Roční syn už asi 4 měsíce odmítá oběd, vše ostatní jí

helenka88
3. dub 2014

Po půlroce neustálého kojení jsem mu začala dávat příkrmy. Vařila jsem mu různá jídla, vždy snědl plný talíř. Asi před 4 měsíci jíst obědy ale odmítá, nesnese ani jednu lžičku. Když mu rostly zuby, chápala jsem to, ale zuby už mu vyrostly a problém přetrvává. Jinaks jídlem problémy nemá, spíše naopak, je velký jedlík.
Prosím poraďte mi. Jestli je to jen přechodné období nebo to mám už nějak řešit. Děkuji!

luciebx
3. dub 2014

ja se ridim pravidlem ze kdyby melo dite hlad tak sni co ma na taliri... takze pokud ti dite behem dne sni cokoliv.. jen obed bojkotuje.. neresila bych to... nedala bych mu nic nejaky cas... a pak zkusila s obedem znovu..nemocny asi nebude.. kdyz ji jak pises.. neboj... nic zavaznyho bych z tohohle nevyvozovala

tarra27
3. dub 2014

nechala bych to, nenutila bych ho a vůbec když jí....mě to holky taky občas dělaly i dělají....
přibývá na váze normálně? přibývá...tak co...řešila bych to až v momente kdy by byl hubený a ubýval...

zazulka
3. dub 2014

Souhlasím s @luciebx jen ještě dodám, že já jsem slyšela, že když dítě odmítá jíst, má se mu předložit směsně malá porce. Jako jeden brambor třeba, zarazí se a prý to funguje... 🙂

berenika39
3. dub 2014

Je to zvláštní, nevím proč, ale měli to oba kluci jak přes kopírák. Od osmého do cca 13 měsíce oběd bylo téměř jako nevhodné slovo🙂. Prvního jsem nutila, bez výsledku, přešlo to samo. Druhého jsem nenutila, přešlo to samo. Dávala jsem jídlo týden jinak, pak zkusila teplý oběd. Nic. A tak pár týdnů. Oběd jsem mu dávala večer a on to snědl, akorát jsem musela vybírat jídla, která mu nevadila na noc. Ale fakt to samo přešlo. Týkalo se to jen a jen teplého jílda v poledne.

lenkalenulka
3. dub 2014

Mozna zkusit delsi rozestup mezi jidly nebo mu dat kousky aby ujidal sam bude ho to vic bavit...

deenyska
3. dub 2014

Podle toho, co píší holky, které s tím mají zkušenosti, je to zřejmě období, které se musí přečkat. Malý mi to jeden čas taky dělal, už si nepamatuju přesně, jestli to bylo na denní pořádku nebo nepravidelně nárazově třeba tři dny a tak, ale určitě šlo jen o krátkodobou záležitost. Já jsem teda do jídla nutila, ne samozřejmě tak, že bych to do něj rvala, ale snažila jsem se, aby aspoň něco snědl, zkoušela oblbovat a tak.. potila jsem u toho krev, ale pár lžiček bez odporu jsem do něj vždycky dostala. Šlo mi hlavně o to, abych nevymazala ten návyk toho obědu, říkala jsem si, že je to hlavní jídlo dne a když mu ten oběd nedám, naruším tím denní režim a de facto mu tím ukážu, že vlastně obědvat nemusí, pokud si to nepřeje. Což jsem nechtěla. A ještě jsem zatrhla mlsky a zrušila sladký dopolední svačiny jako jsou jogurty a chystala jen pečivo. To je tak za mě. Jinak si myslím, že pokud nechcete "nutit" do jídla, není na tom nic špatného, ale rozhodně bych oběd vyloženě nevynechávala. Zkrátka naservírovat a co s ní, to s ní.

klaire22
3. dub 2014

Nechala bych to, pokud malý krásně prospívá a jídlo mu nedělá problém, tak bych to neřešila. Kdyby měl hlad, tak si určitě řekne, respektive dá to dost jasně najevo 😀

antarres
3. dub 2014

Pokud nemáte s váhou problémy, tak bych to neřešila, obě moje holky měly období, kdy odmítaly jíst ,a když pak měly hlad, tak si řekly. My třeba problémy s odmítáním jídla máme vždy, když rostou zoubky. Zrovna teď to prožíváme s oběma dcerkami.(5,5 a 2,5 roku). Tak držím palce a nepropadala bych panice. 😉

ebsian
3. dub 2014

Dávala bych oběd v jinou dobu. Např. se u nás stávalo, že se malá šprajcla a před poledním spaním nechtěla oběd. Dala jsem ji spát a pak si ho dala. Nemám ani problém s tím lehčí oběd nabídnout k večeři. To dělali nám i v nemocnici..
Jinak souhlasím, delší rozestuy dělat. Zkoušet. A když si tak nedá, tak nedá. Věřím, že s věkem tomu přide na chuť.

olgas
3. dub 2014

podle mě je to přechodné období, u nás bývají taky různá období, kdy skoro nic nejí, a teď třeba zase sní víc jak já. 😉