Syn nechce jíst. Má jídlo v puse, ale nepolkne

palma111
10. dub 2012

vím, že těhle témat tady je už hodně, ale řekla bych, že to naše se možná trošku liší. náš problém totiž spočívá v tom, že syn si jídlo nacpe do pusiny, tam si ho šupne buď do tváře nebo za přední zuby pod jazyk a odmítá to spolknout. přiznám se, že mi došly fígly, jak ho k tomu donutit. dřív si vzal jednu lžičku, tu tam napasoval a víc už nic nechtěl. u jídla si musí pořád hrát nebo alespoň koukat na telku, jinak je řev. takže jsme to nejdřív řešili tak, že se prostě dala pauza a dokud to nesnědl, pohádka se nepustila. teď je o trochu větší, takže si tam cpe lžičku za lžičkou, až má pusu úplně plnou, aby se mu náhodou pohádka nevypla. spolknout to ale odmítá, takže když už má pusinu úplně plnou, tak to buď začne zase vyplivovat nebo se tím dávit. ochotný je spolknout tak maximálně jogurt, kaši nebo přesnídávku. nemáte někdo nějaký fígl?

luthien.k
10. dub 2012

Mixovat... Nic jiného mě nenapadá, pokud polotekutá konzistence mu nevadí. Nebo prostě zjistil, že s jídlem může takhle zlobit a fakt ho to baví, někdy mám pocit, že děti velmi rychle přijdou na věci, které když dělají, tak nás mohou tak trochu ovládat... Jsou tu jiní, co by mohly pomoct pořešit ten psychologický aspekt věci, třeba @blandik nebo @reruna...

palma111
autor
10. dub 2012

@luthien.k je mu skoro 20 měsíců ☹ a dřív celkem jedl všechno - knedlíky, brambory,...

luthien.k
10. dub 2012

@palma111 ještě jsem to doplnila... 🙂 Chtěla jsem napsat, že jsou tu jiné odbornice 😀

palma111
autor
10. dub 2012

@luthien.k zlobit - to bude asi to... kolikrát si říkám, že na mě kouká pohledem... hahaha a teď jsem zvědavej, co s tím uděláš... akorát jsem si nemyslela, že by takovejhle prcek mohl být takovýhle lumpárny schopnej... no asi jo ☹

nadja73
10. dub 2012

my ma e doma to same v blede modre, respektive v ruzove. Od zacatku, co jsme zacali prikromovat v 7. mesici to byl boj s jidlem. nakonec se to jakz takz naucila, ale zadny jedlik neni do dnes. U nas taky zabiraji reklamy, ale dela to same, co tvuj klucina. otevira pusinku, ale nepolyka. muisme porad cekat az ma jidlo studene. taky se vzteka, az hlavickou narazi o zidlicku. ted jsem ji krmila tak, ze jime z jednoho talire a pustila jsem ji k tomu na laptopu na youtube videa, kde je natocena. celkem pak spapala asi 2 knedliky se zelim. u nas jeste zabira prohlizeni knizky, kterou ma rada a ukazuje na ni obrazky, co ji rikam, aby ukazala. to ji bavi a ja ji vzdycky strasne moc chvalim a tim ji odpoutam pozornost od jidla.

palma111
autor
10. dub 2012

@nadja73 to je super!!! snad se k tomu taky zase vrátíme... u nás už to totiž přestalo fungovat ☹ a když už do něj něco narvu, tak hodně chválim, ale nějaký zlepšení teda nepozoruju... ještě zkusíme tu knížku, tu už jsme teda dlouho neprohlíželi 🙂 ale divím se, že nemá hlad - dneska ráno, dvě pidisoustečka chleba s vajíčkem, ke sváče jsem se postavila já, dostal zase chleba s vajíčkem - zase polknul snad po hodině dvě pidisoustečka. k obědu čočková polívka, taková dobrá - snědl tak 6 lžiček a seděl u toho skoro půl hodiny... všechno musím několikrát za oběd přihřívat, protože mu to vždycky vystydne.

ivarei
10. dub 2012

@palma111 U nás pomohlo hodně dělat polévky - nejdřív s opravdu jemně nakrájenou zeleninkou a drobnými těstovinami, pak postupně zvětšovat kousky... Občas si teda nasyslí do tvářiček a pak dáví, ale zavedli jsme, že má papání z pusinky vyhodit do koše a hned si nabere nové sousto. Jinak boje s jídlem známe (snad už je to za námi), krmili jsme třeba při tekoucí vodě z kohoutku, při jízdě autem, na míči u pohádky, na ruce za chůze a zpívání k tomu - možná to někdo odsoudí, ale Anička měla podváhu a prostě bylo třeba jí vyhovět v čemkoli, aby něco snědla. Kolem roku se to ohromě zlepšilo, pak asi ve 20 měsících nastala 14 denní fáze zlobení a teď už je to zase v normě ;), i když váha nic moc (necelých 9 kg), teď papá krásně. Další věc, která se nám osvědčila - nabízím více druhů jídla - takže křupky - pár kousků, pak trochu polévky, pak hlavní jídlo, pak něco menšího na zapapání (prostě větší porci od jednoho druhu nepapáme). Taky hodně pomohly křupky a povařené ovoce, díky nim se A+A opravdu naučili papat kousky.

palma111
autor
10. dub 2012

@ivarei díky, zkusím!!!