Roční chlapeček nechce jíst, co s tím?

lindapp88
3. zář 2017

Zdravím, maminky. Mám čerstvě ročního chlapečka. Do teďka krásně papal. Ale poslední tak měsíc možná nechce jíst. obědy,večeře..z toho sní tak dvě, tři lžičky. Někdy, což je opravdu málo kdy sní třeba půl mističky, ale to nedá ani 100g. V noci má mlíko (UM), než jde spinkat tak kaši. Nechce už ani moc přesnídávky. Když mu dam do ručičky třeba jablko nebo hrušku, tak to zkouše. Ted už třetí den jí k obědu takové masové kuřecí kuličky. Jí to sám, ale taky tomu moc nedá, ale je to jediný, co aspoň trochu sní. Už nevím, co s ním 😔 Nějaké rady? Děkuji.

makky1310
3. zář 2017

Mame to same. Do roka jedl krasne a ted to stoji za prd. Jediny co sni cely je kase, vseho ostatniho sni taky max 5 lzicek a konci. Mam podezreni na dalsi zoubek (kazdej dalsi snazi hur a hur). Ale kdyz neco jim ja tak se na me sape a chce ochutnat. Jinak taky mu nakrajim okurku, jablko atd..trochu si vezme ale taky nic moc. No nelamu to pres koleno, snad to zase prejde, celkove ma ted divny obdobi. 😒

hankaaa90
3. zář 2017

Cauky
Toto uz mame nastesti za sebou. Tomasek mi zacatkem jednoho roku delal to same, akorat on prestal uplne jist i tu kasi vecer, tak jsem mu tyden, mozna 10 dni davala UM a pak jsem zase zacala varit a jedl .. mozna ho trapi zoubky a chce jen to mlicko . Zkus to , zas to prejde ☺

kometkak
3. zář 2017

Nase taky jedla vsecko a dost. Ted ma presne rok a uz mesic nechce obedy.. zeleninu varenou, maso.. ji pecivo, banany, kase. Jeste si da na obed treba dyni. Ale jinak nic moc. Hlavne se chce krmit sama, od me ji
to nebavi. Takze sama brambory sni, od me ne..takze to nemuze byt moc kasovite. Tak aby to mohla jist rukama.

makky1310
3. zář 2017

@kometkak Vinysek se taky chce uz krmit sam, proste asi chtej byt samostatny, tak poradne nejedi. Takze asi sebrat lzicky a davat kousky 🙂

lindapp88
autor
3. zář 2017

koukam, že to máte opravdu hodně podobný, Chce jíst sám, ale někdy taky ne, kaši, mlíko vypije bez mrknutí oka. Na další zoubek to nevypadá, předtím ty zoubky oplakal, ale papal. Přijde mi,že už to trvá moc dlouho. Když mu uvařim, nechce. Když zkusim otevřít skleničku, nechce..ale chleba s máslem nebo rohlík to jo, ale to není pořádný jídlo. Nevim. Doufam,že to přejde už brzo. Dr. mi řekla, že mam dávat probiotika, ale nevim nevim. Zkusim koupit nutrolin B, ten by mohl přivést chut k jídlu.

hankaros
3. zář 2017

Moje dcera se rozjedla až ve 13 měsících. Do té doby chtěla jen mléko, ostatního velmi velmi málo. Po roce ji najednou vylezly 4 zuby. Mohou lézt zoubky, i když to nevypadá. Doporučuji jídlo nenutit, nabízet třeba i to co máš na talíři ty. Je to přechodné období. Čím více jsi ve středu, tím více se on zabejci. Neboj, hlady neumre.

lindapp88
autor
3. zář 2017

Rozhodně mu to jídlo nenutim. Ani to nejde. Otevře pusu, nechá si dát lžičku do pusinky a hned to vyprskne. Když má fakt hlad, tak sní i celou misku masozeleninového oběda nebo večeře, ale už ani nevim, kdy naposled to bylo.Musim teda vydržet..snad se to už brzo přehoupne, moc mě to teda nebaví 😒😇

makky1310
3. zář 2017

@lindapp88 urcite se to prehoupne😉. Me to taky dost nebavi, a jeste k tomu nesnasim plytvani jidlem tak kdyz neco nesni jednou ohrivane tak to musim vyhodit a to je teda neco na me🙂

ladyhacek
3. zář 2017

jí pořád ,,dětská´´ jídla? Syn nikdy nebyl velký jedlík asi v 8m snědl největší porci 100g zeleniny s masem. Jdlo se zlepšilo asi v 15m kdy začla jíst co my (my si to pak dokořeňovali na talíři) ale po roce jsem začala malinko solit a dávat nejrůznější koření.
Také v tom můžou být zuby nebo prostě období. Syn ,,náš´´ nejdlík má kdy kdy se nestačíme divit co s ní - nejsem na to zvyklý a třeba za 14 dní má zase pauzu a jí jen trochu

eviicka
3. zář 2017

@makky1310 taky mám nejedlíka, dojidám to za něj já, tak nic nevyhazuju. Většinou mi to chutná, ale sem tam jsem si už taky musela říct, že když to nutím tomu dítěti... 😀.

makky1310
3. zář 2017

@eviicka ale jo, to ja s tim nemam problem to obcas snist ale kdyz je to porad🙄 ja to aspon hodim slepicim a z nich mam vajicka tak to beru jako kolobeh, ale do kose bych to nikdy nehodila😲to bych to radsi do sebe narvala vsechno😀. Jsem proste tak vychovana. Byli jsme doma 4 decka a neexistovalo neco vyhodit tak proto🙂

lindapp88
autor
3. zář 2017

@ladyhacek jí "dětská" jídla, ale ne takový ty klasický. mam knížku Bible dětských pokrmů a tam se používá spousta různých potravin..čedar, parmazán, protlak, sojovka (maličko samozřejmě) prostě pro děti, ale jiný než jen zelenina a maso na páře. Tady se to připravuje normálně na cibulce osmahnout atd. Ale už mu samozřejmě dávam ochutnat i naše jídla..polívky, omáčku třeba i štrúdl a podobně. Zítra budu dělat rajskou, tak zkusim. Taky mě napadlo, že už ty "jeho" jídla prostě nechce. A je fakt, že kdykoliv jim něco já, natahuje ručičku, že chce taky.

hankaros
3. zář 2017

@lindapp88 možná je to ten problém - proč by měl jíst něco jiného než máma? Zkus mu prostě dát normální jídlo, to co máš ty. Jen to moc neosolis.

lindapp88
autor
4. zář 2017

@hankaros jak jsem psala, taky mě to napadlo, že by to mohlo být tím, že ž chce, to co jíme my. Dneska jsem mu dala rajskou s kolínkama a snědl celou misku. Takže v tom pojedu dál..prostě to, co jíme my, jen ne tolik kořeněný.

makky1310
4. zář 2017

@lindapp88 taky jsem dnes dala to same co jsme meli my, leco s bramborem jen malinko osoleno a taky vsechno snedl👍. Uz to proste vnimaji ze maji na taliri neco jineho. A musim mu teda dat jeho vlastni lzicku do ruky, kdyz mu ji nedam tak se strasne vzteka. Takze se krmi jak sam tak ja jeho. Sam by totiz nesnedl nic, kdyz to zkusim tak je to pohroma🙂, jen obcas se mu podari trefit do pusy. Uz to ale pomalu zavadime aby uz to trenoval.