongirl
18. pro 2009

tiež sa kŕmime pri TV a beruška 😉
môj síce nič také ako spomínaš nerobí, ale stále sa obzerá po bráškovi a ja mu vidím iba chrbát. A navyše nevie ani pusu otvoriť, on ju iba pootvorí a trafiť sa je umenie, MM ho preto nechce ani kŕmiť. Pri TV sa napapá jedna radosť, otvára aj pekne pusinku. Púšťam mu DVDčko Baby signing time, vidí tam detičky čo znakujú, obrázky, smeje sa s nimi, no je to paráda jedenie a ja som spokojná...

muriel293
18. pro 2009

no neviem či je zaujatie nejakou inou činnosťou alebo hračkou pri jedle ten najlepší nápad...my máme priviazanú o stoličku takú farebnú kocku,vždy keď sedí za stolom mu ju vyložím nań nech sa hrá ale pri krmení je to prekážka pretože ak je kocka na stole tak s ňou neustále narába a neviem mu ani trafiť do úst a ani vtedy nereaguje na to že ho volám a keď visí na šnúrke pri jeho nohách tak do nej kope a tiež mu tam netrafím!

usounek25
18. pro 2009

ahoj, malej to dělal taky, ale jen krátce, pak ho to asi přestalo bavit. Teď zase u jídla chvíli není v klidu, furt sebou šije, chytá mě za lžičku, natahuje se po misce. Takže nejlíp mu dám vždycky nějakou věc na hraní, třeba lžičku nebo prostě něco co ho trochu zaujme a zabaví. Pak už jen otvírá pusinu. Ale za jedno jídlo těch věcí na hraní vystřídáme docela dost, každá ho baví jen chvíli a pak vše háže na zem. Taky má v oblibě si vzít nohu a strčit si ji do pusy, když například jíme špenát 😅 , takže je jak čuně anebo si začne mydlit rukama po celým obličeji. No někdy je to síla a musím se hodně ovládat, ale někdy se zase musím smát. Ale jinak je to jedlík, spapá vše co mu dám.

juliagregor
18. pro 2009

ahojte,
moji malí tiež chceli vymýšlať, ale akonáhle začali, dala som ich von zo stoličiek a prestala krmiť. Za chvíľku som skúsila znovu, ked začali pluť, tak od začiatku. Teraz ked sú hladní, sami prídu do kuchyne ku stoličkám a pýtajú "ham" a podradníky už vôbec nepoužívam.
Papajú len v kuchyni v stoličkách, žiadna TV, maximálne do ruky ich lyžička alebo malé autíčko.

jelencek
18. pro 2009

Veruska a robí to hneď od začiatku kŕmenia, alebo až keď sa trochu naje? Lebo obvykle vymýšľajú, keď už zaženú hlad a chcú sa zasa zabávať. Podľa mňa ho kľudne prestaň kŕmiť, keď začne vymýšľať. Veľmi rýchlo pochopí, že keď sa chce najesť, nesmie robiť blbosti. Tiež je dobré ho povzbudiť, aby jedol sám, dať mu napr.
kúsky jedla na stolík, alebo mu dať lyžičku, nech s ňou experimentuje. Hovoriť mu NE nemá veľký zmysel, a dávať po ruke tiež nie, jedlo má byť príjemná záležitosť a nie boj s rodičmi. Zabávať ho pri jedle je asi to najhoršie,
čo môžeš urobiť, zbytočne sa tým odvádza pozornosť od jedla, dieťa sa má riadiť svojim vlastným apetítom, samo rozhodovať, čo mu chutí a čo nie. To je dôležité aj do budúcnosti. Hračky, opičky, knižky, TV pri jedle možno chvíľu fungujú, ale vedú k o to väčším problémom neskôr.

martinka13
18. pro 2009

rimmel: jasne ze vie papat ruckami Normalne sam ranajkuje chlebik a tak , ale z pochopitelnych dovodov nechcem aby sam jedol obed, alebo kasu Ved by to bolo vsade A ked mu dam na stol kusok mrkvy 1 x 0,5 cm tak mu to chvilu trva kym to chyti do prstikov.

lamarika
18. pro 2009

veruska: Tak náš malej naštěstí neprská, ale má snahu mi "sestřelit" lžičku nebo se šíleně kroutí, hopsá,. . . Řeším to tak, že mu dám do ručičky nějakou jednoduchou a velice dobře omyvatelnou hračku. Pěkně si s ní hraje, strká ji do pusy a já ho mezitím nakrmím 😉

cerkris
21. pro 2009

aj ja by som to riešila hračkou , aj ked dieťa by podľa mňa sa malo naučiť , že ked sa je tak sa nehráme, alebo by som chvíľu počkala a možno by prestal keby bol hladný, neviem obidvaja moji sú jedáci bez problémov 🙂

rimmel
21. pro 2009

martinka jaaaj 🙂 no tu mrkvicku mu daj velky kusok prave nech si to vie chytit rucickou..ci uhorku ci bananik, ci tak robis? asi som to celezle pochopila 😉

anta
21. pro 2009

Já bych to osobně viděla na svázání do kozelce 😀 😀 😀 Taky mi občas u toho dělá pumprliky, no tak nic nedostane a je to 😀 😀 😀

slunce3
21. pro 2009

no mne tiež vyráza malá z lyžice ale ked je chytím napr. zemiak do ruky a dám jej ho do pusy tak sa pekne naje ale bo jej dávam zeleninu v celku variť ako napr mrkvu nech sa naje teda sama je to síce bordel ale naje sa viacej 😉

zuza.m
21. pro 2009

mne maly naštastie neprsku jedlo z ust ale tiež amme problem s krmenim.teda v poslednej dobe .vobec neotvara pusu .len si tam našteluje pery a srka to do seba.ako keby mi to sal z lyžičky.ale davam mu to huste tak že mi skoro všetko pada dole.už si neviem dat rady lebo hladny je aj lubi papat len tie usta nejako zabudol otvarat.ak ho chcem nechat napapat sameho tak sa s jedlom zabava ,dava ho lyžičkou do pohara a všelikde po stole len do pusy nič.minule som nanho nakričala ale spustil akurat tak ulutosteny plač a bolo dokrmene.