Syn málo jí i pije. Jak to mám řešit?

doubie
3. říj 2008

Ahojky, hledala jsem téma, kde by probíhala aktuální diskuse a zatím ho nenašla, tak se omlouvám zda tu někdě běží. Mám témeř 9 měsíčního kloučka a máme problém s papáním a pitím. Stačí mu malé množství jídla a mlíka vypije taky málo, takže se mu ho snažím pořád nabízet, a to mi pak zase nepije už nic jinýho - vodu, čaj. Do 6. měsíce byl kojený, teď už jsme na UM. Máte někdo podobný problém a jak ho řešíte?
Náš denní ržim je asi takový: Kolem 6.-7. h do 150 ml mléka víc ani ťuk, kolem 10 h jogurt activia, kolem 13h maso zelenina 120 ml, kolem 16-17 h ovocná přesnídavka cca. 120 ml, kolem 19h kaše cca. 120 ml a mlíko v postýlce (spíš na žízeň). Mezitím když jde spát přes den mu dávám taky mlíko, někdy si docela dá někdy ne a po probuzení taky mlíko, ale to už pak nechce čaj. Tak někdy dám jen čaj, ale říkám si když tak málo jí, tak je pak dobrá každá kapka mlíka. 😕

ssaara
3. říj 2008

My jsme na tom podobně. Mlíka teda vypije na jednu dávku 180 ml,ale jinak přesnídávky 1/2 skleničky, to samé masozeleninový příkrm a kaše jen stovku. Kojenej byl do 5.měsíce,pak jsme přešli na UM,protože nepřibýval. Teď přibírá krásně,tak to neřeším. Nemyslím si,že by jedl nějak málo. Jediný problém máme s čajem a s vodou,kromě mlíka nechce pít nic jiného,takže to je náš boj.

kalo
3. říj 2008

Doubie: uklidním tě..to, co si psala, že je váš jídelníček, my sníme naprosto to samé množství a je nám skoro 15 měsíců...Nijak málo mi to nepřipadá, malá si to koriguje sama...cpát do ní víc než chce nemá smysl.... 😎

pismenka
3. říj 2008

ahoj maminky, mi máme taky takový problém, je nám 6měs., taky jsme byli kojený do 5měs., ted už malinko, proto jsme přešli na UM. MUDr. nám stále říká, že málo přibíráme, ale nevím, jak to do mé holčičky nasoukat, když nechce. Ted jsme ještě nemocný.

janeses
3. říj 2008

Doubie, nepřipadá mi na 9 měs. že by jedl málo, řekla bych tak akorát. Přibíráte hezky? Naše malá v tom věku taky jedla tak nějak....Dnes má 17 měsícu a jí celé dny, po roce se strašně moc rozjedla...ale do té doby jedla taky tak nějak normálně, ani moc ani málo .Myslím, že jíte dost. 🙂

doubie
autor
4. říj 2008

Holky děkuju za zprávičky, jsem ráda, že nejsem sama. Když vidím děti kamarádek jak se během 5-10 minut nají, tak jim závidím. Náš den je vlastně celý jen o jídle. Zapomněla jsem dodat, že máme jen 7 kg, doktorka je v pohodě, říká, že sice přibíráme málo ale že mu to tak prostě stačí, je spokojený. Ještě jsem taky nedodala, že když jíme, musím vymýšlet nové a nové věci, aby otevřel pusu. Sám jí otevře jen párkrát a pak ho musím nějak zabavit.Takže jíme do té půlhodinky, pak už říkají že nemá smysl to dále do dítěte nutit.Teď mu zkouším dávat ochutnávat kousek sýra, okurky, těstoviny, rohlík, ale musím já, když mu dám něco do ruky narve si to celé do pusy. 😠

doubie
autor
4. říj 2008

Ahoj Pismenka, tak ať se brzy uzdravíte. Máte rýmu nebo kašel? My měli rýmu předminulý týden, v nic horšího se to naštěstí nezvrtlo.

Saara 180 ml mílka je dost. A to vypijete a ještě sníte půl přesnídávky nebo zeleniny s masem? Dítě v tomhle věku by prý mělo jíst těch 180-200 ml, tak to nedáme ani náhodou. 😕

Kalo a jak jste jedli jako v našem věku. Vy už máte teď větší rozum tak je asi těžší malou k jídlu přimět...

No je to asi taky dědičné, já i manžel jsme jedli taky bídně. 😎

petanah
4. říj 2008

mala ma 8 mesicu, kojena byla pet tydnu.. od 4 mesicu davame prikrmy.. do 6 mesicu se na flasku s mlikem trepala , kdyz ji videla, le od 6 mesicu, co ji zacaly zlobit zuby to je hruza.. mliko nechce vubec, jen pres noc a to jenom do 100ml.. pres den toho taky moc neji.. vstava kolem devate hodiny a hned ji davam kasi na dobre rano.. sni cca 100ml a to ji fakt musim nutit a necim ji zabavit,a by vubec jedla.. s obedem a dalsim jidlem je to to same.. proste nechce.. kdyz ji dam rohlik do ruky at si ho zuchle sama, sni ho treba cely, ale kdybych ji ho davala po kouskach do pusinky, nechtela by ho.. i kdyz pribyva, tak me to trapi. ze musime takhle bojovat s jidlem..kdybych ji nejak nenutila, tak by snad nejedla dva dny.. doktorka mi poradila, abych ji nechala jist samotnou,ze se ji to treba zalibi,ale copak to uz 8mes.dite umi??

kalo
5. říj 2008

doubie: v těch 8 měsících malá jedla to podobné množství, co teď v 15ti měs. Možná jsme jen na oběd kupovali takové ty malinké skleničky a teď ty 190ml. Máme něco málo přes 8kg, tak nemůžu čekat, že se s tou svojí váhou bude ládovat od rána do večera...je to chroustík 🙂 Což to je jedno....
Ale vyčkej...za měsíc, dva to může být úplně jinak a malý se ti rozpapká, že budeš koukat 😉

doubie
autor
5. říj 2008

Penetah, to jste ale šikovný sníst celý rohlík. 🙂 Znám ten pocit, když se různě snažíš do toho maličkýho něco dostat, někdy když máme dobrý den a jíme líp, mám hned lepší naladu. 😵

Kalo já začalí jíst pořádně až na střední, tak doufám, že to nebude mít po mě. 😖

simlenka
5. říj 2008

my sice docela dlabem (ikdyž teda jen oběd) přesnídávky a tak má spíš nadvakrát, ale vůbec nechce pít - když dvakrát za týden vypije téměř stovku, tak se raduju a vůbec nezáleží na tom, z čeho jí to dávám, ať z hrníčku s pítkem nebo z lahve s dudlíkem nebo jen tak z hrnku a leju to do ní... nejsi sama, neboj - tak nějak doufám, že se to časem podá 😉

jídlo jí nenutím, až bude mít hlad, tak jíst bude ale s tím pitím se nutit snažím, aby nebyla dehydrovaná.

doubie
autor
5. říj 2008

Simlenka pitím myslíš vodu nebo čajík? Asi si musejí na tu potřebu tekutin taky zvyknout, teď už není horko tak asi nemají takovou potřebu. Já jídlo nutit musím, protože jinak by jsme nejedli nic.

Holky máte nějaký osvědčený recept, který vašim dětičkám chutná?? 🙂 Nám totiž domací strava nechutná, jíme zatím kupované. Když něco udělám sama musím to s kupovaným stejně smíchat. 😠 Asi by si taky časem zvykl, asi jsem moc pohodlná, ale říkám si, že až bude moc jíst to co my, bude to snad lepší.

simlenka
5. říj 2008

no nepije nic, ať je to voda nebo čajík, zkouším všechno, ale nejede jí to, co do ní jakžtakž dostanu je, když odšťavním jablíčko a třeba mrkev - to docela pije, ale taky nijak extra moc ☹
už jsem i rezignovala a koupila jí čaj od hippu (kterej je kurevsky sladkej 😖 ) a taky žádnej velkej úspěch, tak nevím co s ní, ale zkouším jí to dávat k pusině každou půlhodinu (mám nastavenou minutku 😀 pže jinak zapomínám) a někdy si vezme, ale většinou jen kouše dudlík - trochu víc pije, když jí to láduju z hrnku, než ale přijde na to, že vyplivovat to je hrozná zábava 😝

doubie
autor
5. říj 2008

No my jsme na tom podobně, my pijeme hlavně z flašky, nebo teda pijeme, spíš do ní prsáme, říkám, že hrajeme na trumpetu. 😀 Máme z toho akorát tak legraci, a čaj po celé hlavě. 😠

katakin
5. říj 2008

Tak s pitím jsme na tom podobně. Jakoubek toho moc nevypije a já ani nevím, jak kontrolovat, kolik tekutin už vypil. Pořád ho totiž kojím, i když teď, když baští příkrmy, už méně, tak netuším, kolik mlíčka vypije ode mne. Po příkrmu se mu snažim vždy nabídnout něco k pití, ale většinou toho moc nevypije. Spíš si to nechá natéct do pusinky a pak to zase vyplivuje a moc se u toho baví 🙂 . Čaje taky nechce, dávám mu tedy vodu. Od včerejška začal pít trošku víc, tak uvidíme.

Doubie nám se docela osvědčila mrkev s cuketou a nějaké masíko - to má z domácích receptů Kubík nejraději.

simlenka
6. říj 2008

jo, tak cuketu taky doporučuju, je nasládlá a děti ji maj rádi 😉

doubie
autor
7. říj 2008

Díky za tip. Ale vy máte asi cuketu domáci, ne?

elliott
28. říj 2008

Ahojky, holky nejste v tom samy...
malá taky málo jí. Jsou jí 4 měs., váží 5,51 kg. Kojená byla asi 14 dní. Po strašných průjmech s krví,máme spec. příkrm Neocate - alergie na BKM. Dr. mi řekla, abych začala s příkrmama, taky už papáme mrkev,brokolici,bramboru...pořád mě straší že málo přibírá, ale těžko to do ní naleju trychtýřem, vypije max. 120 ml. mlíka -dávka.Celkem za den max. 700 ml. 😝

mkr
29. říj 2008

elliott to vážíte ještě dost, švagrová kojí a malá má v půl roce 5,25 kg, to mi přijde málo, konečně dostala rozum a začala přikrmovat, má málo mléka, ale to se jí nevysvětlí ☹

mkr
29. říj 2008

jinak my toho taky moc nesníte, je kojená pak něco málo ke snídaní buď půl přesnídávky nebo kousek chleba, k obědu čtvrtku skleničky maso zeleninového příkrmu máme 220 gr, k sváče necelý jogurt a k véče poloviční dávka kaše, přijde mi ale že jíme skoro pořád 🙂

misicka455
24. bře 2010

Holky mám dvouměsiční mimčo a najednou mi přestala jíst jsme na UM Nutrilon s alergii na kravské mlíko , mlíko měnit nemůžeme. JAk do ní dostat jídlo? Ani čajík mi nepije 😒 Zkoušela jsem i stříkačkou, ale to je na dlouho. Flašku prostě odmitá, jednou dvakrát cucne a pak to vyplivne a nebo začne brečet.

misicka455
27. bře 2010

Tak nidko?

rimmel
27. bře 2010

prepac ja netusim ale aspon ti to posuniem hore 😉

misicka455
27. bře 2010

díky 😉

dorinek
29. bře 2010

misicka - zkoušela jsi různé savičky ?? Třeba jí jen nesedí tvar nebo velikost ?? My jsme taky zkoušeli různé tvary a nakonec se chytla. A taky je dobrý mít to mlíčko trošku teplejší, ne moc, aby se nespálila, ale mimčům víc chutná teplejší, než vlažný. No a s čajem jsme na tom stejně, toho se nenapije. No moc jsem asi nepomohla 😅 😅 Tak hodně zdaru a chce to pořád zkoušet 😉

samsa
29. bře 2010

Misicko, nevím, jak ti poradit...ale jsem na tom stejně, teda ale já kojím. Dcera mi už týden nejí, skoro nic z prsa nevypije, nechce ani odsáté z lahvičky, už nevím, co dělat. Porodní váha 2800 g, teď v 8 týdnech má 4300 g. Jsem s nervama v háji a vůbec nevím, co dělat.

winielka
29. bře 2010

ahojky holky....
moje mala 8.mesicu.....nepije nic jineho nez mlicko,cajik tak 50ml za den.....
nas rezim je 4.flasky mlika po 150 ml.....minimalne.to je 600ml denne.(kdyz ji rostli zoubky)
kdyz ma apetit tak dame rano flaku 150 ml,ovocnou prsnidavku pul sklenicky cca 100ml.....obed taky jen pul sklenicky....
mezi mi cuca rohlik,nebo housku....
a vazi take jen 7kg....

misicka455
31. bře 2010

Vyzkoušela jsem snad vše, jediná doba kdy trochu zobe je když jí znasilním ve spánku tak to saje, ale i tak dá tak padesátku víc ne 😒

lucie.krajcarova
1. dub 2010

Mišičko, co se týče čaje, zkus i po lžičkách, nejlépe po jídle, ať se malé hned nezaplní bříško. náš má lžičku rád. jednu mu dám do ruky a durhou ho krmím. ale čajík se naučil pít v 5 měsících, jinak ho stáe kojím, tak nebylo potřeba, ale zase v létě měl pořád žízeň. teď dá tak 400-500 ml denně - a má rok. co se týče umělého mlíčka, zkoušeli jsme, co to dá.. nakonec vyhrál sunar a hami, to mu prostě jede a má to rád. ale zkoušeli jsme to mockrát, než "na to" přišel. jinak doteďka jí obecně málo, taky váží jen něco přes 8 kg ve 12 měs.. je to trochu nežravec.. ale zas buchty a pečivo miluje, to chce i po nás.

iva_kucerova
2. srp 2012

@doubie jé, tenhle problém máme taky🙂

zdenca6
23. říj 2012

Ahoj holk, ja už nevim co dělat malej byl jedlik pořad něco bagroval ted od zaři chodi do školky nechce mi ta, nic jist a ani pit. už mame 2kg dole poradte mi měl ste to taky někdo, prosim SOS už nevim co delat nechce ani už moc doma jist budou nam v unoru 3roky