Rozmražené mateřské mléko. Jak chutná to vaše?

nikulka83
19. srp 2009

Ahojky holky,

mam skoro 5měsíčního syna.
Mam v mrazáku MM, ale malej ho nechce. Šklebí se a je vidět, že mu to nejede.
Přitom je to vždy zmražený do 24 hodin, ve sterilní skleničce.

To mlíčko jsem očuchávala a ochutnávala a je fakt, že je jiný, než čerstvě odstříkaný.
Za týden potřebuju být jeden den mimo a netušim, jak to vyřešit.

Nemáte zkušenosti? Jak chutná/voní vaše MM po rozmražení?

karpisek
19. srp 2009

Ahoj. Já mám stejný problém. Malý taky rozmražený mlíko moc nechce, stěží sní pár lžiček. Ale příznám se, že jsem ho nikdy neochutnala a neporovnávala s čerstvě odstříkaným. Asi to budu řešit tak, že když budu potřebovat malého pohlídat, tak hold zkusíme umělý...

xzaje01
19. srp 2009

A jak mlicko rozmrazujete? Ja mrazim od konce sestinedeli a nikdy to nebyl problem. Dam to nad paru a pockam, az se to roztopi/ ohreje. Taky si hlidam, aby mlicko nebylo starsi nez 1 mesic.

mimi21
19. srp 2009

baby skuste mrknut na www.kojeni.net a tam v sekcii databaza otazok a odpovedi
je tam toho velmi vela co sa tyka mm, mrazenia a podobne, snad vam to pomoze 😉

nikulka83
autor
19. srp 2009

Kojeni.net jsem včera celý prostudovala... Rozmrazuju tak, že dam skleničku do lednice.. Prostě pozvolna...
Mlíčko bylo ze 6.8., takže nový. Je to divný.. Asi jsme to měli zkoušet sem tam hned od porodu. On už má "rozum" a chce se přicucnout a pomazlit.

Odstříkala jsem v poledne a teď jsem to ochutnávala a čichala k tomu a zatim je to v poho. Až se vyspí, tak mu zkusim dát to a dam echo...

radka.m.
19. srp 2009

nikulka-jde jenom o zvyk,zkus být trpělivá a zkoušet dál,jinak já jsem odsávala rok a v mražáku jsem měla velké zásoby a můžu říct,že když jsem rozmrazila první mléko,tak jsem se z toho pozvracela,to jako fakt,hrozně mně to rozmražené mléko smrdí,myslela jsem,že je zkažené,ale když jsem se pídila,tak jsem zjistila,že rozmrazené mléko opravdu má někdy jinou vůni i chut

sssimi
19. srp 2009

Ja som zatial dávala rozmrazené 2x. Malo 2 mesiace to mliečko a malá ho ako-tak spapala. Chvíľu krútila a žužlala, ale nakoniec si dala. Ja som ho ochutnávala a chutilo nahorklo ako Nutrilon-čerstvé mm mám sladšie.

Inak ono sa všeobecne hovorí, že niektoré deti rozmrazené mlieko nechcu.

kinsen
19. srp 2009

Ahoj holky, nám v porodnici řekly, že zmrazené mléko vydrží půl roku. A teď jsem malému dala čtyři měsíce staré a bumbal ho úplně v poho, ale ze začátku také moc nechtěl, chce to hodně trpělivosti a spoustu vylitého rozmrazeného mlíčka 😀

onlika
19. srp 2009

Tak ja som mala zmrazene mlieko necele 3 mesiace a vsetko som to vyliala, smrdelo a chutilo to ako grcka 😒. Takze som to uz nikdy viac ani neskusala. Ale ked som maleho nechavala mame, tak som mala cast mlieka zmrazeneho (cca 2 dni) a zvysok v chladnicke odstriekane od vecera a to bolo v poho. Teda maly sa chvilku na to tvaril divne, ale nakoniec to zjedol 😉

pattie
19. srp 2009

mojí skorošvagrový se to stalo taky, holčička jí odmítá zamražený mlíko. Tak dali na těch pár kojení, co byla pryč, Sunar a bylo vyřešeno.... a vesele kojí dál.
My jsme s tímhle problém neměli, malá pila zamražený MM i jako maličkatý miminko a v pohodě...

nikulka83
autor
20. srp 2009

No vidíte, já myslela, že jen Filípek nechce rozmražený MM. Nikde jsem o tom doteď nečetla.
Včera nevypil ani to čerstvý - neumí totiž ani pořádně pít z flašky 😅

Každopádně končim s pokusama, je mi ho líto a nechci do něj cpát něco, co mu nejede.. Tu svatbu vyřešíme tak, že ho nakojim před obřadem, po obřadu a pak s nim přijedou naši na hostinu. Odstříkam mu ráno čerstvý mlíčko, kdyby měl náhodou někdy hlad... 🙂

To mě ale fakt nenapadlo, že s tim budou takový cavyky 😎 Mam plnej mrazák 😀

katka.m
20. srp 2009

Ja som si namrazila plný mrazák a všetko som vyhodila, pretože to nechcel piť 😠

matinkam
20. srp 2009

Ahojte dievcata 🙂 Vznikla mi z tejto diskusie otazka. Mozno teda vynimocne, naozaj vynimocne cisto kojenemu dietatu podat umele mliecko? Napr. ak by som si chcela raz za mesiac niekam na tri-styri hodinky vyrazit, a s odstriekavanim mi to proste nejde? Su v tom nejake uskalia? Dakujem za odpoved.

nikulka83
autor
20. srp 2009

mat, já se obávám, že třeba Fífa by to nechtěl... Nutrouš je prý nahořklej a mlíčko je slaďoučký... A on nechce ani čajíky... Myslim, že žádný úskalí to nemá. 😉 Jen, aby mu to jelo 🙂

matinkam
20. srp 2009

Nikulka - no na zaklade tejto diskusie som si tazko odstriekane mliecko prelozila do ladnicky a skusim to dat Simonovi vecer vypit. Som zvedava, ci to bude nejako zapachat a ci to bude chciet. Ak nie, naozaj sa s nejakymi zasobami trapit nemusim. Co sa tyka umeleho, to mame doma pre istotu kupene BEBA.

nikulka83
autor
20. srp 2009

mat, Šimon je ještě malinkej, tak snad uspěješ. Ještě v květnu mi to Filípek taky z flašky vypil... Měla jsem to asi sem tam zkoušet.

Odstříkávat mě teď jde líp ručně, než odsávačkou. Zvláštní, ale je to tak 🙂

lante
20. srp 2009

Pri Vilkovi som mala namrazenú celú horu mlieka a všetko ho vostupne bez problémov vypil.............teraz som tiež niečo namrazila....ale ešte som neskúšala dávať.........myslím, že to záleží od každého dieťatka.....

deathy
21. srp 2009

Tak mi taky nemáme problém, malá pije s flašky (sama) čajíky a i mlíko zvládá, i když je fakt, že mi zase tolik nemrazíme, jen když fakt musim někam na dýl sama.
Já měla mlíka na rozdávání ze začátku, ale teď už je to v normě a je když malá chce...takže odstříkávání je někdy pěkně složitý.

krista
19. dub 2010

jijitka (1 dítě) - Včera v 10:33
Ahojky
mám dotaz ohledně změny chuti a vůně mateřského mléka po jeho rozmrazení. Zkusila jsem rozmrazit jeden sáček a zdálo se mi, že mléko nějak "divně" voní. Nevím, jak to popsat, není ani kyselé, ani hořké, prostě je jen jinak cítit a chuť má taky jinou - ale ne zkaženou.
Zmrazovala jsem do sterilních sáčků, které se prodávají v Tescu a jsou přímo určené na MM. Mléko jsem odstříkala, max. nadvakrát, s tím, že v ledničce bylo tak půl dne před uložením do mrazáku a pak zmrazila. Není starší než 2 měsíce a rozmrazovala jsem v ledničce, takže myslím, že jsem s ním manipulovala správně...
Zkusila jsem trošičku dát malému a chutnalo mu, ale počkám, jestli nebude mít nějaký problém, než bych mu dala víc.

Tak jaké máte zkušenosti vy??
Díky za odpovědi a hezký den - konečně nám svítí sluníčko

janneke (1 dítě) - Včera v 11:15
To je normální. Rozmražené MM je cítit takovou "mýdlovou" vůní. Je to tím, že se při zamražení a následném roztátí rozkládají jakési enzymy v MM obsažené. Není to zkažené, ale některé děti to můžou přesto odmítat, právě proto, že to je jinak "cítit".
Myslím, že jsi s MM manipulovala přesně tak, jak se má.

Tak jsem chvíli hledala a našla, podívej se na tyto stránky (od Annag), tam o tom píše:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava......

jijitka (1 dítě) - Včera v 16:14
Díky, ten popis vůně je výstižný. Malému to zatím nevadí a kdyby ho později nechtěl, použiju na kašičku nebo něco, kde se to schová..

Ještě mě napadla otázka - MM může být v mrazáku (při teplotě cca -18) 3 nebo 6 měsíců? Narazila jsem na obojí, tak nevím.

janneke (1 dítě) - Včera v 19:42
Podle informací z jedné chytré knihy vydrží MM:
ohřáté 1 hodinu
při pokojové teplotě (tedy čerstvé, ne rozmražené) 5 až 10 hodin
v lednici při 5 stupních až 5 dní
v mrazáku při minus 15 stupních 3 měsíce
v mrazáku při minus 20 stupních až 6 měsíců

Jednou zmražené a znovu rozmražené (ještě neohřáté) mléko vydrží v lednici 24 hodin.