Syn je vybíravý v jídle, nedojídá, jak to řešit?

hpaja
6. bře 2013

Ahoj, synovi je 4 a čtvrt roku a poslední dobou začal "zlobit" s jídlem. Nejradši by jedl jenom sladké, maso jíst nechce (krom ryby a kuřecího stehýnka, ze kterého si maso okouše) a posledních pár týdnů nám dělá to, že si sám řekne o určité jídlo, trochu se v tom ponimrá a chce něco jiného 😠 Většinou to dělá při snídani, svačině a večeři, kdy má na výběr. Přijde mi v tomhle dost rozmazlený a 2,5 letá dcera to od něho odkoukává. Jak to mám řešit? Díky

berenika39
7. bře 2013

@kocicinka no úplně přesně...taky máme moc milou školku a tohle je jediné, co by se dalo vytknout. taky to přehlížím, protože petr nic takového nejí a v podstatě je to jehojediný bonbon za pár dní, který sní, ale ten princip mi vadí. oblíkám se, abych mohl jít ven, a ne abych dostal dárek. ale jasně, mají jich tam plno, metody jsou různé🙂.
na druhou stranu denně mají dopoledne svačinu a po ní si nosej nahoru do třídy velkou nerez vanu s nakrájeným ovocem a to dopo můžou jíst, kdo si co vezme. takže to třeba je fajn.

andy21
7. bře 2013

@hpaja
Ahoj, Pájo, já teď to samé také řešila, ale s Rozinou (mladší dcera) .
Snědla třeba 3 lžíce jídla, nebo třikrát kousla do pečiva a konec.
Nenutila jsem ji, ale musela sedět u stolu, dokud nedojedla i Amálka(starší dcera) a dostala až další jídlo.
Jednou měla rekord, že celý den téměř nejedla a večer snědla všechno a ještě chtěla přidat a od té doby jí úplně normálně jak má.

Ale k večeři je nechávám vybrat, co chtějí jíst. Bud jogurt, nebo pečivo s něčím, nechám to na nich, Amálka taky ráda jí domácí jahodovou marmeládu, tak jí klidně dám.V rámci zdravé stravy samozřejmě.
Pokud ti jinak jí vyrovnaně, tak bych to moc neřešila, s čím si chce dát chleba, když je doma.

Náš jídelníček vypadá zhruba takhle: ráno obě holky mléko s javorovým sirupem,snídaně pečivo s něčím, svačina ovoce,oběd polévka + druhé jídlo+zelenina, svačina jogurt + ovoce, večeře pečivo s něčím, po večeři obě mléko s medem, pijí většinou štávu nebo vodu, občas nějaký čaj....

Ale je jasný, že se to musí ukočírovat v zárodku, protože to druhé dítě to hned rádo okouká a je anarchie.

Motivovat k jídlu bonbonama mi přijde teda zvláštní, vlastně k čemukoliv motivovat bonbonama...aby pak dítě nežilo v pocitu, že to je vše za trest a za odměnu pak je bonbon...

monad
8. bře 2013

moje starší nejí vůbec. je to děs

michamicha
9. bře 2013

@hpaja u nás stejný, ale to víš 😀 ale dneska jsme se dohodli, že budeme jíst společně, zeptám se jestli by si dal to či ono a podle toho co řekne, to dostane... když to nesní, tak pak dostane jiný jídlo až při dalším společném jídle, žádný sušenky, bonbonky, apod. No uvidíme jak to dopadne 🙂