Syn nechce skoro nic jíst. Co mu může zvýšit chuť?

ronja27
3. lis 2009

Ahoj maminky, prosim o kazdickou radu. Mam 4 leteho synka a nechce mi skoro nic jist. Jeste nikdy se mi nestalo ze by prisel a rekl treba: mam hlad das mi napr: rohlik, chleba...Dokonce neni nijak ani na sladke nesni ani oplatek rekne fuj to mi nechutna..
Zacina se to stupnovat a fakt uz si s nim nevim rady nevite nejsou k dostani nejake tabletky pro deti na zvyseni chute k jidlu?

sjuzan
27. pro 2009

Ahoj,radu Ti bohužel nedám,protože nevím,ale jen ti chci napsat,že jsme na tom stejně.Syn má taky 4 roky a o jídlo si sám řekne fakt minimálně..když přijde,že má hlad,tak to je u nás na zápis do kalendáře.Jsou dny,kdy sní aspoň to,co mu nachystám,když už si sám neřekne,ale jsou dny,kdy nechce jíst ani,když mu něco dám.Nejhorší je to po nemoci,teď měl 2 dny teploty a od té doby zase nejí.Sní 3 lžíce a už fňuká,že ho bolí bříško.Jsem už z toho jeho jídla taky na palicu.Jediný,o co si řekne sám,je zelenina..má rád okurky,rajčata a papriky..to bymohl jíst celý den....vím,že je to dobře,že jí zeleninu,ale nemůže být živ jen o zelenině,že?Do 2 let ale jedl krásně,všechno a dost,pak se to začalo měnit a teď je to někdy vyloženě katastrofa.Řekla bych,že má i období,kdy jí lépe a kdy hůř..nevím,čím to je.

radka.m.
27. pro 2009

ronja-na podporu chutě prodávají v lékárnách pangamin,jsou to takové barevné minilentilky,prodávají se bez receptu a nejsou drahé 😉

radka.m.
27. pro 2009

jinak je to čistý přírodní preparát-sušené pivovarské kvasnice a přírodní zdroj vitaminu b,dříve se doporučovalo na nechutenství panák piva i dětem a zabíralo to,ted je tenhle pangamin 😉

elliott
27. pro 2009

Jo jo, souhlas s Radkou.m: A Pangamin byl už když jsem byla " malá"....a myslím, že funguje, je to vitamín B - kvasnice a po těch se tloustne že 😉 - knedlíky, koláče atd...vždyť to známe...

janulle22
28. pro 2009

ahojky, no ja mam sice jen 2,5 leteho ale mame stejny problem... nevite nejaky kapky?pac prasek mi nesni... 😒 uz jsem z toho zoufala a je to cim dal horsi,ale z toho jsou dny kdy sni vse,ale dny nesni skoro nic...jeste se u teho vzetka rve a rika nechci nic...

sjuzan
28. pro 2009

Teď jsem si vzpomněla,že jsem malýmu kdysi dávla sirup-Multi Sanostol...doporučili mně ho v lékárně,ale už si nepamatuju,jak moc pomohl.Já vyzkouším ten pangamin,co tady holky psaly.