Šestitýdenní miminko nechce přes den jíst. Poraďte

akras
30. bře 2009

Prosím vás o pomoc,
naše Barunka mi asi před 14 dny začala dělat problémy s kojením. Vztekala se u toho. Nejdřív jen večer. Při prvním kontrolním kojení u dr. vypila jen 20ml a pak už jen řvala, tak jsme měli podezření na nedostatek mlíka, ale toho mám teď evidentně dost, nebo rozhodně víc, než vypije.

Při dalším kontr. kojení už vypila 90, tak jsme mysleli, že laktační krize.

Pak zase sem tam problém a řev, ale už to bylo třeba i dopoledne i večer.

Teď v sobotu už nechtěla přes den vůbec, rvali jsme to do ní lahví, stříkačkou na lžičce a nic, vše odmítá. Pak si třeba vzala jedno prso a druhé už ne. Ale v noci v pohodě v klidu vypila obě. Neděle lepší, ale každé kojení končilo taky řevem. A dnes zas od rána vždycky tak 4minuty z jednogho prsa a pak řev a druhý už se ani nesnaží. Teď večer při posledním kojení zatáhla jednou a řev a konec. Uvidíme jaká bude noc.

Přetrvává u nás novorozenecká žloutenka, ale podle jaterních testů na bilirubin, je to sice zvýčené, ale ne žádné kritické, aby jí to způsobovalo nechutenství. I krevní obraz je v pořádku...

Jsem z toho nešťastná, máme dávat čaj po každém nevydařeném kojení tak 30-50ml, jenže ona to vůbec nechce, plive to, řve apod.

slunicko552
30. bře 2009

Akras snad někdo poradí více než já.Mě jen napadlo-zkus před každým kojením promasírovat prsa a trochu odstříkat,aby prsa naběhla a mlíčko už teklo.Je možné,že jí trápí koliky nebo vzduch v bříšku,tak vyzkoušej kojit ve zvýšené poloze.Podlož malou tak,aby měla o dost výš hlavičku než dupku a nožky.ohle jsem udělala u malého a pomohlo to.Tak doufám,že buď pomůže i vám nebo poradí někdo jiný 🙂 Hlavně ať se to zlepší 🙂

kasparka
30. bře 2009

akras já jsem řešila stejný problém s dcerou, když měla 3,5 měsíce, zavinila jsem to já, protože na doporučení doktorky jsem ji do kojení nutila, aby víc přibírala a po několika nuceních mi odmítla jíst úplně včetně dokrmu, který jsem ji zkoušela dát ze lžičky, stříkačky a flašky - nic nevypila, vše plivala. Až trošku zaspala, tak jsem ji vytáhla dudlíka a dala prso a ona se nakojila vlastně ve spánku. Pak než se probudila, tak jsem ji zase zkusila dát prso - někdy pila, někdy ne. Tak jsem to dělala asi měsíc a teď zase kojím normálně, malá už u toho nespí. Doktorku jsem raději změnila a už bych ji nikdy do kojení nenutila.

akras
autor
30. bře 2009

sluni, myslím, že kolika to není i dr prohmátlaa bříško a měla ho měkké.
ale ted jsem četla o bojkotu kojení, tak to bude asi ono a nezbývá než vytrvat. zkusím dát ve spánku, jenže to mi třeba ani pusinku neotevře.
kasparko, tak já jí to nutit nebudu, to je dobré vědět. dík 🙂

akras
autor
30. bře 2009

kasparko a po kolika hodinách jsi dávala?

sjuzan
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

akras
autor
30. bře 2009

sjuzan, moc dík, asi to fakt bude ten bojkot, tak musím vydržet.
malá má ted v šesti týdnech 4860g , ale ted od čtvrtka přibrala jen 4Og, takže málo.
ona ten čaj stejně nechce.
včera měla poprvé hysterák, ale rozezlí jí asi nejvíc to kojení. Když jí to nenutím, tak se uklidní, mezi kojením se i směje, povídá si...

sjuzan
30. bře 2009

Malá byla taky jinak usměvavá a klidná a vždycky vyváděla nejvíc u toho prsa.... 😲 Plín měla taky počůraných dost,tak jsem se uklidňovala aspoň tím,že hlad mít nemůže.A co se týče toho přibírání,tak mám doma digitální váhu a malou si ob den vážím...takse taky stává,že třeba 4-5 dní má pořád stejně,někdy dokonce o nějaký ten gram méně(podle toho,jak moc je vykakaná), a pak za dva dna nabere třeba 100g.Kojené děti ale prý nepřibírají pořád stejně,ale ve kocích a důležitá je i délka.Někdy dítě vyroste víc do délky a přibere málo.

dnada
30. bře 2009

akras -děti přibývají skokově ,vůbec neřeš nějaký gramy týdně.Vážit co nejmíň ,jen se tím stresuješ 😉 jinak zkus napsat do IP annag, určitě Ti ráda a dobře poradí,příčin proč se mimčo vzteká u prsa může být spousta 😎 Jinak stolice by mohla být i nazelenalá,to způsobuje pití předního mlíčka 😉 A hlavně klid mamino,mimčo potřebuje klidnou a pohodvou mamču 😉 😵 😎

listicka77
30. bře 2009

akras, doporučuju laktační poradkyni. nejen zavolat, ale pozvi si ji domů, na několik hodin. myslím, že to stojí zato. třeba něco praktického vymyslí (jiné polohy nebo tak) a hlavně ti dodá sebedůvěru, psychicky podpoří... já bych do toho zainvestovala. 🙂

akras
autor
31. bře 2009

Ahoj holky, moc dík.
Dnes u doktorky se malá šíleně pokakala, prý jako průjem, tak odebrala vzorek a ještě se to někam pošle, prý střevní potíže by taky mohly způsobit nechutenství.
V noci bylo dobré jen jedno kojení, při druhém jen jedno prso, protože pak usnula a už jsem ji nemohla přinutit sát.
Dopoledne jsem do ní narvala tak 80ml stříkačnkou - docela i sála, pak už trochu kňourala, ale celkem dobý.
Po doktorce si vzala trochu z obou.

Taky mě dr trochu vyděsila, že se jí cuká očíčko (panenka), já si toho předtím nevšimla, teď už to ale taky občas zachytím. Dr to nějak dál neřešila, ale mě to leží v hlavě - hned mě napadají děsné scénáře jako epilepsie apod 😒
Taky je teď hodně spavá, nevydrží tolik vzhůru, co předtím

akras
autor
31. bře 2009

tak snad jen opravdu bojuje s nějakou virozou a proto víc spí.

amphibia
31. bře 2009

Neboj určtě bude líp 🙂 , myslím, že je hloupost jí dávat čaj...na to je moc malá, pokud kojíš, není k tomu důvod...prostě jí prso nabízej, jak to půjde a ona se určitě rozjí...jestli to bude trvat dýl- ta viroza..jako že bude spavá a tak, byly by na místě odběry(což je teda děs), ale nám to pomohlo...když mi jako 2 měsíční spala 11 hodin v kuse bez jídla (já byla urvaná, tak jsem se taky nevzbudila), začalo mi to vrtat hlavou a přišli na stafylokoka...snad u vás bude líp 🙂 Držím palce a hlavně !!!- se v žádným případě nestresuj(vím, je to těžký), ale tím neprospěješ sobě, ani miminku....takže hlavně klid 😎

roana
1. dub 2009

Tohle jsme měly s naší malou taky, pomohlo až kojení v leže a hlvně kojení ihned po probuzení. Když byla rozespalá (tj. i v noci), tak vypila nejvíc a moc u toho neřvala. Taky jsem jí dávala prý moc často, takže pak jsem zkoušela po 3 hodinách a bylo to rozhodně lepší. Většinou to bylo nejhorší, když na ni něco lezlo....
Poradila nám laktační poradkyně a pak homeopatka.
Tak držíme palce, ať s to zlepší.

radkar
1. dub 2009

Akras Tak já tohle řešila taky. Nechci tě strašit, ale nám tohle vstekání vydrželo asi od 2 měsíců až do 4 měsíců. Už jsem byla úplně zoufalá a chtěla přestat kojit. Nakonec jsme to překonali a kojím do dneška -už rok. Taky mi v noci pila normálně. Já si myslím, že to byly ty prdíky, protože to po tom 4. měsící úplně vymyzelo, jak mávnutím kouzelného protku. Oni když začnou pít, tak se jim začnou hýbat střeva a bolí je bříško, ani ho nemusí mít tvrdé. Zkus kapky: baby calm- dá se koupit v lékárně. Je to čistě přírodní. Nebo jí prostě nedat a zkusit za chvíli. Je to strašně těžký!!! Lituju tě, já byla úplně na nervy. Malá mi pak ještě přestala přibírat, jak blbě pila, tak jsem musela dávat příkrmy, ale říkám pak se to srovnalo a kojíme dodnes.

radkar
1. dub 2009

vymizelo 🙄 😀

akras
autor
11. dub 2009

Ahoj,
tak my jsme nakonec skončily v Motole. Malá začala být úplně apatická a jen spala celý den kromě řevu při jídle. Tak jsme si tam pobyly 4 dny, dávali jí dvakrát sondou jídlo do břicha. Asi byla šíleně zaplynovatělá a do toho nějaká střevní viroza, tak nechtěla papat. Když se poštěstilo a sála třeba 5min, tak jsem zjistila, že vypila jen 10ml a zbytek asi vzduch či co. Tak jsme nemocnici opouštěly trochu naučení na dokrm a láhev. Teď celkem mlíko mám, takže Nutrilon dávám jen tak 1x denně. Prso ale už nechce, takže odstříkávám a hlavně, že jí - a ještě k tomu moje mlíko má, tak jsem spokojená. Jen jsme musely najet na jiný režim s lahvičkami...
Moc Vám děkuji, nevím, možná se bojkot spojil ještě s nějakou tou virozou a tak a dopadly jsme takhle. Teď ale hezky papá a je to miláček 🙂