Sní a vypije toho málo nebo dost?

smpetra
23. únor 2018

Holky mám dotaz, náš malej prďola má skoro 7 měsíců a něco přes 7 kg.
s příkrmy jsme začali od ukončeného 5tého měsíce klasicky zeleninou...brala jsem to jako ochutnávačku a čekala že se od dalšího měsíce rozpapá a dostane se na plnou dávku,ale ne.Doteď dá pár lžiček,třeba 10 a to už mu dávám i masíčko,různě kombinuju.Nevydrží mi u toho začne se kroutit a vztekat...když změním pozici tak si dá zase pár lžicek ale i tak.
Vařím domácí,skleničku měl na 3 dny bo mu to nejelo.Hlady ale neřve a mlíko na dokrmení nevyžaduje,maximálně zapije oběd čajem.
Začala jsem dávat ještě odpoledne ovoce a postupně i večer kaši v domnění že bude spát celou noc ale stejně se mi v noci budí na kojení minimálně 2-3x.
Přes den kojení nevyžaduje ale moc mlíka do něj nedostanu a to z flašky umí pít normálně.
Jeden den mi vypije cca 600ml mlíka + třeba 100ml čaje a někdy jen trošku čaje a sotva třeba 300ml mlíka.
Jinak teda miluje křupky.
Mám mu ubrat jedno jídlo nebo třeba na den dva vynechat příkrmy nebo to nechat?

hope09
23. únor 2018

Dokud budeš kojit, tak se v noci bude budit na kojení 😉 Ale to je v pořádku. A co teda jí přes den? Píšeš, že příkrmů moc nesní, ale kojit pak nechce?
Mně se syn rozjídal taky hodně dlouho a pomalu. Tak jsem mu prostě zaváděla nové suroviny, aby se s tím seznámil a čekala, až začne jíst víc. Dávala bych příkrmy, jak dáváš, tři denně, aby si zajel režim a ochutnával.

horymili
23. únor 2018

Dcera se "rozjedla" v průběhu 10m, do té doby jedla skleničku tři dny 🙂 a ani moc nechtěla mnou vařené. No a teď sní co uvařím a celou misku. Také dost pomohlo že jsem ji dávala kousky jídla k ozuzlavani (okurku bez jadérek, povarenou mrkev,vařený brambor a další zeleninu,těstovinu,kůrka chleba a teď už i kousek tvrdého syra)...prostě aby si to sama osahala a ochutnala. Samozřejmě že sedím u ní a kontrolují aby jí to nezaskočilo.Take pomohlo že jí ve stejnou dobu jako celá rodina a sedí s náma u stolu. 😁

smpetra
autor
24. únor 2018

@horymili děkuju za odpověď.Taky bych mu chtěla dávat kousky jídla ale on se mi tím vždycky začne dávit a já mam paniku aby se mi neudusil :( ale teď jsem mu dala rýži kterou jsem malinko víc povařila ale aby pořád zůstala v celku a musel začít kousat a dala mu na žužlání i housku...a dobrý tak snad se mi taky rozdlabe 🙂

horymili
24. únor 2018

@smpetra ovoce, zeleninu, tvrdý sýr, kůrku chleba (rohlík nedávám) krájím jako na "hranolky" aby bylo dobře do ručičky (a povařím pokud je to mrkev, brambor na kostky) a třeba brokolici dávám jednotlivé růžičky...inspirovat se jak jídlo připravovat můžete u metody BLW